про залишення позовної заяви без руху
15 квітня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/860/11
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Садгірського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції, третя особа на стороні відповідача, відділення публічного акціонерного товариства «Промінвестбанк» в м. Чернівці про визнання незаконними дій, скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії ,-
12.04.2011 р. позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Садгірського відділу державної виконавчої служби Чернівецького міського управління юстиції, третя особа на стороні відповідача, відділення публічного акціонерного товариства «Промінвестбанк» в м. Чернівці, в якому просить суд визнати незаконними дії відповідача про відкриття виконавчого провадження ВП № 23732988 відкритого на підставі виконавчого напису № 4648 виданого приватним нотаріусом ОСОБА_2 від 06.06.2008 р., скасувати постанову відповідача від 19.01.2011 р. про відкриття виконавчого провадження ВП № 23732988 відкритого на підставі вищевказаного виконавчого напису та зупинити виконавче провадження ВП № 23732988 відкритого на підставі виконавчого напису № 4648 до вирішення позову по суті.
Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 6 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно зі ст. 105 КАС України позов пред'являється до адміністративного суду у формі позовної заяви, яка має відповідати вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Однак судом встановлено, що позов поданий без додержання вимог, встановлених ч. 4 ст. 106 КАС України, зокрема позовна заява не підписана позивачем.
Відповідно до ст. 89 та ч. 3 ст. 106 КАС України особа, яка звертається до адміністративного суду із позовною заявою повинна сплатити судовий збір та додати до позовної заяви та приєднаних до неї матеріалів документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В супереч зазначеним вимогам Кодексу, до позовної заяви позивачем не додано документ про сплату судового збору.
Також суд зазначає, що відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч. 3 ст. 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку (ст. 100 КАС України).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається у разу потреби заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби встановленні ст. 181 КАС України, зокрема ч. 2 вказаної статті визначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з позовної заяви та приєднаних до неї матеріалів позивачем не подано заяви (клопотання) про поновлення пропущеного строку для звернення до суду із зазначенням поважності причини пропуску, що є також недоліком позовної заяви.
Частина 1 ст. 108 КАС України передбачає, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Суд вважає, що без усунення вказаних вище недоліків, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі. Тому суд надає позивачу строк для усунення зазначених вище недоліків, а саме надати до суду позовну заяву за підписом позивача або його представника із зазначенням дати її підписання (відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб), документ що підтверджує сплату судового збору та заяву (клопотання) про поновлення пропущеного з поважних причин стоку звернення до суду із зазначенням поважності причин пропуску.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 106, 160, 165 та ч. 1 ст. 108 КАС України, -
1.Позовну заяву залишити буз руху.
2.Встановити строк позивачу для усунення недоліків позовної заяви, зазначених в мотивувальній частині ухвали до, 28 квітня 2011 року.
3. Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
4.У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.
Ухвала, відповідно до ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження.
Суддя В.К. Левицький