Постанова від 29.03.2011 по справі 2а-0870/1020/11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 березня 2011 року Справа № 2а-0870/1020/11

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Татаринова Д.В.

при секретарі Сандига В.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом: Куйбишевської міжрайонної Державної податкової інспекції Запорізької області,

до: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, смт. Куйбишеве. Запорізька область,

про: стягнення податкового боргу, -

за участю представників сторін:

від позивача: не прибув

від відповідача: не прибув, -

ВСТАНОВИВ:

18 лютого 2011 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Куйбишевської міжрайонної Державної податкової інспекції Запорізької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача на користь заборгованість зі сплати єдиного податку у розмірі 686, 75 грн.

В позовній заяві вказано, що відповідач відповідно до заяви про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності від 15 березня 2010 року здійснював підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування та має податковий борг перед бюджетом у розмірі 685, 97 гривень з єдиного податку. В порушення діючого законодавства України вказану суму податкового боргу відповідачем добровільно до бюджету не сплачено.

Представник позивача у судове засідання не прибув, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання вдруге не прибув. Про час, місце судового засідання повідомлявся належним чином, за юридичною адресою згідно з довідкою державного реєстратора.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача на підставі наявних в справі доказів.

Відповідно до ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись приписами ст. ст. 35, 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.

Як свідчать матеріали справи, ФОП ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа підприємець Куйбишевською районною державною адміністрацією Запорізької області 21 липня 2009 року та взятий на облік, як платник податків.

Відповідно до заяви від 15 березня 2010 року про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, відповідача було переведено на спрощену систему оподаткування обліку та звітності з 01 квітня 2010 року.

Згідно свідоцтва про сплату єдиного податку від 23 березня 2010 року серія НОМЕР_2 з квітня по грудень 2010 року ФОП ОСОБА_1 був платником єдиного податку.

Станом на 15 лютого 2011 року за відповідачем обліковується податковий борг по єдиному податку з фізичних осіб у сумі 686, 75 грн., у тому числі 685, 97 грн. - основний платіж та 0, 78 грн. - пеня.

Заборгованість відповідача виникла внаслідок несплати з 07 червня 2010 року по 22 листопада 2010 року ставки єдиного податку у сумі 900, 00 грн.

У зв'язку з несплатою суми податкових зобов'язань у розмірі 300,00 грн., станом на 07 червня 2010 року обліковувалася переплата в сумі 101,53 грн. та 29 червня 2010 року, у зв'язку з частковою сплатою у сумі 112,50 грн., залишок несплаченого нарахованого єдиного податку склав 85,97 грн.

При погашенні податкового боргу в сумі 112,50 грн. згідно ст. 16 Закону України «Про порядок погашення податкових зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин) податковим органом була нарахована пеня в сумі 0,78 грн. за період існування податкового боргу з 07 червня 2010 року по 29 червня 2010 року.

Отже загальна сума заборгованості зі сплати єдиного податку ФОП ОСОБА_1 складає 686, 75 грн.

Матеріалами справи встановлено, що Куйбишевської МДПІ Запорізької області вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 від 21 грудня 2000 року (який діяв на момент виникнення спірних правовідносин), відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/62 від 17 листопада 2010 року, яка повернута до податкового органу та розміщена на дошці податкових оголошень, про що складено акт про не можливість вручення № 25 від 25 листопада 2010 року.

До того ж, листом № 2594/14/24-006 від 22 листопада 2010 року Куйбишевська МДПІ Запорізької області зверталась до боржника щодо самостійного погашення останнім наявної заборгованості, але заборгованість відповідачем не погашена.

Розділом XX Податкового кодексу України (далі ПКУ) встановлено, що 01 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV ПКУ в частині оподаткування суб'єктів малого підприємництва Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03 липня 1998 року № 727/98 застосовується з урахуванням окремих особливостей, викладених у пункті 1 підрозділу 8 розділу XX ПКУ від 02 грудня 2010 року N2755-VІ.

Вказаним Указом передбачено, що фізична особа - платник єдиного податку сплачує єдиний податок у фіксованому розмірі, який встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації цього платника залежно від виду діяльності, яку здійснює самостійно такий платник, у межах від 20 до 200 грн. на місяць, і розмір єдиного податку не залежить від результатів підприємницької діяльності, тобто від розміру чистого доходу від такої діяльності за умови, що обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 500 тис. грн. за календарний рік.

Згідно із п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва», за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.

Податкове зобов'язання визначене відповідачем самостійно та є узгодженим. Доказів оскарження податкової вимоги відповідачем не надано.

Відповідно до п. 41.5 ст. 41 ПК України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Згідно з пп. 20.1.28. п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до п. 102.4. ст. 102 ПК України у разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним.

Відповідно до п.4 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи, що відповідачем у встановленому порядку не сплачено єдиний податок, що підтверджується матеріалами справи, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Куйбишевської селищної ради (р/р № 34214379700153, одержувач: місцевий бюджет Куйбишевської селищної ради Куйбишевського району Запорізької області, ГУДКУ у Запорізькій області, ОКПО 34676927, МФО 813015) заборгованість з єдиного податку у розмірі 686 (шістсот вісімдесят шість гривень) 75 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя /підпис/ Д.В. Татаринов