73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
18 квітня 2011 р. Справа № 2-а-5164/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючої судді: Кисильової О.Й.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області до кооперативного підприємства "Норок" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у Скадовському районі Херсонської області (далі -позивач, ДПІ) звернулась із адміністративним позовом до кооперативного підприємства "Норок" (далі -відповідач, КП "Норок") про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 2039,75 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до КП "Норок" рішенням від 29.06.2010 р. № 0001742306 застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1039,75 грн. за не проведення розрахункової операції через РРО, не забезпечення відповідності сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а також рішенням від 29.06.2010 р. № 0001752306 застосовано штрафні санкції у розмірі 1000,00 грн. за продаж алкогольних напоїв за цінами нижчими мінімально встановлених. Добровільно відповідач штраф не сплатив, а тому позивач просить стягнути його в судовому порядку.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав. Разом з тим, 19.10.2010 р. на юридичну адресу відповідача була направлена, рекомендованим листом, копія ухвали про відкриття скороченого провадження. Рекомендований лист від 19.10.2010 р. до суду не повернувся взагалі. Тому, 24.03.2011 р. було повторно направлено, рекомендованим листом, копію ухвали про відкриття скороченого провадження, яку відповідач отримав 29.03.2011 р., що підтверджується підписом на повідомленні про вручення відправлення.
Відповідно до ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України юридичним особам та фізичним особам-підприємцям судовий виклик або судове повідомлення надсилаються за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
Таким чином відповідач був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, а також про строк та порядок подання заперечення проти позову та про наслідки неподання такого заперечення.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 21.06.2010 року посадовими особами ДПІ було проведено перевірку магазину, що належить КП "Норок", за адресою: Херсонська область, Скадовський район, с. Антонівка, вул. Студентська, 6. За результатами перевірки складено акт № 663/21/22/23/33271742, яким зафіксовано такі порушення: не проведення розрахункової операції через РРО, а саме, не роздруковано розрахунковий документ на суму 8,75 грн.; не забезпечення відповідності сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків, порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, а саме: на товар, що зазначений у додатку до акту перевірки відсутні накладні та первинні документи; продаж алкогольних напоїв за цінами нижчими мінімально встановлених. Також зафіксовано порушення у вигляді здійснення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту. Даний акт підписаний найманим працівником КП - продавцем ОСОБА_1
Рішенням від 29.06.2010 р. № 0001742306 до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 43,75 грн. за проведення розрахункової операції без застосування РРО.
Пункт 1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів ролзрахункових операцій" №265/95-ВР вказує на те, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених вищезазначеним законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
За порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР пунктом 1 ст. 17 зазначеного закону передбачено, що за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Із акту перевірки вбачається, що продавцем ОСОБА_1 була проведена розрахункова операція без застосування РРО на суму 8,75 грн.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до відповідача штрафної санкції у розмірі 43,75 грн. (8,75 грн. х 5) за порушення п. 1 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
До відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 223,50 грн. за порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації.
Відповідно до п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 цього Закону визначено, що облік товарних запасів фізичною особою -
суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Відповідно до ст. 20 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що у магазині були відсутні підтверджуючі документи про належний облік товарів, що реалізовувались.
Відповідно до акта перевірки на реалізації без супровідних документів знаходився товар на загальну суму 111,75 грн.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до КП "Норок" штрафної санкції у розмірі 223,50 грн. (111,75 х 2) за порушення п. 12 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
До відповідача також застосовані штрафні санкції за невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, загальній сумі зазначеній в денному звіті РРО.
Дане порушення встановлено ревізорами на підставі співставлення сум, зазначених у денному Х звіті від 21.06.2010 року та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків.
Як вбачається із матеріалів справи, ревізорами було встановлено, що із початку робочого дня 21.06.2010р. за розрахунковими квитанціями було проведено розрахункові операції на загальну суму - 346,25 грн. На місці проведення розрахунків знаходилось 200,50 грн. Тобто сума невідповідності складала (200,50 - 346,25 - 8,75 = 154,50). Дане порушення підтверджується актом перевірки та описом наявних готівкових коштів складеним та підписаним продавцем ОСОБА_1
Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до відповідача штрафної санкції у розмірі 772,50 грн. (154,5 х 10) за порушення п. 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР.
Рішення про застосування штрафних санкцій від 29.06.2010 р. № 0001752306 на суму 1000,00 грн. застосовано до відповідача за реалізацію алкогольних напоїв за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв.
Згідно зі ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР) за оптову або роздрібну торгівлю коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.
Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону № 481/95-ВР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06. 2003 р. № 790 визначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Беручи до уваги те, що рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем у порядку та в строки встановлені законом не оскаржені, сума штрафних санкцій не сплачена, суд вважає, що дана сума підлягає стягненню.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог державної податкової інспекції у м. Херсоні та їх задоволення.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 183-2 КАС України, суд, -
постановив:
Позов державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області до кооперативного підприємства "Норок" про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з кооперативного підприємства "Норок" ( код ЄДРПОУ - 33271742) до державного бюджету фінансові (штрафні) санкції у розмірі 1039,75 грн. (одна тисяча тридцять дев'ять) грн. 75 коп., р/р 31113104700267, код платежу 21080900, УДК 24103683, МФО 852010 та штраф у розмірі 1000,00 грн. (одна тисяча) грн. 00 коп., р/р 31111106700267, код платежу 21081100, УДК 24103683, МФО 852010.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 8.1.4