Постанова від 04.03.2010 по справі 2а-1326/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2010 р. № 2а-1326/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Хоми О.П.,

при секретарі Янчак П.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради звернулося до суду з позовом до Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, в якому просить скасувати постанову відповідача ВП № 16071444 від 03.02.2010 року про накладення штрафу в розмірі 1020 грн. за невиконання постанови Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області по справі № 2а-1620/2009, згідно якого Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради зобов'язано провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07. 2007 року по 31.12.2007 року з урахуванням сум, що отримані нею згідно ст. 26 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». В обґрунтування позовних вимог посилається на неможливість виконання судового рішення у вказаний державним виконавцем строк, оскільки Законами України «Про Державний бюджет України на 2008 рік»та «Про Державний бюджет України на 2009 рік»не передбачено коштів на виплату заборгованості по грошовій допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вважає постанову про накладення штрафу незаконною і просить таку скасувати.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи у відсутності його представника та підтримання позовних вимог в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання двічі не з'явився, про дату, час та місце розгляду повідомлявся належним чином.

За таких обставин і з урахуванням встановлених частиною п'ятою статті 181 КАС України скорочених строків розгляду справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, справа розглянута у відсутності сторін на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Суд, з'ясувавши обставини справи, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову, виходячи з наступного.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі їх невиконання в добровільному порядку визначаються Законом України «Про виконавче провадження»та покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.

Частина 2 статті 19 Конституції України закріпила обов'язок органів державної влади та їх посадових осіб діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

На виконанні ППВР ВДСВ Головного управління юстиції у Львівській області знаходиться виконавчий лист № 2а-1620/2009, виданий 06.11.2009 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, згідно з яким Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради зобов'язано провести перерахунок та виплатити ОСОБА_1 грошову допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 09.07. 2007 року по 31.12.2007 року з урахуванням сум, що отримані нею згідно ст. 26 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік».

Постановою державного виконавця від 03.02.2010 року на Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради Львівської області накладено штраф у розмірі 1020 грн.

Як вбачається з постанови про накладення штрафу від 03.02.2010 року, така винесена у зв'язку з повторним невиконанням Управлінням праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради рішення суду по справі № 2а-1620/2009. В описовій частині постанови вказано, що 20.01.2010 року за вих. №. 09-01-15/505/В-7/323 державним виконавцем на адресу боржника скеровано лист, відповідно до якого зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради Львівської області виконати виконавчий документ в строк до 29.01.2010 року.

З долучених позивачем до позовної заяви фотокопій листів від 13.01.2010 року № 53 та від 27.01.2010 року № 146, надісланих на адресу Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, вбачається, що до Управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької міської ради не надходив на виконання виконавчий лист № 2а-1620/2009, виданий 06.11.2009 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області.

Відповідач не подав суду доказів на спростування заперечень позивача щодо ненадходження до нього копії виконавчого листа № 2а-1620/2009.

Відповідачем не подано також і доказів на підтвердження одержання позивачем постанови про відкриття провадження з виконання виконавчого листа № 2а-1620/2009 і дотримання державним виконавцем вимог ч.1 ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження».

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець, починаючи виконувати рішення, повинен пересвідчитися, чи отримана боржником копія постанови про відкриття виконавчого провадження і чи здійснені ним дії, спрямовані на добровільне виконання рішення у встановлений постановою строк відповідно до статті 24 цього Закону.

У разі, якщо копія постанови про відкриття виконавчого провадження одержана боржником несвоєчасно, внаслідок чого боржник був позбавлений можливості добровільно виконати рішення у встановлений державним виконавцем строк, за письмовою заявою боржника при підтвердженні факту несвоєчасного одержання вказаної постанови державний виконавець відкладає провадження виконавчих дій у порядку, встановленому статтею 32 цього Закону, та поновлює божнику строк для добровільного виконання рішення.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не представлено доказів правомірності прийнятої постанови про накладення штрафу від 03.02.2010 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повно важення надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувану позивачем постанову про накладення штрафу від 03.02.2010 року з виконання виконавчого листа № 2а-1620, виданого 06.11.2009 року Дрогобицьким міськрайонним судом Львівської області, суд прийшов до висновку, що така прийнята з порушенням вимог Закону України «Про виконавче провадження»та передбачених ст. 2 КАС України принципів.

Згідно із ст. 162 КАС України, суд вправі постановою визнати протиправним рішення суб'єкта владних повноважень чи окремі його положення, дії чи бездіяльність і скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення. Суд також може прийняти іншу постанову, яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод чи інтересів суб'єкта у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що постанова відповідача підлягає визнанню протиправною, а позов у зв'язку з цим частковому задоволенню.

Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати не підлягають стягненню зі сторін.

Керуючись ст.ст.7-14,69-71,86,87,94,159,160-163, 167, 181 Кодексу адміністративного України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною постанову державного виконавця Підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області ВП № 16071444 від 03 лютого 2010 року про накладення штрафу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлений 09 березня 2010 року.

Суддя Хома О.П.