Ухвала від 24.03.2011 по справі 2-а-516/10

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-516/10 Головуючий у 1-й інстанції:

Суддя-доповідач: Лічевецький І.О.

УХВАЛА

Іменем України

"24" березня 2011 р. м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд в складі: головуючого -судді Лічевецького І.О., суддів -Грищенко Т.М., Мацедонської В.Е., при секретарі -Погорілій О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 04 жовтня 2010 р. адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Новоград-Волинської міської ради Житомирської області в особі міського голови Боровця Миколи Петровича про визнання протиправною відмови суб'єкта владних повноважень та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ

ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом про визнання протиправною відмови Новоград-Волинської ради Житомирської області від 27.05.2010 р. у наданні їй дозволу на від'єднання належної позивачці квартири від мережі централізованого опалення та гарячого водопостачання. Одночасно позивачка просила зобов'язати Новоград-Волинську міську раду Житомирської області надати їй дозвіл на це відключення.

Постановою Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 04 жовтня 2010 р. в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати вказане судове рішення та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.

Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 20.05.2010 р. ОСОБА_2 звернулась із заявою до голови виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради, в якій просила вирішити питання щодо надання дозволу на відключення її квартири від опалення та гарячого водопостачання.

27.05.2010 р. міським головою позивачці надано відповідь, в якій роз'яснено порядок здійснення відключення від мереж ЦО та ГВП.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанцій виходив з того, що відповідач не є уповноваженим органом, що надає дозвіл на відключення опалення та гарячого водопостачання, оскільки дана компетенція належить центральним органам виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Основні правові, економічні та організаційні засади діяльності на об'єктах сфери теплопостачання та регулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням та використанням теплової енергії з метою забезпечення енергетичної безпеки України, підвищення енергоефективності функціонування систем теплопостачання, створення і удосконалення ринку теплової енергії та захисту прав споживачів та працівників сфери теплопостачання визначені Законом України «Про теплопостачання»від 02 червня 2005 р. № 2633-IV (надалі за текстом - «Закон № 2633-IV»).

Відповідно до статті 6 цього Закону (в редакції, що була чинною на момент виникнення спірних правовідносин) державна політика у сфері теплопостачання базується, зокрема, на принципі оптимального поєднання систем централізованого, помірно-централізованого, децентралізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п'ять років.

Частина 1 статті 24 Закону № 2633-IV встановлює право споживача теплової енергії на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Питання відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в багатоповерхових житлових будинках регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (надалі за текстом -«Правила»).

Відповідно до п. 26 Правил відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання»схемою теплопостачання за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

На виконання п. 25 Правил розроблено Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, який затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 р. № 4 та зареєстровано в Міністерстві юстиції 09.12.2005 р. за № 1478/11758.

За змістом цього Порядку процедура відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води визначена для житлового будинку при відмові споживачів від таких послуг.

Можливість відключення окремих приміщень житлових будинків Порядком не передбачена.

Зокрема, відповідно до пункту 2.1 Порядку для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, що позивачем не надано доказів звернення до органу уповноваженого вирішувати питання щодо відключення опалення та гарячого водопостачання.

Також суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що об'єктом відключення від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води є не весь багатоквартирний будинок, а лише квартира позивача, що знаходиться в цьому будинку, а тому відключення від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води можливе лише в тому разі, коли таке рішення підтримують усі власники й наймачі квартир багатоквартирного будинку.

Таким чином, судом першої інстанції вірно встановлено фактичні обставини справи, правильно застосовано до них норми матеріального права та надано обґрунтовані висновки щодо відмови у задоволенні позову.

Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду попередньої інстанції не спростовують і не дають підстав для висновку, що місцевим адміністративним судом при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

За правилами ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 160, 198, 200, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області від 04 жовтня 2010 р. -без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту прийняття, проте може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подачі в 20-ти денний строк з дня складення ухвали в повному обсязі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з подачею документу про сплату судового збору, а також копій касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копій оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

Головуючий суддя І.О.Лічевецький

суддя Т.М.Грищенко

суддя В.Е.Мацедонська

Ухвала складена у повному обсязі 29 березня 2011 р.