Постанова від 28.04.2011 по справі 2090/11/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" квітня 2011 р. Справа № 2-а-2090/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бездрабка О.І.,

при секретарі - Кусик Г.С.,

за участю:

представників відповідача - Дем"яненка В.В., Анацької Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Сокологірненської сільської ради Генічеського району Херсонської області про стягнення штрафу,

встановив:

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - позивач) звернулося з позовом до Сокологірненської сільської ради Генічеського району Херсонської області (далі - відповідач), в якому просить стягнути 5100 грн. штрафу.

Свої вимоги мотивує тим, що за порушення законодавства про електроенергетику на Сокологірненську сільську раду накладено штраф у сумі 5100 грн., що оформлено постановою № 05/31-0020 від 24.09.2010 р., який до теперішнього часу відповідачем не сплачено.

Від позивача надійшла заява про розгляд справи за відсутності його представника, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

У судовому засіданні представники відповідача заперечували проти задоволення позову, вказавши на те, що не змогли виконати всі зазначені у приписі пункти у зв"язку з тяжким матеріальним становищем. Перевірка проведена незаконно, так як згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2009 р. № 549 "Про запровадження обмежень щодо проведення перевірок діяльності сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб" до 31 грудня 2010 року тимчасово обмежено проведення перевірок діяльності сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб.

Заслухавши пояснення представників відповідача, дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обгрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 15.07.2010 р. державним інспектором з енергетичного нагляду у відповідача проведено обстеження з виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи електроенергетичного господарства соціально важливих споживачів електричної енергії в осінньо-зимовий період та в умовах надзвичайних ситуацій.

За результатами обстеження винесено припис № 05/31-0233 від 15.07.2010 р., згідно якого голову Сокологірненської сільської ради зобов"язано здійснити 30 заходів щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства.

17.09.2010 р. державним інспектором з енергетичного нагляду здійснено перевірку виконання відповідачем припису від 15.07.2010 р. № 05/31-0233, за результатами якої складено акт № 05/31-0020 від 17.09.2010 р.

Відповідно до акту № 05/31-0020 від 17.09.2010 р. встановлено невиконання Сокологірненською сільською радою п.п.7, 21, 25, 27 припису.

Постановою позивача від 24.09.2010 р. № 05/31-0020 на Сокологірненську сільську раду на підставі ст.27 Закону України "Про електроенергетику" накладено штраф у розмірі 5100 грн. за невиконання припису.

Суд вважає таке рішення позивача правомірним з наступних підстав.

Згідно преамбули Закону України "Про електроенергетику" він визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснює, зокрема, державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів.

Відповідальність суб"єктів господарської діяльності за правопорушення в електроенергетиці передбачена ст.27 Закону України "Про електроенергетику".

Зокрема, згідно ст.27 даного Закону суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

У судовому засіданні встановлено і не заперечується представниками відповідача, що Сокологірненська сільська рада у повному обсязі не виконала припис від 15.07.2010 р. № 05/31-0233, за що на відповідача накладено штраф у розмірі 5100 грн.

Суд зазначає, що відповідач не заперечує самої обставини, що стала підставою для винесення постанови № 05/31-0020 від 24.09.2010 р., однак посилається на відсутність коштів у бюджеті району, внаслідок чого відсутня вина Сокологірненської сільської ради у невиконанні припису.

Між тим, Закон України "Про електроенергетику" не містить виключень стосовно відповідальності суб"єктів господарської діяльності за невиконання рішень чи приписів у зв"язку з відсутністю коштів.

Посилання представників відповідача на заборону проведення перевірок діяльності сільських та селищних рад, їх виконавчих органів і посадових осіб згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2009 р. № 549, суд вважає необгрунтованими, оскільки пункт 1, абзац другий пункту 2, пункт 3 постанови визнано незаконними та нечинними постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30 березня 2010 року у справі № 2а-10667/09/2670, яку ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 18 січня 2011 року залишено без змін.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Сокологірненської сільської ради Генічеського району Херсонської області (75521, Херсонська область, Генічеський район, с.Сокологірне, вул.Радянська, 1, р/р 31423000700125 в УДК м.Генічеськ, МФО 852010, ЗКПО 35248333) до державного бюджету (р/р 31114106700112, одержувач Держбюджет Генічеського району, код платежу 21081100, код ЄДРПОУ 24103822, банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010) 5100 (п"ять тисяч сто) грн. штрафу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 29 квітня 2011 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 5.8.2