Ухвала від 21.03.2011 по справі 2а/1770/1156/2011

УХВАЛА

21 березня 2011 року

Справа № 2а/1770/1156/2011

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд в складі судді Борискіна С.А., розглянувши матеріали адміністративного позову

ОСОБА_1

доУправління МВС України в Рівненській області

про визнання незаконним та нечинним наказу про звільнення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Рівненського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління МВС України в Рівненській області про визнання дій відповідача щодо звільнення з органів внутрішніх справ неправомірними, визнання незаконним та скасування наказу начальника УМВС України в Рівненській області № 234 о/с від 14.12.2010 року про звільнення з органів внутрішніх справ та поновлення його на посаді інспектора з дізнання відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Корецького району та автомобільно-технічної інспекції, підпорядкованого УДАІ УМВС в Рівненській області.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Згідно з ч. 3 ст. 99 КАС України встановлено місячний строк звернення до адміністративного суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби. Якщо позивач скористався досудовим порядком вирішення спору, то місячний строк звернення до адміністративного суду обчислюється з дня, коли особа дізналася про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги.

Даний строк позивачем пропущено, оскільки оскаржуваний наказ начальника УМВС України в Рівненській області № 234 о/с про звільнення з органів внутрішніх справ був виданий відповідачем 14.12.2010 року. А із позовом ОСОБА_1 звернувся 15 березня 2011 року (про що свідчить реєстраційний штамп Рівненського окружного адміністративного суду).

Позивачу надавався строк для подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду, на виконання п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України, та доказів поважності його пропущення.

18 березня 2011 року позивач подав до Рівненського окружного адміністративного суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.

У тексті позовної заяви та заяві про поновлення строку звернення до адміністративного суду позивач покликається на ч. 1 ст. 21 Закону України "Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України" від 22.02.2006 року, згідно якої дисциплінарне стягнення може бути оскаржено протягом трьох місяців з ознайомлення з наказом особи, на яку воно накладено.

Проте, у додатках до позовної заяви міститься наказ начальника УМВС України в Рівненській області від 13.09.2010 року "Про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників УДАІ УМВС", в тому числі і ОСОБА_1, який позивачем не оскаржується.

ОСОБА_1 вказав, що через те, що звільнення з органів внутрішніх справ є одним із видів дисциплінарних стягнень - він вважав, що трьохмісячний строк оскарження застосовується ним правомірно, тобто добросовісно помилявся.

Встановлення строку звернення до адміністративного суду законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними певних процесуальних дій, передбачених КАС України не зловживаючи ними.

Відтак, при вирішені питання щодо можливості відкриття провадження у справі, суддя з'ясовує чи відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду, відмови у відкриті провадження, а також, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач оскаржує наказ начальника УМВС України в Рівненській області № 234 о/с від 14.12.2010 року про звільнення з органів внутрішніх справ, тобто звільнення з публічної служби. При цьому до суду з позовом звернувся 15.03.2011 року, зі значним порушенням місячного строку звернення до адміністративного суду, визначеного ст. 99 КАС України.

Крім того, слід звернути увагу на те, що зі змісту вищевказаної заяви не вбачається наявності обставин, що перешкоджали позивачу звернутись до суду з даним позовом в межах строку, визначеного ст. 99 КАС України, та становили об'єктивно непереборних обставин, які пов'язані з дійсними істотними труднощами у реалізації права звернення до суду.

Згідно з статтею 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

За таких обставин суд не знаходить підстав для повновлення позивачу строку звернення до суду.

Керуючись ч. 3 ст. 99, ст. 100, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління МВС України в Рівненській області про визнання незаконним та нечинним наказу про звільнення, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання нею законної сили за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Борискін С.А.