Ухвала від 15.04.2011 по справі 2а/2470/867/11

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

15 квітня 2011 р. м. Чернівці № 2а/2470/867/11

Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Чернівецького регіонального управління відкритого акціонерного товариства комерційного банку “Надра” про визнання безпідставними вимоги та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачем заявлено позов до Чернівецького регіонального управління відкритого акціонерного товариства комерційного банку “Надра”, в якому просить суд визнати безпідставними вимоги відповідача щодо наявності у нього заборгованості за кредитом, відсотками і пенею та зобов'язати надати йому довідку про відсутність заборгованості по кредиту.

Суд вважає, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

Частина 1 ст. 2 КАС України визначає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функції на основі законодавства, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Поняття “суб'єкт владних повноважень” визначено у п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України як орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Як вбачається з прохальної частини позову вимоги адресовані до Чернівецького регіонального управління відкритого акціонерного товариства комерційного банку “Надра”.

Відповідно до законодавства України, відносини щодо укладення, користування та розірвання кредитних договорів здійснюються виключно на договірних умовах і засадах визначених відповідно до Законів України.

Також суд зазначає, що всі спірні питання пов'язанні з виконання сторонами вимог договорів вирішуються шляхом переговорів, а у випадку не досягнення згоди спірні відносини регулюються в порядку Цивільного законодавства.

З матеріалів позову видно, що спірні відносини виникли між сторонами на підставі кредитного договору за № дог741126 від 25.12.2007 р.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про те, що відповідач - Чернівецьке регіональне управління відкрите акціонерне товариство комерційний банк “Надра” не є органом державної влади, органом місцевого самоврядування та не здійснює владних управлінських функцій у сфері публічно-правових відносин, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАСУ суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративні справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Аналізуючи викладені обставини, суд вважає, що позовну заяву не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства, оскільки відповідачем є не суб'єкт владних повноважень, публічно-правовий спір відсутній, а заявлені позовні вимоги не пов'язані із захистом його прав, свобод та інтересів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади чи місцевого самоврядування.

За таких обставин, суд роз'яснює, що для вирішення вказаного спору, позивачу необхідно звернутися до загального місцевого суду в порядку цивільного законодавства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 17, 18, 104, 160, 165 та ч. 1 ст. 109 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

2.Копію ухвали про відмову у відкритті провадження разом з позовною заявою і усіма доданими до неї документами негайно надіслати позивачу.

Відповідно до ч. 3 ст. 254 КАС України судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала, згідно ч. 3 ст. 186 КАС України, може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з моменту проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Суддя В.К. Левицький