м. Львів
26 травня 2026 рокусправа № 380/5600/26
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кондратюк Ю.С., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом заступника керівника Шептицької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації до Сокальської міської ради Львівської області, Комунального некомерційного підприємства «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області про зобов'язання укласти охоронний договір, -
Заступник керівника Шептицької окружної прокуратури в інтересах держави в особі Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Сокальської міської ради Львівської області (далі - відповідач 1), Комунального некомерційного підприємства «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області (далі - відповідач 2), у якому просить:
- зобов'язати Сокальську міську раду Львівської області укласти з Департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації охоронний договір щодо пам'ятки архітектури місцевого значення - «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», що перебуває у його власності та знаходиться за адресою: вул. Шашкевича, 75, м. Сокаль, Шептицький район, Львівська область, на умовах і в порядку, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, щойно виявлені об'єкти культурної спадщини чи їх частини»;
- зобов'язати Комунальне некомерційне підприємство «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області укласти з Департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації охоронний договір щодо пам'ятки архітектури місцевого значення - «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», що перебуває у його користуванні та знаходиться за адресою: вул. Шашкевича, 75, м. Сокаль, Шептицький район, Львівська область, на умовах і в порядку, визначеними постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, щойно виявлені об'єкти культурної спадщини чи їх частини».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що лікарняний корпус має історичну, містобудівну, архітектурну та естетичну цінність як пам'ятка міського будівництва Галичини к.XIX ст., що репрезентує архітектурне вирішення міської забудови регіону к.XIX ст. Об'єкт є зразком лікарняно-профілактичної установи в стилі історизму з елементами неоготики. Лікарняний корпус формує цінний історико-культурний ландшафт історичного центру сучасного міста Сокаль.
Функціональне використання пам'ятки на даний час - приміщення комунального некомерційного підприємства «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області.
Відповідно до інформації Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації від 08.01.2026 №16- 140/0/2-26, отриманої на запит окружної прокуратури в порядку ст.23 Закону України «Про прокуратуру», встановлено, що на об'єкт культурної спадщини пам'ятку архітектури місцевого значення «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878р.» розроблений Паспорт та облікова карта об'єкта культурної спадщини на вищевказану пам'ятку архітектури.
Водночас, слід зазначити, що згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що за адресою: Львівська область, Шептицький район, м. Сокаль, вул. Шашкевича, 75 зареєстровано 7 будівель, що належить на праві власності Сокальській міській раді Львівської області (код ЄДРПОУ 26205171), зокрема і будівля лікарні (головний корпус), поз.1, заг.площа 1968,4 кв.м. (Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.).
Передавальним актом та Актом передачі - приймання від 04.01.2021 Сокальська міська територіальна громада в особі Сокальської міської ради передала КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, виробничі запаси та майно, закріплене за КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» на праві оперативного управління, в тому числі головний корпус старої лікарні (Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.).
До цього часу Сокальською міською радою Львівської області, комунальним некомерційним підприємством «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області охоронний договір на об'єкт культурної спадщини не укладено, жодних дій, спрямованих на його укладення, не вчинено, а отже Відповідач-1 та Відповідач-2 умисно ухиляються від виконання покладених на них законодавством обов'язків, що зумовило звернення до суду.
Ухвалою судді від 30.03.2026 відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін; у задоволенні клопотання заступника керівника Шептицької окружної прокуратури про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, - відмовлено.
Відповідачі відзиву на позов у встановлений строк не подали. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
З'ясувавши обставини, на які сторони посилаються, як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Суд встановив, що згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 14.01.2021 № 2462 «Про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України», занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією місцевого значення об'єкт культурної спадщини, пам'ятку архітектури - Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р., який знаходиться за адресою: вул. Шашкевича, 75, м. Сокаль, з присвоєним охоронним номером № 7005-Лв (а.с. 56-69).
Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р. внесений в перелік щойно виявлених пам'яток архітектури місцевого значення об'єктів культурної спадщини Львівської області на підставі наказу Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації від 21.01.2020 № 1-ОС (а.с. 55).
