Постанова від 16.03.2011 по справі 2а-27447/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2011 р. справа № 2а-27447/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зеленова А. С.

при секретарі Кобець О.А.

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Донецька залізниця» до Костянтинівської об'єднаної держаної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року на суму 1 420 540 грн., -

ВСТАНОВИВ:

03 грудня 2010 року Державне підприємство «Донецька залізниця» звернулось до суду з позовом до Костянтинівської об'єднаної держаної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання з податку на прибуток у розмірі 1 420 540 грн. 00 коп., у тому числі за основним платежем - 965 144 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 455 396 грн. /том 1 а.с.3/

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Костянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією була проведена планова виїзна документальна перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), дотримання валютного законодавства вагонним депо Костянтинівка за період з 01.10.2008 року по 30.06.2010 року, про що складено акт № 1049/23-2-01075158 від 26.10.2010 року. Вагонному депо Костянтинівка на підставі перевірки Костянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією направлене повідомлення-рішення з податку на прибуток № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року, яке було отримане 19.11.2010 року і оскаржене 22.11.2010 року начальнику Костянтинівської ОДПІ.

З пред'явленим до вагонного депо Костянтинівка повідомленням-рішенням незгодні з наступних підстав, а саме:

1. Згідно з п.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку, одержаного від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниць, тобто платниками податку на прибуток є державне підприємство «Донецька залізниця», а не вагонне депо Костянтинівка як структурний підрозділ управління Донецької залізниці.

2. Вагонне депо Костянтинівка не є платником податку на прибуток від господарської діяльності, а також не є платником податку на прибуток від не господарської діяльності, так як не є юридичною особою. Крім того, депо господарську діяльність зовсім не веде (роз'яснення ДПА України № 5865/6/15-1116 від 16.07.2004 року). У даному випадку необхідно керуватись ст.4 пп.4.4.2 «а», «д»; пп. 4.4.1 «Конфлікт інтересів» Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», тобто до вагонного депо Костянтинівка не можуть застосовуватися будь-які санкції. Тому нарахування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 455396грн. є безпідставним.

3. Згідно з пп.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток, одержаного від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниць. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Поняття господарської діяльності вказано у п.1.32 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.

Кабінетом Міністрів України не затверджено перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, проте існує перелік робіт та послуг від основної діяльності залізничного транспорту, затвердженого постановою КМУ № 173 від 16.02.1998 року.

Відповідач безпідставно ототожнює поняття основної діяльності та господарської діяльності, ігноруючи тим самим поняття господарської діяльності, вказане у п.1.32 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Вказана у податковому повідомленні-рішенні № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року сума податку на прибуток, отримана у розмірі 965 144 грн. є необґрунтованою. Вказана сума податку на прибуток передана вагонним депо Костянтинівка до державного підприємства «Донецька залізниця» та відображена у сводній декларації податку на прибуток. Податок на прибуток перерахований позивачем до бюджету у повному обсязі.

У діях податкових органів відсутня узгодженість, так як вони намагаються на одних і тих же підставах двічі стягнути податок на прибуток: один раз зі структурного підрозділу - вагонного депо Костянтинівка і вдруге з позивача - ДП «Донецька залізниця», яка є вищестоящим органом управління відносно вагонного депо.

Просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року на суму 1 420 540 грн. /том.1 а.с.3/.

До початку розгляду справи по суті, представник позивача 30.12.2010 року позивач уточнив позовні вимоги. Просив суд, визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року на суму 1 420 540 грн. та № 0001142342/0-20411 від 14.12.2010 року на суму 1 420 540 грн. 00 коп. /том 1 а.с.128/.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав уточнені позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні надав письмові заперечення проти позову, у яких вказав, що Костянтинівською ОДПІ проведено планову виїзну документальну перевірку Вагонного депо Костянтинівка ДП «Донецька залізниця» (код ЄДРПОУ 01075158) з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2008 року по 30.06.3010 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008 року по 30.06.2010 року, про що складено акт від 26.10.2010 року № 1049/23-2-01075158.

Відповідно до п.п.2.2.2 п.2.2 ст.2, п.16.4 ст.16 Закону України № 344/94-ВР Вагонне депо Костянтинівка не нараховувало та не сплачувало податок на прибуток від операцій, що не входять до Переліку робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.02.1998 року № 173, за період з 01.10.2008 року по 30.06.2010 року та не надано до Костянтинівскої ОДПІ Декларації про прибуток підприємств за 2008 рік, 1 квартал 2009 року, півріччя 2009 року, 3 квартали 2009 року, 2009 рік, 1 квартал 2010 року, півріччя 2010 року з визначенням валових доходів, валових витрат, амортизаційних відрахувань та оподатковуваного прибутку від операцій, що не входять до Переліку робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.02.1998 року № 173. Не сплачено податок на прибуток з прибутку, отриманого від здійснення послуг з ремонту вантажного парку вагонів, які не є основними фондами Укрзалізниці (стороннім організаціям) за місцем розташування Вагонного депо Костянтинівка. Таким чином, внаслідок наведеного порушення за перевірений період підприємством не задекларовано, але за даними перевірки встановлено, податок на прибуток від послуг по ремонту вантажного парку вагонів, які не є основними фондами Укрзалізниці (стороннім організаціям) у розмірі 965 144 грн., у т.ч. по періодах: 01.10.2008 року по 31.12.2008 року - 69 328 грн., 1 квартал 2009 року - 97 136 грн., півріччя 2009 року - 169 900 грн., 3 квартал 2009 року - 207 190 грн., 2009 рік - 282 072 грн., 1 квартал 2010 року - 328 385 грн., півріччя 2010 року - 613 745 грн.

За результатами перевірки Костянтинівською ОДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.11.2010 року № 0001142342/0-19085, яким згідно з п.п. 4.2.2 «а» п. 4.2 ст.4, п.п. 17.1.1, 17.1.2 ст.17 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ «Про податок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» Вагонному депо Костянтинівка ДП «Донецька залізниця» визначено податкове зобов'язання в сумі 1 420 540,00 грн.

Матеріалами перевірки підтверджено, що Вагонним депо Костянтинівка в порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, п.16.4 ст.16 Закону, не нарахований та не сплачений податок на прибуток від операцій, що не входять до Переліку робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.02.1998 року № 173, а саме: від надання послуг з ремонту вантажних вагонів, які не є основними фондами Укрзалізниці за місцем розташування структурного підрозділу за період 01.10.2008 року по 30.06.2010 року в сумі 1 420 540 грн. та не надані до Костянтинівської ОДПІ декларації з податку на прибуток за звітні періоди з визначенням валових доходів, валових витрат, амортизаційних відрахувань та оподатковуваного прибутку від операцій, що не входять до даного Переліку.

Відповідно до ст. 9 Закону України від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ «Про систему оподаткування» встановлено обов'язок платників податків сплачувати належні суми податків, зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом строки.

Відповідно до пп. 2.1.3 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі - Закон) платником податку є: філії, відокремлення та інші відокремлені підрозділи платників податку (далі - філії), зазначених у п.п.2 цього пункту, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади.

Відповідно до п. 2.2 ст. 2 Закону, платниками податку на прибуток, одержаного від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджуються Кабінетом Міністрів України. Підпункт 2.2.1 ст.2 Закону передбачає, що доходи залізниць, одержані від господарської діяльності залізничного транспорту визначаються в межах доходних надходжень, перерозподілених між залізницями у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Згідно пп. 2.2.2 п.2.2 ст. 2 Закону, платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи, у зв'язку з чим ствердження Позивача, що Вагонне депо Костянтинівка не є юридичною особою і як наслідок не є платником податку на прибуток не ґрунтується на вказаній нормі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1998 року № 173, прийнятою відповідно до п.2.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», було затверджено Перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, та Порядок розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту.

За змістом наведених нормативно-правових актів, до переліку робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, не можуть бути віднесені роботи (послуги), зазначені в акті про перевірку Вагонного депо Костянтинівка (зокрема, ремонт вагонів інших суб'єктів підприємництва, з якими укладалися відповідні договори, і в результаті виконання яких депо одержувало прибуток).

Так, до переліку робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту віднесені послуги експлуатаційної діяльності залізниць:

- послуги з перевезення пасажирів, вантажів, багажу, вантажобагажу, пошти та пов'язані з ними послуги;

- роботи (послуги), що виконуються (надаються) підрозділами основної діяльності залізниць;

- поточне утримання, профілактичний огляд, обслуговування та всі види ремонту основних фондів, інвентарю, що використовується в основній господарській діяльності;

- експлуатація локомотивів, вагонів, дизель - та електропоїздів, їх експлуатація та прибирання;

- підготовка вагонів і контейнерів до перевезень;

- маневрова робота, супроводження поїздів;

- продаж квитків;

- навантаження, перевантаження, розвантаження, приймання, видавання та кріплення вантажів, перевірка правильності їх навантаження, кріплення;

- перестановка вагонів;

- охорона вантажів, основних засобів, інвентарю;

- утримання смуги відведення, пристроїв захисту від снігу, піску та вирощування захисних лісонасаджень;

- збір та опрацювання інформації з перевезень;

- випробувальні роботи на залізницях;

- довідково-інформаційні операції щодо роботи залізничного транспорту;

- роботи, пов'язані з ліквідацією пожеж, аварій та катастроф, якщо вони виконуються відновними і пожежними поїздами, які перебувають на балансі залізниць;

- роботи, пов'язані з технологічною обробкою перевізних документів;

- забезпечення пасажирів постійними речами;

- водо - та електропостачання.

Костянтинівська ОДПІ вважає обґрунтованим висновок акту перевірки Вагонного депо Костянтинівка про те, що вказані в акті роботи не пов'язані з обслуговуванням, ремонтом основних фондів Донецької залізниці, інвентарю, що використовуються ним в основній господарській діяльності, не спрямовані на виконання єдиного перевізного процесу Донецької залізниці, а ,отже, ствердження Позивача про ототожнення Костянтинівською ОДПІ поняття основної діяльності та господарської діяльності, викладене в позові, не можуть бути прийняті до уваги.

Також представник відповідача зазначив, що правомірність зазначеного висновку підтверджено також і постановами Верховного суду України від 15.01.2003 року та від 09.12.2003 року, якими висновок податкової інспекції про те, що зазначені в акті роботи (послуги) не відносяться до господарської діяльності залізничного транспорту в розумінні пп.2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», і що платником податку на прибуток, одержаний від виконання таких робіт, є Вагонне депо, визнано таким, що ґрунтується на законодавстві.

Статтею 124 Конституції України передбачено, що судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими для виконання на всій території України.

На підставі викладеного, та керуючись ст. 9 Закону України від 25.06.1991 року № 11251-ХІІ «Про систему оподаткування», п.п. 2.2.2 п. 2.2 ст. 2, п.16.4 ст. 16 Закону України від 28.12.1994 року № 334 94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств», ст.ст. 49,51 Кодексу адміністративного судочинства України просить відмовити в задоволенні позовних вимог ДП «Донецька залізниця» повністю /том 1 а.с.132-134/.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами у межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Позивач - Державне підприємство «Донецька залізниця» зареєстровано як юридична особа 18.05.1998 року Виконавчим комітетом Донецької міської ради, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 310157 (т. 2 а.с. 3), включено до ЄДРПОУ за № 01074957 (т. 2 а.с. 2). Позивач перебуває на податковому обліку у СДПІ по роботі з ВПП у м. Донецьку з 03.07.2000 року.

Вагонне депо Костянтинівка Державного підприємства «Донецька залізниця» є структурним підрозділом ДП «Донецька залізниця» без права юридичної особи (код 01075158) /т.1 а.с.38/, перебуває на обліку Костянтинівської ОДПІ як платник окремих видів податків.

Відповідно до Положення про депо Костянтинівка Державного підприємства «Донецька залізниця» затвердженого наказом начальника залізниці від 20.04.2006 року№221/н основними завданнями депо є: утримання у справному стані парку вантажних вагонів; забезпечення виконання плану деповського та капітального ремонту вантажних вагонів у відповідності із затвердженими технічними процесами та діючими нормами технічної документації; здійснення своєчасного та якісного технічного обслуговування вантажних вагонів у відповідності із затвердженим процесом, у встановлені нормативами терміни; забезпечення своєчасності та якісної підготовки вагонів під навантаження у відповідності із заданим планом та на підставі затверджених технологічних процесів роботи ПТО та діючої нормативної документації; виробництво поточного ремонту вантажних вагонів із відчепленням по мірі їх надходження у відповідності із завданням Донецької залізниці; забезпечення , реставрація та повторне використання при ремонті запасних частин із виключених із інвентарного парку вагонів; забезпечення виконання нормативів залишку несправних вагонів та тривалого запасу Укрзалізниці; та інше. /т.1 а.с.39-41/.

Відповідач -Костянтинівська ОДПІ є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.

У період з 27.09.2010 по 26.10.2010 посадовими особами Костянтинівської ОДПІ проводилася планова виїзна перевірка позивача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008 по 30.06.2010, за наслідками якої було складено акт від 26.10.2010 № 1049/23-2-01075158 /т. 1 а.с. 42-85/.

Згідно висновків акту, позивачем допущені, серед іншого, наступні порушення Законів України «Про оподаткування прибутку підприємств»:

1. порушення пп.2.2.2 п.2.2 ст.2, п.16.4 ст.16 Закону України №334/94-ВР Вагонним депо Костянтинівка не нарахований та не сплачений податок на прибуток від операцій, що не входять до Переліку робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, затвердженого Постановою КМУ від 16.02.1998 року № 173, за період з 01.10.2006 року по 30.09.2008 року /т.1 а.с.84/.

На підставі акту перевірки та згідно з п.п. «а»,«б» п.п. 4.2.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Костянтинівською ОДПІ 10.11.2010 було прийнято податкове повідомлення-рішення:

- № 0001142342/0-19085 про донарахування податку на прибуток у розмірі 1420540грн., у т.ч. за основним платежем - 965144грн., за штрафними (фінансовими) санкціями -455396 грн. /т. 1 а.с. 5/.

Позивач оскаржив прийняте податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку до Костянтинівської ОДПІ. Рішенням Костянтинівської ОДПІ у задоволенні скарги позивача було відмовлено та прийнято податкове повідомлення-рішення:

- від 14.12.2010 № 0001142342/0-20411 про донарахування податку на прибуток у розмірі 1420540грн., у т.ч. за основним платежем - 965144грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 455396грн. /т. 1 а.с. 129/.

Не погоджуючись із прийнятими відповідачем податковими повідомленнями-рішеннями позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із даним адміністративним позовом, в якому просив скасувати податкові повідомлення-рішення від рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року на суму 1 420 540 грн. та № 0001142342/0-20411 від 14.12.2010 року на суму 1 420 540 грн. 00 коп. /том 1 а.с.128/ .

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади й органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

У відповідності до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ст. 3 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суд приходить до висновку, що відповідач не довів правомірність прийнятих ним податкових повідомлень-рішень з наступних підстав.

В якості підстави для здійснення донарахування позивачу податкових зобов'язань з податку на прибуток у податкових повідомленнях-рішеннях вказано порушення Вагонним депо ДП «Донецька залізниця» п.п.2.2.2 п.2.2 ст.2, п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», якими передбачено наступне.

Відповідно до п.п.2.2.2 п.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток, одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, затверджений постановою КМУ від 16.02.1998 р. N 173.

Відповідно до пп.1-2 Приміток до зазначеного Переліку основна діяльність залізничного транспорту є складовою частиною загальної господарської діяльності і означає діяльність усіх взаємопов'язаних підприємств та структурних підрозділів галузі, спрямовану на виконання єдиного перевізного процесу, основна діяльність залізниць - діяльність усіх взаємопов'язаних відокремлених підрозділів, що входять до складу залізниць, спрямована на виконання і обслуговування єдиного перевізного процесу, тобто експлуатаційна (перевізна) та підсобно-допоміжна діяльність, пов'язана з обслуговуванням експлуатаційної діяльності.

Згідно із п. 4 Приміток підсобно-допоміжна діяльність - діяльність відокремлених підрозділів, пов'язана з виконанням ряду допоміжних операцій та організацією виробництв, продукція (послуги) яких використовується переважно для потреб експлуатаційної діяльності залізниць.

У відповідності до пп.1.32 ст.1 ЗУ «Про оподаткування прибутку підприємств» господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.

Згідно із пп.2.2.2 ст.2 зазначеного Закону платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи.

