Постанова від 31.05.2011 по справі 5002-26/3120-2010

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

26 травня 2011 року Справа № 5002-26/3120-2010

Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Маслової З.Д.,

суддів Ткаченка М.І.,

Проценко О.І.,

за участю представників сторін:

позивача: Фонд державного майна України - ОСОБА_1, довіреність № 482 від 31.12.2010 р.;

відповідача: ОСОБА_2, довіреність № б/н від 25.01.10, Сакський спортивно-технічний клуб товариства сприяння обороні України;

відповідача: Сакська міська організація товариства сприяння обороні України - не з'явився;

третьої особи: Кримська республіканська організація "Товариства сприяння обороні України" - ОСОБА_3, довіреність № 218 від 31.08.2010 р.;

третьої особи: товариство сприяння обороні України - ОСОБА_3, довіреність № 2/97 від 23.12.2010 р.;

третьої особи: Сакський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим - не з'явився;

третьої особи: Державний департамент України з питань виконання покарань - не з'явився;

третьої особи: комунальне підприємство "Комунальник" - не з'явився;

розглянувши апеляційну скаргу Фонду державного майна України на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Медведчук О.Л.) від 10 березня 2011 року у справі № 5002-26/3120-2010

за позовом Фонду державного майна України (вул. Кутузова, 18/9, Київ 133, 01133)

до виконавчого комітету Сакської міської ради (вул. Леніна, 15,Саки, 96500) до Сакського спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України (вул. Трудова, 8, Саки, 96500)

до Сакської міської організації товариства сприяння обороні України (вул. Трудова, 8, Саки, 96500)

3-ті особи Сакський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішних справ України в Автономній Республіці Крим (вул. Леніна, 27, Саки, 96500)

Державний департамент України з питань виконання покарань (вул. Гагаріна, 18, Сімферополь, 95000)

комунальне підприємство "Комунальник" (вул. Промислова, 4,Саки,96500)

Кримська республіканська організація "Товариства сприяння обороні України" (пр. Кірова, 1,Сімферополь,95011)

товариство сприяння обороні України (пр. Перемоги, 52/2, Київ 57, 03057)

про визнання недійсними рішень та визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

10 червня 2010 року Фонд державного майна України на підставі ст.ст. 317, 319, 326, 391 ЦК України звернувся до господарського суду АР Крим з позовною заявою до виконавчого комітету Сакської міської ради, Сакського спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України, Сакської міської організації товариства сприяння обороні України про визнання права власності за державою в особі Фонду державного майна України на не житлові будівлі по вул. Трудовій, 8 у м. Саки, визнання недійсними рішень виконкому Сакської міської ради № 181 від 22.03.2007 р., № 671 від 27.08.2009 р. та № 672 від 27.08.2009 р., якими спірне нерухоме майно передане до комунальної власності та передано у оренду Сакському міському відділу ГУ МВС України в АРК та Державному департаменту України з питань виконання покарань (т.1 а.с. 3-9).

Позовні вимоги мотивовані тим, що спірне нерухоме майно, як майно колишніх загальносоюзних установ, належить до державної форми власності, а тому Сакська міська рада не мала права розпоряджатись цим майном.

Рішенням господарського суду АР Крим від 10 березня 2011 року у справі №5002-26/3120-2010 у задоволені позовних вимог Фонду державного майна України відмовлено (т.3 а.с. 94-97).

Рішення суду 1-ої інстанції мотивовано тим, що на даний час правовий режим майна громадських організацій колишнього Союзу СРСР законодавчо не вирішений, також не існує встановленого законом порядку визначення суб'єктів права власності, розташованого на території України майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього СРСР та порядок передачі такого майна у державну власність, у тому числі і стосовно вилучення спірного майна, а так як спірне нерухоме майно створено за власні кошти установами ДТ СААФ України та не передавалось до відання відповідних міністерств чи Фонду державного майна України, не мається належних підстав для визнання права власності на них за державою.

Не погодившись з рішенням суду, Фонд державного майна України звернувся до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить рішення суду скасувати, прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити та визнати право власності за державою в особі позивача на не житлові будівлі по вул. Трудовій, 8 у м. Саки (т.3 а.с. 107-112).

Доводи апеляційної скарги мотивовані тим, що судом 1-ої інстанції порушені вимоги матеріального та процесуального законів:

- судом зроблено хибний висновок, що відповідно до листа спеціальної комісії з питань приватизації Верховної ради України № 06-24/15-217 від 22.03.2005 р. на спірні правовідносини не поширюється дія Постанови ВРУ „Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР” № 3943-XII від 04.02.1994 р., у той час, коли відповідно до ст. 4 ГПК України такий процесуальний документ не повинен використовуватися господарським судом при ухваленні рішення, та вказаний лист не несе в собі юридичного навантаження та не призводить до правових наслідків, оскільки до повноважень даної комісії не входить трактування норм чинного законодавства та визначення сфери дії останніх,

- п. 1 постанови КМУ "Про визначення органів управління майном загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР" від 13.01.1995 № 18 визначено, що до законодавчого визначення суб'єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, на міністерства покладено повноваження органів управління цим майном,

- рішеннями господарського суду АР Крим № 2-6/8600.1-2008 від 17.03.2009 р. та № 2-12/2748-2010 від 12.07.2010 р. прямо встановлено, що спірне майно є державною власністю,

- майно загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього СРСР є державною власністю, а надане Сакському спортивно-технічному клубу товариства сприяння оборони України свідоцтво про право власності не є правовстановлюючим документом, так як не відповідає вимогам чинного законодавства.

У зв'язку з відпусткою судді Латиніна О.А. та хворобою судді Градової О.Г., їх замінено на суддів Ткаченка М.І. та Проценко О.І. за розпорядженням в.о. секретаря 2-ої судової палати від 25.05.2011 р.

У судовому засіданні 26 травня 2011 року представник Фонду державного майна України підтримував доводи апеляційної скарги з підстав, викладених в ній, представники Сакського спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України, Кримської республіканської організації "Товариства сприяння обороні України" та товариства сприяння обороні України проти доводів апеляційної скарги заперечували, вважаючи їх безпідставними, інші представники сторін та третіх осіб у судове засідання не з'являлися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини повторної неявки у судове засідання суд не сповістили.

Оскільки явка в судове засідання згідно статті 22 Господарського процесуального кодексу України -це право, а не обов'язок сторін, справа може розглядатися без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.

Враховуючи те, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, колегія вважає за можливе переглянути рішення суду першої інстанції за відсутності представників сторін та третіх осіб.

Розглянувши справу повторно в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, відповідність висновків суду обставинам справи, судова колегія вважає підлягаючою частковому задоволенню апеляційну скаргу Фонду державного майна України, а рішення суду підлягаючим частково скасуванню у зв'язку з наступним.

Рішеннями господарського суду АР Крим № 2-6/8600.1-2008 від 17.03.2009 р. та № 2-12/2748-2010 від 12.07.2010 р. встановлено, що рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради депутатів трудящих „Про виділення земельної ділянки РК ДТСААФ під будівництво будинку технічного навчання в місті Саки в кварталі № Генерального плану" № 385 від 16 листопада 1965 року районному комітету Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту виділена земельна ділянка у місті Саки під будівництво будинку технічного навчання (т.1 а.с. 27-31, 82-86).

Зазначеними рішеннями суду, які вступили в закону силу, встановлені наступні обставини.

У пунктах 1.1, 1.5 розділу 1 Статуту Сакського спортивно-технічного клубу ТСО України Кримської Республіканської організації ТСО України (нова редакція статуту), клуб є професійно-технічним навчальним закладом та є правонаступником прав та обов'язків Сакського спортивно-технічного клубу ДТСААФ. Перейменування було проведено на підставі наказу Кримського республіканського комітету № 23 від 01.04.1992 р.

З наданої позивачем довідки вих. № 6 від 06.02.2007р. вбачається, що згідно до інвентарних карток обліку основних засобів, двір, будівля будинку технічного навчання, класи технічного навчання, гаражі, тир № 3 знаходяться на балансі Сакського спортивно-технічного клубу ТСОУ з листопада 1970 року.

Статтею 1 Закону України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" № 1540-XII від 10.09.1991 р. передбачено, що майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій та інших об'єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України є державною власністю.

Постановою Верховної Ради України "Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України" від 10.04.1992 р. № 2268-ХII, до законодавчого визначення суб'єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР майно та фінансові ресурси розташованих на території України підприємств, установ та об'єктів, що перебували у віданні центральних органів цих організацій, тимчасово передані Фонду державного майна України

Відповідно до пункту 1 постанови Верховної Ради України "Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР" від 04.02.1994 р. № 3943-ХІІ до законодавчого визначення суб'єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, зазначене майно тимчасово є загальнодержавною власністю.

Пунктом 3 цієї постанови до законодавчого визначення правонаступників майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР Фонд державного майна України здійснює право розпорядження цим майном у процесі приватизації та повноваження орендодавця майнових комплексів підприємств та організацій (їх структурних підрозділів).

Оскільки питання щодо суб'єктів права власності зазначеного майна на законодавчому рівні досі не врегульовано, майно громадської організації колишнього ДТСААФ, а нині Товариства сприяння обороні України, є державною власністю.

Відповідно до статті 317, 319 ЦК України право володіння, користування та розпорядження майном належить власникові майна. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Статтею 326 ЦК України встановлено, що від імені та в інтересах держави Україна право власності здійснюють органи державної влади.

Законом України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" № 1540-XII від 10.09.1991 р. передбачено, що рішення державних органів, органів громадських, політичних, кооперативних, інших організацій і підприємств, посадових осіб, а також договори та інші угоди, прийняті чи здійснені на основі законодавства СРСР щодо зміни власника і форм власності, а також створення акціонерних та спільних підприємств за участю органів влади та управління Союзу РСР після прийняття Постанови Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року "Про проголошення незалежності України" ( 1427-12 ) без узгодження з відповідними органами управління, визначеними Кабінетом Міністрів України, вважаються недійсними.

Законом України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" визначені основні засади передачі об'єктів права держаної власності у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, а також об'єктів комунальної власності у державну власність безоплатно або шляхом обміну.

Статтею 3 вказаного Закону встановлено, що ініціатором щодо передачі об'єктів права державної власності може виступати лише відповідний орган уповноважений управляти майном.

Таким чином, на час ухвалення 10.03.2011 р. оскаржуваного рішення суду 1-ої інстанції, судовими актами встановлено, що спірне нерухоме майно є державною власністю, а управляти цим майном уповноважено Фонд державного майна України.

Актом державного приймання будівлі, затвердженого рішенням виконкому Сакської ради депутатів трудящих № 266 від 29 жовтня 1970 року, прийнято в експлуатацію будівлю технічного навчання Сакського районного комітету ДТСААФ. яка розташована за адресою: АР Крим, місто Саки, вулиця Трудова, 8. (т. 1. а.с. 88-94).

Відповідно до наказу Кримського республіканського комітету товариства сприяння обороні України № 23 від 1 квітня 1992 року на підставі VII позачергового з'їзду ДТСААФ України від 26 вересня 2001 року та постанови VII Пленуму Кримського обласного комітету ДТСААФ від 5 березня 1992 року Кримський обласний комітет ДТСААФ перейменований в Кримський Республіканський комітет Товариства сприяння обороні України та визначений його правонаступником. Сакський районний комітет ДТСААФ реорганізований в Сакський спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України, який став правонаступником районного комітету.

Рішенням Сакської міської ради народних депутатів № 144 від 28 квітня 1998 року Товариству сприяння обороні України виділена земельна ділянка розміром 0,36 га по вулиці Трудовій, 8 у місті Саки у постійне користування для організації учбово-виробничого навчання.

Статут Сакського спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України затверджений протоколом засідання Бюро Кримського Республіканського комітету Товариства сприяння обороні України № 8 від 25 грудня 1998 року та зареєстрований 16 вересня 1999 року.

Відповідно до Свідоцтва Сакської державної адміністрації серії А00 № 443110 Сакський спортивно-технічний клуб товариства сприяння обороні України зареєстрований як юридична особа 16 вересня 1999 року по вул. Трудовій, 8 у місті Саки, АР Крим, ідентифікаційний номер 02728467.

Згідно Свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Сакської міської ради 30 вересня 1999 року. Сакський спортивно-технічний клуб, розташований по вулиці Трудовій, 8 у місті Саки, належить на праві власності Сакському спортивно-технічному клубу ТСО України на підставі акту державного приймання № 266 від 29 жовтня 1970 року та наказу Кримського республіканського комітету Товариства сприяння обороні України № 23 від 1 квітня 1992 року.

Вказані обставини також встановлені судовими рішеннями у справах № 2-6/8600.1-2008 та № 2-12/2748-2010 які у свою чергу на дату розгляду справи 10.03.2011 р. набрали законної сили, у зв'язку з чим наведені обставини не потребують додаткового доведення в силу положень ст. 35 ГПК України.

Згідно листа Кримської обласної контори Будівельного банку СРСР від 17.04.1969 р. будівництво будівлі технічного навчання в м. Саки здійснювалося за рахунок нецентралізованих доходів товариства, будівельні роботи виконувалися підрядним способом, (том 2. а.с. 132)

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації Верховної Ради України у своєму листі від 22.03.2005 р. № 06-24/15-217 зазначила про те. що дія Постанов Верховної Ради Україна «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР»від 10.04.1992 р. № 2268 «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР»від 04.02.1994 року № 3943 не поширюються на Товариство сприяння оборони України, оскільки ТСОУ створено на підставі ст. 39 Цивільного кодексу УРСР, чинного на 1991 рік, в наслідок реорганізації шляхом злиття трьох українських республіканських громадських організацій (товариства сприяння армії, товариства сприяння авіації та товариства сприяння військово-морського флоту), які до цього вже були окремими юридичними особами і мали своє майно у вигляді цілісних майнових комплексів та окремих майнових об'єктів, а також фінансових ресурсів. Комісія встановила, що майно ТСО України ніколи не було у власності загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР. Воно, будучи створене за рахунок джерел, обумовлених їх статутами, завжди знаходилося на самостійному балансі тих українських республіканських громадських організацій, на матеріальній базі яких і було створено ТСОУ та на підставі ст. 20. 28 Закону України «Про власність»є майном цієї організації. У зв'язку з цим комісія визначила, що дія Постанов Верховної Ради України «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР»від 10.04.1992 року № 2268 і «Про майно загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР»від 04.02.1994 року № 3943 не поширюються на майно Товариства сприяння оборони України, (т. 2, а.с. 20-22).

Але слід зазначити, що вказаний лист спеціальної контрольної комісії ВР України не несе в собі юридичного навантаження та не призводить до правових наслідків, оскільки до повноважень даної комісії не входить трактування норм чинного законодавства та визначення сфери дії останніх, та не є законодавчим актом в розумінні ст. 4 ГПК України, на який повинен посилатись господарський суд при прийнятті рішення по справі.

Судова колегія не погоджується з висновками суду 1-ої інстанції про те, що не існує встановленого законом порядок визначення суб'єктів права власності, розташованого на території України, майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього СРСР та порядок передачі такого майна у державну, власність, у тому числі і стосовно спірного майна, виходячи з наступного.

З метою забезпечення ефективного управління майном, що є у загальнодержавній власності, Кабінет Міністрів України Декретом "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності" № 2116-XII від 14.02.1992 р. поклав на міністерства та інші підвідомчі Кабінету Міністрів України органи державної - влади здійснення функцій по управлінню майном, що є у загальнодержавній власності, крім майнових комплексів підприємств, установ, організацій, управління якими здійснюють відповідні служби Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України згідно із законодавчими актами України (п. 1 Декрету Кабінету Міністрів України "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності"). На даний час це питання врегульовано Законом України „Про управління об'єктами державної власності” № 185-V від 21.09.2006 р.

Поряд із цим, судом не досліджено та не надано правової оцінки п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про визначення органів управління майном загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР" від 13.01.1995 № 18, де визначено, що до законодавчого визначення суб'єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, на міністерства покладені повноваження органів управління цим майном.

Поряд із цим, ст. 1 Закону України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташованих на території України" від 10 вересня 1991 року № 1540-ХИ встановлено, що майно підприємств, установ і організацій та інших об'єктів союзного підпорядкування є державною власністю.

Відповідно до пункту 1 Постанови Верховної Ради України № 3943-XII від 4 лютого 1994 року до законодавчого визначення суб'єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, зазначене майно тимчасово є загальнодержавною власністю.

Статтею 1 Закону України "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" (далі - Закон) встановлено, що майно та фінансові ресурси підприємств, установ, організацій та інших об'єктів союзного підпорядкування, розташованих на території України, є державною власністю України; згідно з Постановою Верховної Ради України від 10 квітня 1992 року № 2268-ХІІ до визначення правонаступників загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР майно та фінансові ресурси розташованих на території України підприємств, установ та об'єктів, що перебували у віданні центральних органів цих організацій, тимчасово передані Фонду державного майна України; відповідно до пункту першого Постанови Верховної Ради України від 4 лютого 1994 року № 3943-ХИ до законодавчого визначення суб'єктів права власності майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованого на території України, зазначене майно тимчасово є загальнодержавною власністю.

