Постанова від 12.04.2011 по справі 2а-1670/1788/11

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 квітня 2011 року м. ПолтаваСправа № 2а-1670/1788/11

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Гіглави О.В.,

при секретарі - Дрижирук М.І.,

за участю:

представника позивача - Ніколаєнко Т.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

03 березня 2011 року Миргородська об'єднана державна податкова інспекція звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 про стягнення заборгованості (з урахуванням уточнення позовних вимог від 06.04.2011) у розмірі 1939624 грн 33 коп.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на несплату Дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1, в порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгодженої суми податкового зобов'язання (з урахуванням уточнення позовних вимог від 06.04.2011) у загальному розмірі 1939624 грн 33 коп., а саме: по податку на додану вартість у розмірі 1514383 грн, по земельному податку у розмірі 391537,02 грн, по комунальному податку у сумі 6485 грн 50 коп., по податку з власників транспортних засобів у розмірі 24094 грн 86 коп., по збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 3039 грн 34 коп. та по збору за водокористування у розмірі 84 грн 61 коп.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання тричі не з'явився, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце судового розгляду справи.

За таких обставин суд вважає за можливе провести розгляд справи за даної явки.

Розглянувши подані позивачем документи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 (ідентифікаційний код 00952172) 09.06.1998 зареєстроване Миргородською районною державною адміністрацією Полтавської області, номер запису про державну реєстрацію 1 573 120 0000 000006 та знаходиться на обліку в Миргородській об'єднаній державній податковій інспекції.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 22.07.2005 порушено справу про банкрутство Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 12.10.2010 провадження у справі припинено.

Постановою Харківського апеляційного господарського суду від 30.11.2010 ухвалу Господарського суду Полтавської області від 12.10.2010 скасовано, справу направлено для подальшого розгляду до суду першої інстанції.

Відповідно до статті 1 Закону України від 14.05.1992 № 2343-XII “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” мораторій на задоволення вимог кредиторів -це зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.

Системний аналіз норм вказаного Закону свідчить про те, що мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), які виникли після введення мораторію, а отже, не припиняє і заходів, спрямованих на їх забезпечення.

Порушення провадження у справі про банкрутство не означає завершення підприємницької діяльності боржника. Він має право укладати договори і вчиняти інші правочини, у зв'язку із чим у нього виникають права та обов'язки, виконання яких забезпечується на загальних підставах.

Абзацом 2 пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (чинного на момент виникнення спірних правовідносин; далі - Закон № 2181-ІІІ) передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону Закон №2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що відповідачем подано до Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції податкові декларації з податку на додану вартість №21039 від 19.09.2008, №25100 від 20.10.2008, №28790 від 20.11.2008, №30384 від 22.12.2008, №34103 від 20.01.2009, №2398 від 20.02.2009, №3557 від 20.03.2009, №6913 від 21.04.2009, №11344 від 20.05.2009, №13056 від 22.06.2009, №16137 від 20.07.2009, №20316 від 20.08.2009, №21373 від 21.09.2009, № 21506 від 30.09.2009 (уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ), №24884 від 20.10.2009, №28443 від 20.11.2009, №29501 від 22.12.2009, №9002748996 від 20.01.2010, №9000435406 від 22.02.2010, №9000787469 від 22.03.2010, №9000810562 від 30.03.2010 (уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ), №9001291780 від 20.04.2010, №9001913406 від 20.05.2010, №9002294886 від 21.06.2010, №9002885367 від 22.07.2010, №9003205712 від 09.08.2010 (уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ), №18021 від 08.09.2010, №9003946580 від 20.09.2010 та №9004582058 від 20.10.2010, в яких задекларовано до сплати в бюджет податок на додану вартість в загальному розмірі 1513703 грн 00 коп.

Вказана сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 1513703 грн 00 коп. у встановлені строки відповідачем сплачена не була.

Крім того, судом встановлено, що 05.08.2008 Миргородською об'єднаною державною податковою інспекцією проведено перевірку своєчасності подання відповідачем декларації з податку на додану вартість за червень 2008 року.

За результатами перевірки складений акт №15-326/57 від 05.08.2008, в якому відображено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181-ІІІ, а саме, відповідачем несвоєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за червень 2008 року (термін подання 21.07.2008, а фактично подано - 22.07.2008).

На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000161503/0 від 05.08.2008 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170 грн 00 коп., яке вручене відповідачу 08.08.2008.

