01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26
про визнання банкрутом
"07" жовтня 2010 р. Справа № Б8/089-10
Господарський суд Київської області в особі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Балик О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою Державної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області (ідентифікаційний код 19422353, місцезнаходження: 07800, Київська область, смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361),
до боржника, - товариства з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд», ідентифікаційний код юридичної особи 33894137, місцезнаходження: 07800, Київська область, Бородянський район, смт Бородянка, вул. Шевченка, буд. 3),
про банкрутство, -
за участю представників:
від Кредитора: старшого державного податкового інспектора юридичного сектору ДПІ у Бородянському районі Мануїлової М.Ю., яка діє на підставі довіреності № 1538/9/10-026 від 22 серпня 2010 року;
від Боржника: не з'явився, -
До господарського суду Київської області звернулась Державна податкова інспекція у Бородянському районі Київської області, код 19422353, місцезнаходження: 07800, Київська область, смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361 (далі по тексту «Кредитор»/«Заявник») із заявою про порушення справи про банкрутство з підстав, що керівні органи боржника (боржник) відсутні за його місцезнаходженням, боржник не звітує до податкового органу та наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника та на підставі ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
26 серпня 2010 року господарським судом Київської області було порушено провадження у справі №Б8/089-10 та призначено її до розгляду у підготовчому засіданні на 08 вересня 2010 року.
В судове засідання 08 вересня 2010 року повноважні представники Боржника не з'явились, про причини неявки господарський суд не повідомили, витребуваних ухвалою документів суду не надали. Факт направлення ухвали про порушення справи про банкрутство Боржнику підтверджено відбитком канцелярії господарського суду Київської області вих. №353 від 26 серпня 2010 року. На підставі п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, господарським судом відкладено розгляд справи з метою повного та об'єктивного дослідження матеріалів справи до 07 жовтня 2010 року, повторно зобов'язано учасників провадження надати витребувані судом докази по справі.
В судовому засіданні 07 жовтня 2010 року представник Боржника не з'явився, про причини неявки господарський суд не повідомив, жодного з витребуваних ухвалою документів суду не надав, в тому числі і відзив на заяву кредитора про порушення справи про банкрутство. Факт направлення ухвали по справі від 08 вересня 2010 року підтверджено відбитком канцелярії господарського суду Київської області вих. №397 від 13 вересня 2010 року. Заявником також не виконано вимог ухвал суду по цій справі, не надано витребуваних судом документальних доказів по справі, витребуваних пояснень.
Від арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. надійшла заява арбітражного керуючого (ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії НОМЕР_1 видана Державним департаментом з питань банкрутства 13 квітня 2007 року і є чинною до 12 квітня 2012 року) про участь у справі про банкрутство Боржника від 08 вересня 2010 року, в якій Дорошенко Я.В. просить призначити його розпорядником майна, ліквідатором у справі про банкрутство №Б8/089-10 - товариства з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд», ідентифікаційний код юридичної особи 33894137. У вказаній заяві Дорошенко Я.В. повідомляє про те, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів визначених ухвалами господарських судів, і порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не допускав; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; управління боржником раніше не здійснював; не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»; до заяви арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. додано копію ліцензії на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії НОМЕР_1, видана Державним департаментом з питань банкрутства 13 квітня 2007 року і є чинною до 12 квітня 2012 року, та додано копію двох дипломів про отримання повної вищої освіти: серії НОМЕР_2 (про здобуття кваліфікації економіста) та серії НОМЕР_3. Крім того Дорошенко Я.В. додано Інформацію про запропоновану кандидатуру арбітражного керуючого, в якій Дорошенко Я.В. просить суд, при розгляді кандидатури врахувати те, що перша ліцензія арбітражного керуючого була ним отримана у 2004 році, протягом всієї діяльності, в основному він працював з підприємствами приватного сектору економіки, та призначався як розпорядник майна та ліквідатор, має досвід роботи з підприємствами частка держави в яких становить 25 та більше відсотків, а також на сільськогосподарських підприємствах, призначався також керуючим санацією на державному підприємстві, неодноразово проходив планові перевірки дотримання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) ліцензійних умов провадження господарської діяльності, та жодного разу порушень у нього не було виявлено; на час складання заяви його завантаженість дає змогу виконувати функції арбітражного керуючого, в його розпорядженні є необхідна для повноцінного функціонування матеріально-технічна база, має права категорії «Б».
Боржник відзиву на заяву кредитора не надав. Ухвала про порушення цієї справи, що була направлення на адресу боржника була повернута поштовим відділенням 04 жовтня 2010 року в зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням адресата. Факт відправлення заявником заяви про порушення справи про банкрутство підтверджено квитанцією поштового відділення «Укрпошти»(0800, ВПЗ Бородянка 1, вул. Леніна, 240) від 20 серпня 2010 року.
Відповідно до ч. 12 ст. 11 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” відсутність відзиву Боржника не зупиняє провадження по справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.
Частиною 1 ст. 33 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Статтею 75 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши всебічно, об'єктивно всі матеріали справи, обставини справи у їх сукупності керуючись законом, суд приходить до висновку про банкрутство Боржника на підставі наступного.
Відповідно до ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” уразі, якщо керівні органи боржника-юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.
Боржник є юридичною особою, суб'єктом підприємницької діяльності, свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи видано Бородянською районною державною адміністрацією Київської області 07 грудня 2005 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за №1 331 102 0000 000491. Відповідно до Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” Боржник є суб'єктом банкрутства. Акт перебування Боржника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців підтверджено Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №6552674 від 28 липня 2010 року.
Кредитором/Заявником надано суду докази відсутності за місцезнаходженням керівних органів Боржника, якими є: довідка Укрпошти, складена за формою № 20, відповідно до якої поштове відправлення адресоване Боржнику повернуто у зв'язку з закінченням терміну зберігання за місцем обслуговуванням (а.с. 47 Т. 1); довідка Укрпошти, складена за формою № 20, відповідно до якої поштове відправлення адресоване Боржнику повернуто у зв'язку з відсутністю за місцем знаходження, відбиток поштового відділення від 26 травня 2009 року (а.с. 52 Т. 1); довідка Укрпошти, складена за формою № 20, відповідно до якої поштове відправлення адресоване Боржнику повернуто 02 червня 2009 року у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням одержувача (а.с. 57 Т. 1); довідка Укрпошти, складена за формою № 20, відповідно до якої поштове відправлення адресоване Боржнику повернуто 24 листопада 2009 року у зв'язку з закінченням терміну зберігання за місцем обслуговуванням; довідка Укрпошти, складена за формою № 20, відповідно до якої поштове відправлення адресоване Боржнику повернуто 19 лютого 2010 року у зв'язку з відсутністю за місцезнаходженням одержувача (а.с. 63 Т. 1); актом № 45 2400 від 21 травня 2008 року, складеного старшим державним податковим ревізором-інспектором відділу погашення прострочених податкових зобов'язань Поладичем Ю.Г., згідно якого повідомлення-рішення №0000012400 від 18 квітня 2008 року було повернуто до ДПІ у зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 65 Т. 1); довідка Укрпошти, складена за формою № 20, відповідно до якої поштове відправлення адресоване Боржнику повернуто у 2008 році у зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 66 Т. 1); постанова Відділу державної виконавчої служби Бородянського районного управління юстиції ВП №13895182 від 31 травня 2010 року про повернення виконавчого документа стягувачеві, відповідно до якої згідно акта державного виконавця від 13 жовтня 2009 року боржник за адресою місцезнаходження не знаходиться, його місцезнаходження не встановлено (а.с. 82 Т. 1).
Доказами припинення Боржником підприємницької діяльності, ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкової звітності, зокрема податкових декларацій є: довідка Кредитора від 29 липня 2010 року №1436/9/15 про те, що Боржник, код: 33894137, за базою даних ДПІ подав останню звітність з податку на додану вартість -30 вересня 2008 року, вх. № 17802; остання звітність по комунальному податку була подана 16 вересня 2008 року; акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 45 від 20 жовтня 2009 року, відповідно до кого цей акт складено комісією утвореною відповідно до Наказу ДПІ у Бородянському районі від 02 лютого 2009 року № 2, зазначеною комісією у складі заступника начальника інспекції С.В. Горди, Заступника начальника ДПІ В.О. Бевзюк, Завідувача сектору адміністрування ПДВ Ю.С. Карпенко, Начальника відділу погашення прострочених податкових зобов'язань О.М. Пархоменко, Завідувача сектору реєстрації та обліку платників податків О.Л. Пономарьової, Завідувача юридичного сектору О.О. Маковій, завідувача сектору по обслуговуванню Бородянського району ВПМ ДПІ у Вишгородському районі О.А. Пилипчук, встановлено, що Боржник не подає до податкового органу декларації з податку на дону вартість протягом дванадцяти послідовних податкових місяців п.п. «г»п. 9.8. ст. 9. ЗУ «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, що підтверджено висновком № 41 від 20 жовтня 2009 року. Відповідно до п. 2 зазначеного акту, Боржник не подає податкові декларації з податку на додану вартість на дату складання акту. Від Боржника не надійшло жодних заперечень цих фактів.
Вищенаведені документи підтверджують факт припинення Боржником своєї господарської діяльності, в тому числі і підприємницької діяльності.
Заявником в заяві про банкрутство Боржника заявлено кредиторські вимоги до Боржника у сумі 91 084,91 грн. в зв'язку з наявністю податкового боргу з податку на додану вартість.
Детально дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до матеріалів справи, 09 грудня 2005 року Боржника було взято на облік платників податків, що підтверджено Довідкою про взяття на облік платника податків № 164 від 09 грудня 2005 року; 18 грудня 2005 року Боржнику видано свідоцтво № 13597638 (НБ № 169639) про реєстрацію платника податку на додану вартість. Відповідно до вищевказаного акту про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 45 від 20 жовтня 2009 року, прийнято рішення анулювати реєстрацію платника податку на додану вартість Боржника, виключити Боржника з реєстру платників податку на додану вартість.
Доказами наявності заборгованості боржника є документальні матеріали справи, що підтверджують податковий борг, який виник в результаті наступного.
Пунктом 1.3. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" визнано, що податковим боргом (недоїмкою) є податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
- У Боржника наявний податковий борг, який виник в результаті несплати самостійно узгодженого податкового зобов'язання. Відповідно до п.п. ч. 1 п.п. 5.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Боржником подано та самостійно нараховано податкові зобов'язання по податку на додану вартість: за жовтень 2007 року (податкова декларація з податку на додану вартість вх. №22204 від 20 листопада 2007 року) у сумі 23 962,00 грн.; за листопад 2007 року (податкова декларація з податку на додану вартість вх. №23464 від 20 грудня 2007 року) у сумі 1 381,00 грн.; за грудень 2007 року (податкова декларація з податку на додану вартість вх. №26715 від 18 січня 2008 року) у сумі 2 864,00 грн.; за лютий 2008 року (податкова декларація з податку на додану вартість вх. №4105 від 20 березня 2008 року) у сумі 540,00 грн.; за березень 2008 року (податкова декларація з податку на додану вартість вх. №6539 від 21 квітня 2008 року) у сумі 271,00 грн.; за квітень 2008 року (податкова декларація з податку на додану вартість вх. №17801 від 16 вересня 2008 року) у сумі 833,00 грн.; за серпень 2008 року (податкова декларація з податку на додану вартість вх. №17802 від 16 вересня 2008 року) у сумі 2 754,00 грн. Відповідно до матеріалів заяви Кредитора, в тому числі Розрахунку суми податкової заборгованості ТОВ «Віалді-Буд», код ЄДПОУ 33894137 станом на 23 червня 2010 року, самостійно нарахована податкова заборгованість Боржника перед Кредитором по перелічених зобов'язанням не сплачена Боржником Кредитору у загальній сумі 29 851,00 грн. -по самостійно нарахованим податковим зобов'язанням по податковим деклараціям з податку на додану вартість за жовтень 2007 року, листопад 2007 року, грудень 2007 року, лютий 2008 року, березень 2008 року, за квітень 2008 року; податкова заборгованість у сумі 7 542,00 грн. за серпень 2008 року погашена Боржником, що враховано в наступному (а.с. 10, 43 Т.1). Жодних заперечень, доказів сплати перелічених податкових зобов'язань за перелічені періоди Боржником Кредитору -суду надано не було. Податкове зобов'язання самостійно визначене платником податків - Боржником на суму 29 851,00 грн. є узгодженою податковою заборгованістю Боржника з податку на додану вартість.
- Боржником подано та самостійно нараховано податкові зобов'язання по комунальному податку - за період за квітень 2007 року нараховано 86,70 грн. (податковий розрахунок комунального податку вх. № 28043 від 05 лютого 2008 року); за період за лютий 2008 року нараховано 20,40 грн. (податковий розрахунок комунального податку вх. № 17798 від 16 вересня 2008 року). Відповідно до матеріалів справи (а.с. 76 Т. 1) переплата Боржника перед Кредитором по комунальному податку становить 0,60 грн. Відповідно до Заяви кредитора самостійно нарахована податкова заборгованість Боржника перед Кредитором по перелічених зобов'язанням по комунальному податку не сплачена Боржником Кредитору у загальній сумі 106,50 грн. Жодних заперечень, доказів сплати перелічених податкових зобов'язань за перелічені періоди Боржником Кредитору -суду надано не було. Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків - Боржником на суму 106,50 грн. є узгодженою податковою заборгованістю з комунального податку.