Як вбачається із пп.2.1.3 ст.2 вказаного Закону філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пп. 2.1.1 цього пункту, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж такий платник податку, територіальної громади. Платник податку, який має такі філії, може прийняти рішення щодо сплати консолідованого податку та сплачувати податок до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій, а також до бюджету територіальної громади за своїм місцезнаходженням, визначений згідно з нормами цього Закону та зменшений на суму податку, сплаченого до бюджетів територіальних громад за місцезнаходженням філій.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на те, що до основної діяльності залізничного транспорту не можуть бути віднесені роботи (послуги), зазначені в акті перевірки, зокрема ремонт вагонів інших суб'єктів підприємницької діяльності,з якими укладалися відповідні договори, і в результаті яких вагонне депо отримувало прибуток, оскільки у судовому засіданні встановлено та підтверджено Положенням про вагонне депо Костянтинівка ДП «Донецька залізниця», пп.1.4 п.1 якого на підставі довіреності начальника ДП «Донецька залізниця» вагонне депо може укладати господарські договори (угоди, правочини) з підприємствами, організаціями та установами (незалежно від форм власності та підпорядкування) здобувати майнові та немайнові права для залізниці.

Крім того, відповідно до пп.3.1 п.3 зазначеного Положення , прибутки по підсобно - допоміжній діяльності вагонного депо, а також отримані результати здійснення господарчої діяльності, передаються до ДП «Донецька залізниці».

У судовому засіданні встановлено та підтверджено крім пояснень представників позивача іншими доказами у їх сукупності, а саме, копією акту Про результати виїзної платної перевірки Вагонного депо Костянтинівка ДП «Донецька залізниця» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2008 року по 30.06.2010 року № 1049/23-2-01075158 від 26.10.2010 року, копіями декларації з податку на прибуток та уточнюючих розрахунків податкових зобов'язань з зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що отримані доходи від надання послуг по ремонту вантажних вагонів іншим підприємствам передані для обрахування при сплаті податку на прибуток вагонним депо Костянтинівка до ДП «Донецька залізниця» та відображені у зведеній декларації податку на прибуток /т.1 а.с.86-117/.

Структурні підрозділи залізниці відповідно до п.п. 2.2.2 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» не вважаються окремими платниками податку, оскільки не мають статусу підприємств.

На підтвердження даної позиції представником позивача надано у якості доказів копії судових рішень: постанова Донецького окружного адміністративного суду від 08.02.2008 року, ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду від 04.07.2008 року, ухвала Вищого адміністративного суду України від 02.03.2010 року за позовом Державного підприємства «Донецька залізниця» до Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення - рішення /т.1 а.с120-127/. Даними судовим рішеннями які набрали законної сили відповідно до норм КАС України, встановлено що здійснюючи послуги ремонту вантажного парку, який належить іншим суб'єктам господарювання Вагонне депо Костянтинівка здійснювало основну господарську діяльність залізничного транспорту.

Згідно до ч.1 ст.72 КАС України однією з підстав для звільнення від доказування є обставини , встановлені судовими рішеннями в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

За таких обставин, суд вважає, що позов щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення податкові повідомлення-рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року на суму 1 420 540 грн. та № 0001142342/1-20411 від 14.12.2010 року на суму 1 420 540 грн. 00 коп., якими вагонному депо Костянтинівка Державного підприємства «Донецька залізниця» визначене податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств за основаним платежем - у сумі 1420540 грн. підлягає задоволенню

На підставі ст. 94 КАС України, суд присуджує до стягнення з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору, що документально підтверджені, пропорційно задоволеним позовним вимогам, тобто у розмірі 3,40 грн.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державного підприємства «Донецька залізниця» до Костянтинівської об'єднаної держаної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року на суму 1 420 540 грн. та № 0001142342/1-20411 від 14.12.2010 року на суму 1 420 540 грн. 00 коп. - задовольнити.

Скасувати податкове повідомлення-рішення № 0001142342/0-19085 від 10.11.2010 року яким вагонному депо Костянтинівка Державного підприємства «Донецька залізниця» визначене податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 1420540 грн.

Скасувати податкове повідомлення-рішення № 0001142342/1-20411 від 14.12.2010 року яким вагонному депо Костянтинівка Державного підприємства «Донецька залізниця» визначене податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств у сумі 1420540 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь закритого акціонерного товариства «Славмолоко» витрати по сплаті судового збору у розмірі 3 (три) грн. 40 коп.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частина у судовому засіданні 16 березня 2011 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 21 березня 2011 року.

Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Зеленов А. С.