Справа № 2-а-846/11
11 березня 2011 року Голосіївський районний суд міста Києва в складі головуючого судді Новак А.В., при секретарі Мушті І.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ Києво-Святошинського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області прапорщика міліції Трохимчука Василя Дмитровича, про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 04 серпня 2010 року,-
встановив:
позивач звернулась до суду з позовом до інспектора ДПС ВДАІ Києво-Святошинського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області прапорщика міліції Трохимчука Василя Дмитровича, про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 04 серпня 2010 року.
Мотивував свої вимоги тим, що 04 серпня 2010 року інспектором ДПС ВДАІ Києво-Святошинського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області прапорщиком міліції Трохимчуком В.Д. було складено протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого 04.08.2010 року о 15 год. 10 хв. водій ОСОБА_1.в м. Боярка по вул. Жовтневій керуючи автомобілем «ВАЗ», д.н.з.НОМЕР_1не виконав вимогу дорожнього знаку «Проїзд без зупинки заборонено», чим порушив вимоги п. 33(2.2)Правил дорожнього руху затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1806 від 10 жовтня 2001 року(а.с. 4).
За наслідками складеного протоколу про адміністративне правопорушення року інспектор ДПС ВДАІ Києво-Святошинського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області прапорщик міліції Трохимчук В.Д. виніс постанову про адміністративне правопорушення від 04.08.2010 року, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу в розмірі 255 гривень(а.с. 3).
Вважає, що інспектор ДПС ВДАІ Києво-Святошинського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області прапорщик міліції Трохимчук В.Д. склав відносно нього протокол про адміністративне правопорушення протиправно, оскільки факту правопорушення не було, а тому оскаржувана постанова є винесеною незаконно та підлягає скасуванню.
В судовому засіданні позивач підтримав вимоги адміністративного позову та просив суд скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення від 04 серпня 2010 року, про накладення на ОСОБА_1адміністративного стягнення передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення в розмірі 255 гривень.
Відповідач в судове засідання не з'явився. Про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, а тому суд вважає за можливе прийняти постанову у його відсутність на підставі наявних матеріалів справи.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками, - тягнуть за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 33(2.2)Правил дорожнього руху затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1806 від 10 жовтня 2001 року, забороняється проїзд без зупинки перед розміткою 1 12(стоп-лінія) а якщо вона відсутня -перед знаком.
Відповідно до ст. 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення, працівники Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, які мають спеціальні звання розглядають справи про такі адміністративні правопорушення, зокрема передбачені 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд вважає, що зміст протоколу про адміністративне правопорушення серії АІ1№ 077407 від 04.08.2010 року відповідає вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Зміст постанови в справі про адміністративне правопорушення серії АІ № 338019 від 04.08.2010 року відповідає вимогам ст. 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення і при її винесенні було дотримано порядок розгляду та з'ясовані обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, суд вважає, що оскаржувана постанова була винесена посадовою особою - інспектором ДПС ВДАІ Києво-Святошинського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області прапорщиком міліції Трохимчуком В.Д. у межах наданих йому повноважень під час виконання ним службових обов'язків з дотриманням норм чинного законодавства, а тому позов не підлягає задоволенню в зв'язку з чим, суд приходить до висновку про необхідність відмовити позивачу в задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ч.1 ст.158, ст.159-163, 171-2 КАС України, суд,-
постановив:
в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ Києво-Святошинського району при УДАІ ГУМВС України в Київській області прапорщика міліції Трохимчука Василя Дмитровича, про визнання протиправною та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 04 серпня 2010 року -відмовити в повному обсязі.
Постановає остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя А. Новак