29.12.2009 старшим державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Башинською Т.І. проведено перевірку своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складений акт №15-145/3/119/00952172 від 29.12.2009, в якому відображено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181-ІІІ, а саме, відповідачем несвоєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за листопад 2009 року (термін подання 21.12.2009, а фактично подано - 22.12.2009).

На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000961503/0 від 29.12.2009 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170 грн 00 коп., яке отримане головним бухгалтером Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 29.12.2009.

28.07.2010 головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції, радником 2 рангу, Іванко С.М. проведено перевірку своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складений акт №15-145/3/61/00952172 від 28.07.2010, в якому відображено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181-ІІІ, а саме, відповідачем несвоєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за червень 2010 року (термін подання 20.07.2010, а фактично подано - 22.07.2010).

На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000531503/0 від 28.07.2010 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170 грн 00 коп., яке отримане головним бухгалтером Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 28.07.2010.

09.09.2010 головним державним податковим інспектором відділу адміністрування податку на додану вартість управління оподаткування юридичних осіб Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції, радником 2 рангу, Іванко С.М. проведено перевірку своєчасності подання податкової декларації з податку на додану вартість.

За результатами перевірки складений акт №15-145/3/72/00952172/88 від 09.09.2010, в якому відображено порушення підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181-ІІІ, а саме, відповідачем несвоєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за липень 2010 року (термін подання 20.08.2010, а фактично подано - 08.09.2010).

На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0000641503/0 від 09.09.2010 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 170 грн 00 коп., яке отримане головним бухгалтером Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 09.09.2010.

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (оскарження платником податків податкового повідомлення).

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалися.

Отже, загальна сума узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість, що не сплачена відповідачем складає 1514383 грн 00 коп., що підтверджується обліковою карткою особового рахунку платника з даного податку, яка мається в матеріалах справи.

Згідно статті 2 Закону України "Про плату за землю" (чинного на час виникнення спірних правовідносин) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Відповідно до статті 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку та станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Судом встановлено, що суми податкової заборгованості по земельному податку у розмірі 33411 грн 94 коп. (Ромоданівська сільська рада) та у розмірі 358125 грн 08 коп. (м. Миргород) є податковим зобов'язанням, самостійно узгодженим платником податків, що підтверджується податковими розрахунками земельного податку: №726 від 31.01.2008, №1149 від 31.01.2009, №9000120184 від 01.02.2010 та №728 від 31.01.2008, №1150 від 31.01.2009, №9000120175 від 01.02.2010.

Як вже зазначалось, згідно пункту 5.1 статті 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим від дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному чи судовому порядку.

Статтею 17 Закону України "Про плату за землю" встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно обґрунтованого розрахунку Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції податкова заборгованість з орендної плати за землю Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 становить 391537 грн 02 коп., що також підтверджується обліковою карткою особового рахунку платника по даному податку.

Відповідно до статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" від 20.05.1993 №56-93 (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно статті 22 вказаного Декрету відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати місцевих податків і зборів до бюджету місцевого самоврядування покладається на платників відповідно до чинного законодавства. Контроль за сплатою місцевих податків і зборів здійснюється державними податковими інспекціями.

Судом встановлено, що сума податкового боргу відповідача по комунальному податку є податковим зобов'язанням самостійно узгодженим Дочірнім підприємством Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1, що підтверджується податковими розрахунками комунального податку: №16671 від 24.07.2008, №26612 від 30.10.2008, №36117 від 07.02.2009, № 8910 від 07.05.2009, №19158 від 10.08.2009, №27080 від 09.11.2009, №33985 від 01.02.2010, №9767 від 06.05.2010, №16210 від 03.08.2010, №23016 від 29.10.2010 (Ромаданівська сільська рада на загальну суму 1008 грн 10 коп.) та №8598 від 24.04.2008, №16670 від 24.07.2008, №26611 від 30.10.2008, №36116 від 07.02.2009, №9812 від 07.05.2009, №19150 від 10.08.2009, №27081 від 09.11.2009, №33986 від 01.02.2010, №9768 від 06.05.2010, №16208 від 03.08.2010, №23018 від 19.10.2010 (м. Миргород на загальну суму 5477 грн 40 коп.).

Загальна сума узгодженого податкового зобов'язання з комунальному податку згідно податкових розрахунків, що не сплачена відповідачем, становить 6485 грн 50 коп., що підтверджується обліковою карткою особового рахунку платника по відповідному податку.

Згідно зі статтею 6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (чинного на час виникнення спірних правовідносин) юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Судом встановлено, що відповідачем до Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції подано розрахунки №2563 від 29.02.2008, №2599 від 27.02.2009 та №9000460693 від 01.03.2010 з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

Відповідно до статті 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Несплачена сума узгодженого податкового зобов'язання відповідача з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів по податковим розрахункам становить 23669 грн 00 коп.

17.01.2010 державним податковим інспектором відділу оподаткування фізичних осіб Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Кордюмовою С.В. проведено перевірку своєчасності сплати узгоджених сум зобов'язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

За результатами перевірки складений акт №0003371701/0/17-120/00382651 від 17.01.2010, в якому відображено порушення пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-ІІІ, а саме, відповідачем сума узгодженого податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів сплачена з порушенням граничних строків сплати.

На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0003371701/0 від 17.01.2010 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 194 грн 08 коп., яке вручене відповідачу 27.01.2010.

01.11.2010 державним податковим інспектором Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Кордюмовою С.В. проведено перевірку своєчасності сплати узгоджених сум зобов'язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ІІІ квартал 2010 року.

За результатами перевірки складений акт №0049901701/00/17-120/00952172/369/557 від 01.11.2010, в якому відображено порушення пункту 5.3 статті 5 Закону №2181-ІІІ, статті 5 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", а саме, відповідачем сума узгодженого податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів сплачена з порушенням граничних строків сплати.

На підставі акту перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення №0049901701/0 від 01.11.2010 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 231 грн 78 коп., яке отримане виконуючим обов'язки головного бухгалтера Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1, про що свідчить підпис на корінці податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 №2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (оскарження платником податків податкового повідомлення).

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалися.

Отже, загальна сума несплаченого відповідачем узгодженого податкового зобов'язання по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів становить 24094 грн 86 коп., що підтверджується обліковою карткою особового рахунку платника по відповідному податку.

Відповідно до пункту 1.2. Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища, затвердженої наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 19.07.1999 №162/379, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 9 серпня 1999 за №544/3837 (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) інструкція визначає єдиний на території України порядок обчислення і сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища (далі - збір), а також відповідальність платників за достовірність даних про обсяги викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин, скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти, розміщені відходи та за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати збору.

Згідно з пунктами 6 та 7 вказаної Інструкції суми збору, який справляється, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку року. Платники збору складають податкові розрахунки за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, наростаючим підсумком за квартал, півріччя, дев'ять місяців та рік і подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.

Судом встановлено, що суми податкового збору по збору за забруднення навколишнього природного середовища є податковим зобов'язанням самостійно узгодженим відповідачем, що підтверджується податковими розрахунками збору за забруднення навколишнього природного середовища: №17521 від 19.08.2010, №23753 від 08.10.2010 (Біликівська сільська рада) та №8564 від 24.04.2008, №18706 від 08.08.2008, №27000 від 05.11.2008, №36636 від 09.02.2009. №8992 від 07.05.2009, №18505 від 05.08.2009, №27419 від 09.11.2009, №33219 від 26.01.2010, №10154 від 11.05.2010, №17520 від 16.08.2010, №23751 від 08.11.2010 (м. Миргород).

Відповідно до пункту 7.2. Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища платники збору протягом десяти календарних днів, що настають після граничного строку подання податкового розрахунку, сплачують збір: 1) за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення - у разі здійснення викидів стаціонарними джерелами забруднення та скидів; 2) за місцем знаходження спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об'єктів - у разі розміщення відходів; 3) за місцем перебування платника збору на податковому обліку - у разі здійснення викидів пересувними джерелами забруднення.

В порушення вказаної норми, відповідачем несплачена сума узгодженого податкового зобов'язання по податковим розрахункам збору за забруднення навколишнього природного середовища і становить 2699 грн 34 коп.

Крім того, 31.08.2010 старшим державним податковим інспектором управління оподаткування юридичних осіб Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції Головко М.М. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання розрахунків збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1-ше півріччя 2010 року.

За результатами перевірки складено акт №15-146/2/131-00952172/36 від 31.08.2010, в якому відображено порушення пункту 4.1.4 статті 4 Закону №2181-ІІІ, а саме, відповідачем подано податкові розрахунки збору за забруднення №17520 по місту Миргороду та №17521 по Біликівській сільській раді за 1-ше півріччя 2010 року з порушенням граничного терміну подання (термін подання 09.08.2010, фактично подано 16.08.2010).

На підставі вказаного акту перевірки було прийнято податкові повідомлення-рішення №0001651502/0 від 31.08.2010 на суму штрафу 170 грн 00 коп. та №0001661502/0 від 31.08.2010 на суму штрафу 170 грн 00 коп., які отримані відповідачем 02.09.2010, що підтверджується зворотнім поштовим повідомленням, наявним в матеріалах справи.

Вказані податкові повідомлення-рішення відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалися.

Отже, загальна сума несплаченого узгодженого податкового зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 3039 грн 34 коп., що підтверджується обліковою карткою платника податку з даного збору.

Відповідно до пунктів 14 та 14-1 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту" від 16.08.1999 №1494 (чинної на момент виникнення спірних правовідносин) збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту обчислюється платниками самостійно. Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації. Збір сплачується водокористувачами протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору за місцем податкової реєстрації.

Судом встановлено, що сума податкового боргу в розмірі 84 грн 61 коп. по збору за водокористування є податковим зобов'язанням самостійно узгодженим платником податків, що підтверджується податковими розрахунками збору за спеціальне водокористування №16637 від 06.08.2010, №16638 від 06.08.2010 та №23735 від 08.11.2010. Вказана сума боргу значиться в обліковій картці особового рахунку платника з даного збору, що мається в матеріалах справи.

Згідно з підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до статті 1 Закону №2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Пунктом 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" зазначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи викладене, позовні вимоги Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Миргородської об'єднаної державної податкової інспекції до Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Дочірнього підприємства Державної акціонерної компанії "Хліб України" Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1 суму заборгованості в розмірі 1939624 грн. 33 коп. (один мільйон дев'ятсот тридцять дев'ять тисяч шістсот двадцять чотири гривні 33 коп.), в тому числі:

- 1514383 грн 00 коп. (один мільйон п'ятсот чотирнадцять тисяч триста вісімдесят три гривні 00 коп.) по податку на додану вартість, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 31118029700012, код бюджетної класифікації 14010100, одержувач державний бюджет м. Миргорода, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 33411 грн 94 коп. (тридцять три тисячі чотириста одинадцять гривень 94 коп.) по земельному податку, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 33211811700307, код бюджетної класифікації 13050116, одержувач місцевий бюджет Ромоданівська сільська рада, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 358125 грн 08 коп. (триста п'ятдесят вісім тисяч сто двадцять п'ять гривень 08 коп.) по земельному податку, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 3321681700012, код бюджетної класифікації 13050100, одержувач місцевий бюджет міста Миргорода, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 1008 грн 10 коп. (одна тисяча вісім гривень 10 коп.) по комунальному податку, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 33215828700307, код бюджетної класифікації 16010216, одержувач місцевий бюджет Ромоданівська сільська рада, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 5477 грн 40 коп. (п'ять тисяч чотириста сімдесят сім гривень 40 коп.) по комунальному податку, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 33210828700012, код бюджетної класифікації 16010200, одержувач місцевий бюджет міста Миргорода, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 24094 грн 86 коп. (двадцять чотири тисячі дев'яносто чотири гривні 86 коп.) по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 33219807700012, код бюджетної класифікації 12020100, одержувач місцевий бюджет міста Миргорода, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 378 грн 77 коп. (триста сімдесят вісім гривень 77 коп.) по збору за забруднення навколишнього природного середовища, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 33111329700308, код бюджетної класифікації 19050201, одержувач місцевий бюджет Біликівська сільська рада, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 2660 грн 57 коп. (дві тисячі шістсот шістдесят гривень 57 коп.) по збору за забруднення навколишнього природного середовища, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 33117329700012, код бюджетної класифікації 19050200, одержувач місцевий бюджет міста Миргорода, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019;

- 84 грн 61 коп. (вісімдесят чотири гривні 61 коп.) по збору за спеціальне водокористування, шляхом перерахування вказаної суми на рахунок № 33112357700012, код бюджетної класифікації 13020100, одержувач місцевий бюджет міста Миргорода, код 34698720, банк одержувача ГУ ДКУ в Полтавській області, МФО 831019.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 15 квітня 2011 року.

Суддя О.В. Гіглава