Постанова від 01.03.2011 по справі 2-а-802/07

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-802/07 Головуючий у 1-й інстанції: Тюхтій П.М.

Суддя-доповідач: Мамчур Я.С

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" березня 2011 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

Головуючого судді: Мамчура Я.С.

суддів: Горяйнова А.М., Желтобрюх І.Л.

розглянувши в порядку письмового провадження відповідно до ст. ст. 41, 197 КАС України в м. Києві апеляційну скаргу Прокурора Макарівського району Київської області на постанову Макарівського районного суду Київської області від 19 листопада 2007 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Праймсервіс-Проект»до Макарівської районної державної адміністрації Київської області, 3-тя особа Київське обласне головне управління земельних ресурсів про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив:

- зобов'язати Макарівську районну державну адміністрацію Київської області надати дозвіл на підготовку проекту землеустрою земельних ділянок розміром 102,4106 га для зміни їх цільового призначення із веденням особистого селянського господарства на землі для ведення будівництва;

- зобов'язати відповідача після виготовлення перепогодження ним проекту землеустрою земельних ділянок з органом земельних ресурсів, природоохоронними і санітарно-епідеміологічним органам, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини та після проходження державної землевпорядної експертизи, прийняти відповідне рішення щодо зміни цільового призначення земельних ділянок, зобов'язати Київське обласне головне управління земельних ресурсів надати позитивний висновок державної землевпорядної експертизи щодо зміни цільового призначення земельних ділянок.

Постановою Макарівського районного суду Київської області від 19 листопада 2007 року позовні вимоги задоволено.

Не погоджуючись з прийнятою постановою, Прокурор Макарівського району Київської області подав апеляційну скаргу, в якій просить дану постанову скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що судом першої інстанції порушено норми матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід задовольнити, оскаржувану постанову суду скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволені позовних вимог в повному обсязі.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 198 КАС України, суд апеляційної інстанції скасовує постанову суду та приймає нову постанову, з підстав, передбачених та ст. 202 КАС України.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції зазначив, що ст. 13 ЗУ «Про місцеві державні адміністрації»до повноважень місцевих державних адміністрацій належить вирішення питання по забезпеченню законності та соціально- економічного розвитку відповідної території, та зокрема, вирішення питання про зміни цільового призначення земельних ділянок.

Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачем згідно договорів купівлі -продажу були придбані земельні ділянки загальною площею 102,4106 га, які знаходяться на території Рожівської сільської ради Макарівського району Київської області, з цільовим призначенням «ведення особистого селянського господарства».

Позивач в листопаді 2007 року звернулася до Макарівської районної державної адміністрації Київської області з заявами про зміну цільового призначення зазначених земельних ділянок. Відповідачем було відмовлено у задоволенні поданих позивачем заяв, оскільки зміна цільового призначення даних земельних ділянок із земель для ведення особистого селянського господарства в землі для житлової забудови можлива тільки у разі включення зазначених ділянок у межі населених пунктів відповідно до процедури, встановленої законодавством.

Відповідно до ч.3 ст.20 ЗК України зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року №502 затверджено Порядок зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб (далі -«Порядок»).

Відповідно до п.8 Порядку районна держадміністрація розглядає подані проектні матеріали та приймає рішення про зміну цільового призначення земельної ділянки, яка знаходиться за межами населеного пункту, якщо така зміна пов'язана з наступним використанням цієї ділянки для сільськогосподарських потреб, ведення лісового і водного господарства, будівництва об'єктів, призначених для обслуговування членів територіальних громад району (шкіл, лікарень, підприємств торгівлі тощо).

Пунктом 9 Порядку визначено, що якщо зміна цільового призначення земельної ділянки, яка розташована за межами населеного пункту, передбачає використання ділянок для інших потреб, ніж визначених пунктом 8 цього Порядку, районна держадміністрація розглядає проектні матеріали, готує свій висновок з цього питання і подає його разом з матеріалами до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної держадміністрації.

З наведено вбачається, що зміна цільового призначення земель, які знаходяться за межами населених пунктів з земель, призначених для «ведення особистого селянського господарства»на земля, призначені для «будівництва та обслуговування житлового будинку»відноситься до компетенції Київської обласної державної адміністрації. Вирішення даного питання до компетенції Макарівської районної державної адміністрації Київської області чинним законодавством України не віднесено.

Відповідно до ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

З наведеного вбачається, що судом першої інстанції зроблені помилкові висновки, які не відповідають нормам матеріального та процесуального права, тому оскаржувана постанова суду підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови, якою в задоволенні позовних вимог ТОВ «Праймсервіс-Проект»до Макарівської районної державної адміністрації Київської області, 3-тя особа Київське обласне головне управління земельних ресурсів про зобов'язання вчинити дії -відмовити в повному обсязі.

Керуючись статтями 41, 197, 198, 202, 205, 207, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Прокурора Макарівського району Київської області - задовольнити.

Постанову Макарівського районного суду Київської області від 19 листопада 2007 року - скасувати.

Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Праймсервіс-Проект»до Макарівської районної державної адміністрації Київської області, 3-тя особа Київське обласне головне управління земельних ресурсів про зобов'язання вчинити дії -відмовити в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь в справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з моменту набрання законної сили шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: Мамчур Я.С.

Судді Горяйнов А.М.

Желтобрюх І.Л.

Постанову складено в повному обсязі 01.03.11