Постанова від 10.03.2011 по справі 0670/862/11

справа № 0670/862/11

категорія 5.1.2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 березня 2011 р. м.Житомир

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Романченко Є.Ю., розглянувши у скороченому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом заступника прокурора м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до відкритого акціонерного товариства "Агропромтехніка" про стягнення 1530,00 грн.,

встановив:

Заступник прокурора м. Житомира в інтересах держави в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з вказаним позовом, в якому зазначив, що відкритим акціонерним товариством "Агропромтехніка" порушено вимоги чинного законодавства, яке регулює правовідносини у сфері обігу цінних паперів. У зв'язку з цим до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 1530, 00 грн., які добровільно не сплачені, тому прокурор просить стягнути їх з відповідача в судовому порядку.

Відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Дані правовідносини регулюються Законами України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" від 30.20.1996 року, "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 року, Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591 (далі - Положення).

Згідно зі ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді). Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік. Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів. Строки, порядок та форми подання регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п.1 гл. 7 розділу 5 Положення, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Встановлено, що відповідач всупереч вимогам ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та вимогам пункту 1 глави 7 розділу 5 Положення, не розмістив в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та не подав річну інформацію за 2009 рік до Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Внаслідок чого головним спеціалістом відділу обліку, кадрів та захисту прав інвесторів Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 31 серпня 2010 року за №№ 117-ЖИ і 118-ЖИ.

27 вересня 2010 року на підставі вищевказаних актів Житомирським територіальним управлінням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесені постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме:

- № 145-ЖИ, якою за неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ВАТ "Агропромтехніка" застосовано санкцію у розмірі 510 грн.;

- № 146-ЖИ про застосування до ВАТ "Агропромтехніка" санкції у розмірі 510 грн. за нерозміщення інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно зі ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", особлива інформація про емітента - інформація про будь-які дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. До особливої інформації належать відомості про рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента. Строки, порядок та форми подання особливої інформації про емітента встановлюються Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до п.4 гл. 1 та п.1 гл.3 розділу 2 Положення, обов'язок емітента цінних паперів щодо розкриття особливої інформації виникає з дати вчинення будь-якої дії, що може вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів. Розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до Комісії. Розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки: у стрічці новин - протягом двох робочих днів з дати вчинення дії, але не пізніше 10.00 години третього робочого дня, після дня вчинення дії; в офіційному друкованому виданні - протягом п'яти робочих днів з дати вчинення дії; подання до Комісії - протягом десяти робочих днів з дати вчинення дії.

Із акту головного спеціаліста відділу обліку, кадрів та захисту прав інвесторів Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 126-ЖИ від 09 вересня 2010 року вбачається, що 11.05.2010 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено рішення засновників (учасників) ВАТ "Агропромтехніка" або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, однак особливої інформації про рішення вищого органу емітента про припинення емітента відповідачем до позивача не подано, чим порушено вимоги ст. 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п.4 гл. 1, п.1 гл.3 розділу 2 Положення.

За результатами розгляду зазначеного акта начальником Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16 вересня 2010 року винесено постанову № 134-ЖИ про накладення на ВАТ "Агропромтехніка" штрафу в розмірі 510 грн.

Постанови про накладення штрафів відповідачем в установлені законом строки оскаржено не було.

Загальна сума нарахованих ВАТ "Агропромтехніка" штрафних санкцій становить 1530 грн.

Відповідач вказану суму боргу не оспорив, заперечень на позов чи доказів погашення боргу суду не надав.

Відповідно до ст. ст. 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірах, встановлених цим Законом. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Згідно зі статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру", прокурор має право звертатися до суду з позовами, коли порушуються інтереси держави.

З огляду на викладене, суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 158 - 163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Агропромтехніка" на користь державного бюджету України в особі Житомирського територіального управління державної комісії з цінних паперів та фондового ринку штрафні санкції у розмірі 1530 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко