Постанова від 14.03.2011 по справі 2а/0570/222/2011

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2011 р. справа № 2а/0570/222/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Череповського Є.В.

при секретарі Пригода О.В.

за участю:

представник позивача не з'явився

представник відповідача не з'явився

представник третьої особи не з'явився

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрдонгазбуд» до Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції Донецької області за участю третьої особи Управління Пенсійного Фонду України в Слов'янському районі Донецької області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 10.12.2010 року, -

ВСТАНОВИВ:

10.01.2011 Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрдонгазбуд» (далі за текстом - позивач) звернулося до суду з позовною заявою до Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції Донецької області (далі за тексом - відповідач) за участю третьої особи Управління Пенсійного Фонду України в Слов'янському районі Донецької області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 10.12.2010 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 10.12.2010 року заступником начальника Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції Донецької області Власовою А.В. була винесена постанова про відкриття виконавчого провадження по примусовому виконанню вимоги УПФУ в Слов'янському районі Донецької області від 04.11.2010 року № Ю-393У.

Позивач вважає вищевказану постанову незаконною на підставі того, що УПФУ в Слов'янському районі Донецької області не направляло на їх адресу вищевказану вимогу від 04.11.2010 року № Ю-393У.

Просив скасувати постанову від 10.12.2010 року про відкриття виконавчого провадження.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав письмові заперечення в яких позовні вимоги не визнав, просив суд відмовити в їх задоволенні.

Представник третьої у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Надав клопотання про розгляд справи без його участі.

За таких підстав і відповідно до ст. 128 КАС України, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представників сторін та на підставі доказів наявних у матеріалах справи.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», Державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа,за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення.

Як вбачається з матеріалів справи, 08.12.2010 року державним виконавцем отримано заяву УПФУ в Слов'янському районі Донецької області про відкриття виконавчого провадження, до заяви про відкриття виконавчого провадження було додано Вимогу про сплату боргу № Ю-393У від 04.11.2010 року.

Вищезазначений виконавчий документ відповідає вимогам ст. 19 Закону України «Про виконавче провадження», а саме у виконавчому документі було зазначено дату набрання чинності вимоги - 01.12.2010 року.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження», Державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі:

1) пропуску встановленого строку пред'явлення документів до виконання;

2) неподання виконавчого документа, зазначеного у статті 17 цього Закону, та неподання заяви про відкриття виконавчого провадження у випадках, передбачених цим Законом;

3) якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної (юридичної) сили, крім випадків, коли воно у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання;

4) пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або не за підвідомчістю виконання рішення;

5) якщо не закінчилася відстрочка виконання рішення, надана судом, яким постановлено рішення;

6) невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим статтею 18 цього Закону;

7) якщо виконавчий документ повернуто стягувачу за його заявою, крім виконавчих документів про стягнення аліментів та інших періодичних платежів;

8) наявності інших передбачених законом обставин, що виключають здійснення виконавчого провадження.

За зазначених обставин, у відповідача були відсутні підстави для відмови у відкриття виконавчого провадження за вимогою № Ю-393У від 04.11.2010 року.

До того ж, в матеріалах справи наявне повідомлення про сплату боргу від 20.12.2010 року, яким відкликано вимогу № Ю-393У від 04.11.2010 року.

10.01.2011 року виконавче провадження завершено по п. 8 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ч. 1, ч. 2, ч. 5 ст. 24 Закону України від 21.04.1999р. № 606-XIV “Про виконавче провадження”(далі за текстом Закон №606-XIV) державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувачу, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність обставин, передбачених законом, які виключають здійснення виконавчого провадження, а тому постанова про відкриття виконавчого провадження є такою, що відповідає вимогам чинного законодавства.

За ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В силу ч. 1 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування; суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору

Беручи до уваги викладене, здійснивши аналіз матеріалів справи та пояснень представників сторін у їх сукупності, суд дійшов висновку, що докази, надані позивачем у якості підтвердження предмету позову, не є належними доказами у справі.

Відповідно до положень ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Нормами ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. .

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відмовити у задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрдонгазбуд» до Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції Донецької області за участю третьої особи Управління Пенсійного Фонду України в Слов'янському районі Донецької області про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 10.12.2010 року.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її повний текст проголошено у судовому засіданні 14 березня 2011 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Череповський Є.В.