ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
17 січня 2011 року № 2а-18592/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва в складі: судді Вєкуа Н.Г., секретаря Гладій А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1
до Управління Пенсійного фонду України в Яготинському районі Київської області
про виплату дкржавної соціальної допомоги у вигляді підвищення до пенсії у сумі 5 090,05грн.
Ухвалою Яготинського районного суду Київської області від 21.01.2010 р. справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Яготинському районі Київської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, Пенсійного фонду України про визнання дій відповідачів неправомірними та зобов»язання виплатити державну соціальну допомогу у вигляді підвищення пенсії, передано до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.12.2010 р. адміністративну справу прийнято до провадження та призначено судове засідання по справі на 17.01.2011 р.
Під час судового засідання представник відповідач Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області Дубецького Т.І. заявив клопотання про передачу справи до Яготинського районного суду Київської області у зв»язку із підсудністю справи загальним судам як адміністративним судам.
Частиною 1 Закону України від 25.12.2008, № 808-VI "Про внесення змін до статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України щодо предметної підсудності адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам", було внесено зміни до ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: частину першу вказаної статті доповнено пунктом 3 такого змісту:
«усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг».
Частиною 2 Закону України від 18.02.2010, № 1691-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами", було виключено пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішенням Конституційного Суду від 09.09.2010, № 19-рп/2010 "У справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" (далі -Рішення КСУ), було вирішено:
1. Визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI, а саме:
- пункту 2 розділу I: "Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., NN 35 - 37, ст. 446) виключити".
2. Визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI.
3. Положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" від 18 лютого 2010 року N 1691-VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
4. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Таким чином, після ухвалення Рішення КСУ (з 09.09.2010р.) діє пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якого: місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи викладене вище, позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Яготинському районі Київської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, Пенсійного фонду України про визнання дій відповідачів неправомірними та зобов»язання виплатити державну соціальну допомогу у вигляді підвищення пенсії, підсудний загальним судам як адміністративним судам.
В пункті 2 частини 1 статі 22 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Керуючись ст. 18, п. 2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Яготинському районі Київської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, Пенсійного фонду України про визнання дій відповідачів неправомірними та зобов»язання виплатити державну соціальну допомогу у вигляді підвищення пенсії у сумі 5090,05 грн., передати на розгляд до Яготинського районного суду Київської області.
Ухвала набирає сили у відповідності до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187, Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.Г. Вєкуа
Суддя Т.І. Шейко
Суддя А.С.Мазур