Справа № 2018/2-1074/11
"11" березня 2011 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого - судді - Сенаторова В.М.
при секретарі - Русановій Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
30.11.2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом, в якому просить розірвати шлюб, який був зареєстрований 25.09.2004 року у Жовтневому відділі реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції з відповідачем -ОСОБА_2 Сергієвною, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу був проведений актовий запис № 293. Від шлюбу у подружжя народився син -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який на теперішній час мешкає з матір'ю. Позивач посилається на те, що на протязі спільного життя у подружжя виникали постійні сварки, непорозуміння, в зв'язку з чим шлюбні стосунки розпалися і у листопаді 2009 року відповідачка разом з дитиною переїхала мешкати до своїх батьків. Шлюб носить формальний характер, відновлення фактичних шлюбно-сімейних стосунків неможливе і збереження шлюбу суперечить інтересам кожного з них. Дитина після розірвання шлюбу залишиться проживати з матір'ю. Спір про майно відсутній.
В судове засідання позивач з'явився, викладене у позовній заяві підтримав.
Відповідачка в судове засідання не з'явилась, через канцелярію суду направила заяву, у якій проти розірвання шлюбу не заперечує та просить розглянути справу без її участі.
Суд, вислухавши думку позивача, перевіривши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Сторони зареєстрували шлюб 25.09.2004 року.
Від шлюбу подружжя має сина -ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Сторони проживають окремо з листопада 2009 р., спільне господарство не ведеться, шлюб існує формально, бажання зберегти сім'ю у сторін немає.
Вимог щодо розподілу спільного майна в судовому засіданні не заявлено.
Таким чином, суд, з'ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, встановивши, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам обох сторін, вважає за необхідне позов задовольнити.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. ст. 110,112 СК України, суд, -
ОСОБА_4 Валерійовича до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований 25.09.2004 року у Жовтневому відділі реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 293.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 залишити прізвище -ОСОБА_2.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя -