ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел.230-31-34
20.11.2007р.
м.Київ
№ 3/274-4/390-А
За позовом Прокурор Деснянського району м. Києва
До Товариство з обмеженою відповідальністю "Вілс"
Предмет
адміністративного
позову
повернення самовільно зайнятої земельної ділянки
Суддя Борисенко І.І.
Секретар судового засідання
Разумовська Т.О.
Представники сторін:
Від позивача:
Розум СМ - дов
Від відповідача:
Хомич МВ -дов.
Від третьої особи:
не з'явився
Заступника прокурора Деснянського району м. Києва звернувся до господарського суду з позовом в інтересах держави в особі Київської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Вілс», третя особа Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель в місті Києві про зобов'язання відповідача звільнити самовільно зайняту земельну ділянку, площею 4764 кв.м. яка використовується під розміщення автостоянки, що розташована за адресою: м. Київ, вул. Братиславська, 3 та приведення її у придатний для використання за цільовим призначенням стан.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 25.05.2005р. порушено провадження у справі № 3/274
Рішенням Господарського суду м. Києва від 21.06.2005р. у справі № 3/274 позовні вимоги задоволено повністю
Відповідач не погоджуючись з прийнятим рішенням, звернувся з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду.
Постановою Київського апеляційного господарського суду від 06.09.2006р. рішення Господарського суду м. Києва № 3/274 від 21.06.2005р. залишено без змін, скаргу без задоволення.
Відповідач звернувся з касаційною скаргою до Вищого господарського суду України
01.09.05р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України.
Ухвалою Господарського суду України від 22122005р касаційну скаргу відповідача передано для вирішення до Вищого адміністративного суду України Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 24.07.2007р. скасовані постанова Київського апеляційного господарського суду від 06.09.2006р. та рішення Господарського суду м. Києва від 21.06.2005р., справа № 3/274 направлена на новий розгляд до Господарського суду м. Києва.
Відповідно до п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
20.11.2007р. представником відповідача було подано пояснення -відповідно до яких відповідач просить суд закрити провадження в адміністративній справі на підставі п1 ст. 157 КАС України
Перед початком розгляду справи представників сторін ознайомлено з їх правами та обов'язками у відповідності із ст.49, 51 КАС України.
Крім цього, представникам сторін у судовому засіданні роз'яснено вимоги ст.45-46 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судом, у відповідності з вимогами ст. 45, 46 КАС України складено протокол, який долучено до матеріалів справи.
Під час попереднього засідання суд прийшов до висновку, що даний позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства з наступних підстав:
Відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України дає визначення справи адміністративної юрисдикції, як переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір.
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Частинами 3 та 4 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); в інших випадках, встановлених законом.
Спірні правовідносини між сторонами по даній справі виникли з питання ззвільнення самовільно зайнятої земельної ділянки за адресою: м. Київ, вул. Братиславська, 3 та приведення її у придатний для використання за цільовим призначенням стан не відносяться до публічно-правових відносин, а є виключно-цивільно-правовими, тому даний спір не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства.
З огляду на те, що предмет спору у даній справі пов'язаний із реалізацією права на земельну ділянку, тобто спірні правовідносини мають цивільно-правовий характер, даний спір не є публічно-правовим, на який поширюється компетенція адміністративних судів, а підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.
Таким чином, позовні вимоги позивача слід розглядати за правилами Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження по справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, Господарський суд міста Києва вважає за необхідне закрити провадження у адміністративній справі.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 157, ч. 4 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, Господарський суд міста Києва, -
1. Закрити провадження по справі № 3/274-4/390
2. Дана ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Дана ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя
І.І.Борисенко