Ухвала від 10.04.2008 по справі 1725-2008А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 307

УХВАЛА

10.04.2008

Справа №2-13/1725-2008А

за позовом Прокурора Красногвардійського району в інтересах держави в особі Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища, м. Сімферополь вул. Кечкеметська ,198

до Комунального підприємства «Красногвардійське ВУ ЖКГ», смт. Красногвардійське вул. Шевченко, 4

до Красногвардійської селищної ради, смт. Красногвардійське вул. Радянська, 5

про стягнення 2426,61 грн.

Суддя ГС АР Крим А.І.Жукова

Представники:

Від позивача - Вєлієв Р.Ш. - зас. сектором юрид. забезпечення, дов. від 25.12.2007 року.

Від відповідачів - 1. Ніколаєва Л.Л. - юрист, дов. у справі; 2. не з'явилися

З участю прокурора - Куінджи М.О., посвідчення.

Сутність спору: Прокурор Красновардійського району звернувся до господарського суду АР Крим з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Республіканського комітету АР Крим з охорони навколишнього природного середовища та просить стягнути з відповідача - Комунального підприємства «Красногвардійське ВУ ЖКГ» 2426,61 грн. збитків, спричинених порушенням природоохоронного законодавства.

Ухвалою ГС АР Крим від 25.03.2008 року до участі у справі було залучено другого відповідача - Красногвардійську селищну раду.

Представник позивача та прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримали у повному обсязі.

Другий відповідач у судове засідання не з'явився, причини неприбуття суду невідомі.

Суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв'язку з тим, що справу не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до ст. 3 Кодексу Адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначена компетенція адміністративних судів, до якої віднесені спори фізичних чи юридичних осію із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно до п.2 ст.4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Справою адміністративної юрисдикції може бути переданий на вирішення адміністративного суду спір, який виник між двома (кількома) конкретними суб'єктами суспільства стосовно їхніх прав та обов'язків у конкретних правових відносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта.

У випадку, якщо суб'єкт (у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа) у спірних правовідносинах не здійснює вказані владні управлінські функції щодо іншого суб'єкта, який є учасником спору, такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції, і, відповідно, не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Таким чином, дана категорія спору повинна розглядатися за правилами господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суддя закриває провадження у справі, якщо: справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З обліком викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. 165, п. 4 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня отримання особою копії ухвали.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, ухвала вступає в закону силу через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Ухвала може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України у Севастопольський апеляційний господарський суд.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Жукова А.І.