Постанова від 31.03.2011 по справі 2а/2470/470/11

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/470/11

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого -судді Дембіцького П.Д.,

при секретарі судового засідання -Граматович М.І..,

за участю - представника позивача Василик І.С. (за дорученням) ;

відповідача -не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Чернівці до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу по штрафних фінансових санкціях у сумі 1635,00 грн , -

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 31.03.11 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Про час складання постанови у повному обсязі повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167, п.2 ч.2 ст. 186 КАС України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у м. Чернівці звернулася з адміністративним позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу по штрафних санкціях у сумі 1635,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 06 вересня 2010 року було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єкта господарської діяльності за адресою АДРЕСА_1, якій належить ОСОБА_2 Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що фізична особа підприємець ОСОБА_3 16 листопада 1998 року за № 15094 взятий на облік платника податків. На момент розгляду справи у нього є

У ході вказаної перевірки було виявлено порушення вимог п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(не видача чеку, не збереження контрольних стрічок, невідповідність готівки в касі). За наслідками перевірки було складено Акт (довідка) № 0670/24/00/23/НОМЕР_1 від 06.09.2010 року.

За результатами розгляду вказаного Акту перевірки та виявлених порушень було прийнято рішення про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій форми «С»№ НОМЕР_2 № від 20 вересня 2010 року на суму 1635,00 грн.

У судовому засіданні позивач просив позов задовольнити в повному обсязі та стягнути ОСОБА_2 вказану заборгованість.

Відповідачу неодноразово за адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України надсилалися рекомендовані листи з повідомленням про вручення із зазначенням часу, дати та місця проведення судового розгляду справи.

Статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо місцезнаходження юридичної особи.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" відомості внесені до Єдиного державного реєстру вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

Стаття 19 вказаного Закону регламентує положення про обов'язок виконавчого органу юридичної особи повідомляти державного реєстратора про внесення змін до відомостей про юридичну особу.

Згідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено особі, якщо вона доставлена за адресою внесеною до відповідного реєстру.

Відповідно до вимог ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглянути справу без представника відповідача, на підставі наявних у ній доказів.

Відповідач в судове засідання не з'явився, однак це не перешкоджає розгляду справи по суті, оскільки у справі наявні поштові повідомлення, які засвідчують повідомлення відповідача про час і місце слухання справи. Відповідач заперечень на позовну заяву суду не надав, повноважного представника у судове засідання не направив.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши фактичні обставини у справі, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи, проаналізувавши законодавство яке регулює спірні правовідносини, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 згідно Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців зареєстрована Виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 18 січня 2008 року за адресою 58000, м. Чернівці, вул. Чкалова 5/53 ід.код НОМЕР_1.

Відповідно до довідки від 04 лютого 2011 року № 3 Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 узята на облік в органах державної податкової служби 21 січня 2008 року за № 16128.

Крім того встановлено, що згідно з планом графіком перевірок на підставі направлення № 1427 від 06 вересня 2010 року Державної податкової інспекції у м. Чернівці, працівниками ДПІ м. Чернівці 06 вересня 2010 року було проведено перевірку господарської одиниці -магазину за адресою АДРЕСА_1 який належить ОСОБА_2 з питань дотримання вимог Законів України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У ході вказаної перевірки було виявлено :

- не видача роздрукування фіскальних звітів;

- не забереження контрольних стрічок;

- невідповідність сум готівкових коштів по касі;

За виявлені правопорушення Фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 було нараховано штрафні фінансові санкції, а саме:

- штрафна (фінансова) санкція у розмірі 1700 грн. відповідно до вимог п. 4 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»року № 265/95 -ВР, якою передбачено розмір санкцій в п'ятикратному розмірі -у разі не виконання щоденного друку фіскального звітного чека або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

- штрафна (фінансова) санкцію у розмірі 340 грн. відповідно до вимог п.5 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 266/95 -ВР, якою передбачено розмір санкцій в розмірі двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян -у разі використання незареєстрованої книги обліку розрахункових операцій.

- штрафна (фінансова) санкцію у розмірі 95 грн. відповідно до вимог ст. 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 266/95 -ВР, за невідповідність готівки в касі.

За результатами розгляду вказаного Акту перевірки та виявлених порушень було винесено податкове повідомлення рішення про застосування до ФОП ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 20.09.2010 року на суму 2135,00 грн., частину який боржник погасив.

Фізична особа підприємець ОСОБА_2 не оскаржував до вищестоящого органу, а також до суду податкові повідомлення рішення про застосування до нього штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 02.09.2010 року на суму 2135,00 грн., а також до суду дії працівників податкового органу щодо проведення перевірки та застосування до нього штрафних фінансових санкцій.

Позивачем - Державною податковою інспекцією у м. Чернівці з метою стягнення податкового боргу платнику податків фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 направлялись Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій Форми С № НОМЕР_2 від 02.09.2010 року на суму 2135,00 грн., частину якого відповідачем було погашено.

Згідно довідки - розрахунку заборгованості наданої ДПІ у м. Чернівці, вбачається, що станом на 09 лютого 2011 року за фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 рахується заборгованість на загальну суму 1635,00 грн.

Враховуючи, що правовідносини у сторін виникли до 01.01.2011 року, тобто до набрання чинності Податкового кодексу України, відповідно слід застосувати законодавство, яке діяло на момент вчинення правовідносин.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та надання послуг регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95-ВР. (далі - Закон № 265).

Застосування відповідачем штрафних фінансових - санкцій у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне незабезпечення щоденного друкування на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків та незберігання у книзі обліку розрахункових операцій фіскальних звітних чеків слід зазначити наступне.

Пунктом 9 ст. 3 Закону № 265 передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах розрахункових операцій.

Пунктами 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 р. передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Відповідно до п. 4 статті 17 Закону N 265 вбачається, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податковий служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій. Зі змісту вказаної статті Закону вбачається, що штрафні санкції застосовуються за кожне порушення вимог п. 9 ст. 3 Закону України № 265. Ця норма враховує особливості роботи реєстраторів розрахункових операцій, які зобов'язані забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день. Таким чином, суд вважає, що відповідач правомірно застосував до позивача штрафні фінансові санкції у сумі грн.,

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно з вимогами ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено);добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Заборгованість відповідача у сумі 8238,75 грн., що підтверджується розрахунком у позові на момент винесення постанови не погашена.

Згідно п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України та ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Відповідач проти адміністративного позову заперечень суду не надав.

Аналіз наведених правових норм дає підстави для висновку, що Закони і нормативно правові акти України говорять про те, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідачем не оскаржувались в адміністративному чи судовому порядку. В судове засідання відповідач не надав обґрунтованих заперечень проти позову.

За таких обставин суд дійшов висновку, що адміністративний позов ДПІ у м. Чернівці про стягнення боргу з платника по штрафних (фінансових) санкціях у сумі 1635,00 грн. підлягає задоволенню.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Однією з вимог позивача було прохання видати виконавчий лист по справі. Видача виконавчого листа є процесуальним питанням пов'язаним з виконанням судового рішення в адміністративних справах.

Постановою суду дане питання не вирішується, оскільки ст. 258 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за кожним судовим рішенням, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, за заявою осіб, на користь яких воно ухвалено, видається один виконавчий лист. Якщо судове рішення ухвалено на користь кількох позивачів чи проти кількох відповідачів, суд має право видати кілька виконавчих листів, точно зазначивши, яку частину судового рішення треба виконати за кожним виконавчим листом.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.2, 3, 6-12, 17, 18, 71, 76, 79, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 ідентифікаційний код НОМЕР_1 податковий борг по штрафних фінансових санкціях у сумі одну тисячу шістсот тридцять п'ять грн.(1635,00 грн.)

Порядок і строки набрання законної сили судовим рішенням передбачено ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої -другої, четвертої статті 186 КАС України, сторони які беруть участь у справі , мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Постанову виготовлено в повному обсязі 04 квітня 2011 року.

Суддя П.Д. Дембіцький