Постанова від 15.03.2011 по справі 0670/990/11

справа № 0670/990/11

категорія 11.5

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2011 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Романченка Є.Ю.,

розглянувши у порядку письмового провадження у м. Житомирі адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області до підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про скасування постанови,

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить скасувати постанову підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області від 21 січня 2011 року про накладення за невиконання рішення суду без поважних причин на управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі штрафу в сумі 340 грн. Вимоги мотивує тим, що вказана постанова винесена без врахування дійсних обставин справи, суперечить вимогам чинного законодавства, а також винесена в порушення вимог Закону України "Про виконавче провадження". Вважає, що рішення суду в частині перерахунку невиплачених стягувачу коштів виконано управлінням у семиденний строк. Щодо невиконання рішення суду в частині виплати недоплачених коштів то позивач зазначає, що до функцій управління Пенсійного Фонду України в Лугинському районі належать тільки перерахунок пенсії, у зв'язку з чим після зроблення перерахунку пенсійна справа стягувача була надіслана до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для здійснення виплати недоплачених коштів, а тому вважає, що постанова державного виконавця про накладення штрафу винесена передчасно і без перевірки причин несвоєчасного повного виконання позивачем рішення суду та постанови державного виконавця.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надійшла заява, в якій позивач розгляд справи просить провести за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надійшли письмові заперечення, в яких просить відмовити в задоволенні позову за безпідставністю та проводити судовий розгляд справи за їх відсутності.

Враховуючи наведене, судовий розгляд справи здійснюється в письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами, відповідно до ч. 4 ст. 122 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про виконавче провадження" № 606-XIV від 21.04.1999 року (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон).

Встановлено, що 29 грудня 2010 року державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчого листа, виданого Лугинським районним судом Житомирської області 16.12.2010 р. по справі № 2-а-3676/10, яким зобов'язано Управління Пенсійного фонду в Лугинському районі провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 доплату до пенсії у відповідності ч.2 ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за період з 01.06.10 по 30.11.10 з урахуванням мінімального розміру зарплати, за вказаний період та фактично отриманих коштів. Вказаною постановою боржнику надано строк для добровільного виконання.

Із матеріалів справи вбачається, що копія постанови про відкриття виконавчого провадження 04 січня 2011 року була направлена сторонам виконавчого провадження, однак у встановлений для добровільного виконання строк боржником рішення суду виконано не було, будь - якої інформації щодо виконання ним судового рішення на користь стягувача не надано.

За невиконання рішення суду без поважних причин, державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області постановою від 21 січня 2011 року на боржника - Управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області було накладено штраф у розмірі 340 грн. та встановлено новий строк для виконання рішення.

Між тим, позивач листом № 602/02 від 23 січня 2011 року повідомив відповідача про те, що на виконання виконавчого листа № 2-а-3676/10 виданого 16.12.2010 року Лугинським районним судом, згідно із рішенням суду від 06.12.10 року, після проведення перерахунку пенсійна справа стягувача - ОСОБА_1 була надіслана за належністю до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для вирішення питання про здійснення нарахування та виплати недоплачених відповідно до судового рішення коштів.

Суд, вирішуючи питання про правомірність постанови про накладення на позивача штрафу в сумі 340 грн. за невиконання рішення суду без поважних причин, зазначає наступне.

Згідно із пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону, примусове виконання рішень державною виконавчою службою здійснюється на підставі виконавчих документів. Державною виконавчою службою підлягають виконанню виконавчі листи, що видаються судами.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 24 Закону, державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Статтею 87 Закону передбачено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - юридичну особу - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та призначає новий строк для виконання.

Встановлено, що на момент винесення оскаржуваної постанови та на час розгляду справи в суді, рішення суду за виконавчим листом не виконано, інформація щодо вжиття заходів та доказів виконання рішення у повному обсязі до підрозділу примусового виконання рішень не надходила.

Суд не приймає до уваги посилання позивача на відсутність повноважень щодо виплати присуджених судовим рішенням коштів, як на підставу, яка обґрунтовує поважність причин невиконання управлінням рішення суду в повному обсязі, оскільки Лугинським районним судом Житомирської області постановлено рішення про зобов'язання вчинити дії на користь стягувача саме управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області, а відповідно до статті 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами Іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Крім того, позивач не позбавлений права, відповідно до статей 11-1, 33 Закону, за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або робить його неможливим, звернутись до суду із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання, однак цього ним вчинено не було, а тому, суд вважає, що, на даний час, управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області є належною стороною виконавчого провадження і повинно, як боржник, дотримуватись вимог Закону України "Про виконавче провадження".

Також суд зазначає, що жодних доказів на підтвердження направлення пенсійної справи стягувача до Управління з нарахування та виплати пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, як зазначено позивачем у позовні заяві, суду не надано.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що відповідач діяв на підставі Закону та у межах своїх повноважень, а тому позовні вимоги щодо скасування постанови про накладання штрафу є безпідставними.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України "Про виконавче провадження", статтями 86, 158-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

В задоволенні позову управління Пенсійного фонду України в Лугинському районі Житомирської області до підрозділу примусового виконання рішень Відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Житомирській області про скасування постанови про накладення штрафу від 21.01.11 року в розмірі 340 грн. відмовити за безпідставністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко