Постанова від 20.04.2011 по справі 6449/10/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"20" квітня 2011 р.

14 год.58 хв.Справа № 2-а-6449/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Хом'якової В.В.,

при секретарі: Мельник О.О., за участю представника позивача Пузанова Ю.В., представника відповідача Тосік Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Одеської залізниці

до Державної податкової інспекції у м. Херсоні

про скасування податкових повідомлень - рішень,

встановив:

Одеська залізниця (позивач) просить скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні від 10.11.2010 № 0004252301/0, від 15.11.2010 № 0004302301/0, № 0004292301/0, від 17.11.2010 № 0004392301/0, № 0004372301/0, № 0004382301/0. Позовні вимоги обгрунтовані тим, що за результатами проведених перевірок відокремленого структурного підрозділу "Херсонська дистанція колії №15", структурного підрозділу Одеської залізниці Херсонського будівельно-монтажного управління № 4 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд, структурного підрозділу Одеської залізниці Херсонської дистанції захисних лісонасаджень № 4, структурного підрозділу Одеської залізниці Херсонської дистанції сигналізації та зв'язку, структурного підрозділу Одеської залізниці Херсонської дистанції електропостачання, структурного підрозділу Одеської залізниці пасажирський вокзал Херсон 04.11.10 (акти перевірок № 4647/23-4/01072183, № 4648/23-4/1072154, № 4662/23-5/1072196), 05.11.10 (акти перевірок № 4664/23-5/01072237, № 4671/23-5/25985149), 10.11.10 (акт перевірки № 4425/23-5/01072148), ДПІ у м. Херсоні виявлено аналогічні порушення п.п. 2.2.2 п. 2.2 ст. 2, п.4.1 ст. 4, п. 5.9 ст.5, пп.8.3.3 п.8.3 ст. 8, п.11.1 ст. 11, п. 16.15 ст. 16 Закону України від 28.12.1994 № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" (далі Закон № 334). Позивач зазначає, що згідно п.п. 2.2.2 ст. 2 Закону №334 платниками податку на прибуток, одержаного від господарської діяльності залізничного транспорту є Управління залізниці. Одеська залізниця є єдиним платником податку на прибуток, одержаного від всієї господарської діяльності залізниці та їх структурних підрозділів, що також вбачається з ч. 1 ст. 62 Господарського кодексу України. Структурні підрозділі є платниками податку на прибуток тільки в частині, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, але такою діяльністю підрозділи не займаються. Позивач вважає неправомірними висновки ДПІ щодо самостійної сплати структурними підрозділами податку з доходів, отриманих від здачі приміщень в оренду, розміщення реклами, виконання інших робіт, оскільки залізниця сплачує консолідований податок на прибуток щодо доходів, отриманих його структурними підрозділами від здійснення всіх видів господарської діяльності; в управлінні залізниці не має підпорядкованих підприємств залізничного транспорту, що мають статус юридичних осіб, тому єдиним платником податку на прибуток від всіх здійснених господарських операцій в системі управління залізниці є виключно управління залізниці, а структурні підрозділи залізниці не вважаються окремими платниками податку, оскільки не мають статусу підприємств.

Представник позивача в судовому засіданні просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Державна податкова інспекція у м. Херсоні заперечує проти задоволення позову Одеської залізниці, вважає правомірними винесені податковою інспекцією рішення від 10.11.2010 № 0004252301/0, від 15.11.2010 № 0004302301/0, № 0004292301/0, від 17.11.2010 № 0004392301/0, № 0004372301/0, № 0004382301/0. Структурні підрозділи позивача в порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2 . ст.4 Закону №334/94-ВР та в порушення Постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.1998р. №173 "Про перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, та Порядку розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту" віднесли до складу інших доходів по декларації, що подається до головного підприємства, доходи від оренди приміщень та інших видів діяльності, що не є господарськими, тоді як повинні були самостійно відобразити ці доходи у своїх деклараціях з податку на прибуток, що подаються до ДПІ у м.Херсоні, а не включати ці доходи до декларацій, які подаються головному підприємству (позивачу), і з цих доходів структурні підрозділи повинні були самостійно сплатити податок на прибуток.

На думку відповідача, оскільки Законом №334/94-ВР не передбачається такої форми сплати податку на прибуток, як централізована, тому структурні підрозділи Одеської залізниці зобов'язані сплачувати податок на прибуток з доходів, отриманих не від основної діяльності, окремо від головного підприємства.

Представник підтримав надані суду заперечення на адміністративний позов в письмовому вигляді, просив суд відмовити в задоволенні позову.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:

Одеська залізниця є юридичною особою, зареєстрована рішенням Виконавчого комітету Одеської міської ради 18.02.1998, код 01071315. Згідно наданої копії довідки АА № 222205 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, Одеська залізниця зареєстрована по виду діяльності: "діяльність пасажирського залізничного транспорту", "діяльність вантажного залізничного транспорту", "функціонування інфраструктури залізничного транспорту", "організація перевезення вантажів", "діяльність у сфері інжинірингу", "будівництво будівель". Згідно наданої копії статуту Одеської залізниці, затвердженого Наказом Міністерства транспорту України від 29.12.1997 № 456, Одеська залізниця - це створене згідно з ст.ст.1,4 Закону України "Про залізничний транспорт" статутне територіально-галузеве об'єднання, засноване на державній власності і підпорядковане Державній адміністрації залізничного транспорту України, що входить до сфери управління Міністерства транспорту України.

"Херсонська дистанція колії №15", Херсонське будівельно-монтажне експлуатаційне управління № 4 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд, Херсонська дистанція електропостачання, Херсонська дистанція захисних лісонасаджень № 4, Херсонська дистанція сигналізації та зв'язку, пасажирський вокзал Херсон є відокремленими структурними підрозділами Одеської залізниці. Структурний підрозділ не є юридичною особою, а діє від імені і за дорученням головного підприємства (позивача), здійснює свою діяльність на підставі Положення.

19.10.10 представниками ДПІ було проведено планову перевірку Херсонського будівельно-монтажного управління №4 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Одеської залізниці (код 01072148) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.09 по 30.06.10. За результатами перевірки складено акт № 4425/23-5/01072148, в якому зафіксовано порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в результаті чого завищено значення об'єкту оподаткування по внутрішній декларації з податку на прибуток, яка подається до головного підприємства на суму 102181грн., за І квартал 2009р.- ІІ квартал 2010р. внаслідок включення доходів від оренди майна. 10.11.2010 ДПІ у м. Херсоні прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004252301/0, яким визначено Херсонському будівельно-монтажному управлінню №4 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Одеської залізниці податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в сумі 36890 грн.20 коп., що складається з основного платежу в розмірі 25546грн. та штрафних санкцій в сумі 11344грн.20 коп.

04.11.10 працівниками ДПІ було проведено планова перевірка, за результатами яких складений акт № 4647/23-4/01072183 перевірки Херсонської дистанції захисних лісонасаджень № 4 Одеської залізниці залізниці з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.09 по 30.06.10, акт в якому зафіксовано порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, ст.4 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" в результаті чого завищено значення об'єкту оподаткування по внутрішній декларації з податку на прибуток, яка подається до головного підприємства на суму 72701,31грн., та занижено валовий дохід, отриманий не від господарської діяльності залізничного транспорту по основній декларації з податку на прибуток, яка повинна надаватись до ДПІ у м. Херсоні на 72071,31 грн., це дохід від реалізації лісоматеріалів з захисних лісонасаджень від рубок догляду та габаритних рубок під ЛЕП. На порушення п.2.2 ст.2, п.16.15 ст.16 Закону № 334, пп.4.1.4 п.4.1 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" Одеською залізницею не подавались до ДПІ у м. Херсоні за весь період, що перевірявся з 01.01.09 по 30.06.10, декларації з податку на прибуток підприємств. На порушення п.п.8.3.3 п. 8.3 ст. 8 Закону № 334 підприємством завищено амортизаційні відрахування на суму 113,82 грн. 17.11.2010 ДПІ у м. Херсоні прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004382301/0, яким визначено Херсонській дистанції захисних лісонасаджень № 4 Одеської залізниці податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в сумі 27897 грн.06 коп., що складається з основного платежу в розмірі 18017 грн. 83коп. та штрафних санкцій в сумі 9879грн.23коп.

Проведена перевірка відокремленого структурного підрозділу "Херсонська дистанція колії №15" Одеської залізниці ( акт № 4648/23-4/01072154), в якому зафіксовано порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, п. 4.1ст.4, п.п.8.3.3 п. 8.3 ст. 8, п.5.9 ст. 5, п.11.1 ст. 11 Закону №334. Перевіркою встановлено завищення підприємством об'єкту оподаткування по внутрішній декларації, що подається до головного підприємства на 1 323 693,88 грн. та занижено об'єкт оподаткування, отриманий не від основної діяльності залізничного транспорту ( доходи від оздоровчих та спортивно-культурних закладів, робіт та послуг допоміжного виробництва), на 1317486 грн., в результаті чого донараховано податку на прибуток у сумі 329 371,50 грн., неподання до ДПІ у м. Херсоні за весь період, що перевірявся, декларацій з податку на прибуток підприємств. 17.11.2010 ДПІ у м. Херсоні прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004372301/0, яким визначено відокремленому структурному підрозділу "Херсонська дистанція колії №15" Одеської залізниці податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в сумі 487647 грн.84 коп., що складається з основного платежу в розмірі 329371 грн. 50коп. та штрафних санкцій в сумі 158276грн.34 коп.

Перевіркою відокремленого структурного підрозділу Одеської залізниці Херсонська дистанція електропостачання (код 01072196), акт № 4662/23-5/01072196, зафіксовано порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст.4 Закону № 334, в результаті чого занижено податок на прибуток у сумі - 23756грн. внаслідок невіднесення до декларації, яка подається структурним підрозділом до ДПІ у м. Херсоні, доходів від отримання плати за узгодження технічних умов, надання дозволів на підключення до електромережі, повірки та ремонту приладів, від випробування засобів електрозахисту, надання послуг розміщення обладнання, реклами. ДПІ у м. Херсоні винесено податкове повідомлення-рішення № 0004292301/0, яким визначено відокремленому структурному підрозділу Одеської залізниці Херсонська дистанція електропостачання податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в сумі 36519 грн.50коп., що складається з основного платежу в розмірі 23756 грн. та штрафних санкцій в сумі 12763грн.50 коп.

05.11.10 проведено перевірку Херсонської дистанції сигналізації та зв'язку Одеської залізниці з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.09 по 30.06.10. За результатами перевірки складено акт № 4664/23-5/01072237, в якому зафіксовано порушення пп. 2.2.2 п. 2.2 ст. 2, ст. 4 Закону № 334 та в порушення Постанови КМУ від 16.02.98 № 173, в результаті чого підприємством по внутрішній декларації завищено показники у рядку 01.1 Декларації "доходи від продажу товарів (робіт, послуг) у сумі 724356 грн., включено доходи від надання послуг електрозв'язку, обслуговування ВОЛС та сигналізації переїздів юридичним особам, що не є господарською діяльністю, занижено податок на прибуток у сумі 181089 грн. 17.11.2010 ДПІ у м. Херсоні прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004392301/0, яким визначено Херсонській дистанції сигналізації та зв'язку Одеської залізниці податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в сумі 269814 грн.30коп., що складається з основного платежу в розмірі 181089 грн. та штрафних санкцій в сумі 88725грн.30 коп.

Перевіркою відокремленого структурного підрозділу Одеської залізниці пасажирський вокзал Херсон (код 25985149) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.09 по 30.06.10, акт № 4671/23-5/25985149, зафіксовано порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону № 334, в результаті чого підприємство не зареєстровано як окремий платник податку з прибутку отриманого від не основних видів діяльності та не задекларовано і не сплачено самойстійно податок на прибуток у сумі 32738грн. з таких видів діяльності (доход від послуг, наданих страховим компаніям, від здійснення реклами, від орендної плати). 15.11.2010 ДПІ у м. Херсоні прийнято податкове повідомлення-рішення № 0004302301/0, яким визначено відокремленому структурному підрозділу Одеської залізниці пасажирський вокзал Херсон податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств і організацій, що перебувають у державній власності в сумі 49547 грн.30коп., що складається з основного платежу в розмірі 32738 грн. та штрафних санкцій в сумі 16809грн.30 коп.

Суд вважає неправомірними винесені ДПІ у м. Херсоні оскаржувані податкові повідомлення-рішення, виходячи з наступного.

Згідно ст. 62 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами. Підприємства можуть створюватись як для здійснення підприємництва, так і для некомерційної господарської діяльності. Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту, є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом, не має у своєму складі інших юридичних осіб. Відповідно до ст. 64 кодексу підприємство може складатися з виробничих структурних підрозділів (виробництв, цехів, відділень, дільниць, бригад, бюро, лабораторій тощо), а також функціональних структурних підрозділів апарату управління (управлінь, відділів, бюро, служб тощо). Функції, права та обов'язки структурних підрозділів підприємства визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом підприємства або іншими установчими документами. Підприємство має право створювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, погоджуючи питання про розміщення таких підрозділів підприємства з відповідними органами місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку. Такі відокремлені підрозділи не мають статусу юридичної особи і діють на основі положення про них, затвердженого підприємством. Згідно наданих статутних документів платників, які перевірялися податковою інспекцією - Херсонська дистанція колії №15 Одеської залізниці, Херсонське будівельно-монтажне управління № 4 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд, Херсонська дистанція захисних лісонасаджень № 4, Херсонська дистанція сигналізації та зв'язку, Херсонської дистанції електропостачання, пасажирський вокзал Херсон є відокремленими струтурними підрозділами Одеської залізниці, засновані на загальнодержавній власності без права юридичної особи. Відображені в актах перевірки факти отримання структурними підрозділами доходу від здачі приміщень в оренду, від розміщення реклами та надання інших послуг, позивачем не заперечується. Вказані доходи були відображені структурним підрозділом у декларації, що подається до головного підприємства (позивача), і позивач відобразив цей дохід у своїх податкових деклараціях за відповідні періоди, і з цього доходу сплатив податок на прибуток. Даний факт представник ДПІ також не заперечує. Таким чином, суд вважає доведеним той факт, що відображені в акті перевірки доходи від не основної діяльності структурних підрозділів, були враховані позивачем при визначені об'єкту оподаткування цим податком, і з цих доходів позивачем вже сплачений податок на прибуток.

Спір полягає у тому, що за висновком ДПІ податок на прибуток від вказаних доходів від не господарської діяльності повинен був сплатити структурний підрозділ за місцем свого розташування, а не позивач шляхом сплати консолідованого податку.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач, як головне підприємство по відношенню до всіх своїх відокремлених структурних підрозділів, наказом від 27.06.2002р. №292/Н встановив, що Одеська залізниця відповідно до п.п.2.2.2 п.2.2 ст. 2 Закону №334/94-ВР буде сплачувати податок на прибуток з 01.07.2002 загальною сумою за всі структурні підрозділи від усіх видів господарської діяльності. 10.07.2002 позивач листом повідомив ДПІ у м.Херсоні про такий порядок сплати податку на прибуток структурними підрозділами позивача, що розташовані у м.Херсоні. Також листом від 10.07.2002 за №556 структурний підрозділ на виконання наказу Одеської залізниці від 27.06.2002р. №292/Н просив відповідача виключити його з реєстру платників податку на прибуток.

Про відповідність вимогам Закону №334/94-ВР встановленого позивачем наказом від 27.06.2002 №292/Н механізму сплати податку на прибуток від усіх видів господарської діяльності структурних підрозділів позивача, що не є юридичними особами, ДПА України повідомила позивача листом від 10.07.02.

Закон України від 28.12.1994 № 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" визначає, що господарська діяльність - це будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи. Відповідно до п. 2.1.1 ст. 2.1 Закону № 334 платниками податку є: з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами. Згідно п. 2.1.3 даної статті платниками є філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку (далі філії), зазначених у підпункті 2.1.1 цього пункту, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади.

