Рішення від 02.06.2026 по справі 910/8216/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

02.06.2026Справа № 910/8216/21 (910/12385/25)

За позовом Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС

(ідентифікаційний код: 4116011)

до Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина»

(ідентифікаційний код: 22838502)

про стягнення податкового боргу

В межах справи № 910/8216/21

За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Країна»

(ідентифікаційний код: 39237508)

до Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина»

(ідентифікаційний код: 22838502)

про банкрутство

Суддя Омельченко Л.В.

Без виклику (повідомлення) учасників справи

ВСТАНОВИВ:

У провадженні суду перебуває справа № 910/8216/21 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс Країна» про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502).

03.10.2025 Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС України (ідентифікаційний код: 4116011), звернулося до Господарського суду м. Києва з позовом про стягнення з боржника - Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502) податкового боргу в сумі 35 216 770,21 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю податкових повідомлень-рішень, складених відносно платника податків - Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502), які станом на час звернення до суду з позовом боржником не виконані, податковий борг перед ГУ ДПС у м. Києві не погашено.

Ухвалою суду від 29.10.2025 позовну заяву Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС до Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502) про стягнення податкового боргу в сумі 35 216 770,21 грн залишено без руху; встановлено позивачу строк десять днів з дня вручення цієї ухвали на усунення недоліків позовної заяви; встановлено спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду письмової заяви, яка буде містити письмові пояснення щодо невиконання свого обов'язку в частині подання у справі про банкрутство кредиторської заяви з грошовими вимогами до боржника у відповідності до вимог ст. ст. 45, 60 КУзПБ із зазначенням відомостей щодо дати виникнення податкової заборгованості в сумі 35 216 770,21 грн.

12.11.2025 від Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС надійшла заява на виконання вимог ухвали суду про усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою суду від 19.11.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі № 910/8216/21 (910/12385/25) за позовом Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС України до Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502) про стягнення податкового боргу в сумі 35 216 770,21 грн у межах справи № 910/8216/21 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина».

15.01.2026 від ліквідатора Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» надійшов відзив на позовну заяву.

Згідно ч. 4 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 351 Митного кодексу України на підставі наказу Головного управління ДФС у м. Києві від 19.05.2021 № 137 було проведено позапланову невиїзну документальну перевірку щодо дотримання Приватним акціонерним товариством «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502) вимог законодавства України з питань митної справи щодо обґрунтованості та законності надання (отримання) пільг і звільнення від оподаткування, під час митного оформлення товарів за митними деклараціями від 09.11.2017 № UA 125100/2017/369287 та від 13.02.2018 № UA 125100/2018/361393, за результатами якої складено акт № 27/21/2.8-19-02/2422838502 від 22.06.2021.

На підставі висновків, викладених в акті перевірки, винесено податкове повідомлення -рішення форма «Р» № 0000001/78-19-02 від 09.07.2021, яким було збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податку на додану вартість на суму 35 216 770,21 грн, з яких:

- основний платіж - 20 908 743,33 грн;

- штрафні санкції- 5 227 185,83 грн;

- пеня - 9 080 841,05 грн.

Зазначене податкове повідомлення - рішення відповідачем не оскаржувалось.

Враховуючи викладене, убачається, що в Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» обліковуються невиконані грошові зобов'язання перед податковим органом з податку на додану вартість у розмірі 35 216 770,21 грн, що виникли згідно податкового повідомлення - форма «Р» № 0000001/78-19-02 від 09.07.2021.

На підтвердження вказаних вимог Головним управлінням ДПС у м. Києві, як відокремленим підрозділом ДПС (ідентифікаційний код ВП: 44116011), було надано наступні документи:

- копію акту перевірки № 27/21/2.8-19-02/2422838502 від 22.06.2021;

- копію податкового повідомлення-рішення № 0000001/78-19-02 від 09.07.2021;

- докази направлення заяви про визнання кредитором боржнику та розпоряднику майна боржника;

- докази на підтвердження повноважень особи, що підписала заяву.

Судом встановлено, що від відповідача Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» надійшов відзив, у якому повідомлено про повне визнання позовних вимог.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 175 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України).

Відповідно до п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Відповідно до п. 190.1 ст. 190 Податкового кодексу України базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу ІІІ Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів. При визначенні бази оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, перерахунок іноземної валюти у валюту України здійснюється за курсом валюти, визначеним відповідно до статті 39-1 цього Кодексу.

Згідно з п. 206.12 ст. 206 Податкового кодексу України до операцій із ввезення товарів на митну територію України в митному режимі переробки на митній території застосовується умовне повне звільнення від оподаткування за умови дотримання вимог та обмежень, встановлених главою 23 Митного кодексу України.

У разі втрати товарів, що перебувають під митним контролем у митних режимах, в яких надано звільнення або умовне звільнення від оподаткування, нецільового використання цих товарів або в разі невиконання у строки, встановлені Митним кодексом України, заходів щодо завершення таких митних режимів особа, відповідальна за дотримання митного режиму, зобов'язана сплатити суму податкового зобов'язання, на яку було надане таке звільнення або умовне звільнення, та пеню, нараховану відповідно до статті 129 цього Кодексу, розраховану з дня надання звільнення або умовного звільнення від оподаткування. (п. 206.16 ст. 206 Податкового кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 147 Митного Кодексу України переробка на митній території - це митний режим, відповідно до якого іноземні товари піддаються у встановленому законодавством порядку переробці без застосування до них заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, за умови подальшого реекспорту продуктів переробки.

Положенням ч. 1 ст. 160 Митного кодексу України митний режим переробки на митній території завершується шляхом реекспорту продуктів переробки чи поміщення їх в інший митний режим, а також у випадках, передбачених частиною другою цієї статті.

Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Отже, оцінивши надані позивачем докази за своїм внутрішнім переконанням, об'єктивно встановивши обставини справи, зокрема наявність податкової заборгованості у відповідача перед Головним управлінням ДПС у м. Києві, як відокремленим підрозділом ДПС, враховуючи відсутність заперечень щодо заявленого розміру заборгованості з боку ПрАТ «Авіакомпанія «Буковина», суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС до Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» про стягнення податкового боргу в сумі 35 216 770,21 грн.

Щодо сплати судового збору слід зазначити наступне.

Відповідно до п. 27 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях в частині стягнення сум податкового боргу, заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру розмір ставки судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1-го розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи висновки суду про задоволення позовних вимог Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС про стягнення податкового боргу, керуючись нормами ч. 2 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України та виходячи з ціни позову - 35 216 770,21 грн судові витрати у розмірі 528 252,00 грн покладаються на відповідача.

Керуючись Кодексом України з процедур банкрутства та ст. ст. 240-242 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву Головного управління ДПС у м. Києві, як відокремленого підрозділу ДПС (ідентифікаційний код ВП: 44116011) до Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502) про стягнення податкового боргу - задовольнити.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502) податковий борг у розмірі 35 216 770,21 грн.

3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Авіакомпанія «Буковина» (ідентифікаційний код: 22838502) в дохід бюджету судовий збір в розмірі 528 252,00 грн.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається учасниками справи протягом двадцяти днів з дня його проголошення до або через відповідні суди. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Повне рішення складене 02.06.2026.

Суддя Л.В. Омельченко

Попередній документ
137025083
Наступний документ
137025085
Інформація про рішення:
№ рішення: 137025084
№ справи: 910/8216/21
Дата рішення: 02.06.2026
Дата публікації: 03.06.2026
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи про банкрутство, з них:; майнові спори, стороною в яких є боржник
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (14.07.2025)
Дата надходження: 28.09.2023
Предмет позову: про банкрутство
Розклад засідань:
09.06.2021 12:40 Господарський суд міста Києва
09.08.2021 11:00 Господарський суд міста Києва
18.10.2021 11:15 Господарський суд міста Києва
03.11.2021 12:45 Господарський суд міста Києва
06.12.2021 10:45 Господарський суд міста Києва
26.10.2022 11:45 Господарський суд міста Києва
06.02.2023 12:30 Господарський суд міста Києва
13.03.2023 10:15 Господарський суд міста Києва
12.09.2023 16:20 Північний апеляційний господарський суд
20.11.2023 10:45 Господарський суд міста Києва
22.01.2024 12:00 Господарський суд міста Києва
11.03.2024 11:30 Господарський суд міста Києва
13.05.2024 10:30 Господарський суд міста Києва
08.07.2024 13:00 Господарський суд міста Києва
16.09.2024 15:00 Господарський суд міста Києва
11.11.2024 11:30 Господарський суд міста Києва
10.02.2025 11:00 Господарський суд міста Києва
01.09.2025 10:30 Господарський суд міста Києва
Учасники справи:
головуючий суддя:
ОСТАПЕНКО О М
ПОЛЯКОВ Б М
суддя-доповідач:
ОМЕЛЬЧЕНКО Л В
ОМЕЛЬЧЕНКО Л В
ПОЛЯКОВ Б М
арбітражний керуючий:
Кучерявий Дмитро Владиславович
АК Панченко Роман Миколайович
відповідач (боржник):
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремлений підрозділ ДПС
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремлений підрозділ ДПС
Київська митниця Держмитслужби
Мерхеж Марун Еліас
Приватне акціонерне товариство "Авіакомпанія "Буковина"
за участю:
Арбітражний керуючий Білик Володимир Анатолійович
Микитьон Віктор Васильович
заявник:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЛЕГАЛ ФОРС" РІ ГРУП"
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України
ГУ ДПС у м. Києві
кредитор:
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві, як відокремлений підрозділ ДПС
Головне управління ДПС у м. Києві
Головне управління ДПС у місті Києві, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України
Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві
ГУ ДПС у м. Києві
Державна авіаційна служба України
Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль"
Державне підприємство "Міжнародний аеропорт "Львів" імені Данила Галицького"
Державне підприємство обслуговування повітряного руху України
Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології
Київська митниця
Київська митниця Держмитслужби
Компанія "ЕЙР ФЛІТ
Компанія "ЕЙР ФЛІТ МЕНЕДЖМЕНТ С.А.Л"
Комунальне підприємство "Міжнародний аеропорт Кривий Ріг" Криворізької міської ради
Комунальне підприємство Міжнародний Аеропорт "Київ" (Жуляни)
Мерхеж Марун
Мерхеж Марун, к
Приватне акціонерне товариство "Авіакомпанія Авіалінії України"
Публічне акціонерне товариство "Місто Банк"
Товариство з о
Товариство з обмеженою відповідальністю "Авіакомпанія Браво"
Товариство з обмеженою відповідальністю "АГРОХОЛДИНГ РУНО"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Баранівка-Агро"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Підлуби Агро+"
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління Державної податкової служби у місті Києві
позивач (заявник):
Головне управління ДПС у м. Києві, як відокремлений підрозділ ДПС
Комунальне підприємство Міжнародний Аеропорт "Київ" (Жуляни)
Приватне акціонерне товариство "Авіакомпанія "Буковина"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Люкс Країна"
Товариство з обмеженою відповідальністю «Баранівка-Агро»
представник кредитора:
ОНУФРІЄВ АНАТОЛІЙ АНТОНОВИЧ
представник позивача:
Головний державний інспектор ГУ ДПС у м. Києві Гончаренко Богдан Олександрович
Демчан Олександр Іванович
представник скаржника:
Мартиненко Дарина Юріївна
суддя-учасник колегії:
ВЕРХОВЕЦЬ А А
ДОМАНСЬКА М Л
КОПИТОВА О С
ОСТАПЕНКО О М
СОТНІКОВ С В
як відокремлений підрозділ дпс, кредитор:
Товариство з обм
Товариство з обмеженою відповідальністю "Підлуби Агро+"