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 05.03.2026 (а.с. 13), за адресою: Львівська область, Сокальський район, м. Сокаль, вул. Шашкевича, 75, знаходиться комплекс, об'єкти житлової нерухомості. У комплекс входить 7 будівель, зокрема, будівля лікарні (головний корпус), поз.1, заг. площа 1968,4 кв.м. Право власності на вказаний комплекс будівель зареєстровано 28.06.2024 за територіальною громадою в особі Сокальської міської ради Львівської області.
Згідно з Паспортом об'єкта культурної спадщини, найменування об'єкта (пам'ятки) - «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», складеного у 2018 році, встановлено, що вказаний об'єкт культурної спадщини належить до пам'яток архітектури, дата створення об'єкта 1878 рік. Загальна площа лікарняного корпусу (головний корпус Шпиталь) 1968,4 кв.м. Користувач: КНП СРР ЛО «Сокальська центральна районна лікарня». Згідно відомостей, зазначених у п. 14 Паспорта встановлено, що Лікарняний корпус (Шпиталь) у м. Сокалі відповідає критерію автентичності (збережені конструкції, автентичний вигляд) (а.с. 14-30).
Передавальним актом та Актом передачі - приймання від 04.01.2021 Сокальська міська територіальна громада в особі Сокальської міської ради передала КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, виробничі запаси та майно, закріплене за КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» на праві оперативного управління, в тому числі головний корпус старої лікарні (а.с. 48-50).
Відповідно до інформації Львівської обласної державної адміністрації від 08.01.2026 № 16-140/0/2-26 встановлено, що станом на 08.01.2026 до департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації не надходило звернень, щодо укладення охоронного договору на пам'ятку архітектури місцевого значення «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», охоронний № 7005-Лв на вул. Шашкевича, 75 у м.Сокаль, Шептицького району яка занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 14.01.2021 № 2462 (а.с. 42).
Змістом спірних правовідносин, які склалися між сторонами, є порядок укладення з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронного договору.
До вказаних правовідносин суд застосовує такі положення законодавства та робить висновки по суті спору.
Відповідно до ст.1 Конвенції про охорону архітектурної спадщини Європи від 03.10.1985, стороною якої є Україна, для цілей цієї Конвенції вираз “архітектурна спадщина» включає, зокрема, усі будівлі та споруди, що маюсь непересічне історичне, археологічне, мистецьке, наукове, соціальне або технічне значення, включаючи усі особливості їхнього технічного виконання та оздоблення.
Згідно зі ст.ст. 3, 4 цієї Конвенції, кожна Сторона зобов'язується, крім іншого, вживати правових заходів для охорони архітектурної спадщини; за допомогою таких заходів і діючих в кожній державі або кожному регіоні процедур, забезпечити охорону пам'яток, архітектурних ансамблів та визначних місць; запровадити відповідні контрольні і дозвільні процедури, необхідні для правової охорони об'єктів архітектурної спадщини.
Крім того, за ст.9 Конвенції кожна Сторона зобов'язується забезпечити, щоб відповідний компетентний орган належним чином реагував на порушення законодавства про охорону архітектурної спадщини. У відповідних випадках він може зобов'язати правопорушника реставрувати об'єкт спадщини, що охороняється, до його первісного вигляду.
Згідно з ч.3 ст.13 Конституції України власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.
Охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.ч. 4, 5 ст. 54 Конституції України, культурна спадщина охороняється законом. Держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність, вживає заходів для повернення в Україну культурних цінностей народу, які знаходяться за її межами.
Закон України “Про охорону культурної спадщини» від 08.06.2000 №1805-III (далі - Закон №1805-III) регулює правові, організаційні, соціальні та економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.
За визначеннями статті 1 Закону №1805-III:
- об'єкт культурної спадщини - визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов'язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об'єкти (об'єкти підводної культурної та археологічної спадщини), інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об'єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність;
- охорона культурної спадщини - система правових, організаційних, фінансових, матеріально-технічних, містобудівних, інформаційних та інших заходів з обліку (виявлення, наукове вивчення, класифікація, державна реєстрація), запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, забезпечення захисту, збереження, утримання, відповідного використання, консервації, реставрації, ремонту, реабілітації, пристосування та музеєфікації об'єктів культурної спадщини.
Отже, регулювання відносин у сфері охорони культурної спадщини спрямоване на її збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.
Згідно із ч.ч. 1, 2 ст.24 Закону №1805-III, власник або уповноважений ним орган, користувач зобов'язані утримувати пам'ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до цього Закону та охоронного договору.
Статтею 23 Закону №1805-III передбачено, що усі власники пам'яток, щойно виявлених об'єктів культурної спадщини чи їх частин або уповноважені ними органи (особи) незалежно від форм власності на ці об'єкти зобов'язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.
При передачі пам'ятки, щойно виявленого об'єкта культурної спадщини чи її (його) частини у володіння, користування чи управління іншій особі істотною умовою договору про таку передачу є забезпечення особою, якій передається пам'ятка, щойно виявлений об'єкт культурної спадщини чи її (його) частина, збереження пам'ятки, щойно виявленого об'єкта культурної спадщини чи її (його) частини відповідно до вимог цього Закону та умов охоронного договору, укладеного власником або уповноваженим ним органом (особою) з відповідним органом охорони культурної спадщини.
Порядок укладання охоронних договорів та їхні типові форми затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відсутність охоронного договору не звільняє особу від обов'язків, що випливають із цього Закону.
Важливим елементом охоронного договору, який підтверджує його публічно-правову природу, є предмет - об'єкт культурної спадщини, правовий режим якого відрізняється від інших матеріальних об'єктів.
Особливий предмет охоронного договору обумовлює спеціальний суб'єктний склад.
Так, охоронний договір є актом за участю суб'єкта владних повноважень (реалізація державного управління охороною культурної спадщини) та власника (власників) об'єкту культурної спадщини, має форму договору, визначає взаємні права та обов'язки його учасників у публічно-правовій сфері і укладається на підставі ст. 23 Закону України “Про охорону культурної спадщини».
Укладання такого договору відбувається замість видання органом охорони культурної спадщини індивідуального акта, яким покладається на власника (власників) зобов'язання щодо забезпечення збереження пам'ятки, щойно виявленого об'єкта культурної спадщини чи її (його) частини.
Укладання охоронних договорів має імперативний характер та спрямоване на реалізацію державної політики у сфері охорони культурної спадщини.
Такими договорами не вирішується питання власності на об'єкт культурної спадщини, а встановлюється режим використання пам'яток та відповідальність за порушення такого режиму, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з упорядження її території, інших пам'яткоохоронних заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.
Частиною 3 ст.23 Закону №1805-III передбачено, що порядок укладання охоронних договорів та їхні типові форми затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 2 Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, щойно виявлені об'єкти культурної спадщини чи їх частини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 №1768 (далі - Порядок №1768) дія цього Порядку поширюється на укладення, зміну та припинення охоронного договору між власником (користувачем) пам'ятки, щойно виявленого об'єкта культурної спадщини чи її (його) частини або уповноваженим ним органом (особою) незалежно від форми власності на зазначені об'єкти та відповідним органом охорони культурної спадщини.
Відповідно до п.8 Порядку №1768, в охоронному договорі, складеному за формою згідно з додатком 1, зазначаються вимоги щодо режиму використання пам'ятки чи її частини, види і строки виконання робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту, пристосування пам'яток, інших пам'яткоохоронних заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.
Пунктом 12 Порядку №1768 визначено, що власник (користувач) пам'ятки, щойно виявленого об'єкта культурної спадщини чи її (його) частини або уповноважений ним орган (особа) зобов'язаний не пізніше ніж через один місяць з моменту отримання пам'ятки, щойно виявленого об'єкта культурної спадщини чи її (його) частини у власність (користування) укласти охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини.
Приписами п. 14 Порядку №1768 передбачено, що охоронний договір укладається власником (користувачем) пам'ятки, щойно виявленого об'єкта культурної спадщини чи її (його) частини або уповноваженим ним органом (особою) з таким органом охорони культурної спадщини відповідної адміністративно-територіальної одиниці:
з органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органом охорони культурної спадщини обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (військової адміністрації);
з районною держадміністрацією (військовою адміністрацією), виконавчим органом сільської, селищної, міської ради (за наявності повноважень, делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня відповідно до закону).