Отже, уповноваженим органом, що здійснює державну політику у сфері врегулювання питання власності з боку України на спірні об'єкти нерухомості, є Фонд державного майна України.

Що стосується правових підстав набуття права власності на майно по вул. Трудовій, 8 у м. Саки з отриманням свідоцтва про власність Сакським спортивно-технічний клубом Товариства сприяння обороні України, судова колегія встановила наступне.

Свідоцтво видане виконкомом Сакської міської ради 30 вересня 1999 року Сакському спортивно-технічному клубу Товариства сприяння обороні України на підставі акта державного приймання від 29.10.1970 р. № 266 та наказу Кримського республіканського комітету Товариства сприяння обороні України від 1 квітня 1992 року № 23, які не являються правовстановлюючими в силу законодавчих норм.

В той же час, починаючи з 1978 року до 1990 року власність у розумінні ст. 10 Конституції України УРСР від 20.04.1978 р. передбачала, що основу економічної системи України становить соціалістична власність на засоби виробництва у формі державної (загальнонародної) і колгоспно-кооперативної власності. Соціалістичною власністю є також майно профспілкових та інших громадських організацій, необхідне їм для здійснення статутних завдань.

Таким чином, проміжуток часу створення спірного нерухомого майна, дає можливість кваліфікації його форми власності. Як вбачається з тексту оскаржуваного рішення, акт державної приймальної комісії був затверджений рішенням виконкому Сакської міської ради депутатів трудящих 29.10.1970 р. № 266, на підставі якого прийнято в експлуатацію будівлю технічного навчання Сакського районного комітету Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту (далі - ДТСААФ) по вул. Трудова, 8, м. Саки, АР Крим.

Суттєве значення у справі мають фактично здійснені організаційно-економічні перетворення, з якими законодавство пов'язує перехід майнових прав та обов'язків, а саме: рішення власника (власників), підписання передаточного або розподільчого акта чи балансу.

В основу рішення суд поклав листі Кримської обласної контори Будівельного банку СРСР від 17.04.1969 р., що будівництво будівлі технічного навчання в м. Саки здійснювалось за рахунок нецентралізованих доходів товариства, будівельні роботи виконувались підрядним способом.

Тобто, незважаючи на зазначені вище нормативні акти, суд не з'ясував наявність законодавчих підстав набуття відповідачами права власності на спірне майно та законодавчі підстави зміни форми власності з державної на будь-яку іншу.

Статтею 4 Закону "Про підприємства, установи та організації союзного підпорядкування, розташовані на території України" від 10 вересня 1991 року №1540-ХП визначено, що рішення державних органів, органів громадських, політичних, кооперативних, інших організацій і підприємств, посадових осіб, а також договори та інші угоди, прийняті чи здійснені на основі законодавства СРСР щодо зміни власника і форм власності, а також створення акціонерних та спільних підприємств за участю органів влади та управління Союзу РСР після прийняття Постанови Верховної Ради України "Про проголошення незалежності України" без узгодження з відповідними органами управління, визначеними КМУ, вважаються недійсними.

Отже, свідоцтво про право власності на спірне майно не може бути доказом того, що відповідач є належним власником цього майна, оскільки юридично-значимі дії по одержано вказаного свідоцтва не були узгоджені з відповідними органами управління, які на сьогоднішній день не визначені Кабінетом Міністрів України. До того ж, свідоцтво не є підставою для виникнення права власності.

Посилання суду на те, що у переліку організацій, установ і підприємств, розташованих на території України, які станом на 24.08.1991 р. знаходилися у віданні ДТСААФ СРСР, будівля у м. Саки, вул. Трудова, 8 не значиться, не можна вважати обґрунтованим.

Відповідно ч. 1 ст. 19 Закону СРСР "Про власність в СРСР" від 06.03.1990 №1305 до державної власності належать загальносоюзна власність, власність союзних республік, власність автономних республік, автономних областей, автономних округів, власність адміністративно-територіальних утворень (комунальна власність).

Враховуючи, що спірне майно є державною власністю, то у Сакської міської ради не було правових підстав для прийняття 6 березня 2007 року рішення № 1 „Про передачу-приймання у комунальну власність Сакської міської ради комплексу будівель та споруд розташованих за адресою: АР Крим, місто Саки, вулиця Трудова, 8” за зверненням Сакської міської організації товариства сприяння обороні України, яка заснована у 2001 року фізичними осібами та не має ніякого відношення до товариства сприяння обороні України, а також те, що рішення виконавчого комітету Сакської міської ради від 22 березня 2007 року № 181 „Про затвердження акту прийому-передачі об'єктів нерухомості, розташованих за адресою: АР Крим, місто Саки, вул.. Трудова, 8 та про правову реєстрацію права власності комунальної власності комплексу будівель за адресою: АР Крим, місто Саки, вулиця Трудова, 8” було прийнято на підставі рішення Сакської міської ради.

На підставі викладеного, підстави для прийняття у комунальну власність спірного майна у виконавчого комітету Сакської міської ради були відсутні.

Судова колегія погоджується з висновками суду 1-ої інстанції стосовно відмови у задоволені вимог Фонду державного майна України про визнання недійсними оскаржуваних рішень виконавчого комітету Сакської міської ради за № 181 від 22.03.2007р. за № 671 від 27.08.2009р. та № 672 від 27.08.2009 р., так як рішенням господарського суду АР Крим від 12.07.2010р. у справі № 2-12/2748-2010, залишеним без змін постановою Севастопольського апеляційного господарського суду від 30.11.2010 р. у вказаній справі, визнані недійсними рішення виконавчого комітету Сакської міської ради від 22.03.2007 р, № 181 "Про затвердження акту прийому-передачі об'єктів нерухомості, розташованих за адресою: АР Крим. м. Саки, вул. Трудова, 8 та про правову реєстрацію права власності комунальної власності комплексу будов за адресою: АР Крим, м Саки, вул. Трудова, 8; рішення виконавчого комітету Сакської міської ради № 671 від 27.08.2009 р. „Про виділення в оренду управлінню Державного департаменту України з питань виконання покарань в АРК нежитлового приміщення, розташованого за адресою: АР Крим. м. Саки. вул. Трудова, 8 загальною площею 68.6 кв.м. для розміщення Сакського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції та рішення виконавчого комітету Сакської міської ради № 672 від 27.08.2009 р. "Про виділення в оренду Сакському міському відділу МУ МВС України в АРК нежитлового приміщення по вул. Трудова, 8 у м. Саки, АРК загальною площею 241,1 кв.м. для розміщення сектору у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб.

Вказане судове рішення відповідно до ч. 5 ст. 85 ГПК України на дату розгляду справи набрало законної сили і обов'язковим для виконання (ст. 124 Конституції України).

На підставі викладеного, рішення суду першої інстанції підлягає частковому скасуванню, як прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. 101, п. 2 ст. 103, п. 4. ч.1 ст. 104, ст. 105 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Фонду державного майна України задовольнити частково

2 Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 10 березня 2011 року у справі № 5002-26/3120-2010 скасувати частково.

3. Прийняти по справі частково нове рішення: „Позовні вимоги Фонду державного майна України до виконавчого комітету Сакської міської ради, Сакського спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України, Сакської міської організації товариства сприяння обороні України задовольнити частково, визнати за Державою Україна в особі Фонду державного майна України право власності на не житлові будівлі по вул. Трудовій, 8 у м. Саки, площею 309, 7 кв.м. літ „А”

4. В частині відмови у позові про визнання недійсними рішень виконавчого комітету Сакської міської ради № 181 від 22.03.2007 р., № 671 від 27.08.2009 р., № 672 від 27.08.2009 р. рішення суду залишити без змін.

Головуючий суддя З.Д. Маслова

Судді М.І. Ткаченко

О.І. Проценко

Розсилка:

1. Фонду державного майна України (вул. Кутузова, 18/9, Київ 133, 01133)

2. виконавчого комітету Сакської міської ради (вул. Леніна, 15,Саки, 96500) 3. Сакського спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України (вул. Трудова, 8,Саки, 96500)

4. Сакської міської організації товариства сприяння обороні України (вул. Трудова, 8,Саки, 96500)

5. Сакський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішних справ України в Автономній Республіці Крим (вул. Леніна, 27, Саки, 96500)

6. Державний департамент України з питань виконання покарань (вул. Гагаріна, 18, Сімферополь, 95000)

7. комунальне підприємство "Комунальник" (вул. Промислова, 4, Саки, 96500)

8. Кримська республіканська організація "Товариства сприяння обороні України" (пр. Кірова, 1, Сімферополь, 95011)

9. товариство сприяння обороні України (пр. Перемоги, 52/2, Київ, 03057)