Постанова від 30.03.2011 по справі 2-а-9/11

Справа № 2-а-9/11

УКРАЇНА
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА

Іменем України

29 березня 2011 року м. Арциз

Суддя Арцизького районного суду Одеської області Танасогло Т.М., при секретарі Златевій М.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення Арцизької районної державної адміністрації Одеської області про визнання неправомірними дій по відмові виплати державної допомоги при народженні дитини, поновлення строку звернення за цією допомогою, та зобов'язання сплатити державну допомогу при народження дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1

встановив:

Позивачка звернулась до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у неї з її чоловіком ОСОБА_3, з яким вони знаходяться в зареєстрованому шлюбі, народився син, ОСОБА_2.

Далі вона вказувала, що напередодні народження дитини вони загубила свій паспорт, а у зв'язку з тим, що після народження дитини вона вимушена була двічі змінювати орендовані квартири, вона також загубила і довідку з Иллічівської лікарні про народження дитини. У зв'язку з нестачею вільного часу, вона не мала можливості своєчасно звернутися за поновленням втрачених документів. В липні 2009 року вона поновила свій паспорт, в жовтні 2010 року вона зареєструвала в Арцизькому відділі РАГС народження своєї дитини і 07.10.2010 року їй було видане свідоцтво про народження ОСОБА_2 та зроблений актовий запис №9 у Книзі реєстрації народжень.

Після поновлення втрачених документів вона звернулась до Управління праці і соціального захисту населення Арцизької райдержадміністрації з заявою про виплату державної допомоги у зв'язку з народженням дитини, але отримала рішення цієї установи від 27.10.2010 р. про відмову у виплаті їй такого виду допомоги у зв'язку з тим, що вона пропустила передбачений законодавством 12-місячний строк звернення за цією допомогою. Вона вважає, що пропустила цей строк за поважними причинами, у зв'язку з тим, що доглядала за немовля, просила визнати дії відповідача пов'язані з відмовою виплати державної допомоги у зв'язку з народженням дитини неправомірними, визнати поважною причини пропуску строку звернення за цією допомогою та зобов'язати відповідача сплатити їй передбачену законодавством державну допомогу, у зв'язку з народженням ІНФОРМАЦІЯ_1 р. сина, ОСОБА_2.

В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала та просила задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечувала проти позовних вимог, та пояснила, що відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751, допомога при народженні надається одному із батьків. Для призначення допомоги при народженні дитини, необхідно надати заяву одному із батьків. Одноразова допомога призначається за умови, якщо звернення надійшло не пізніше 12 місяців після народження дитини. Позивачка звернулась з заявою за призначенням допомоги лише у жовтні 2010 року, хоча дитина народилася у березні 2009 р., а паспорт свій позивачка поновила ще в липні 2009 року. Позивачка не вказала поважних причин пропуску вказаного терміну. Кошти які виплачуються на дитину мають цільове призначення на догляд дитини саме у період першого року народження, при цьому ведеться контроль за цільовим використанням допомоги. Тому вимоги позивачки не можуть бути задоволені.

Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що 9 жовтня 2004 року ОСОБА_1 уклала шлюб з ОСОБА_3 (а.с.4). Від шлюбу мають сина -ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.(а.с.5)

Актовий запис про народження дитини зроблено лише 07 жовтня 2010 р. за №9, та видане свідоцтво про народження серії НОМЕР_1 Ці обставини, крім вказаного свідоцтва про народження, підтверджуються також письмовим повідомленням №235-02-20 від 10.02.2011 р. відділу державної реєстрації актів цивільного стану Арцизького районного управління юстиції (а.с.28)

Іллічівська басейнова лікарня на водному транспорті в своєму листі повідомила, що ОСОБА_1 21.07.2010 р. за її зверненням було повторно видана довідка №397 про народження нею дитини 02 березня 2009 р. чоловічої статі, вагою 3кг 680 гр.(а.с.29)

З повідомлення Арцизького районного відділу ГУМВС України в Одеській області вбачається, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, документована Арцизьким РВ паспортом серії НОМЕР_2 від 01.07.2009року на підставі заяви від 20.05.2009 року про втрату паспорта серії НОМЕР_3 від 04.11.2004 року, виданого Шпольским РВ УМВС в Черкаській обл..

Відповідно до ст.10 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" допомога при народженні дитини надається одному з батьків дитини (опікуну).

Згідно ст. 11 ЗУ "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Кошти, які виплачуються на дитину, мають цільове призначення на догляд дитини саме у період першого року народження, при цьому ведеться контроль за цільовим використанням допомоги.

Пункт 43 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. №1751, передбачає, що документи, необхідні для призначення державної допомоги сім'ям з дітьми, подаються особою, яка претендує на призначення допомоги, особисто.

Рішення органу, що призначає і виплачує державну допомогу сім'ям з дітьми, може бути оскаржено у порядку їх підлеглості у вищестоящі органи або у судовому порядку.

Позивачка звернулась з заявою до Управлінню праці та соціального захисту населення Арцизької районної державної адміністрації за призначенням допомоги лише 22.10. 2010 року.

Відповідно до рішення Управління праці та соціального захисту населення Арцизької районної державної адміністрації від 27.10.2010р. позивачці було відмовлено в призначенні державної допомоги у зв'язку з народженням дитини, у зв'язку з тим, що в установлений законодавством термін за призначенням одноразової допомоги при народженні дитини, позивачка не звернулася.

В адміністративному позові позивачка не навела поважних причин, чому вона не звернулася із заявою про надання державної допомоги при народженні дитини до Управління праці та соціального захисту населення Арцизької районної державної адміністрації, в судовому засіданні вона також не змогла суду довести поважність пропуску вказаного терміну.

Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Управління праці та соціального захисту населення Арцизької райдержадміністрації у своїх запереченнях стверджуючи про те, що їхні дії по відмові позивачці у призначенні державної допомоги при народженні дитини рішенням від 27.10.2010 р. є правомірними, посилалось на Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», постанову КМ України від 27.12.2001р. №1751. Згідно вимог вказаних законодавчих актів, передбачено, що ця державна допомога призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти місяців з дня народження дитини.

Позивачкою не надано підтвердження об'єктивності пропуску строку звернення до Управління праці та соціального захисту населення Арцизької районної державної адміністрації за цією державною допомогою, і тому суд вважає, що вимоги позивачки не можуть бути задоволені.

Керуючись ст.10,11 Закона України «Про державну допомогу сімьям з дітьми», п.12 Порядку призначення і виплати державної допомоги сімьям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27 грудня 2001р. №1751, ст.ст. 6, 11, 12, 17, 18, 71, 99, 158, 159, 160, 163 КАС України, суд,-

постановив:

ОСОБА_1 у задоволенні позову до Управління праці і соціального захисту населення Арцизької районної державної адміністрації Одеської області про визнання неправомірними дій по відмові виплати державної допомоги при народженні дитини, поновлення строку звернення за цією допомогою та зобов'язання сплатити державну допомогу при народження дитини ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, -відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Арцизький районний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після розгляду скарги апеляційним судом.

Суддя

Арцизького районного суду Танасогло Т.М.