Справа: № 2-а-199/11 Головуючий у 1-й інстанції: Аніпко С.В.
Суддя-доповідач: Сорочко Є.О.
Іменем України
"17" лютого 2011 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Сорочко Є.О.
Суддів: Романчук О.М.
Собків Я.М.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 11 січня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області про визнання дій протиправними та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії, -
ОСОБА_3 звернулась до Ірпінського міського суду Київської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області про визнання дій відповідача щодо виплати пенсіїї у неналежному розмірі протиправними та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії в належному розмірі.
Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 11 січня 2011 року позов задоволено частково.
На вказану постанову Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області подало апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та ухвалити нове рішення яким у задоволенні позову ОСОБА_3 відмовити, посилаючись на порушення судом норм матеріального і процесуального права.
Згідно ст. 183-2 КАС України, справа підлягає розгляду в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до матеріалів справи, ОСОБА_3 належить до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується посвідченням НОМЕР_1 та є пенсіонером, що підтверджується посвідченням НОМЕР_2.
Згідно паспорту позивач зареєстрована з 1978 року та постійно проживає у м. Ірпінь, яке відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року, віднесене до зони посиленого радіоекологічного контролю.
Відповідачем не оспорюється те, що позивач є непрацюючим пенсіонером.
З 01.01.2008 року Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення і до деяких законодавчих актів України" розрахунок додаткової пенсії змінено, а саме встановлено у відсотках від прожиткового мінімуму визначеного для осіб, що втратили працездатність. Так, особам, що належать до 4 категорії -5 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 вказані зміни визнано неконституційними, а тому Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" діє в попередній редакції від 09.07.2007 року.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата; пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на цих територіях, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, а відповідно до неї доплата здійснюється в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.
Згідно ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»особам, віднесеним до категорії 4, додаткова пенсія, заподіяна за шкоду здоров'ю, визначається у розмірі 15 % мінімальної пенсії за віком.
Судом першої інстанції встановлено, що відповідач нараховував та виплачував пенсію позивачу всупереч вимогам ст. ст. 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», такі дії відповідача є протиправними, а тому відповідача правомірно зобов'язано провести перерахунок та виплату позивачу додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, та доплати непрацюючого пенсіонера з 01.07.2010.
Разом із тим, позовні вимоги щодо стягнення із відповідача конкретних сум не знайшли свого підтвердження та не підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевказане, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, щодо часткового задоволення позову, а тому апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області необхідно залишити без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду Київської області від 11 січня 2011 року залишити без змін, оскільки вона відповідає нормам матеріального і процесуального права.
Керуючись ст. ст. 183-2, 197, 198, 200, 205, 207 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області залишити без задоволення, а постанову Ірпінського міського суду Київської області від 11 січня 2011 року -без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та відповідно до ст. 183-2 КАС України є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Сорочко Є.О.
Судді: Романчук О.М.
Собків Я.М.