- Відповідно до п.п. 4.1.3. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання. Відповідно до матеріалів заяви Кредитора від 16 серпня 2010 року № 1535/9/10-026 та доданих до заяви матеріалів, на підставі ст. 14 зазначеного Закону Боржнику рішенням Кредитора № 76 від 30 жовтня 2007 року про розстрочення податкових зобов'язань за заявою Боржника було надано розстрочення податкового зобов'язання по сплаті податку на додану вартість в сумі 16 000,00 грн. з термінами сплати 30 листопада 2007 року -8 000,00 грн. та 25 грудня 2007 року -8000,00 грн. Розстрочена сума податкового зобов'язання відповідно до Рішення Боржника № 19 про скасування розстрочення податкових зобов'язань від 06 грудня 2007 року не була сплачена Боржником, скасовано рішення від 30 жовтня 2007 року № 76 про розстрочення. Згідно матеріалів заяви Кредитора розстрочена сума податкового зобов'язання не була сплачена Боржником (а.с. 38-39 Т.1). Жодних заперечень, доказів сплати розстроченого податкового зобов'язання Боржником Кредитору -суду надано не було. Податкове зобов'язання, на суму 16 000,00 грн. є узгодженою податковою заборгованістю з податку на додану вартість.
Відповідно до матеріалів справи, на підставі ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (надалі за текстом «Закон») в зв'язку з несплатою у строки встановлені зазначеним Законом, Кредитором було накладено податкову заставу. Факт накладення податкової застави підтверджено Витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна 16036550 від 14 грудня 2007 року. На підставі акту опису майна боржника від 18 лютого 2008 року, складеного Кредитором за участю заставодавця -Боржника та акту перевірки стану збереження майна № 277/24/33894/37 від 02 квітня 2008 року -Боржника, Кредитором було встановлено відсутність майна, що перебувало у податковій заставі на суму 42 500,00 грн. та порушення вимог п.п. 8.6.5. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», на підставі чого керуючись п.п. 17.1.8. вказаного закону до Боржника застосовано штрафну санкцію за самостійне відчуження активів, які перебувають у податкові заставі та потребують попередньої згоди податкового органу на таке відчуження згідно з актом перевірки на суму 42 500,00 грн.
Згідно п.п 17.1.8. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, відчужив такі активи без попередньої згоди податкового органу, якщо отримання такої згоди є обов'язковим згідно з цим Законом, платник податків додатково сплачує штраф у розмірі суми такого відчуження, визначеної за звичайними цінами. Відповідно до п.п. 17.3. зазначеного Закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум. Пунктом 6.1. Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»передбачено, що в разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення. Кредитором було надіслано на адресу місцезнаходження Боржнику податкове повідомлення-рішення №0000012400/0 від 18 квітня 2008 року на суму 42 500,00 грн. (а.с. 64 Т. 1), яке було повернуто Кредитору з довідкою Укрпошти за формою № 20 в зв'язку з закінченням терміну зберігання, що підтверджено зазначеною довідкою, скріпленою печаткою Укрпошти (а.с. 66). Згідно акту № 45 2400 від 21 травня 2008 року, зазначена податкова вимога розміщена на дошці податкових оголошень 21 травня 2008 року.
Абзацем 4 п. 6.2.4 п.п. 6.2. п. 6. Закону України від 21 грудня 2000 р. N 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", передбачено, що у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Жодних заперечень, доказів сплати розстроченого податкового зобов'язання Боржником Кредитору -суду надано не було. Податкове зобов'язання, на суму 42 500,00 грн. є узгодженим податковим боргом.
Відповідно до п.п. 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ від 21 січня 2000 року «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яким встановлені граничні строки подання податкових декларацій: податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним. Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду.
Судом встановлено, що відповідно до акту про результати документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №00239/1530/33894137 від 12 травня 2009 року Кредитором було встановлено, що Боржником не подано звітні декларації з податку на додану вартість за податкові періоди: вересень 2008 року (граничний строк подання до 20 жовтня 2008 року), жовтень 2008 року, листопад 2008 року, грудень 2008 року, січень 2009 року, лютий 2009 року, березень 2009 року, на підставі якого виставлено податкове повідомлення-рішення № 0000721530/0 від 12 травня 2009 року на суму податкового зобов'язання 1 190,00 грн. Факт направлення Боржнику податкового повідомлення-рішення підтверджено конвертом поштового відправлення, скріпленого печаткою відправника, згідно яких відправлення було повернуте в зв'язку з тим, що Боржник за зазначеною адресою не проживає (а.с. 52).
Відповідно до п.п. 17.1.1. Закону, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Боржником не надано суду жодних заперечень, доказів подачі податкових декларацій Кредитору у строки встановлені Законом за вказані податкові періоди, не надано доказів сплати зазначеного податкового зобов'язання, яке підлягає стягненню з Боржника.
Судом встановлено, що відповідно до акту про результати документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №000/91/530/0 від 22 жовтня 2009 року Кредитором було встановлено, що Боржником не подано звітні декларації з податку на додану вартість за податкові періоди: з квітня 2009 року по вересень 2009 року, на підставі якого виставлено податкове повідомлення-рішення № 0001911530/0 від 22 жовтня 2009 року на суму податкового зобов'язання 1 020,00 грн. Факт направлення Боржнику податкового повідомлення-рішення підтверджено конвертом потового відправлення, скріпленого печаткою відправника, згідно яких відправлення було повернуте 24 листопада 2009 року в зв'язку з закінченням терміну зберігання (а.с. 60 Т. 1).
Відповідно до п.п. 17.1.1. Закону, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку. Боржником не надано суду жодних заперечень, доказів подачі податкових декларацій Кредитору у строки встановлені Законом, не надано доказів сплати зазначеного податкового зобов'язання, вказаний податковий борг підлягає стягненню з Боржника.
Поряд з цим, судом встановлено, що Кредитором 20 жовтня 2009 року складено акт про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість № 45, згідно якого встановлено, що Боржник не подає до податкового органу декларації з податку на дону вартість протягом дванадцяти послідовних податкових місяців п.п. «г»п. 9.8. ст. 9. ЗУ «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, що підтверджено висновком № 41 від 20 жовтня 2009 року, виявлено підстави для анулювання реєстрації платника податку на додану вартість відповідно до п. «г»п. 9.8. Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до п. 9.8. вказаного закону, анулювання реєстрації на підставах, визначених у підпунктах "б"-"е" цього пункту, здійснюється за ініціативою відповідного податкового органу або такої особи. Платник податку зобов'язаний повернути податковому органу реєстраційне свідоцтво: якщо анулювання реєстрації здійснюється за ініціативою податкового органу, - протягом двадцяти календарних днів від дня прийняття рішення про анулювання. У цьому випадку затримка у поверненні такого свідоцтва прирівнюється до затримки у наданні податкової звітності з цього податку.
16 лютого 2010 року за результатами проведення невиїздної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності складено акт № 86/15-33894137, яким встановлено, що в ході проведення перевірки Кредитором встановлено факт затримки повернення боржником свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу понад строки визначені ч. 2 абз. 8 п. 9.8. ст. 9 Закону. На підставі зазначеного акту керуючись положеннями визначеними п.п. 4.1.4., ч. 2 абз. 8 п. 9.8. ст. 9 Закону, п.п. 7.8.1. Закону України «Про податок на додану вартість»Боржнику виставлено 16 лютого 2010 року податкове повідомлення-рішення №0000361530/0, накладено штраф у розмірі 170,00 грн. Факт направлення Боржнику Кредитором зазначених документів підтверджено конвертом поштового відправлення та довідкою Укрпошти за формою № 20 з відміткою поштового відділення, згідно якої відправлення було направлено Боржнику 18 лютого 2010 року та було повернуто Кредитору у зв'язку з тим, що Боржник за місцезнаходженням не проживає. Боржником не надано жодних заперечень факту затримки повернення ним кредитору свідоцтва платника ПДВ, анульованого за ініціативою податкового органу понад строки визначені чинним законодавством, н надано суду доказів оскарження повідомлення-рішення №0000361530/0 від 16 лютого 2010 року, не надано суду доказів сплати зазначеного податкового зобов'язання. Дослідивши подані Кредитором докази, на підставі п.п. «г»п. 9.8. ст. 9, п.п. 7.8.1. Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР, п.п. 4.1.4. Закону, суд дійшов висновку про те, що зазначена штрафна санкція є податковою заборгованістю та підлягає стягненню з Боржника.
Поряд з цим судом встановлено, що відповідно до матеріалів справи (а.с. 43 Т. 1), 15 грудня 2008 року в рахунок самостійно нарахованого Боржником податкового зобов'язання з податку на додану вартість відповідно до податкової декларації №22204 від 20 листопада 2007 року, де граничним строком сплати самостійно узгодженого податкового зобов'язання становило 30 листопада 2007 року, Боржником сплачено частково податкову заборгованість на суму 7 541,00 грн. з затримкою на 381 календарний день. 09 лютого 2009 року Кредитором було виставлено податкове повідомлення-рішення № 0000171530/0 від 09 лютого 2009 року, де до Боржника застосована штрафна санкція у розмірі 50% від узгодженої суми податкового зобов'язання сплаченого з затримкою у сумі 3 770,50 грн. Боржником не надано суду жодних заперечень, доказів оскарження повідомлення-рішення № 0000171530/0 від 09 лютого 2009 року, не надано доказів сплати зазначеного податкового зобов'язання суду. Судом встановлено, що відповідно до п.п. 17.1.7. Закону у редакції, що була чинною станом на дату винесення рішення -повідомлення, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Судом вище було встановлено, що Боржником було самостійно узгоджено податкову заборгованість по податку на додану вартість при подачі ним декларації № 22204 від 20 листопада 2007 року. На підставі наведеного судом встановлено, що податкове-повідомлення рішення №0000171530/0 від 09 лютого 2009 року вистановлено у відповідності з п.п. 17.1.7. Закону, правомірно, а застосований штраф в сумі 3 770,50 грн. є податковою заборгованістю Боржника та підлягає стягненню з останнього.
