Постанова від 14.03.2011 по справі 2/5-К

РІВНЕНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" березня 2011 р. Справа № 2/5-К

Рівненський апеляційний господарський суд у складі колегії:

Головуючої судді Бригінець Л.М.

суддів Демидюк О.О. суддів Петухов М.Г.

при секретарі судового засідання Риштун О.М.

розглянувши апеляційну скаргу позивача Бердичівського міського осередку Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітації Інвалідів" на рішення господарського суду Житомирської області від 16.09.10 р.

у справі № 2/5-К (суддя Тимошенко О.М. )

позивач Бердичівський міський осередок Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітації Інвалідів"

відповідач Житомирська обласна Рада Українського фонду "Реабілітації інвалідів"відповідач Головне управління юстиції у Житомирській області

про визнання рішення незаконими, прийнятими 01.04.2007 р. на позачерговій конференції; визнання рішень незаконими, прийнятими правлінням 03, 23 та 27.03.2007 р.

за участю представників сторін:

позивача - Чичук Т.П. (дов. б/н від 09.03.2011р.)

відповідача - Килимчук А.В. дов від 14.03.2011р., Дубовик А.А. дов.від 07.02.2011р.

Судом роз'яснено представникам сторін права та обов'язки, передбачені ст.ст.20, 22 ГПК України.

Клопотання про технічну фіксацію судового процесу не поступало, заяв про відвід суддів не надходило.

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Житомирської області від 16.09.2010р. (суддя Тимошенко О.М.) у справі № 2/5-К відмовлено в задоволенні позову Бердичівського міського осередку Житомирської обласної Ради Українського фонду “Реабілітація інвалідів” до відповідача 1 - Житомирської обласної Ради Українського фонду “Реабілітації інвалідів”, відповідача 2 - Головного управління юстиції у Житомирській області про визнання недійсним рішень конференції та правління.

Місцевим господарським судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян (а.с.75 том2) 18 березня 1993 року зареєстроване об'єднання громадян - Житомирська обласна рада Українського фонду "Реабілітація інвалідів" як осередок всеукраїнського громадського об'єднання, діяльність якого поширюється на територію Житомирської області.

Таким чином, за організаційно-правовою формою відповідач є об'єднанням громадян, громадською організацією, створення та діяльність якої регулюється в першу чергу Законом України "Про об'єднання громадян" (далі Закон) та іншими нормативними актами.

Відповідно до Статуту Українського фонду "Реабілітація інвалідів", Фонд об'єднує у своєму складі місцеві осередки, які є юридичними особами (а.с.76-78 том2).

Відповідач є місцевим осередком громадської організації - Український фонд "Реабілітація інвалідів".

Згiдно ст. 1, ст. 3 Закону "Про об"єднання громадян", пункту 3.1 Положення відповідача, вбачається, що членами громадської організації можуть бути лише громадяни, отже юридична особа, в тому числі і позивач, не може бути членом Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

Виходячи зі змісту ст. 9 ч.2 Закону, відповідач, який не є всеукраїнським об'єднанням громадян, не може мати своїх осередків.

Отже, позивач не може бути осередком відповідача.

Наводяться інші мотиви рішення.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням місцевого господарського суду Бердичівським міським осередком Житомирської обласної Ради Українського фонду “Реабілітація інвалідів” подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить скасувати рішення місцевого господарського суду від 16.09.2010р., як прийняте з порушенням норм матеріального та процесуального права. Апелянт вважає, що заявлені позовні вимоги судом по суті не розглянуті. Мотивувальна частина рішення свідчить про зміну предмету позову.Підставами для скасування зазначає неповне з"ясування обставин, що мають значення для справи; недоведеність обставин, що мають значення для справи, які місцевий господарський суд визнав встановленими; невідповідність висновків, викладених у рішенні місцевого господарського суду, обставинам справи; порушення застосування норм матеріального та процесуального права.

В апеляційній скарзі позивач також зазначає:

Питання про створення Житомирською обласною радою Українського фонду "Реабілітація інвалідів" Бердичівського міського осередку Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" було предметом розгляду судді Тимошенка О.М. у справі № 1/1799-НМ, за яким рішення господарського суду від 29.05.2009р. у зазначеній справі, залишеним без змін постановою апеляційної інстанції від 12.01. 010 року, в задоволенні позову КП "Житомирфото" Бердичівського міського осередку Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача - Українського фонду "Реабілітація інвалідів" про визнання незаконним створення Бердичівського міського осередку Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" та про визнання недійсними установчих документів, відмовлено.

