Постанова від 15.04.2011 по справі 2а-8446/08/1570

Справа № 2a-8446/08/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 квітня 2011 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Самойлюк Г.П.

за участю секретаря: Бжассо В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «СПЛІТ ГРУП ОДЕСА»про стягнення податкової заборгованості у сумі 476 852,19 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 09 листопада 2010 року прийнято до провадження справу за позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси до товариства з обмеженою відповідальністю «СПЛІТ ГРУП ОДЕСА»про стягнення податкової заборгованості в сумі 476 852,19 грн. На підтвердження позову позивачем надано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002122300 від 30.05.2008 року; облікову картку платника податків та довідку про суму заборгованості станом на 03.07.2008 року.

Законний представник та представник позивача у судовому засіданні, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві, підтримали позовні вимоги у повному обсязі та просили їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату та час судового засідання був повідомлений належним чином та завчасно, що підтверджується фактом направлення судом на адресу відповідача: 65104, м. Одеса, проспект М. Жукова, буд.103 повісток про виклик до суду в адміністративній справі №2а-8446/08/1570. Вказані повістки повернулись до суду з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання». Відповідно до ч.11. ст. 35 КАС України, поштове відправлення із повісткою, яке не вручене адресату з незалежних від суду причин, вважається врученою належним чином.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення законного представника та представника позивача, суд встановив наступні обставини та факти.

Товариство з обмеженою відповідальністю «СПЛІТ ГРУП ОДЕСА»зареєстровано виконавчим комітетом Одеської міської ради 08.02.2005 року.

На підставі направлень ДПА в Одеській області № №7891/23-7017; 7892/23-7017 від 14.05.2008 року; №8090/23-7017 від 15.05.2008 року та відповідно доповнення до плану-графіку на травень 2008 року відділу контролю за розрахунковими операціями управління податкового контролю за розрахунковими операціями управління податкового контролю юридичних осіб ДПА в Одеській області, фахівцями ДПА в Одеській області 17.05.2008 року була проведена перевірка казино, яке належить ТОВ «Спліт Груп Одеса»та знаходиться за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська,24. Перевірка проведена з метою здійснення контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівково обігу суб'єктами підприємницької діяльності на п

ідставі Законів України "Про державну податкову службу в Україні" № 509-ХІІ від 04.12.1990р., „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995р., „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" № 98/96-ВР від 23.03.1996р., «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами»№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року.

За результатами перевірки складено акт № 0001733-23-7017/1389 від 17.05.2008 року, відповідно до висновків якого відповідачем порушено:

- п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95 -ВР - не забезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

На підставі вказаного акту позивачем прийнято рішення № 0002122360 від 30.05.2008 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 476 855грн., яке складається з наступних фінансових санкцій:

- ст. 22 ЗУ № 265/95-ВР -за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність ( 95371,00 грн. *5 = 476 855грн.)

Таким чином, загальна сума штрафних санкцій згідно розрахунку фінансових санкцій складає 476 855 грн. Корінець рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій був отриманий відповідачем, про що свідчить розпис директора ТОВ «Спліт Груп Одеса»Белих В.А.

Заслухавши пояснення законного представника та представника позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладається представництво інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Згідно ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру»представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

Частиною 7 статті 11? Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-XII від 04.12.1990 року (редакція статті чинна на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Ст. 15 Закону № 265/95-ВР закріплює, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги) здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано розділом IV (ст. ст. 15. 16) Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06. 07.95р. (із змінами та доповненнями), який є спеціальним законом.

Відповідно до ст. 1 Закону № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Тобто, контролюючі органи мають право проводити планові перевірки осіб, які є платниками податків на загальних підставах.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач мав право здійснити перевірку відповідача з метою здійснення контролю за додержанням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), наявністю торгових патентів, ліцензій.

Пунктом 13 статті 3 Закону № 265/95-ВР передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Перевіркою встановлено, що сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків склала 224 503,28 грн., що підтверджується підписаним касиром ОСОБА_3 описом наявних готівкових коштів та складеною під час проведення перевірки ОСОБА_3 пояснювальною. Сума готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, становила 129132,28 грн., про що свідчить X- звіт денний. Таким чином, сума невідповідності склала 95 371,00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з акту №0001733-23-7017/1389 від 17.05.2008 року, акт був підписаний касиром ОСОБА_3. 17.05.2008 року, про що свідчить підпис на 4 аркуші акту.

З облікової картки платника ТОВ «Спліт Груп Одеса»вбачається, що станом на 01.01.2008 року за відповідачем рахувалась переплата у сумі 2,81 грн.

В судовому засіданні встановлено, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002122360 від 30.05.2008 року було оскаржено позивачем в судовому порядку та ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 20 липня 2008 року адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Спліт Груп Одеса»до державної податкової інспекції у Київському районі міста Одеси про визнання недійсним акту №001733 від 17.05.20008 року та скасування рішення про застосування штрафних(фінансових) санкцій №0002122360 від 30 травня 2008 року залишено без розгляду.

Таким чином, заборгованість відповідача, по штрафним (фінансовим) санкціям, з урахуванням переплати становить 476 852,19 грн., на час розгляду справи відповідач заборгованість в добровільному порядку не сплатив.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Таким чином, враховуючи наведене та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази у сукупності, суд дійшов висновку, що прийняте позивачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002122360 від 30.05.2008 року є правомірним та законним, а позовні вимоги щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «Спліт Груп Одеса» штрафних (фінансових) санкцій у сумі 476 852,19 грн. обґрунтовані, відповідають чинному законодавству, отже підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.2, 7, 8, 9, 11, 71, 86, 159-164,167 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси, -задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «СПЛІТ ГРУП ОДЕСА» (код ЄДРПОУ 33386724 ) заборгованість перед бюджетом у сумі 476 852,19 (чотириста сімдесят шість тисяч вісімсот п'ятдесят дві гривні 19 копійок) грн. на бюджетний рахунок 31116104700005, бюджетна класифікація 21080900 отримувач ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 15 квітня 2011 року

Суддя: