Постанова від 13.04.2011 по справі 2а/2470/859/11

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/859/11

15:50

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Боднарюка О.В.;

розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Чернівецькій області до Глибоцької районної державної адміністрації про надання дозволу на проведення позапланової ревізії,-

ВСТАНОВИВ :

12 квітня 2011 року контрольно-ревізійне управління в Чернівецькій області (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просив суд надати дозвіл на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Глибоцької райдержадміністрації за 2008-2010 роки, зокрема з питань використання об'єктом контролю грошових коштів та матеріальних цінностей, отриманих у вигляді благодійної допомоги для ліквідації наслідків стихійного лиха, яке сталося 23-27 липня 2008 року терміном 15 робочих днів з 14 квітня по 10 травня 2011 року.

Позовні вимоги мотивував наявністю підстав для проведення позапланової перевірки, визначених ч. 5 ст.11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26 січня 1993 року № 2939-XII (далі Закон України № 2939).

До початку судового засідання представник позивача та відповідача подали суду письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження. При цьому представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі й просив їх задовольнити, а відповідач визнав адміністративний позов та не заперечував проти його задоволення.

Відповідно до ч.4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до ч.1 та ч.3 ст.136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 КАС України.

Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Розглянувши матеріали справи, повно, всебічно дослідивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини, суд з урахуванням заяви про визнання адміністративного позову дійшов висновку, що такі дії відповідача не порушують чиї не будь права, свободи або інтереси, а тому адміністративний позов слід задовольнити в повному обсязі виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статус державної контрольно-ревізійної служби в Україні, їх функції та правові основи діяльності визначені Законом України “Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” від 26.01.1993р. № 2939-ХІІ (далі - Закон № 2939).

Статтею 8 Закону № 2939 на Головне контрольно-ревізійне управління України, контрольно-ревізійні управління в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі покладено функції з проведення у підконтрольних установах ревізії фінансово-господарської діяльності, використання і збереження фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильності визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, стану і достовірності бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

Згідно ч.6 ст.11 Закону №2939 позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Відповідно до п.6 ч.5 ст.11 Закону №2939 - позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за наявності хоча б однієї з таких обставин (в тому числі) у разі, коли вищестоящий орган державної контрольно-ревізійної служби в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державної контрольно-ревізійної служби здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державної контрольно-ревізійної служби, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державної контрольно-ревізійної служби лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державної контрольно-ревізійної служби, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або порушено кримінальну справу.

Згідно ч.11 ст.11 Закону №2939 тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.

Відповідно до листа Голов КРУ "Про розгляд матеріалів" від 18.03.2011 року № 08-18/619 вбачається неналежне виконання своїх обов'язків при проведенні ревізії Глибоцької районної державної адміністрації, в зв'язку з чим доручено провести службове розслідування та скасувати повністю або частково акт ревізії та можливість проведення контрольного заходу з підтвердженням (або спростування) питань викладених в цьому листі.

22.03.2011 року Контрольно - ревізійним управлінням Чернівецької області видано наказ №39-0 про проведення службового розслідування з метою з'ясування наявності чи відсутності фактів неналежного виконання службовими особами позивача обов'язків під час проведення ревізії фінансово - господарської діяльності Глибоцької РДА.

Враховуючи викладене вище суд приходить до висновку про наявність підстав для надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії тривалістю 15 робочих днів починаючи з першого дня після набрання вказаним рішенням законної сили.

Відповідно до положень статей 11, 72 КАС України відповідач не надав суду заперечень, визнавши при цьому адміністративний позов. Таким чином суд вважає за доведені обставини, на які посилається позивач, а адміністративний позов як обґрунтований підлягає задоволенню повністю.

Враховуючи те, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до вимог ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 159, 163-167 КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Надати Контрольно-ревізійному управлінню в Чернівецькій області дозвіл на проведення позапланової ревізії окремих питань фінансово - господарської діяльності Глибоцької райдержадміністрації за 2008-2010 роки з питань використання об'єктом контролю грошових коштів та матеріальних цінностей, отриманих у вигляді благодійної допомоги для ліквідації наслідків стихійного лиха, яке сталося 23-27 липня 2008 року терміном 15 робочих днів починаючи з першого дня після набрання вказаним рішенням законної сили.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому та скороченому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя О.В. Боднарюк