Постанова від 14.03.2011 по справі 0670/942/11

справа № 0670/942/11

категорія 3.7.2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2011 р. м.Житомир

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши у скороченому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом прокурора Малинського району в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення 340,00 грн.,

встановив:

Прокурор Малинського району в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначає, що постановою начальника територіального управління Головавтотрансінспекції в Житомирській області № 117080 від 08.12.2010 року до приватного підприємця ОСОБА_1 застосовані фінансові санкції у сумі 340,00 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт. На час звернення санкції у добровільному порядку не сплачені, тому просить стягнути з відповідача 340 грн. у судовому порядку.

Відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року (далі - Закон), автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Статтею 34 Закону передбачено, що автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів, забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства.

Відповідно до ст. 18 Закону, з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані: організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці.

Відповідно до п. 2.2, 2.3 р. 2 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 340 від 07.06.2010 року, нормальна тривалість робочого часу водіїв не повинна перевищувати 40 годин на тиждень. Для водіїв, у яких встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності, які затверджує Перевізник за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з додержанням установленої тривалості робочого тижня. Для водіїв, у яких встановлено шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем, тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин. Якщо за умовами роботи не може бути додержана встановлена для водіїв щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин. У разі підсумованого обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) не може перевищувати 10 годин. Якщо нормальна тривалість робочого дня охоплює тривалі простої, очікування у ТЗ чи на робочому місці або якщо водію необхідно дати змогу доїхати до відповідного місця відпочинку, тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 годин за умови, що час керування протягом дня (зміни) не перевищує 9 годин.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" від 08.11.2006 року № 1567 (далі - Порядок), державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання (далі - транспортні засоби), що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі.

За результатами перевірки складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Встановлено, що у ході проведеної 23 листопада 2010 року о 15 год. 15 хв. на кінцевій зупинці "Лікарня" в м. Малині, державними інспекторами територіального управління Головавтотрансінспекції у Житомирській області, перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів транспортного засобу марки "Богдан А 09202" (номерний знак НОМЕР_1), що належить ОСОБА_1, водієм якого був ОСОБА_3, при здійсненні регулярних пасажирських перевезень по маршруту № 12 "Вокзал - Лікарня" встановлено порушення вимог статей 18, 34 Закону та Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, а саме: робочий час водія, згідно запису в дорожньому листі, складав 10 год. 45 хв. (з 4 год. 30 хв. до 15 год. 15 хв.).

За результатами перевірки складеного акт № 219101 від 23 листопада 2010 року.

Згідно із пунктом 6 частини 1 статті 60 Закону, за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів - штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

08 грудня 2010 року начальник територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області Свідзінський Л.С., розглянувши справу про порушення законодавства про автомобільний транспорт фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, постановою № 117080 застосував до нього фінансові санкції в сумі 340, 00 грн.

Відповідачем доказів оскарження вказаної постанови, сплати штрафу чи заперечень на позовну заяву суду не надано.

Згідно зі статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.

З огляду на викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 158 -163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Житомирській області фінансову санкцію в сумі 340 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко