Справа № 2-а-3158/2011
Справа № 2-а-3158/2011
іменем України
"11" квітня 2011 р.суддя Дніпровського районного суду м. Києва Виниченко Л.М. вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Германівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов»язання вчинити дії,-
встановив:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Германівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов»язання вчинити дії.
За заявленими вимогами позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Германівської сільської ради Обухівського району Київської області № 201\14 від 08.10.2007 р. «Про відміну рішення сесії сільської ради № 308\18-IV від 29.09.2005 р. «Про виділення земельної ділянки під будівництво гр. ОСОБА_1»; визнати протиправною бездіяльність відповідача стосовно ненадання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення їй земельної ділянки та зобов»язати Германівську сільську раду Обухівського району Київської області надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1.
Вивчивши матеріали справи, встановлено наступне.
Відповідно до пунктів а), б), в), г), к) ст. 12 Земельного кодексу України, до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, вирішення інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (далі -адміністративна справа) це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб»єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Необхідною та єдиною ознакою суб»єкта владних повноважень є здійснення цим суб»єктом владних управлінських функцій щодо іншого суб»єкта, який є учасником спору.
Відповідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб»єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Верховним Судом України у інформаційному листі від 26.12.2005 року було надано правову позицію щодо визначення категорій справ, розгляд яких має здійснюватись у порядку адміністративного судочинства. Зокрема, це спори осіб із суб»єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у яких такий суб»єкт своїми владними рішеннями чи діями зобов»язує цих осіб вчиняти певні дії, утримуватись від вчинення певних дій, нести відповідальність. При цьому особи згідно з нормами чинного законодавства України зобов»язані виконувати такі владні рішення чи вимоги суб»єкта владних повноважень.
Назване кореспондується із умовами ч. 1 ст. 2 КАС України, яка у визначенні завдання адміністративного судочинства розкриває зміст прав, свобод та інтересів, захист яких є юрисдикцією адміністративних судів, а саме: права та інтереси фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин, що порушені певними суб»єктами (органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи, інші суб»єкти) при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Тобто, до компетенції адміністративних судів віднесено справи щодо захисту прав, свобод та інтересів осіб від дій суб»єктів владних повноважень щодо управління цими особами чи здійснення інших владних функцій щодо них.
Враховуючи характер спірних правовідносин, а також той факт, що об»єктом спору є земельна ділянка, а позивач захищає своє право на користування спірною земельною ділянкою, яка їй була виділена рішенням сесії Германської сільської ради від 29.09.2005 р., у зв»язку з цим спір є цивільно-правовим та регулюється нормами земельного законодавства, тому має розглядатись в порядку цивільного судочинства.
За викладених обставин, оскільки дана справа не є публічно-правовим спором і не підпадає під визначення справи адміністративної юрисдикції, яке наведене у п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, у відкритті провадження в адміністративній справі слід відмовити.
Відповідно до вимог ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 17, 109 ч. 1 п. 1 КАС України, -
У відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Германівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання дій протиправними, скасування рішення та зобов»язання вчинити дії відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя