Постанова від 09.03.2011 по справі 2а/0570/2114/2011

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 березня 2011 р. справа № 2а/0570/2114/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зінченка О.В.

при секретарі Асмановій Е.Е.

з участю:

представника позивача - не з'явився,

представника відповідача - Кісельової С.С.,

третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, - не з'явилась;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве до прокуратури м.Єнакієвого Донецької області, третя особа: ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування припису прокурора м. Єнакієвого від 10.12.2010 року №5045 про усунення порушень законодавства у сфері соціального страхування,

ВСТАНОВИВ:

07 лютого 2011 року управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве Донецької області (далі - позивач) звернулося до суду із адміністративним позовом до прокуратури м.Єнакієвого Донецької області (далі - відповідач), третя особа: ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування припису прокурора м. Єнакієвого від 10.12.2010 року №5045 про усунення порушень законодавства у сфері соціального страхування, згідно якого зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве провести ОСОБА_2 перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, визначеної відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії» за 2009 рік (1 650, 43 грн.) з 01.01.2010 року та сплатити виниклу заборгованість з 01.01.2010 року до часу внесення припису.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що 13.12.2010 року на його адресу надійшов припис прокурора м.Єнакієве від 10.12.2010 року №5045 щодо негайного усунення виявленого порушення Закону шляхом проведення ОСОБА_2 перерахунку пенсії із застосуванням показника заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік (1 650, 43 грн.) з 01.01.2010 року та сплатити виниклу заборгованість з 01.01.2010 року до часу внесення припису. Позивач вважає, що внесений відповідачем припис суперечить вимогам Конституції України та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв'язку з чим позивач просив визнати неправомірним та скасувати припис прокурора м.Єнакієве від 10.12.2010 року №5045.

Представник позивача у судове засідання призначене на 09.03.2011 року не з'явився. Через канцелярію Донецького окружного адміністративного суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач на адресу суду направив письмові заперечення, згідно яких зазначив, що прокуратурою проведена перевірка за зверненням ОСОБА_2 щодо неправильного перерахунку пенсії позивачем у 2010 році. За наслідками вказаної перевірки прокуратурою встановлено, що ОСОБА_2 є отримувачем пенсії за віком з 02.01.2005 року, знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Єнакієвого та 13.01.2010 року звернулась до фонду із заявою про перерахунок пенсії. За наслідками розгляду заяви перерахунок пенсії їй проведено відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників зайнятих у галузях економіки України за 2007 рік із розрахунку 1197, 91 грн., а не за 2009 рік із розрахунку 1650, 43 грн., як передбачено вимогами постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії. З огляду на те, що порушення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мали очевидний характер, які порушували конституційні права ОСОБА_2 на пенсійне забезпечення та завдало їй матеріальної шкоди, на підставі ст. 22 Закону України «Про прокуратуру» відповідачем внесено припис про усунення порушень Закону шляхом проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні за 2009 рік в сумі 1650,43 грн. Зважаючи на повідомленні обставини відповідач просив суд в задоволенні адміністративного позову відмовити.

Представник відповідача у судовому засіданні надала аналогічні пояснення тим, які містяться у письмових заперечення до адміністративного позову відповідача. Заперечувала щодо задоволення позовних вимог.

Третя особа до суду не з'явилася, про час і місце розгляду справи судом повідомлялась належним чином.

Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника позивача та третьої особи на підставі наявних у справі доказів.

Перевіривши матеріали справи, пояснення представників сторін, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, судом встановлено наступне.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, ОСОБА_2, 22.11.2010 року звернулась до прокурора м. Єнакієвого із зверненням щодо проведення перевірки законності перерахунку управлінням Пенсійного фонду України в м. Єнакієве її пенсії, зобов'язання здійснити перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік в сумі 1650,43 грн. та виплатити заборгованість за 2008-2009 роки (а.с. 26).

До зазначеного звернення ОСОБА_2 додано копію відповіді №637/С-01-01-03 від 17.08.2010 року на її звернення до управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве з приводу перерахунку пенсії (а.с. 27).

Згідно відповіді управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве №637/С-01-01-03 від 17.08.2010 року ОСОБА_2 повідомлялось, що за результатами її звернення з приводу перерахунку пенсії від 13.01.2010 року, Управлінням з 01.01.2010 року проведений перерахунок пенсії, при якому застосований показник середньої заробітної плати за 2007 рік у розмірі 1142, 47 грн., як передбачено п.п. 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року за №530.

За наслідками проведення перевірки за зверненням ОСОБА_2 відповідачем позивачу внесено припис від 10.12.2010 року №5045 про усунення порушень законодавства у сфері соціального страхування, згідно якого зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве провести ОСОБА_2 перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, визначеної відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії» за 2009 рік (1 650, 43 грн.) з 01.01.2010 року та сплатити виниклу заборгованість з 01.01.2010 року до часу внесення припису (а.с. 4).

В обґрунтування припису відповідачем зазначені положення ч. 1, 2 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а також вищеназвана постанова правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4.

У відповідності до п. 12 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента № 121/2001 від 01 березня 2001 року, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України. Він здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління у районах, містах і районах у містах (п. 15 Положення).

Частиною 1 ст. 44 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Згідно ч. 5 названого Закону документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Положеннями ч. 1, 2 ст. 40 зазначеного Закону, якими відповідач обґрунтовував внесення оскаржуваного припису, визначений порядок призначення пенсії.

Так, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж. За вибором особи, яка звернулася за пенсією, з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців підряд за умови, що зазначений період становить не більше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу. Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку (частина 1 ст. 40 Закону).

У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії (частина 2 ст. 40 Закону).

Частиною 4 ст. 42 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначені підстави для перерахунку пенсії, зокрема у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Із встановлених судом обставин, які не оспорюються сторонами, вбачається, що управлінням Пенсійного фонду України в м. Єнакієве проведено ОСОБА_2 з 01.01.2010 року перерахунок пенсії, при якому застосований показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2007 рік.

Однак, як встановлено судом, позивач не погодився виконати припис відповідача через те, що згідно оскаржуваного припису позивач повинен здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік.

Як зазначено судом вище, відповідач в обґрунтування внесення припису вказав положення постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії».

Згідно зазначеного Порядку, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4, останній розроблено з метою визначення показників заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні для обчислення пенсії (далі - заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії) відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Порядок визначає механізм розрахунку показників заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії за місяць та за рік.

Пунктом 3.1. зазначеного Порядку визначено, що формування даних, що використовуються для розрахунку показників заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії за рік та за місяць, здійснюється Пенсійним фондом України.

У 2009 році Пенсійним фондом України визначена середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у розмірі 1650,43 грн.

Судом приймається до уваги, що зазначеним Порядком визначений лише механізм розрахунку показників заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії за місяць та за рік, однак, цим Порядком жодним чином не покладено обов'язок здійснювати перерахунок пенсії територіальними управліннями Пенсійного фонду України із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік.

Із системного аналізу вимог ч. 1 ст. 40, ч. 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції після прийняття рішення Конституційним Судом України у справі №10-рп/2008 від 22.05.2008 року), якими визначені умови та підстави перерахунку пенсії, суд дійшов висновку, що згаданими нормами не передбачено обов'язок при здійсненні перерахунку пенсії застосовувати показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Одночасно суд зазначає, що ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у даних правовідносинах не повинна застосовуватися, оскільки дана норма регулює правовідносини виключно щодо призначення пенсії, а не при її перерахунку.

Повноваження прокурорів, організація, засади та порядок діяльності прокуратури визначаються Конституцією України, Законом України від 5 листопада 1991 року № 1789-XII «Про прокуратуру» (далі - Закон № 1789-XII), іншими законодавчими актами.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 19 Закону № 1789-XII предметом нагляду за додержанням і застосуванням законів є додержання законів про соціально-економічні, права і свободи громадян, якщо законом не передбачений інший порядок захисту цих прав.

Частиною 2 ст. 19 цього ж Закону встановлено, що перевірка виконання законів проводиться за заявами та іншими повідомленнями про порушення законності, що вимагають прокурорського реагування, а за наявності приводів - також з власної ініціативи прокурора. Прокуратура не підміняє органи відомчого управління та контролю і не втручається у господарську діяльність, якщо така діяльність не суперечить чинному законодавству.

Статтею 20 Закону № 1789-XII визначені повноваження прокурора. Зокрема, згідно із п. 4 ч. 2 цієї статті при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право давати приписи про усунення очевидних порушень закону.

Згідно із ст. 22 зазначеного Закону письмовий припис про усунення порушень закону вноситься прокурором, його заступником органу чи посадовій особі, які допустили порушення, або вищестоящому у порядку підпорядкованості органу чи посадовій особі, які правомочні усунути порушення. Письмовий припис вноситься у випадках, коли порушення закону має очевидний характер і може завдати істотної шкоди інтересам держави, підприємства, установи, організації, а також громадянам, якщо не буде негайно усунуто. Припис підлягає негайному виконанню, про що повідомляється прокурору. Орган чи посадова особа можуть оскаржити припис вищестоящому прокурору, який зобов'язаний розглянути скаргу протягом десяти днів, або до суду.

Отже, згідно зазначених положень Закону України «Про прокуратуру», прокурор має право давати приписи про усунення саме очевидних порушень Закону.

Однак, як встановлено у судовому засіданні, очевидного порушення закону і власне порушення закону позивачем при здійсненні з 01.01.2010 року перерахунку пенсії ОСОБА_2, при якому застосований показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2007 рік, не допущено, оскільки ч. 1 ст. 40, ч. 4 ст. 42 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції після прийняття рішення Конституційним Судом України у справі №10-рп/2008 від 22.05.2008 року) обов'язок при здійсненні перерахунку пенсії застосовувати показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, не передбачено.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Приймаючи до уваги, що позивач є органом виконавчої влади, то останній, в силу вимог ст. 19 Конституції України, не має правових підстав діяти не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на те, що ч. 1 ст. 40, ч. 4 ст. 42 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції після прийняття рішення Конституційним Судом України у справі №10-рп/2008 від 22.05.2008 року) обов'язок при здійсненні перерахунку пенсії застосовувати показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, не передбачено, то суд приходить до висновку, що оскаржуваний припис внесений відповідачем не на підставі та поза межами повноважень, передбачених п. 4 ч. 2 ст. 20, ст. 22 Закону України «Про прокуратуру».

Отже, зважаючи на встановлені обставини, суд дійшов висновку, що оскаржуваний припис, яким зобов'язано позивача провести ОСОБА_2 перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, визначеної відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії» за 2009 рік (1 650, 43 грн.) з 01.01.2010 року та сплатити виниклу заборгованість з 01.01.2010 року на час внесення припису, не відповідає вимогам Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про прокуратуру», у зв'язку із чим підлягає скасуванню.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 23, 94, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве до прокуратури м. Єнакієвого Донецької області, третя особа: ОСОБА_2, про визнання протиправним та скасування припису прокурора м. Єнакієвого від 10.12.2010 року №5045 про усунення порушень законодавства у сфері соціального страхування, - задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати припис прокурора м. Єнакієвого від 10.12.2010 року №5045 про усунення порушень законодавства у сфері соціального страхування, яким зобов'язано управління Пенсійного фонду України в м. Єнакієве провести ОСОБА_2 перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, визначеної відповідно до постанови правління Пенсійного фонду України від 01.02.2008 року №4-4 «Про затвердження Порядку визначення показників середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії» за 2009 рік (1 650, 43 грн.) з 01.01.2010 року та сплатити виниклу заборгованість з 01.01.2010 року на час внесення припису.

Вступну та резолютивну частини постанови виготовлено у нарадчій кімнаті і проголошено 09 березня 2011 року у присутності представника відповідача.

Постанова у повному обсязі складена 14 березня 2011 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Суддя Зінченко О.В.