Копія
Справа № 2270/1220/11
02 березня 2011 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіЛабань Г.В.
при секретарі Вересняк А.А.
за участі:сторін
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області про скасування рішення № 0004712341 від 27.10.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
Позивачка звернувся в суд із позовом до Камянець-Подільської ОДПІ про скасування рішення №0004712341 про застосування штрафних(фінансових) санкцій на суму 17675 грн.
Позивачка свої вимоги обгрунтовує тим, що з 26 вересня 2008 року являється підприємцем і займається підприємницькою діяльністю по КВЕДУ 18.20.0" Виробництво верхнього одягу", працюючи на спрощеній системі оподаткування. У 2009 році отримала свідоцтво про сплату єдиного податку від 10.04.2008 року. При здачі звіту за 4 квартал 2009 року, оскільки не була освідомлена, із заявою не зверталась про видачу нового свідоцтва, автоматично продовжувала працювати по спрощеній системі опадкування на протязі 1 кварталу 2010 року. При здачі звіту у квітні 2010 року було встановлено відсутність свідоцтва, у звязку з чим вона заповнила декларацію про одержані доходи. У травні 2010 року написала заяву про видачу свідоцтва на спрощену систему оподаткування і 04 червня 2010 року отримала свідоцтво на цілий 2010 рік.
18.10.2010 року працівниками Кам'янець-Подільської ОДПІ було проведено перевірку її діяльності. За результатами перевірки від складено акт від 18.10.2010 року №0557/22/09/23/НОМЕР_2. В акті було зазначено, що нею порушено п.1, п.2, п.5 ст. З р. II Закону України від 06.07.1995 року №265/95 - ВР “Про застосування реєтраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За наслідками розгляду матеріалів перевірки 27.10.2010 р. інспекцією прийнято рішення №0004712341про застосування до неї штрафних (фінансових) санкцій в сумі 17 675 грн.
Позивачка та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, посилаючись на обставини, які викладені у позовній заяві та просили вимоги задовольнити.
Представник відповідача заперечила проти задоволення позовних вимог, надала суду письмові заперечення, просила відмовити у задоволені позову.
Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши зібрані матеріали в їх сукупності вважає, що позов не підлягає до задоволення.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язанні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
В силу ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Приймаючи до уваги, що представник відповідача не посилається на пропуск строку позивачкою на звернення до суду із позовом про визнання протиправним та скасуванням рішення про застосування штрафних( фінансових) санкцій №0004712341 від 27.10.2010 року, а тому суд вважає необхідним справу розглянути по суті.
Під час розгляду справи по суті встановлено, що позивачка з 26 вересня 2008 року являючись підприємцем, займалась підприємницькою діяльністю по КВЕДУ 18.20.0" Виробництво верхнього одягу", працюючи на спрощеній системі лплдаткування. У 2009 році отримала свідоцтво про сплату єдиного податку від 10.04.2008 року. На 2010 рік із заявою про отримання свідоцтва не зверталась.
18.10.2010 року працівниками Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області , на підставі наказу начальника Камянець- Подільської ОДПІ від 13.10.10р. № 1085, проведено перевірку господарської одиниці, де здійснює свою діяльність (пошив верхнього одягу) суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_3
Частиною 7 статті 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" встановлено, що позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Відповідно до статті 15 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" контроль за додержанням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
За результати перевірки складено акт від 18.10.2010 року №0557/22/09/23/НОМЕР_2.
За наслідками проведеної перевірки встановлено порушення з боку позивачки п.1, п.2, п.5 ст. З р. II Закону України від 06.07.1995 року №265/95 - ВР «Про застосування реєтраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
ОСОБА_3, являючись підприємцем, в період з 01.01.2010року, перебуваючи на загальній системі оподаткування, отримала дохід( згідно податкової декларації) в сумі 3535грн.,при цьому не провела виручку через реєстратор розрахункових операцій, не роздрукувала та не видала розрахунковий документ встановленої форми касовий чек.
Книгу обліку розрахункових операцій та розрахункові книжки не реєструвала в ОДПІ.
Згідно ст. З Закону України від 06.07.1995, № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", з наступними змінами і доповненнями , суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
-проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п.1 ст. 3 Закону);
-видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції ( п.2 ст.3 Закону),-
у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (п. 5 ст. З Закону).
За наслідком розгляду матеріалів перевірки від 27.10.2010 р. інспекцією прийнято рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій №0004712341 в сумі 17 675 грн.
Позивачка у своїх поясненнях вказала, що як реєстратор розрахункових операцій в інспекції - не зареєстрована, cвідоцтво платника єдиного податку - отримано 04.06.2010 року. Крім того позивачкою не заперечується (не спростовуються) факт отримання суми готівкових коштів в розмірі 3 535 грн., яку вказано у поданій до інспекції декларації.
Відповідно до п. І ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг",, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
З огляду на викладене рішення про застосування до позивача штрафних( фінансових) санкцій № 0004712341 в сумі 17675 грн. прийнято правомірно, а відтак позов необгрунтований і не підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст.158-163 КАС України, суд,
У задовленні адміністративного позову ОСОБА_3 до Камянець-Подільської об"єднаної державної податкової інспекції прпо скасування рішення № 0004712341 від 27.10.2010 року про застосування штрафних ( фінансових) санкцій- відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Повний текст постанови виготовлено 04 березня 2001 року
Суддя/підпис/Г.В. Лабань
"Згідно з оригіналом" СуддяГ.В. Лабань