79018, м.Львів, вул.Чоловського,2
09.02.2011 р. № 2а-488/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого -судді Лунь З.І.
при секретарі Івашків В.І.
з участю представників сторін:
від позивача: Мочульський Л.Б.,
від відповідача 1: Варениця Т.В.,
від відповідача 2: не з'явився,
третя особа: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»до Відділу державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції, ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про скасування звіту про оцінку майна, зобов'язання вчинити дії,
Позов заявлено Відкритим акціонерним товариством комерційним банком «Надра»до Відділу державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції, ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про скасування звіту про оцінку майна, зобов'язання вчинити дії.
Судом поставлено на обговорення питання про закриття провадження у справі в частині позовних вимог, заявлених до ОСОБА_4 про скасування звіту про оцінку майна.
Представник позивача залишив вирішення зазначеного питання на розсуд суду.
Представник відповідача - Відділу державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції та третя особа не заперечили щодо закриття провадження у справі.
Згідно з ч.1 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів та референдуму.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.3 КАС у Кодексі адміністративного судочинства України термін «відповідач»вживається в такому значенні - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернута вимога позивача.
Як вбачається з матеріалів справи, позов заявлено, зокрема, до фізичної особи - суб'єкта оціночної діяльності ОСОБА_4 про скасування звіту про оцінку майна.
Таким чином, позовні вимоги мають приватно-правовий характер, оскільки спірні правовідносини між сторонами виникли щодо оскарження звіту про оцінку майна.
Крім того, в заявленому позові відповідач -суб'єкт оціночної діяльності ОСОБА_4 не виступає суб'єктом владних повноважень, оскільки у виконавчому провадженні він є учасником виконавчого провадження, а не посадовою особою державної виконавчої служби.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо, зокрема, захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Зазначене відповідає викладеному у Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13.12.2010 року №3, згідно з п.19 якої суб'єкт оціночної діяльності є не посадовою особою державної виконавчої служби, а учасником виконавчого провадження і висновки експерта є результатом практичної діяльності фахівця-оцінювача, а не актом державного органу. Тому вимоги заявника в частині оскарження висновку оцінювача не підлягають розгляду адміністративними судами.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, за предметом спору дана справа в частині позовних вимог, заявлених до ОСОБА_4 про скасування звіту про оцінку майна, підлягає розгляду місцевим загальним судом у порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.
Керуючись п.1 ч.1 ст.157, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Закрити провадження у справі за позовом Відкритого акціонерного товариства комерційного банку «Надра»до Відділу державної виконавчої служби Сокальського районного управління юстиції, ОСОБА_4, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3 про скасування звіту про оцінку майна, зобов'язання вчинити дії в частині позовних вимог, заявлених до ОСОБА_4 про скасування звіту про оцінку майна.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Лунь З.І.