Ухвала від 10.03.2011 по справі 2-1237/2011

Справа № 2-1237/2011

Справа № 2-1237/2011

УХВАЛА

іменем України

"10" березня 2011 р.суддя Дніпровського районного суду м. Києва Виниченко Л.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Києва»про визнання права власності та зобов»язання здійснити реєстрацію нерухомого майна,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Дніпровського районного суду м. Києва з позовною заявою до Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Києва»про визнання за ним права власності на нежитлове вбудоване приміщення № 2, 79 загальною площею 311,9 кв.м., що розташоване в будинку АДРЕСА_1 та зобов»язати Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна зареєструвати право власності на дане нерухоме майно.

Вивчивши заяву та додані до неї документи вважаю, що у відкритті провадження у даній справі слід відмовити з наступних підстав.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, право власності позивача на переплановані нежилі приміщення, які Актом Державної комісії прийняті в експлуатацію та на які виготовлено Технічний паспорт, будь-якими особами не оспорюється, позов поданий у зв»язку з відмовою відповідачів в оформленні та реєстрації права власності за позивачем, при цьому останній в позові вказує, що зазначеними діями відповідачами порушуються вимоги законодавства та нормативні акти Київської міської ради.

Відповідно до вимог ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв»язку з здійсненням суб”єктом владних повноважень владних управлінських функцій.

До суб»єктів владних повноважень Кодекс адміністративного судочинства України відносить органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадових чи службових осіб, інших суб»єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Як зазначено вище, вимоги заявлені через відмову відповідача Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) оформити за позивачем за його зверненням право власності на нерухоме майно. Предметом позову у даній справі є, зокрема, зобов»язання Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна зареєструвати право власності на зазначені в заяві нежилі приміщення.

Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна державою делеговані повноваження на здійснення відповідних функцій щодо нерухомого майна юридичних та фізичних осіб, які, серед іншого, визначені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень»та Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 р. N7/5.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Таким чином, відповідачі Головне управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об»єкти нерухомого майна в розумінні ст. 3 КАС України є суб»єктами владних повноважень.

Відповідно п. 2 ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов”язання відповідача -суб”єкта владних повноважень вчинити певні дії.

Аналіз суб»єктивного складу та характеру правовідносин свідчить, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції.

Відповідно ст. 122 ч. 2 п. 1 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 15, 122 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради, Комунального підприємства «Бюро технічної інвентаризації м. Києва»про визнання права власності та зобов»язання здійснити реєстрацію нерухомого майна відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через Дніпровський районний суд м. Києва протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя