27 січня 2011 року м. Запоріжжя Справа № 2а-7986/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Артоуз О.О.
при секретарі судового засідання Гнідой А.В.
за участю представника позивача: ОСОБА_1
представників відповідача: Сліпченко Н.В., Помилуйко О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Закритого акціонерного товариства «Агронива»
до: Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі
Запорізької області
про: скасування податкових повідомлень - рішень
11 жовтня 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Закритого акціонерного товариства «Агронива» до Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі Запорізької області щодо скасування податкових повідомлень - рішень від 07.04.2010 № 0000632300/0, № 0000642300/0 та № 0000622300/0.
Ухвалою суду від 14.10.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-7986/10/0870 закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 01.10.2010. В судовому засіданні оголошувалась перерва до 10.11.2010. Ухвалою суду від 10.11.2010 провадження було зупинено для надання додаткових документів до 06.12.2010. Ухвалою суду від 27.01.2010 провадження по справі було поновлено.
В позовній заяві вказано, що за результатами перевірки ЗАТ «Агронива» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 по 30.09.2009 податковим органом були прийняті податкові повідомлення - рішення від 07.04.2010: № 0000642300/0 щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 12 260 грн. за порушення п. 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 № 805 (далі Порядок № 805) «Про порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за проданими переробним підприємство молоко та м'ясо в живій вазі»; № 0000622300/0 щодо визначення основного платежу з податку на додану вартість на суму 15 692 грн. та штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 7 846 грн. за порушення п. 4.2. ст.. 4, п.п 6.1.1, п. 6.1., ст. 6, п.п.7.3.1 п.7.3 ст. 7, п. 8-1.10 ст. 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168; № 0000632300/0, яким за порушення п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.199 № 271 «Про Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продаж товарі (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини» (далі Порядок № 271) було визначені штрафні санкції у розмірі 31 667 грн.
Щодо порушення ЗАТ «Агронива» п. 12 Порядку № 805 та п. 5 Порядку № 271 зазначено, що на момент перевірки, яка проводилась з 18.02.2010 по 18.03.2010 зазначені Постанови втратили чинність, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 № 291. Таким чином, коли документ втрачає чинність, то це означає, що він вважається не законним з моменту його видання, тому посилання податкового органу на порушення вищенаведеної норми постанови є таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства України і не може враховуватися, при застосуванні порушення, щодо нецільового використання коштів із спеціального рахунку товариства за придбанні алкогольні напої та пиво, утримання із заробітної та сплачений податок на додану вартість та щодо перерахування в бюджет уточнень у сумі 31 667 грн.
Щодо заниження податковим органом податкових зобов'язань з податку на додану вартість на суму 14 132 грн. за рахунок не включення до їх складу операцій з реалізації хлібобулочних виробів та м'ясної продукції. В зв'язку з тим, що у свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість від 04.02.2010 № 100266193 ЗАТ «Агронива» не було включено КВЕТ 15.81.0 «Виробництво хліба та хлібобулочних виробів», 15.11.0 - «Виробництво м'яса», зазначено, що п. 8-1.10 ст. 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» передбачені умови для отримання свідоцтва про реєстрацію як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, а саме: для отримання свідоцтва про реєстрацію як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, крім відомостей, передбачених у свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість на загальних підставах, повинен міститися перелік видів діяльності такого сільськогосподарського підприємства.
Визначення об'єктів оподаткування наведено у п. 3.1 ст. 3 «Про податок на додану вартість», а відповідно до вимог п.4.1 ст. 4 «Про податок на додану вартість» визначається база оподаткування.
Також, в позовній заяві зазначено, що відповідно до вимог Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» матеріальна допомога не є об'єктом оподаткування визначеного Законом України «Про податок на додану вартість».
Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав визначених в адміністративному позові. Просить скасування податкових повідомлень - рішень від 07.04.2010 № 0000632300/0, № 0000642300/0 та № 0000622300/0.
В судовому засіданні представники відповідача щодо позовних вимог заперечили з підстав зазначених в запереченнях. В задоволенні позовних вимог просять відмовити в повному обсязі.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
На підставі направлень на перевірку від 18.02.2010 № 09/23 фахівцями ДПІ у Гуляйпільському районі Запорізької області, згідно п. 1 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу» від 04.12.1990 № 509 та відповідно до плану - графіка проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, проведена виїзна перевірка Закритого акціонерного товариства «Агронива» (ідентифікаційний код 03749276) з питань дотримання вимог податного, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 по 30.09.2009.
За результатами перевірки податковим органом складено акт від 25.03.2010 № 008/2300/03749276 «Про результати планової виїзної перевірки ЗАТ «Агронива» з питань дотримання вимог податного, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 по 30.09.2009.
В ході проведення перевірки встановлено що підприємством у період з 01.01.2008 по 30.09.2009, порушено п. 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 № 805 «Про порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за проданими переробним підприємство молоко та м'ясо в живій вазі», порушено п. 4.2. ст.. 4, п.п 6.1.1, п. 6.1., ст. 6, п.п.7.3.1 п.7.3 ст. 7, п. 8-1.10 ст. 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997 № 168 та порушено п. 5 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.199 № 271 «Про Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продаж товарі (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини».
На підставі матеріалів перевірки ДПІ у Гуляйпільському районі Запорізької області прийняті податкові повідомлення - рішення від 07.04.2010 № 0000632300/0 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 31 667 грн. по податку на додану вартість, № 0000642300/0 щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 12 260 грн. по податку на додану вартість та № 0000622300/0, яким визначено суму основного платежу по податку на додану вартість у розмірі 15 692 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкцій у розмірі 7 846 грн.
Вказані податкові повідомлення - рішення були отриманні уповноваженою особою позивача 09.04.2010, що підтверджується матеріалами справи.
ЗАТ «Агронива» застосувало процедуру адміністративного оскарження і звернулось до податкової інспекції з первинними скаргами № 41 від 15.04.10 (вх, № 948/10 від 20.04.10), № 42 від 15.04.2010 (вх. № 947/10 від 20.04.2010), № 43 від 15.04.2010 (вх. № 949/10 від 20.04.2010). Податковою інспекцією прийнятими Рішеннями за результатами розгляду первинних скарг відповідно від 07.05.2010 № 857/10-112, № 858/10-112, № 859/10-112 залишено вказані податкові повідомлення-рішення без змін, а скарги без задоволення. Рішенням ДПА у Запорізькій області від 23.07.2010 № 3179/10/25-020 та Рішенням ДПА України від 24.09.2010 № 19953/7/25-0515 скарги позивача були залишення без задоволення а оскаржувані податкові повідомлення - рішення без змін.
Судом встановлено що ЗАТ «Агронива» (ідентифікаційний код 03749276) є сільськогосподарським товариством. Основним видом діяльності підприємства у перевіряємому періоді є вирощування зернових та олійних культур, розведення великої рогатої худоби та вирощування свиней.
У перевіряємому періоді з 01.01.2008 по 31.12.2008 позивач перебував на пільговому режимі оподаткування з податку на додану вартість, механізм реалізації якого встановлюється Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.199 № 271 «Про Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продаж товарі (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини».
Також, у вказаному періоді ЗАТ «Агронива» займалось тваринництвом (вирощуванням великої рогатої худоби та свиней, реалізація молока та м'яса).
Згідно п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті в бюджет сільськогосподарськими підприємствами за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні тваринницької продукції та продукції птахівництва.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 № 805 «Про порядок нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за проданими переробним підприємство молоко та м'ясо в живій вазі» сума податку на додану вартість, яка підлягає сплаті в бюджет за реалізовану ними вище вказану продукцію повністю залишається у розпорядження сільськогосподарських товаровиробників для підтримки власного виробництва продукції тваринництва.
У перевіреному періоді з 01.01.08 по 31.12.08, згідно поданих Декларацій, ЗАТ «Агронива» задекларувало до перерахування на спеціальний рахунок згідно Порядку №805 кошти в сумі 219 439грн., які використані платником у повному обсязі на придбання ветеринарних препаратів, кормових добавок, запасних частин до сільськогосподарської техніки, яка використовується в обслуговуванні тваринництва. Спеціальний рахунок №2604529122 відкритий платником у ЗОД «Райфайзен Банк Аваль» м. Запоріжжя, МФО 313827. Залишок коштів на спеціальному рахунку станом на 01.03.2009 відсутній.
В ході перевірки було встановлено нецільове використання коштів із спеціального рахунку платника у сумі 12 260 грн. 40 коп.
Перевіркою виписок із спеціального рахунку платника за квітень 2008 року було встановлено, що згідно платіжного доручення №187 від 24.04.08 були перераховані кошти ТОВ «Хамстер Клаб Інтернешнл» (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 у сумі 581 грн. 98 коп. за пиво згідно накладної №045103 від 16.04.08.
Згідно платіжного доручення №464 від 11.07.08 Пенсійному фонду (код ЄДРПОУ 20508580) були перераховані утримання із заробітної плати за червень у сумі 3479 грн. 84 коп.
Згідно платіжного доручення №637 від 19.09.08 до Державного бюджету Гуляйпільського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 34676890) був сплачений податок на додану вартість за серпень 2008 року у сумі 7 152 грн.
Згідно платіжного доручення №780 від 10.11.08 були перераховані кошти ТОВ «Сальве - Алко» (код ЄДРПОУ НОМЕР_4) за горілчані вироби згідно накладної № 46107 від 04.11.08 у сумі 1046 грн. 58 коп.
Відповідно до вимог п.12 Постанови №805 сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті в бюджет сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності та поставлені ним молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва. При цьому сума акумульованого на окремому рахунку податку на додану вартість за поставлені молоко та молочну продукцію спрямовується на придбання приладів та реактивів, необхідних для визначення показників якості молока та молочної продукції, фільтрувальних матеріалів, холодильного обладнання та доїльних установок у разі неналежного забезпечення ними сільськогосподарських підприємств.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання негативним наслідкам впливу світової фінансової кризи на розвиток агропромислового комплексу» від 04.02.2009 № 922-VI відновлено дію першого абзацу п. 11.21 ст. 11 Закону, відповідно до якого сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами всіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.
Порядок обліку зазначених коштів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 № 291 «Про реалізацію п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість».
Сільськогосподарські товаровиробники, які отримують дотації, зобов'язані використовувати їх виключно для розвитку тваринництва - насамперед для забезпечення тваринництва кормами, відтворення поголів'я, придбання племінних ресурсів та здійснення ветеринарних заходів. За використання дотації не за цільовим призначенням керівники сільськогосподарських підприємств несуть відповідальність згідно із законодавством (п. 8 Порядку № 291). А такі кошти стягуються до державного бюджету в безспірному порядку.
Також, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2010 № 152 «Деякі питання реалізації п. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість», дотації використовуються сільськогосподарськими товаровиробниками на поповнення обігових коштів.
З огляду на те, що виявлені порушення були вчинені у період дії Порядку №805 то перераховані кошти із спеціального рахунку платника за придбані горілчані напої та пиво, утримання із заробітної плати та сплачений ПДВ не є використаними за цільовим призначенням і, відповідно до абзацу 7 п.12 Порядку №805, підлягають стягненню до державного бюджету.
Згідно матеріалів перевірки встановлено, що у червні 2009 року ЗАТ «Агронива» уточнювалися показники по спеціальним операціям, які підпадають під визначення норм п.11.29 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість». За результатами уточнень платником було зменшено податковий кредит у сумі 31 667грн. та, відповідно, значення рядка 24 декларації. За результатами роботи вересня 2008 року, які були відображені платником у спеціальній Декларації, різниця між сумою податкових зобов'язань та податкового кредиту не підлягала перерахуванню на спеціальний рахунок платника, а відображалася у рядку 24 Декларації - «Сума ПДВ, яка в наступному звітному періоді зменшує суму податку, що залишається у розпорядженні платника податку для цільового використання, і не відображається в особовому рахунку платника". При наданні уточненого розрахунку за вересень 2008 року у червні 2009 року, платником не було враховано, що за результатами роботи за листопад та грудень 2008 року ЗАТ «Агронива» задекларовано суму ПДВ до перерахування на спец рахунок.
Пунктом 4 Порядку № 271 акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини регламентується порядок перерахування кошт на окремий рахунок «різниця між сумою податку на додану вартість, одержаною сільськогосподарськими товаровиробниками від покупців, та сумою податку на додану вартість, сплаченою ними постачальникам, перераховується сільськогосподарськими товаровиробниками з поточного рахунка на окремий рахунок у терміни, передбачені для перерахування суми податку на додану вартість до бюджету..»
Відповідно до абзацу третього п. 11.29 ст.11 Закону України «Про податок на додану вартість» зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення.
Згідно з абзацом другим п.п.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» при позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) ...у строки, встановлені законом для відповідного звітного періоду.
Підпункт 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 з внесеними змінами та доповненнями визначено терміни сплати податкового зобов'язання, зазначеного у поданій платником податковій декларації.
Відповідно до вимог п.5.1 ст.5 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та п.4.4 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 №166 платником була подана уточнена декларація за вересень 2008 року.
Відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України №488 від 11.04.2002 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1999 № 271 та визнання такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2002 № 233» не перераховані на окремий рахунок зазначені кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку.
Згідно п.5 Порядку №271, кошти, які не були перераховані на спеціальний рахунок у банку до 01.03. 2009 (незалежно від причини), мають бути спрямовані до бюджету. Під час дії п.11.29 Закону України «Про податок на додану вартість», платник, який виправляв помилку, пов'язану із заниженням суми, що підлягала перерахуванню на спеціальний рахунок банку, перераховувало таку занижену суму саме на цей спец рахунок. Проте у 2009 році сільгосппідприємства вже не перераховують кошти на спеціальний рахунок.
Тобто, сума заниженого у спеціальній декларації зобов'язання з ПДВ, що виникла в результаті помилки, - це сума, недоперерахована на спеціальний рахунок до 01.03.2009.
З огляду на те, що станом на дату подання уточненого розрахунку Порядок №271 втратив чинність, а спеціальний рахунок платника був закритий 08.05.2009, результати уточнень (сума заниженого податкового зобов'язання за скороченою декларацію за минулих роки, яка підлягає у 2009 році перерахуванню до бюджету) у сумі 31667грн. необхідної перерахувати до державного бюджету.
Згідно матеріалів перевірки з 01.01.09 ЗАТ «Агронива» є суб'єктом спеціального режиму оподаткування, що визначено ст.8 Закону України «Про податок на додану вартість». У перевіреному періоді з 01.01.09 по 30.09.09 підприємством дотримані вимоги п.8.1 та п.8 .6 ст.81 Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до вимог абзацу другого п.8 .10 ст.81 Закону України «Про податок на додану вартість» у свідоцтві про реєстрацію сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування, крім відомостей, передбачених у свідоцтві про реєстрацію платника податку на додану вартість на загальних підставах, повинен міститися перелік видів діяльності такого сільськогосподарського підприємства.
Достовірність відомостей про види діяльності сільськогосподарського підприємства підтверджується витягом із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -
підприємців, який містить відомості про основні види діяльності сільськогосподарського підприємства згідно з Національним класифікатором України «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженим відповідно до Закону України «Про стандартизацію» від 17.05.2001 №2408.
Перелік видів діяльності, до яких застосовується спеціальний режим оподаткування, затверджено постановою КМУ від 21.01.2009 №23 (із внесеними змінами та доповненнями) та визначено Кабінетом Міністрів України відповідно до КВЕД. Види діяльності згідно КВЕД 15.81.0 - «Виробництво хліба та хлібобулочних виробів», 15.11.0 - «Виробництво м'яса» до постанови КМУ №23 внесено постановою КМУ від 01.07.2009 року №648.
Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість від 09.02.2009 №100193469 ЗАТ «Агронива» не було включено КВЕД 15.81.0 - «Виробництво хліба та хлібобулочних виробів», 15.11.0 - «Виробництво м'яса».
Таким чином, ЗАТ «Агронива» в порушення вимог п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7, абзацу другого п.81.10 ст.8 ЗУ «Про ПДВ» занижено податкові зобов'язання з ПДВ всього у сумі 14132грн., в тому числі за січень 2009 року у сумі 2235грн., за лютий 2009 року у сумі 1778грн., березень 2009 року у сумі 956грн., квітень 2009 року у сумі 1672грн., травень 2009 року у сумі 1767грн., червень 2009 року у сумі 1683грн., липень 2009 року у сумі 1251грн., серпень 2009 року у сумі 1321грн., вересень 2009 року у сумі 1469грн за рахунок не включення до їх складу операцій з реалізації хлібобулочних виробів та м'ясної продукції.
Судом встановлено, що при перевірці податковим органом Реєстру виданих податкових накладних за січень та лютий 2009 року було встановлено, що сума податку на додану вартість, отримана у складі вартості реалізованих хлібобулочних виробів, була віднесена до складу податкових зобов'язань по спеціальній декларації (ст.8-1 Закону України «Про податок на додану вартість»). У подальших звітних періодах (березень вересень 2009 року) ЗАТ «Агронива» операції з реалізації хлібобулочних виробів відображало у загальній декларації.
Суд ставиться критично до посилання позивача на свідоцтво платника ПДВ як суб'єкта спеціального режиму оподаткування від 04.02.2010 №100266193, оскільки ЗАТ «Агронива» перевірялося за період з 01.01.2008 по 30.09.2009 у якому платник користувався свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість від 09.02.2009 № 100193469.
В ході перевірки ЗАТ «Агронива» не було встановлено порушення в частині правильності визначення бази оподаткування по операціях з реалізації хлібобулочних виробів та м'ясної продукції. Підприємством невірно були відображені податкові зобов'язання - у декларації (спеціальній), а не в декларації (загальній) в якій відображаються розрахунки з бюджетом.
ЗАТ «Агронива» в перевіреному періоді надавало матеріальну допомогу, що підтверджено належним чином оформленими бухгалтерськими документами:
- у грудні 2008 року згідно листа №37/11751 від 04.12.08 Гуляйпільського РВ УМВС України в Запорізькій області щодо надання матеріальної допомоги МВС, ЗАТ «Агронива» платіжним дорученням №905 від 17.12.2008 перерахувало кошти у сумі 500грн. на користь ПП ОСОБА_6 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за продукти харчування - «надання матеріальної допомоги згідно листа №37/11751 від 04.12.2008 (без ПДВ).
- у червні 2009 року згідно платіжного доручення №615 від 30.06.09 ЗАТ «Агронива»
перераховано на користь ПП ОСОБА_7 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) кошти у сумі 3300грн. (без ПДВ) за екскурсійні послуги в Крим згідно рахунку №23 від 22.06.09. Вище зазначені послуги були надані учням Воздвижівської ЗОШ.
-у червні 2008 року згідно платіжного доручення №313 від 10.06.08 ЗАТ «Агронива» перераховано на користь ПП фірма «Байда» (ідентифікаційний код 136056108262) кошти у сумі 4800грн., в тому числі ПДВ 800грн. за санаторно-курортну путівку, яка в подальшому була безоплатно надана ОСОБА_8
Оскільки операції з надання благодійної допомоги носять матеріальний, а не фінансовий характер до них мають бути застосовані норми п.4.2, ст. 4. п.п.6.1.1 п.6.1 ст.6. л.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість».
Відповідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» об'єктом оподаткування є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України...»
Відповідно до п.4.2 ст.4 Закону України «Про податок на додану вартість» уразі продажу товарів (робіт, послуг) без оплати..., база оподаткування визначається виходячи з фактичної ціни операції, але не нижчої за звичайні ціни».
Згідно з п.6.1 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» об'єкти оподаткування, що визначаються ст.3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків», п.п.6.1.1 п.6.1 ст.6 Закону України «Про податок на додану вартість» податок становить 20 відсотків бази оподаткування, визначеної статтею 4 цього Закону, та додається до ціни товарів (робіт, послуг).
Відповідно до п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» датою виникнення податкових зобов'язань з продажу товарів вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого або зараховуються кошти на рахунок платника чи в касу підприємства або дата відвантаження товарів.
Таким чином, ЗАТ «Агронива» в порушення п.4.2, ст..4, п.п.6.1.1 п.6.1 ст.6, п.п.7.3.1 п.7.3 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» занижено податкові зобов'язання у сумі 1560грн., в тому числі по періодам: червень 2008 року у сумі 800грн., грудень 2008 року у сумі 100грн., червень 2009 року у сумі 660грн. за рахунок не віднесення до їх складу операції з надання матеріальної допомоги.
Пунктом 3.2 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» визначено перелік операцій, які не є об'єктом оподаткування, стаття 5 - операції, що звільнені від оподаткування. У даних статтях Закону відсутнє визначення операцій з надання матеріальної допомоги.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 3 ст. 2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене суд приходить до висновку, що позовні вимоги є такими, що не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,
У задоволені адміністративного позову Закритого акціонерного товариства «Агронива» до Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі Запорізької області щодо скасування податкових повідомлень - рішень від 07.04.2010 № 0000632300/0, № 0000642300/0 та № 0000622300/0 - відмовити в повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова у повному обсязі складена 01 лютого 2011 року.
Суддя О.О. Артоуз