Справа № 2а-3237/11
«09» березня 2011 року суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області Соловей Г.В., розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФ України у м. Фастові про перерахування та виплату недоотриманої суми щомісячної доплати пенсіонеру проживаючому в зоні посиленого радіологічного контролю, -
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про перерахування та виплату недоотриманої суми щомісячної доплати пенсіонеру проживаючому в зоні посиленого радіологічного контролю, посилаючись на те, що він непрацюючий пенсіонер, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, зареєстрований та постійно проживає на території радіоактивного забруднення. УПФ України в м. Фастові не в повному обсязі проводить доплату позивачу до пенсії, у зв'язку з чим позивач просить зробити перерахунок в розмірі однієї мінімальної заробітної плати за останні шість місяців, згідно ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до ч.4 ст.183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши викладені позивачем та відповідачем обставини, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
При прийнятті постанови суд керується: ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ч.2 ст.19, ст.152 Конституції України, Рішенням Конституційного суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, ст.99 КАС України.
Згідно із ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” - громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: - у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата. Пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, і стипендії студентам, які там навчаються, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті.
Суд не бере до уваги заперечення відповідача, так як відсутність бюджетного фінансування доплат до пенсії не може бути підставою для невиконання покладених на Управління ПФУ у м. Фастові Київської області зобов'язань, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань.
При таких обставинах, позов слід задовольнити, визнати неправомірними дії відповідача щодо обмеження виплати належної позивачу державної соціальної допомоги як проживаючому в зоні посиленого радіологічного контролю та зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату позивачу державної соціальної допомоги відповідно до чинної редакції ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” з 27.07.2010 року.
На підставі ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст.28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ч.2 ст.19, ст.152 Конституції України, Рішення Конституційного суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 року, керуючись ст.ст. 6, 9-11, 19, 69, 71, 99, 158, 163, 183-2, 256 КАС України, -
Позов задовольнити.
Визнати дії УПФ України в м. Фастові щодо відмови у виплаті ОСОБА_1 щомісячної доплати, як непрацюючому пенсіонеру проживаючому в зоні посиленого радіоекологічного контролю, згідно ст. 39 ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” незаконними.
Зобов'язати УПФ України в м. Фастові Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 недоотриманої суми, щомісячної доплати, як непрацюючому пенсіонеру, проживаючому в зоні посиленого радіологічного контролю, відповідно до ст. 39 ЗУ «про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, з урахуванням зміни розміру мінімальної заробітної плати, з 27.07.2010 року, за виключенням сум фактично проведених виплат.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку відповідно до ч.8 ст. 183-2 КАС України. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови у строки передбачені ст. 186 КАС України. Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя