73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"28" квітня 2011 р. Справа № 2-а-2175/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бездрабка О.І.,
при секретарі - Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Калусовського А.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ольгинської сільської ради Горностаївського району Херсонської області до відділу державної виконавчої служби Горностаївського районного управління юстиції Херсонської області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження,
встановив:
Ольгинська сільська рада Горностаївського району Херсонської області (далі - позивач) звернулася з позовом до відділу державної виконавчої служби Горностаївського районного управління юстиції Херсонської області (далі - відповідач) про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
Свої вимоги мотивує тим, що постанова про відкриття виконавчого провадження є незаконною, оскільки винесена державним виконавцем Василевським В.М., а підписана Куцик В.М. Дана постанова не була направлена боржнику у 3-денний термін. У постанові про відкриття виконавчого провадження не зазначено строк для добровільного виконання рішення суду, що є підставою для її скасування.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити із зазначених у позові підстав.
Представник відповідача у судове засідання не з"явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, направив заперечення на позов.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази суд приходить до висновку про необгрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що на підставі виконавчого листа № 2-а-1, виданого Горностаївським районним судом 14.03.2011 р. щодо поновлення на посаду землевпорядника Ольгинської сільської ради Горностаївського району ОСОБА_3, який надійшов до відділу державної виконавчої служби Горностаївського районного управління юстиції 18.03.2011 р., державним виконавцем 18.03.2011 р. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження.
У зв"язку зі збоєм в програмі ЄДРВП постанова про відкриття виконавчого провадження була розглянута державним виконавцем Василевським В.М., а підписана державним виконавцем Куцик В.М.
18.03.2011 р. дану постанову анульовано та приведено у відповідність до Закону України "Про виконавче провадження" та за вих № 10/17/1599 21.03.2011 р. направлено позивачу.
Суд вважає дії відповідача по відкриттю виконавчого провадження правомірними з наступних підстав.
Згідно ст.1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, зазначених у цьому Законі, спрямованих на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які здійснюються на підставах, у спосіб та в межах повноважень, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, виданими відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень покладається на державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Згідно ст.17 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом. Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: виконавчі листи, що видаються судами.
Статею 18 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що у виконавчому документі зазначаються: 1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали; 2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові за наявності) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника за наявності (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника за наявності (для фізичних осіб - платників податків), а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо; 4) резолютивна частина рішення; 5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням; 6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
Відповідно до ст.25 Закону України "Про виконавче провадження" державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом.
Частиною 4 статті 25 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що у разі відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом про конфіскацію майна, стягнення періодичних платежів, забезпечення позовних вимог або якщо рішення підлягає негайному виконанню строк, встановлений частиною другою цієї статті, не надається.
Оскільки рішення суду про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню, державний виконавець правомірно не зазначив у постанові про відкриття виконавчого провадження строк для добровільного виконання, а вказав на необхідність поновити ОСОБА_3 на роботі негайно.
Відповідно до ч.1 ст.31 Закону України "Про виконавче провадження" копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Як вбачається з наданих відповідачем доказів, постанову про відкриття виконавчого провадження від 18.03.2011 р. було направлено позивачу 21.03.2011 р. за вих. № 10-17/1599.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Відмовити в задоволенні позову Ольгинської сільської ради Горностаївського району Херсонської області до відділу державної виконавчої служби Горностаївського районного управління юстиції Херсонської області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 29 квітня 2011 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 11.5