Законом №334/94-ВР встановлено особливий порядок сплати податку на прибуток підприємствами залізничної галузі. Стаття 2.2 Закон № 334 передбачає, що платниками податку на прибуток, одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджується Кабінетом Міністрів України. Доходи залізниць, одержані від господарської діяльності залізничного транспорту, визначаються у межах доходних надходжень, перерозподілених між залізницями у порядку, затверджуваному Кабінетом Міністрів України. Платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи. Отже, редакцією ст. 2 Закону не передбачено централізованої форми сплати податку на прибуток для підприємств залізничного транспорту та їх структурних підрозділів. Суд погоджується з доводами позивача про те, що вищевказані структурні підрозділи, які перевірялись відповідачем, не відносяться ні до підприємств залізничного транспорту, ні до структурних підрозділів таких підприємств залізничного транспорту, а є структурними підрозділами залізниці, тому норма пп. 2.2.2 ст. 2 Закону № 334 на ці підрозділи залізниці не розповсюджується.

Кабінет Міністрів України не визначив переліку робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту. Натомість постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.1998р. №173 визначено перелік робіт, (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту. Разом з тим, поняття "основна діяльність" та "господарська діяльність" не є тотожними. Основна діяльність залізничного транспорту є складовою частиною загальної господарської діяльності і означає діяльність усіх взаємопов'язаних підприємств та структурних підрозділів галузі, спрямовану на виконання єдиного перевізного процесу. Основна діяльність залізниць - діяльність усіх взаємопов'язаних відокремлених підрозділів, що входять до складу залізниць, спрямована на виконання і обслуговування єдиного перевізного процесу, тобто експлуатаційна (перевізна) та підсобно-допоміжна діяльність, пов'язана з обслуговуванням експлуатаційної діяльності. Експлуатаційна діяльність - діяльність відокремлених підрозділів, безпосередньо пов'язана з перевезенням пасажирів, вантажів, вантажобагажу, пошти тощо. Підсобно-допоміжна діяльність - діяльність відокремлених підрозділів, пов'язана з виконанням ряду допоміжних операцій та організацією виробництв, продукція (послуги) яких використовується переважно для потреб експлуатаційної діяльності залізниць. З наведеного вбачається, що доходи від оренди приміщень, розміщення реклами, оздоровчо-культурної діяльності тощо не відносяться до доходів основної діяльності залізничного транспорту, але це не означає, що ці доходи автоматично вважаються такими, що отримані не відгосподарської діяльності.

Суд дійшов до висновку, що доходи структурних підрозділів від неосновної діяльності залізничного транспорту оподатковуються на загальних підставах у порядку, передбаченому п.2.1 ст.2 Закону №334/94-ВР - або структурним підрозділом самостійно за місцем свого розташування, або головним підприємством шляхом сплати консолідованого податку.

Закон України №2181-ІІІ є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів). Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Зазначена норма встановлює відповідальність лише платників податків за неподання податкових декларацій у строки, встановлені законом. Тобто, для застосування цієї норми до структурного підрозділу позивача, останній повинен мати статус платника податку на прибуток.

Виходячи з встановлених фактичних обставин справи, суд приходить до висновку, що встановлений позивачем наказом від 27.06.2002р. №292/Н механізм консолідованої сплати податку на прибуток від усіх видів господарської діяльності його структурних підрозділів, які не є юридичними особами, відповідає вимогам Закону №334/94-ВР, у зв'язку з чим суд вважає безпідставними висновки ДПІ про заниження структурними підрозділами об'єкту оподаткування та заниження податку на прибуток. Також помилковим є і висновки ДПІ про ненадання структурними підрозділами податкових декларацій, за що були застосовані штрафні санкції на підставі пп. 17.1.1 п.17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ. Зважаючи на викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню. В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено про дату та час складення постанови в повному обсязі. Судові витрати не відшкодовуються, оскільки відсутня відповідна вимога позивача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Позов Одеської залізниці задовольнити. Скасувати податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Херсоні № 0004252301/0 від 10.11.10, від 15.11.10 № 0004302301/0, № 0004292301/0, від 17.11.10 № 0004382301/0, № 0004392301/0, № 0004372301/0.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 27 квітня 2011 р..

Суддя Хом'якова В.В.

кат. 8.2.6