Позов Житомирської обласної Ради Українського Фонду "Реабілітація інвалідів" (третьої особи із самостійними вимогами) до Бердичівського міського осередку Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" про визнання незаконним створення Бердичівського міського осередку Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" про визнання недійсними установчих документів, задоволено частково.

Зобов'язано Бердичівський міський осередок Житомирської обласної ради Українського "Реабілітація інвалідів" змінити в установленому законом порядку найменування юридичної особи шляхом виключення з власного найменування вказівку на те, що юридична особи є осередком Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", а саме виключити слова "Житомирської обласної ради".

Постановою Вищого господарського суду від 14.04.2010р. рішення господарського суду Житомирської області від 29.05.2009р. та постанова апеляційного господарського суду від 12.01.201 справі № 1/1799-НМ скасовані, а справу передано на новий розгляд до господарського Житомирської області, яка на теперішній час перебуває у провадженні судді цього суду Брагіної Я.В., та яка по суті не розглянута.

На думку апелянта, мотивація оскаржуваного рішення є незаконною та такою, яка свідчить про розгляд іншого предмету спору, який перебуає у провадженні іншого судді.

Скаржник вважає, що висновок суду про те, що позивачем не вказано в чому полягають позовні вимоги до другого відповідача є безпідставним, оскільки судом не розглянуто по суті сам предмет позову (позовні вимоги), по якому відповідач -2 дав правовий висновок та вчинив відповідні дії, які порушили права позивача.

Відповідач 2 у відзиві на апеляційну скаргу, що направлялась апеляційному господарському суду Житомирської області (а.с. 94) заперечив проти апеляційної скарги, вважає рішення суду першої інстанції від 16.09.2010р. законним і обґрунтованим та таким, що ухвалене у повній відповідності до норм матеріального та процесуального права.

У відзиві зазначається, що судом першої інстанції проаналізовано та взято до уваги доводи Головного управління юстиції у Житомирській області, як контролюючого органу об"єднань громадян (ст. 25 Закону України "Про об"єднання громадян"), зокрема, й Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" з приводу того, що Головне управління юстиції у Житомирській області не перевіряє членства організації, а досліджує питання правомочності проведення конфоренції.

21 вересня 2009 року Головним управлінням юстиції в Житомирській області, за результатами розгляду заяви Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" про взяття до відома інформації щодо зміни керівних органів об'єднання громадян, яка надійшла до управління 28 серпня 2009 року, складено правовий висновок, яким встановлено, що подані документи відповідають пунктам 4.4, 4.5 Положення про Житомирську обласну Раду Українського фонду "Реабілітація інвалідів", не суперечать Конституції України, вимогам чинного законодавства та прийнято наказ від 21.09.2009 року № 458/0 щодо прийняття до відома інформації про зміну керівних органів Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" на підставі заяви про зміну керівних органів та протоколу позачергової конференції від 01.04.2007 року.

Зазначені обставини свідчать про те, що Головним управлінням юстиції у Житомирській області перевірено та встановлено, що дії, які передували проведенню 01.04.2007 позачергової конференції, відповідають вимогам Положення Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" та нормам чинного законодавства України, а отже, рішення, прийняті на конференції Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", зокрема, рішення щодо зміни керівника з Чичука О.Ф. на Виноградова С.Г. є правомірними.

Відповідач 2 зазначає, що відповідно до норм чинного законодавства апеляційна скарга повинна містити підстави, з яких порушено питання про перегляд рішення, з посиланням на законодавство і матеріали, що є у справі або подані додатково. На думку відповідача, апеляційна скарга не містить будь - яких посилань на конкретне законодавство та конкретні докази, якими може бути доведено незаконність та необґрунтованість судового рішення, прийнятого 16.09.2010.

Відповідач 1 в запереченні на скаргу посилається зокрема на те, що місцевим господарським судом обґрунтовано встановлено, що Бердичівський міський осередок Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" є самостійною юридичною особою, яка не підзвітна та незалежна від інших осіб, керується в своїй діяльності тільки своїм Положенням та чинним законодавством, не є і не може бути осередком Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

Також, Господарським судом Житомирської області встановлено, що дії Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", щодо внутрішньо-організаційної діяльності, в тому числі і оспорюване позивачем рішення конференції, не можуть впливати на права, обов'язки чи охоронювані законом інтереси Бердичівського міського осередку Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" (копія Рішення Господарського суду Житомирської області та копія Постанови Житомирського апеляційного господарського суду по справі 2/365-НМ, що підтверджує вказану обставину, додано скарги.

У зв'язку з тим, що Бердичівський міський осередок Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" не відноситься до Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітації інвалідів»(що підтверджується судовими рішеннями Господарського суду Житомирської області), то його права,свободи та інтереси при прийнятті Рішень на конференції Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" від "01" квітня 2007 року не порушені.

Відповідач вважає, що права, свободи та інтереси Бердичівського міського осередку Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" не порушені, тому й підстави для звернення до Господарського суду Житомирської області у скаржника відсутні.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування господарським судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при винесенні оскаржуваного рішення, апеляційний господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.

Позивач Бердичівський міський осередок Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів»звернувся до господарського суду Житомирської області з позовною заявою до відповідача-1 - Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", відповідача-2 - Головного управління юстиції у Житомирській області за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Чичук О.Ф., Артемчук В.О. з вимогою визнати незаконним (недійсним) рішення позачергової конференції Житомирської обласної ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів»від 01.04.2007р.; визнати незаконним (недійсним) рішення правління Житомирської обласної ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів»від 03 березня, від 23 березня та 27 березня 2007р. про призначення дати проведення позачергової конференції (01.04.07р.); про затвердження загального списку членів первинних організацій; про затвердження делегатів на позачергову конференцію; для належного, повного та всебічного розгляду справи витребувати у відповідача Житомирської обласної ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів»та Головного управління юстиції у Житомирській області копії матеріалів позачергової конференції від 01.04.2007р. та від Житомирської обласної ради Українського фонду копії рішень правління від 03 березня, від 23 березня та від 27 березня 2007 року про призначення дати проведення позачергової конференції (01.04.07р.); про затвердження загального списку членів первинних організацій; про затвердження делегатів на позачергову конференцію.

Отже, вимоги за апеляційною скаргою: визнати недійсним рішенням позачергової конференції Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів»від 01.07.2007р. ( а.с. 90 т.2) та недійсним рішення правління Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів», від 02.03.2007р.,23.03.2007р, 27.03.2007р. про призначення дати проведення позачергової конференції (01.04.2007р) про затвердження загального списку членів первинних організацій, прозатвердження делегатів на позачергову конференцію.

Судом встановлено, що 01.04.2007р. проведено позачергову звітно-виборчу конференцію Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", згідно з протоколом якої затверджено порядок денний конференції:

Бердичівський міський осередок Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" в позові зазначив, що рішення позачергової конференції від 01.04.2007р. є незаконним, оскільки прийняте всупереч норм Положення про Житомирську обласну Раду Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

Протоколи засідання правління, що відбулись 02.03.2007р.,23.03.2007р, 27.03.2007р. та прийняті на них рішення щодо внутрішніх організаційних питань діяльності, позивач також просить визнати недійсними (а.с. 62-69).

Вищезазначені протоколи правління від 02.03.2007р.,23.03.2007р, 27.03.2007р. свідчать про розгляд таких питань:

- Про визнання засідання правління чинним та законним;

- Про вирішення питання щодо проведення позачергової конференції;

- Про вирішення питання щодо призначення порядку денного проведення позачергової конференції.( Протокол правління відповідача № 02/03/07-1 від 02.03.07р.).

- Про визнання засідання правління чинним та законним;

- Про затвердження загального списку членів первинних організацій Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів»станом на 23.03.2007р., які прийняті в члени "організації згідно наданих заяв та перебувають на обліку в первинних організаціях.(Протокол правління відповідача № 02/03/07-1 від 23.03.07р.).

- Про визнання засідання правління чинним та законним;

- Про затвердження делегатів на позачергову конференцію Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітація інвалідів», яка відбудеться 01.04.2007р. о 9:00 год. в приміщенні за адресою: вул. Вокзальна,24. (Протокол правління відповідача № 02/03/07-1 від 27.03.07р.).

Позивач вважає незаконним рішення прийняті правлінням, оскільки вони(рішення) прийняті незаконним складом правління відповідача та без дотримання відповідного кворуму.

За таких обставин рішення правління від 03, 23, 27 березня 2007р. про призначення дати проведення позачергової конференції (01,04.07р.); про затвердження загального списку членів первинних організацій; про затвердження делегатів на позачергову конференцію, є незаконними, як і в похідному-скликана 01.04.07р. позачергова конференція та її порядок денний.

Згідно Свідоцтву про реєстрацію об"єднання громадян від 18 березня 1993 року № 10 Управлінням юстиції Житомирської області зареєстроване об'єднання громадян - Житомирська обласна рада Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

Графа "вид об"єднання" - осередок всеукраїнської громадської організації, діяльність якого поширюється на територію Житомирської області.

Центральний статутний орган об"єднання - Конференція, Правління (а.с. 75, т.2).

Вказана громадська організація діє на підставі статутного документу - Положення про Житомирську обласну Раду Українського Фонду "Реабілітації інвалідів"(а.с.13 т.2).

Згідно Положення обласна Рада Українського Фонду «Реабілітації інвалідів»- самоврядована громадська організація інвалідів, що об'єднує в своєму складі районні Ради (відділення, місцеві осередки) та первинні організації, здійснює свою діяльність у відповідності з Конституцією України, чинним законодавством, статутом Українського Фонду «Реабілітації інвалідів», а також цим Положенням (пункт 1.1).

Членом Ради може бути кожний громадянин України, в першу чергу інваліди та особи з обмеженою працездатністю, які визнають це Положення і сплачують членські внески в порядку і розмірах, встановлених місцевими осередками та первинними організаціями (п.3.1).

Основа ради це місцеві осередки -міські, районні ради та відділення, які створюються в містах та районах при наявності 5 (п'яти) членів. В госпрозрахункових установах, організаціях, підприємствах, заснованих Радою, можуть створюватись первинні організації Ради при наявності не менше 3 (трьох) членів (п.4.1).

Вищим органом Ради є збори представників місцевих осередків та первинних організацій (конференція Ради), що скликається один раз на три роки. Час і місце проведення конференції, норми представництва і порядок обрання делегатів встановлюються правлінням обласної Ради. Позачергова конференція скликається Радою за рішенням правління Ради, за ініціативою ради директорів Ради чи засновників, ініціативою 1/3 членів Ради, що перебувають на обліку в місцевих органах і первинних організаціях, які входять до складу Ради (п.4.4).

Апелянт(позивач у справі) Бердичівський міський осередок Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" діє на підставі Положення, зареєстрованого виконкомом Бердичівської міської ради н/д, рішення №88 від 20.02.1997р. За організаційно-правовою формою - це громадська організація, створення та діяльність якої регулюється Законом України "Про об'єднання громадян" (далі Закон) та іншими нормативними актами.

Відповідно до ст.ст.12-13 Закону об'єднання громадян діють на основі статутних документів (статуту або положення), в яких передбачаються особливості їх створення і діяльності, зокрема, умови і порядок прийому в члени об'єднання громадян і колективних членів, вибуття з нього; права і обов'язки членів (учасників) об'єднання; порядок утворення і діяльності статутних органів об'єднання, місцевих осередків та їх повноваження.

В Положенні про Бердичівський міський осередок Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" (а.с.80-82 том2), зазначено, що Бердичівський міський осередок є громадською організацією, підпорядкованою Житомирській обласній раді Українського фонду "Реабілітація інвалідів". Під терміном підпорядкування слід розуміти обов'язок однієї особи виконувати вказівки іншої. В Положенні не зазначено в чому полягає це підпорядкування.

Вказана громадська організація діє на підставі статутного документу - Положення про Житомирську обласну Раду Українського Фонду "Реабілітації інвалідів"(а.с.13 т.2).

Згідно Положення обласна Рада Українського Фонду «Реабілітації інвалідів»- самоврядована громадська організація інвалідів, що об'єднує в своєму складі районні Ради (відділення, місцеві осередки) та первинні організації, здійснює свою діяльність у відповідності з Конституцією України, чинним законодавством, статутом Українського Фонду «Реабілітації інвалідів», а також цим Положенням (пункт 1.1).

Членом Ради може бути кожний громадянин України, в першу чергу інваліди та особи з обмеженою працездатністю, які визнають це Положення і сплачують членські внески в порядку і розмірах, встановлених місцевими осередками та первинними організаціями (п.3.1).

Апелянт- Бердичівський міський осередок Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", зазначаючи про незаконність рішення позачергової конференції, покликається на порушення норм Положення про Житомирську обласну Раду Українського Фонду "Реабілітації інвалідів". Однак, не вказує які розділи Положення порушено. Надається оцінка прийнятим правлінням рішенням.

Згідно протоколу засідання Правління Ради ( т.1, а.с.62) вирішено скликати позачергову конференцію Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" на 01.04.2007р. (Присутні фізичні особи - троє членів правління із п"яти, кворум дотримується).(Апеляційна скарга не містить посилання на звітно-виборчу конференцію Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" про загальну кількість обраних членів правління).

З протоколу від 23.03.2007р. (присутні фізичні особи- троє членів правління із п"яти) вбачається затвердження загального списку членів первинних організацій Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

Згідно протоколу від 27.03.2007р. затверджено делегатів на позачергову конференцію, що відбулась 01.04.2007р. (троє членів правління з п"яти).

Згідно протоколу проведення позачергової конференції Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" від 01.04.2007р. (присутні 58 делегатів) вирішувались внутрішні організаційні питання (т.1 а.с. 62-69).

Положення про порядок скликання та проведення конференції Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" в матеріалах справи відсутнє, представництво визначити неможливо. Положення про порядок проведеня конференції, також не надавалось.

Вказані положення судом не витребовувались, оскільки ст.ст. 12,13 Закону України "Про об"єднання громадян" об'єднання громадян діють на основі статутних документів, відповідно до яких проведено позачергову конференцію 01.04.2007р., де були присутні 58 делегатів - 100% від загальної кількості обраних первинними організаціями делегатів.

Доказів, що підтверджують присутність первинних організацій міських осередків, створених іншими товариствами, скаржник всупереч ст. 33 ГПК України не надав. Не легітимність правління щодо його складу, також не доводиться.

Отже, нормативно апеляційна скарга не обгрунтовується. Відсутні будь-які посилання на норму права, що призвело до порушення прав Бердичівського міського осередку Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

Яка вимога ставиться до Головного управління юстиції у Житомирській області (відповідач 2) ніде не зазначається.

Однак, у відзиві на апеляційну скаргу Головне управління юстиції у Житомирській області зазначає, що згідно ст. 25 Закону України "Про об"єднання громадян", як контролюючий орган об"єднань громадян, не перевіряє членства організацій, а досліджує питання правомочності проведення конференції.

Головним управлінням юстиції у Житомирській області перевірено та встановлено, що дії, які передували проведенню 01.04.2007 позачергової конференції, відповідають вимогам Положення Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" та нормам чинного законодавства України, а отже, рішення, прийняті на конференції Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", зокрема, рішення щодо зміни керівника з Чичука О.Ф. на Виноградова С.Г. є правомірними.

Відповідач є місцевим осередком всеукраїнської громадської організації, в своїй структурі не може мати місцевих осередків - юридичних осіб, членами відповідача можуть бути тільки громадяни.

Таким чином, будь-які дії відповідача, щодо своєї внутрішньо-організаційної діяльності, в тому числі і оспорювані позивачем рішення конференції та правління, не можуть впливати на права, обов'язки чи охоронювані законом інтереси позивача.

Ухвалою суду від 27.04.10 позивача зобов'язано в письмовій формі обґрунтувати в чому полягають позовні вимоги до другого відповідача. На виконання ухвали суду позивачем не надано обґрунтованих пояснень.

Статтею 1 ГПК України та статтею 16 ЦК України передбачено право звернення до суду за захистом свого порушеного права чи законного інтересу. Господарським судом не встановлено, що відповідачами допущені такі порушення.

Отже, матеріали справи свідчать та досліджено господарським судом Житомирської області, що Бердичівський міський осередок Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" є самостійною юридичною особою, яка не підзвітна та незалежна від інших осіб, керується в своїй діяльності тільки своїм Положенням та чинним законодавством, не є і не може бути осередком Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

Господарський суд Житомирської області дійшов правильного висновку, що дії Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів", щодо внутрішньо-організаційної діяльності, в тому числі і оспорюване позивачем рішення конференції, не можуть впливати на права, обов'язки чи охоронювані законом інтереси Бердичівського міського осередку Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів".

У зв'язку з тим, що Бердичівський міський осередок Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" не відноситься до Житомирської обласної Ради Українського фонду «Реабілітації інвалідів»(що підтверджується судовими рішеннями Господарського суду Житомирської області), то його права, свободи та інтереси при прийнятті Рішень на конференції Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" від "01" квітня 2007 року не порушені.

Отже, права, свободи та інтереси Бердичівського міського осередку Житомирської обласної ради Українського фонду "Реабілітація інвалідів" не порушені, тому й підстави для звернення до Господарського суду Житомирської області були відсутні.

Враховуючи викладене, колегія суддів Рівненського апеляційного господарського суду, не вбачає підстав для скасування рішення місцевого господарського суду у відповідності із ст. 104 ГПК України .

Керуючись ст.ст. 91, 99,101,103,105 ГПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Рішення господарського суду Житомирської області від 16.09.2010р. у справі № 2/5-К залишити без змін, а апеляційну скаргу Бердичівського міського осередку Житомирської обласної Ради Українського фонду "Реабілітації Інвалідів" - без задоволення.

2. Справу № 2/5-.К повернути до господарського суду Житомирської області.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку.

Головуюча суддя Бригінець Л.М.

Суддя Демидюк О.О.

Суддя Петухов М.Г.