Категорія №6.6.5
Іменем України
17 грудня 2010 року Справа № 2а-8361/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кравцова Н.В., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Краснолуцький відділ робітничого постачання» про примусове стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9 516,25 грн., -
04 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Краснолуцький відділ робітничого постачання» про примусове стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9 516,25 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що працівниками ДПІ в м. Красний Луч було проведено перевірки господарських одиниць ДП «Краснолуцький відділ робітничого постачання» щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами зазначених перевірок складено акти від 11.05.2010 № 0058/12/08/23/00/00182395 та № 0056/12/08/23/00/00182395, від 12.05.2010 № 0059/12/08/23/00/00182395.
За результатами перевірки ДПІ в м. Красний Луч винесені рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за порушення використання РРО та порушення норм обігу готівки.
Таким чином, до ДП «Краснолуцький відділ робітничого постачання» застосовано штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 9 516,25 грн.
Ухвалою суду від 24 листопада 2010 року справу призначено до розгляду у скороченому провадженні.
ДП «Ровенькиантрацит» в особі ВП «Шахтоуправління «Ровеньківське» направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, яку отримано відповідачем 29.09.2010, про що свідчить особистий підпис його уповноваженого представника на повідомленні про вручення поштового відправлення.
Відповідачу запропоновано у 10 денний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження надати на адресу Луганського окружного адміністративного суду заперечення проти позову та необхідні документи або письмову заяву про визнання позову.
02 грудня 2010 року відповідач на адресу суду надав відгук на адміністративний позов, згідно якого позовні вимоги визнав у повному обсязі та просив розстрочити сплату суми заборгованості по штрафним санкціям у розмірі 9 516,25 грн., починаючи з січня 2011 року по грудень 2013 року включно з виплатою рівної частини суми боргу щомісячно в сумі 264,34 із строком оплати до 30 числі поточного місяця.
Оскільки позовні вимоги відповідачем визнані у повному обсязі, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Як визначено ст. 1 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єктами підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до пункту 1 вищезазначеного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або) безготівковій формі (із застосуваннями платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуг) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно зі статтею 2 зазначеного Закону розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів на повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Статтею 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено, що розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
За змістом ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону, здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, порядок проведення яких встановлено зазначеними ст. ст. 11-1, 11-2.
Згідно ст. 11 п. 1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Згідно положень ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
п. 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
п. 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
п. 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
п. 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно абз. 3 п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2005 № 637, у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Судом встановлено, що фахівцями ДПІ в м. Красний Луч Луганської області було проведено перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами яких складено акти від 11.05.2010 № 0058/12/08/23/00/00182395 та № 0056/12/08/23/00/00182395, від 12.05.2010 № 0059/12/08/23/00/00182395.
В акті від 12.05.2010 № 0059/12/08/23/00/00182395 зафіксовано порушення п.п. 1, 2, 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи РРО; розрахунковий документ встановлено форми особі, яка отримала товар, не видано; не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місті проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в деному звіті РРО.
В акті від 11.05.2010 № 0058/12/08/23/00/00182395 зафіксовано порушення п. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, не забезпечено друкування та зберігання фіскальних звітних чеків в книзі обліку розрахункових операцій.
В акті від 11.05.2010 № 0056/12/08/23/00/00182395 зафіксовано порушення п.п. 1, 2, 13 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, розрахункова операція проведена без застосування зареєстрованого, опломбованого в установленому порядку та переведеного у фіскальний режим роботи РРО; розрахунковий документ встановлено форми особі, яка отримала товар, не видано; не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місті проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в деному звіті РРО; п. 2.6. абз. 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, а саме, не оприбуткування готівкових коштів в повному обсязі та фактичного надходження в КОРО на підставі фіскальних звітних чеків.
На підставі вказаних актів перевірки 18 травня 2010 року позивачем були винесені рішення № 0000702343, № 0000692343 та № 0000672343 про застосування до ДП «Краснолуцький відділ робітничого постачання» штрафних фінансових санкцій на загальну суму 9 516,25 грн.
Вищезазначені рішення отримані відповідачем 18.05.2010, про що свідчить особистий підпис його уповноваженої особи на корінцях рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій
На час розгляду справи рішення від 18 травня 2010 року № 0000702343, № 0000692343 та № 0000672343 про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача не оскаржені.
На підставі викладеного сума штрафних (фінансових) санкцій, що підлягає стягненню з відповідача, складає 9 516,25 грн.
Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.
Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем суд не вбачає.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
02 грудня 2010 року відповідач до суду надав клопотання про розстрочення виконання судового рішення.
З урахуванням клопотання відповідача, суд вважає за можливим відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення Державному підприємству «Краснолуцький відділ робітничого постачання» сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9 516,25 грн., починаючи з січня 2011 року по грудень 2013 року включно рівними частками по 264,34 грн. (двісті шістдесят чотири гривні 34 копійки) щомісяця із строком оплати до 30 числа поточного місяця.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області до Державного підприємства «Краснолуцький відділ робітничого постачання» про примусове стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9 516,25 грн. задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Краснолуцький відділ робітничого постачання» (94520, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Коняєвська, 26; код 00182395, р/р 2600730188154 у філії ПАТ ПІБ в м. Луганськ, МФО 304308) суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9 516,25 грн. (дев'ять тисяч п'ятсот шістнадцять гривень 25 копійок).
Розстрочити Державному підприємству «Краснолуцький відділ робітничого постачання» сплату штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 9 516,25 грн., починаючи з січня 2011 року по грудень 2013 року включно рівними частками по 264,34 грн. (двісті шістдесят чотири гривні 34 копійки) щомісяця із строком оплати до 30 числа поточного місяця.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяН.В. Кравцова