Відповідно до матеріалів справи (а.с. 54 Т. 1), 26 березня 2009 року в рахунок самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на додану вартість відповідно до податкової декларації № 22204 від 20 листопада 2007 року, де граничним строком сплати самостійно узгодженого податкового зобов'язання становило 30 листопада 2007 року, Боржником сплачено частково податкову заборгованість на суму 0,98 грн. з затримкою на 482 календарних дня. 25 травня 2009 року Кредитором було виставлено податкове повідомлення-рішення № 0000881530/0 від 25 травня 2009 року, де до Боржника застосована штрафна санкція у розмірі 50% від узгодженої суми податкового зобов'язання сплаченого з затримкою у сумі 0,49 грн. Боржником не надано суду жодних заперечень, доказів оскарження повідомлення-рішення рішення №0000881530/0 від 25 травня 2009 року, не надано доказів сплати зазначеного податкового зобов'язання суду. Судом встановлено, що відповідно до п.п. 17.1.7. Закону у редакції, що була чинною станом на дату винесення рішення -повідомлення, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Судом вище було встановлено, що Боржником було самостійно узгоджено податкову заборгованість по податку на додану вартість при подачі ним декларації № 22204 від 20 листопада 2007 року. Податкове-повідомлення рішення № 0000881530/0 від 25 травня 2009 року виставлено правомірно, у відповідності п.п. 17.1.7. Закону, застосований штраф в сумі 0,49 грн. є податковою заборгованістю Боржника та підлягає стягненню з останнього.
Відповідно до заяви Кредитора, Кредитором Боржнику було нараховано пеню у розмірі 1269,65 грн. -з посиланням на відображення в облікові картці (а.с. 5 Т. 1). Обґрунтування заявленої Кредитором вимоги у розмірі 1269,65 грн. Кредитором не надано.
Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Підпунктом 4 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: обставини, на яких грунтуються позовні вимоги.
Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, заява кредитора повинна містити крім відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, такі відомості: виклад обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором, з якого виникла вимога, а також строк його виконання; докази обгрунтованості вимог кредитора.
Кредитором не надано документальних доказів, правового обґрунтування, що підтверджує підстави нарахування Кредитором Боржнику пені у розмірі 1269,65 грн., період за який нараховано пеню, не доведено правомірність зазначеної вимоги, не наведено обставин, що підтверджують наявність зобов'язання боржника перед кредитором на зазначену суму, строк його виконання, докази обґрунтованості цієї вимоги, в зв'язку з чим, зазначена вимога Кредитора не підлягає задоволенню в сумі 1269,65 грн.
Відповідно до матеріалів справи, за заявою Кредитора до Боржника 27 квітня 2009 року Київським окружним адміністративним судом було розглянуто адміністративну справу №2а-4833/09/1070 про стягнення податкового боргу, позов задоволено, судове рішення набрало законної сили 11 травня 2009 року. Київським адміністративним судом по справі №2а-4833/09/1070 видано виконавчий лист про стягнення з Боржника на користь до державного бюджету податкового боргу в сумі 84 934,73 грн. (а.с. 81 Т.1).
Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство»у абз. 5 п. 17 встановлено, що вирішуючи питання про склад вимог з податками і зборами (обов'язковими платежами) при порушенні справ про банкрутство суди мають виходити з того, що суми пені, штрафів та інших фінансових санкцій враховуються окремо в реєстрі вимог кредиторів і задовольняються у шосту чергу в порядку черговості, встановленої статтею 31 Закону.
Таким чином, на підставі вищенаведеного, судом визнано податковий борг Боржника перед Кредитором у сумі 89 815,07 грн. (вісімдесят дев'ять тисяч вісімсот п'ятнадцять гривень 07 коп.), що складається: з податкової заборгованості по податку на додану вартість у сумі 41 057,58 грн., 106,50 грн. податкової заборгованості по комунальному податку, штрафних санкцій у сумі 6 150,99 грн. по податку на додану вартість, 42 500,00 грн. - штрафні санкції.
Боржник, Засновник (учасник) Боржника суду жодних заперечень, доказів, що спростовують заявлені Заявником вимоги по податковій заборгованості не надав, також Боржником не надано доказів виконання перелічених податкових зобов'язань перед Кредитором.
Відповідно до матеріалів справи Боржник не має активів для погашення боргу, що підтверджено Постановою про повернення виконавчого документа стягувачеві від 31 травня 2010 року ВП №13895182 Відділу державної виконавчої служби Бородянського районного управління юстиції, згідно якої останнім встановлено, що за боржником транспортних засобів не зареєстровано, земельні ділянки не рахуються, право власності на об'єкти нерухомого майна на території Бородянського району не зареєстровано (а.с. 82 Т.1); згідно акта державного виконавця від 13 жовтня 2009 року за адресою місцезнаходження Боржник не знаходиться, місцезнаходження Боржника не встановлено. Виходячи з матеріалів справи, Боржник припинив свою господарську діяльність, заборгованість з податків і зборів не сплачує. Вказані ознаки вказують на припинення Боржником підприємницької діяльності, що є підставою для визнання Боржника банкрутом відповідно до положень ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Як було зазначено, від арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. надійшла заява арбітражного керуючого (ліцензія на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії НОМЕР_1 видана Державним департаментом з питань банкрутства 13 квітня 2007 року і є чинною до 12 квітня 2012 року) про участь у справі про від 08 вересня 2010 року, в якій Дорошенко Я.В. просить призначити його розпорядником майна, ліквідатором у справі №Б8/089-10 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд», ідентифікаційний код юридичної особи 33894137. У вказаній заяві Дорошенко Я.В. повідомляє про те, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень термінів визначених ухвалами господарських судів, і порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не допускав; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; управління боржником раніше не здійснював; не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»; до заяви арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. додано копію ліцензії на право провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) серії НОМЕР_1, видана Державним департаментом з питань банкрутства 13 квітня 2007 року і є чинною до 12 квітня 2012 року, та додано копію двох дипломів про отримання повної вищої освіти: серії НОМЕР_2 (про здобуття кваліфікації економіста) та серії НОМЕР_3. Крім того Дорошенко Я.В. додано Інформацію про запропоновану кандидатуру арбітражного керуючого, в якій Дорошенко Я.В. просить суд, при розгляді кандидатури врахувати те, що перша ліцензія арбітражного керуючого була ним отримана у 2004 році, протягом всієї діяльності, в основному він працював з підприємствами приватного сектору економіки, та призначався як розпорядник майна та ліквідатор, має досвід роботи з підприємствами частка держави в яких становить 25 та більше відсотків, а також на сільськогосподарських підприємствах, призначався також керуючим санацією на державному підприємстві, неодноразово проходив планові перевірки дотримання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) ліцензійних умов провадження господарської діяльності, та жодного разу порушень у нього не було виявлено; на час складання заяви його завантаженість дає змогу виконувати функції арбітражного керуючого, в його розпорядженні є необхідна для повноцінного функціонування матеріально-технічна база, має права категорії «Б».
Статтею 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” у п.п. 2 передбачено, що господарський суд виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. Від Кредитора письмової згоди на призначення його ліквідатором не надійшло, однак як вказано вище, від арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. надійшла заява про призначення його ліквідатором у цій справі.
Згідно п.п. 1, 3 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів; арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом; особи, яким заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів; до призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Розглянувши заяву арбітражного керуючого Дорошенка Я.В., судом встановлено наступне.
Дослідивши документи арбітражного керуючого Дорошенка Я.В. суд з'ясував, що арбітражний керуючий Дорошенко Я.В. відповідає вимогам ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, може бути призначений ліквідатором Боржника. Заява Дорошенка Я.В. подана суду у відповідності з вимогами п. 3 ст. 31 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Зважаючи на встановлення судом відповідності вимогам зазначеного Закону арбітражного керуючого Дорошенка Я.В., суд призначає ліквідатором Боржника -товариства з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд»(ідентифікаційний код юридичної особи 33894137, місцезнаходження: 07800, Київська область, Бородянський район, смт Бородянка, вул. Шевченка, буд. 3) -арбітражного керуючого Дорошенко Ярослава Валерійовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_1, ідентифікаційний номер фізичної особи -платника податків та інших обов'язкових платежів: НОМЕР_2).
Суд зазначає, що при порушенні провадження в даній справі було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. В силу мораторію припиняється дія будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення виконання грошових зобов'язань зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), а тому суд звільняє активи Боржника з податкової застави.
Відповідно до ч. 2 ст. 65 Закону України «Про виконавче провадження»у випадку банкрутства Боржника - юридичної особи внаслідок визнання боржника банкрутом, виконавчий документ передається ліквідатору для вирішення питання про подальший порядок виконання рішення у встановленому законодавством порядку.
Відповідно до п.п. 2, 5 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього; ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.
На підставі викладеного, керуючись вищенаведеними нормами Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Закону України «Про податок на додану вартість», ст. ст. 3-1, 12, 22-24, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 67, 82, 84 Господарського процесуального кодексу України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 15 «Про судову практику в справах про банкрутство», Суд, -
1. Визнати грошові вимоги Державної податкової інспекції у Бородянському районі Київської області (ідентифікаційний код: 19422353, 07800, Київська область, смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361) у сумі 89 815,07 грн. (вісімдесят дев'ять тисяч вісімсот п'ятнадцять гривень 07 коп.), що складається з податкової заборгованості по податку на додану вартість у сумі 41 057,58 грн., 106,50 грн. податкової заборгованості по комунальному податку, штрафних санкцій у сумі 6 150,99 грн. по податку на додану вартість, 42 500,00 грн. - штрафних санкцій.
2. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд», ідентифікаційний код юридичної особи 33894137, місцезнаходження: 07800, Київська область, Бородянський район, смт Бородянка, вул. Шевченка, буд. 3);
3. Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд», ідентифікаційний код юридичної особи 33894137, місцезнаходження: 07800, Київська область, Бородянський район, смт Бородянка, вул. Шевченка, буд. 3) арбітражного керуючого Дорошенко Ярослава Валерійовича (ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії НОМЕР_1 (ідентифікаційний номер фізичної особи -платника податків та інших обов'язкових платежів: НОМЕР_2, місце проживання фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності: АДРЕСА_1).
Зобов'язати ліквідатора подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України «Голос України»чи Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр»оголошення про визнання господарським судом відсутнього боржника - товариство з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд», ідентифікаційний код юридичної особи 33894137, місцезнаходження: 07800, Київська область, Бородянський район, смт Бородянка, вул. Шевченка, буд. 3), банкрутом, про що надати суду відповідні докази. Примірник газети після публікації подати до господарському суду.
Газетне оголошення має містити повне наіменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про ліквідатора.
4. Ліквідаторові прийняти бухгалтерську та іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та інші цінності від колишніх керівника Банкрута, головного бухгалтера та власника (учасника).
До завершення строку ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених ст. ст. 25-32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з урахуванням особливостей передбачених ст. 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”; прийняти від органів Державної виконавчої служби виконавчі документи, письмово повідомити усіх кредиторів Боржника про уведення ліквідаційної процедури з зазначенням кінцевого строку направлення ліквідатору заяв з вимогами до Банкрута.
5. Зобов'язати власників майна Боржника (учасників) -ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, керівника -Пришепу Романа Вікторовича забезпечити виконання ліквідатором вимог законодавства, передати ліквідаторові матеріали, відомості і документи щодо фінансово-господарської діяльності банкрута.
6. Звільнити з податкової застави активи платника податків - товариства з обмеженою відповідальністю «Віалді-буд», ідентифікаційний код юридичної особи 33894137, місцезнаходження: 07800, Київська область, Бородянський район, смт Бородянка, вул. Шевченка, буд. 3);
7. Припинити повноваження власника майна (учасника) Боржника та органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном.
8. Призначити наступне засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 26 липня 2011 року на 10 год. 00 хв. в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, каб. 201).
Ліквідатору надати суду до 20 липня 2011 року звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута.
9. Постанову надіслати учасникам провадження -Кредитору (07800, Київська область, смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 361), Ліквідатору (за двома адресами: 1) АДРЕСА_1; 2) АДРЕСА_2), Боржнику, учасникам Боржника: ОСОБА_1 (АДРЕСА_3), ОСОБА_2 (АДРЕСА_4), ОСОБА_3 (АДРЕСА_5), ОСОБА_4 (АДРЕСА_6), Управлінню з питань банкрутства у м. Києві та Київській області (03680, Київ, вул. П. Любченка 15), Відділу державної виконавчої служби Бородянського районного управління юстиції (07800, Київська обл., смт Бородянка, вул. Нова, буд. 1), державному реєстратору Бородянської районної державної адміністрації Київської області (07800, Київська обл., Бородянський район, смт Бородянка, вул. Леніна, буд. 331), державному нотаріусу Бородянської державної нотаріальної контори (07800 смт Бородянка, вул. Леніна, 331).
Суддя Скутельник П.Ф.