Постанова від 19.04.2011 по справі 2а-2291/11/1270

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

19 квітня 2011 року Справа № 2а-2291/11/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Качуріної Л.С.,

при секретарі: Єретиковій К.В.

в присутності сторін:

від позивача : ОСОБА_1.., довіреність від 04.01.2011 року № 7/9/10

від відповідача: ОСОБА_2., довіреність від 07.04.2011 року б/н

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до Приватного підприємства «Лугапромсталь» про стягнення коштів в сумі 99 694,73 грн., -

ВСТАНОВИВ:

17 березня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до Приватного підприємства «Лугапромсталь» про стягнення коштів в сумі 99 694,73 грн.

В обґрунтування заявлених вимог позивач у позові зазначив, що Приватне підприємство «ЛУГАПРОМСТАЛЬ» є юридичною особою і зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Луганської міської ради 09 листопада 2006 року № 1 382 102 0000 011480.

Відповідач знаходиться на податковому обліку в Державній податковій інспекції в Артемівському районі у м. Луганську.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у ПП «Лугапромсталь» станом на 09.03.2011 утворився податковий борг перед бюджетом у загальній сумі 99 694,73 грн., а саме:

- з податку на прибуток приватних підприємств - 90 136,49 грн., у тому числі податкові зобов'язання у сумі 59 438,49, штрафні санкції - 30 698,00 грн.;

- з податку на додану вартість - 7305,26 грн., у тому числі податкові зобов'язання у сумі 3093,26 грн., штрафні санкції у сумі 4212,00 грн.;

- з податку з доходів фізичних осіб від інших видів діяльності - 2250,00 грн., у тому числі податкові зобов'язання у сумі 750,00 грн., штрафні санкції у сумі 1500,00 грн.;

- з комунального податку - 2,98 грн., у тому числі податкові зобов'язання у сумі 2,98 грн.

У зв'язку з несплатою у встановлені строки податкових зобов'язань, відповідачу направлялася перша податкова вимога від 06.12.2010 року № 1/873.

Представник позивача у судовому засіданні просив задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача податковий борг в загальній сумі 99 694,73 грн., з якої 90 136,49 грн. - з податку на прибуток на користь державного бюджету, код платежу 11021000, отримувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31118009700003; 7305,26 грн. - з податку на додану вартість на користь державного бюджету, код платежу 14010100, отримувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31110029700003; 2250,00 грн. - з податку з доходів фізичних осіб від інших видів діяльності на користь місцевого бюджету, код платежу 11011100, отримувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 33219854700003; 2,98 грн. - з комунального податку на користь місцевого бюджету, код платежу 16010200, отримувач УДК у м. Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 33212828700003.

Представник відповідача в судовому засіданні визнав позовні вимоги в повному обсязі.

Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог та наданих сторонами доказів, суд дійшов до наступного.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закон України «Про систему оподаткування» втратили чинність.

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати податку виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та Закону України «Про систему оподаткування», які були чинні на момент виникнення даних правовідносин.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обов'язковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі). Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані у числі іншого, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачена як одна з функцій податкового органу подання до судів позовів до підприємств, установ та організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Лугапромсталь», зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради 09 листопада 2006 року № 1 382 102 0000 011480 (а. с. 4).

Відповідач взятий на облік як платник податків та зборів ДПІ у Артемівському районі м. Луганськ 10 листопада 2006 року № 4922 (а. с. 6).

Згідно із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (підпункт 16.1.2 пункту 16.1 статті 16); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (підпункт 16.1.3 пункту 16.1 статті 16); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (підпункт 16.1.4 пункту 16.1 статті 16).

Відповідачем 12 листопада 2010 року було самостійно визначену суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість за 2010 рік у розмірі 3093,26 грн. (а. с. 11-12).

ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську податковим повідомленням-рішенням від 22 грудня 2010 року № 0001232300/0 на підставі акта документальної перевірки № 680/23-00/34720499 від 08 грудня 2010 року було застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції за платежем податок на додану вартість в сумі в розмірі 4212,00 грн. (а. с. 13).

Згідно декларації з податку на прибуток підприємства за 2010 рік Приватне підприємство «Лугапромсталь» самостійно визначило суму податкового зобов'язання з податку на прибуток за 2010 рік в розмірі 3502,00 грн. (а. с. 15).

На підставі акта перевірки № 680/23-00/34720499 від 08 грудня 2010 року ДПІ в Артемівському районі у м. Луганську визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток Приватному підприємству «Лугапромсталь» в сумі 86 639,90 грн., з яких за основним платежем - 55 941,00 грн. та за штрафними (фінансовими санкціями) - 30 698,90 грн. (а. с. 14).

Згідно Розрахунку комунального податку відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання з комунального податку за 2010 рік в сумі 2,98 грн. (а. с. 16).

Податкові повідомлення-рішення були отримані уповноваженою особою відповідача і на час розгляду справи податкові повідомлення-рішення не були оскаржені, тобто є чинними.

Згідно із пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Платник податків відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Пунктом 57.2 статті 57 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

Станом на 09.03.2011 податкове зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств, з податку на додану вартість, з податку з доходів фізичних осіб від інших видів діяльності, з комунального податку платником податків не сплачено.

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (який був чинним на дату виникнення спірних правовідносин) позивачем відповідачу надіслано першу податкову вимогу від 06 грудня 2010 року № 1/873 (а. с. 7), яка отримана відповідачем 09 грудня 2010 року, про що свідчить підпис директора ПП «Лугапромсталь».

Відповідач суму боргу у встановленому законом порядку не оскаржив.

Оскільки відповідач самостійно визначив податковими деклараціями з податку на додану вартість, з податку на прибуток підприємства, податковим розрахунком комунального податку податкові зобов'язання та податкові повідомлення-рішення не були оскаржені на день подання адміністративного позову, тому вважаються узгодженими і обов'язковими до сплати, позовні вимоги податкового органу щодо стягнення податкового боргу є законними та обґрунтованими.

В судовому засіданні представник Приватного підприємства «Лугапромсталь» визнав позовну заяву у повному обсязі, про що надав письмове звернення.

Частинами 1, 2 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного у суду не має підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача Приватного підприємства «Лугапромсталь» не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 136, 158, - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до Приватного підприємства «Лугапромсталь» про стягнення коштів в сумі 99 694,73 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного підприємства «Лугапромсталь» (91015, м. Луганськ, кв. Ольховський, 5-А, кв. 28, ЄДРПОУ 34720499) кошти в сумі 99 694,73 грн. (дев'яносто дев'ять тисяч шістсот дев'яносто чотири гривні сімдесят три копійки) з розрахункових рахунків платника податків. у банках, обслуговуючих боржника, а саме:

- з р/рахунку № 26006053708620, Луганська філія ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Луганськ, МФО 304795;

- з р/р 26051053708620, Луганська філія ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» м. Луганськ, МФО 304795;

податок на прибуток - 90 136,49 грн. на користь державного бюджету, код платежу 11021000, отримувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31118009700003;

податок на додану вартість 7305,26 грн. на користь державного бюджету, код платежу 14010100, отримувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31110029700003;

податок з доходів фізичних осіб від інших видів діяльності - 2250,00 грн. на користь місцевого бюджету, код платежу 11011100, отримувач УДК у м. Луганську ГУ ДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 33219854700003;

комунальний податок - 2,98 грн. на користь місцевого бюджету, код платежу 16010200, отримувач УДК у м. Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 33212828700003.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено та підписано 26 квітня 2011 року.

СуддяЛ.С. Качуріна