11 квітня 2011 року Справа № 2а/2370/1361/2011
10год. 32хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Новікової Т.В.,
при секретарі - Найдьон А.В.,
за відсутності позивача,
за участю відповідача - Клименко А.І. (за довіреністю Драбівського районного центру зайнятості),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Драбівського районного центру зайнятості про визнання неправомірними дії,
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом від 09.03.2011р. до Драбівського районного центру зайнятості, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача якими прирівняно позивача до осіб, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали менше 26 календарних тижнів. Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач не погодився із застосованим до нього визначенням що має ознаку, «особи, яка визнана в установленому порядку безробітньою, яка протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювала менше 26 календарних тижнів». Позивач зазначив, що протягом 5 років безперервно проходив службу на офіцерських посадах у Збройних Силах України.
Окремим пунктом позовних вимог, позивач просив розгляд справи здійснювати за його відсутності.
Представник Драбівського районного центру зайнятості під час судового засідання позовні вимоги не визнав та просив суд у їх задоволенні відмовити. У запереченні від 18.03.2011р. № 548, відповідач зазначив, що ОСОБА_2 при отриманні статусу безробітного, як військовослужбовцю, відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення»№ 799-4 від 13.01.2009р., був врахований період сплати страхових внесків із грошового забезпечення позивача. Оскільки, починаючи з 13.01.2009р. до дня звільнення 26.06.2009р., позивачем сплачувалися страхові внески за 23 календарні тижні, тобто за останні 12 місяців, що передували дню звернення до центру зайнятості, тому позивачу призначено виплату допомоги по безробіттю на загальних підставах без урахування страхового стажу відповідно до п. п. 2,4 ст. 22, п. 2 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття»та пп. 2,7, 2,9. Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінпраці від 20.11.2000р. № 307 на строк 360 календарних днів з 13.07.2009р. по 07.07.2010р.
Спростовуючи позовні вимоги, відповідач послався на факт ознайомлення позивача під розпис із застосуванням до нього норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття», а на запити позивача від 13.01.2010р. та від 15.07.2010р. Драбівським районним центром зайнятості надано відповідь та роз'яснено призначення допомоги позивачеві по безробіттю на підставі п. 2 ст. 22 згідно Закону України «Про звернення громадян». Відповідач зазначає, що страховий стаж обчислюється як сума періодів протягом яких особа підлягала страхуванню на випадок безробіття та сплачувала страхові внески особисто або через рахунки роботодавця та роботодавцем. А тому право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу настає за умови сплати страхових внесків застрахованою особою протягом всього періоду (не менше 26 календарних тижнів) при відсутності підстав для звільнення від їх сплати.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову з огляду на таке.
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ПК № НОМЕР_1, згідно наказу № НТ 090713 від 13.07.2009р. Драбівського центру зайнятості надано статус безробітного на підставі заяви від 13.07.2009р. та призначено допомогу по безробіттю відповідно до пп.2,4 ст. 22, п.2 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»та розпочато виплату по безробіттю з 13.07.2009р. на підставі п.3 ст. 22 зазначеного Закону.
На підставі наказу від 13.01.2010р. № НТ 100113 ОСОБА_2 припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку з поданням безробітним письмової заяви про відмову від послуг державної служби зайнятості відповідно до пп. «10»п.1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Судом встановлено, що позивачеві було призначено та припинено виплату допомоги по безробіттю відповідно до вимог пп.6.2.- 6.4 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразово її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінпраці від 20.11.2000р. № 307, п.п.2.4 ст. 22 п. 2 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття».
При встановленні обставин справи, представником відповідача надано до матеріалів справи судове рішення від 09.09.2010р. у справі № 2а-4142/10/2370, яким відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_2 до Драбівського районного центру зайнятості про визнання дій відповідача неправомірними.
Зокрема, обставини, які досліджувалися у справах № 2а-4142/10/2370 за результатом розгляду яких винесена постанова суду від 09.09.2010р. набрала законної сили, а також у справі № 2-256/10 судове рішення від 26.05.2010р., що також набрало законної сили, взаємопов'язані з обставинами в даній адміністративній справі № 2а/2370/1361/2011 і є преюдиційними, тобто такими, що не можуть оспорюватися в даній судовій справі, а є обов'язкові при винесенні судового рішення.
Суд звертає увагу, що позивачем не надано доказів про наявність у нього відповідного страхового стажу та наявність менше 26 тижнів, які передували безробіттю, оскільки військовослужбовці почали сплачувати внески лише з 01.01.2009р., що було встановлено судовим рішенням Драбівського районного суду Черкаської області від 26.05.2010р. у справі № 2-256/10, тому позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними.
За зазначених обставин суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 11.04.2011р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі здійснюватиметься з урахуванням вимог ст.167 КАС України, про що повідомлено в судовому засіданні.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, ч. 2 ст.128, ст.ст. 158-159, ст.ст. 161-163 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлений 14.04.2011р.
Суддя Т.В. Новікова