Ухвала від 13.05.2011 по справі 2а-3894/11/1270

14

Ухвала

про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі

"13" травня 2011 р.№ 2а-3894/11/1270

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ушаков Т.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до суддів Апеляційного суду Луганської області Ступіної Яни Юріївни, Темнікової Валентини Іванівни, Коновалової Вікторії Анатоліївни, Апеляційного суду Луганської області про визнання дій та рішення недійсними та незаконними, зобов'язання скасувати ухвалу та винести нову, стягнення грошового відшкодування, -

ВСТАНОВИВ:

11 травня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до суддів Апеляційного суду Луганської області Ступіної Яни Юріївни, Темнікової Валентини Іванівни, Коновалової Вікторії Анатоліївни, Апеляційного суду Луганської області, в якому позивачка просила суд:

- визнати дії та рішення відповідачів при винесенні ухвали від 10 листопада 2010 року за апеляційною скаргою позивачки від 14 жовтня 2010 року на ухвалу Ленінського районного суду від 24 вересня 2010 року про відмову у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом від 21 вересня 2010 року недійсними та незаконними;

- зобов'язати відповідачів скасувати ухвалу Ленінського районного суду м.Луганська від 24 вересня 2010 року та винести ухвалу про відкриття провадження у справі за позовною заявою від 21 вересня 2010 року;

- стягнути з кожного відповідача грошове відшкодування за завдану шкоду позивачу незаконними діями та рішеннями відповідачів по 5 100 грн.

Згідно ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму

Як вбачається з матеріалів позову, позивач просить суд визнати незаконними дії відповідачів щодо винесення ухвали від 10 листопада 2010 року за апеляційною скаргою позивачки від 14 жовтня 2010 року на ухвалу Ленінського районного суду від 24 вересня 2010 року про відмову у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом від 21 вересня 2010 року, зобов'язати відповідачів скасувати ухвалу Ленінського районного суду м.Луганська від 24 вересня 2010 року та винести ухвалу про відкриття провадження у справі за позовною заявою від 21 вересня 2010 року та стягнути з відповідачів грошове відшкодування за завдану шкоду позивачу незаконними діями та рішенням по 5 100 грн.

Однак, вказані вимоги не належать до юрисдикції адміністративних судів.

Процесуальна діяльність судді в даному випадку не може бути оскаржена в порядку адміністративного судочинства, оскільки для оскарження таких процесуальних дій існує інший порядок судового вирішення, тобто через процедури апеляційного (касаційного) оскарження у випадках, встановлених процесуальним законодавством.

Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 13.06.2007 року № 8 «Про незалежність судової влади» відповідно до частини п'ятої статті 124 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України і тому вважаються законними, доки вони не скасовані в апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законом, в межах провадження справи, в якій вони ухвалені.

Виключне право перевірки законності та обґрунтованості судових рішень має відповідний суд згідно з процесуальним законодавством. Оскарження у будь-який спосіб судових рішень, діяльності судів і суддів щодо розгляду та вирішення справи поза передбаченим процесуальним законом порядком у справі не допускається, і суди повинні відмовляти у прийнятті позовів та заяв з таким предметом.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до суддів Апеляційного суду Луганської області Ступіної Яни Юріївни, Темнікової Валентини Іванівни, Коновалової Вікторії Анатоліївни, Апеляційного суду Луганської області про визнання дій та рішення недійсними та незаконними, зобов'язання скасувати ухвалу та винести нову, стягнення грошового відшкодування, оскільки вказаний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст. ст. 17, 106, п. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом ОСОБА_1 до суддів Апеляційного суду Луганської області Ступіної Яни Юріївни, Темнікової Валентини Іванівни, Коновалової Вікторії Анатоліївни, Апеляційного суду Луганської області про визнання дій та рішення недійсними та незаконними, зобов'язання скасувати ухвалу та винести нову, стягнення грошового відшкодування.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.

Суддя Т.С. Ушаков