Згідно з п. 17 Порядку №1768, охоронний договір на пам'ятку архітектури чи її частину складається за формою згідно з додатком 1 та повинен містити такі додатки: 1) акт технічного стану пам'ятки (форма якого визначається МКСК) з фотофіксацією, що не перевищує трьох місяців до дати укладення охоронного договору. Для комплексів (ансамблів) складається окремий акт на кожну їх складову. Акт технічного стану поновлюється не рідше ніж раз на п'ять років. Якщо стан пам'ятки або її частини значно змінився після проведення робіт на пам'ятці, - протягом п'яти календарних днів після його зміни; 2) опис культурних цінностей і предметів, які належать до пам'ятки, розташовуються на її території чи пов'язані з нею і становлять історичну, наукову, художню цінність, з визначенням місця і умов зберігання та використання; 3) технічний паспорт; 4) план пам'ятки чи її частини у масштабі 1:100, 1:200 (можуть бути у складі технічного паспорта); 5) план території пам'ятки; 6) паспорт пам'ятки (форма якого визначається МКСК).
Таким чином, юридичні або фізичні особи, які є власниками (користувачами) об'єктів культурної спадщини чи їх частин, зобов'язані укласти з відповіднім органом охорони культурної спадщини охоронний договір встановленого зразка, до якого мають бути додані додаткові документи.
Укладання охоронних договорів має імперативний характер та спрямоване на реалізацію державної політики у сфері охорони культурної спадщини. Такими договорами не вирішується питання власності на об'єкт культурної спадщини, а встановлюється режим використання пам'яток та відповідальність за порушення такого режиму, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з упорядження її території, інших пам'яткоохоронних заходів, необхідність яких визначається відповідним органом охорони культурної спадщини.
Судом встановлено, що згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 14.01.2021 № 2462 «Про занесення об'єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України», занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією місцевого значення об'єкт культурної спадщини, пам'ятка архітектури - Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р., який знаходиться за адресою: вул. Шашкевича, 75, м. Сокаль, з присвоєним охоронним номером № 7005-Лв (а.с. 56-69).
Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р. внесений в перелік щойно виявлених пам'яток архітектури місцевого значення об'єктів культурної спадщини Львівської області на підставі наказу Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації від 21.01.2020 № 1-ОС (а.с. 55).
Передавальним актом та Актом передачі - приймання від 04.01.2021 Сокальська міська територіальна громада в особі Сокальської міської ради передала КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, виробничі запаси та майно, закріплене за КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ» на праві оперативного управління, в тому числі головний корпус старої лікарні (а.с. 48-50).
Згідно зі статтею 137 Господарського кодексу Україну, чинного на момент передання головного корпусу старої лікарні КНП СРР ЛО «Сокальська ЦРЛ», правом оперативного управління у цьому Кодексі визнається речове право суб'єкта господарювання, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом) для здійснення некомерційної господарської діяльності, у межах, встановлених цим Кодексом та іншими законами, а також власником майна (уповноваженим ним органом).
Власник майна, закріпленого на праві оперативного управління за суб'єктом господарювання, здійснює контроль за використанням і збереженням переданого в оперативне управління майна безпосередньо або через уповноважений ним орган і має право вилучати у суб'єкта господарювання надлишкове майно, а також майно, що не використовується, та майно, що використовується ним не за призначенням.
Право оперативного управління захищається законом відповідно до положень, встановлених для захисту права власності.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 05.03.2026 (а.с. 13), за адресою: Львівська область, Сокальський район, м. Сокаль, вул. Шашкевича, 75, знаходиться комплекс, об'єкти житлової нерухомості. У комплекс входить 7 будівель, зокрема, будівля лікарні (головний корпус), поз.1, заг. площа 1968,4 кв.м. Право власності на вказаний комплекс будівель зареєстровано 28.06.2024 за територіальною громадою в особі Сокальської міської ради Львівської області.
Відповідно до інформації Львівської обласної державної адміністрації від 08.01.2026 № 16-140/0/2-26 встановлено, що станом на 08.01.2026 до департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації не надходило звернень, щодо укладення охоронного договору на пам'ятку архітектури місцевого значення «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», охоронний № 7005-Лв на вул. Шашкевича, 75 у м.Сокаль, Шептицького району яка занесена до Державного реєстру нерухомих пам'яток України наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 14.01.2021 № 2462 (а.с. 42).
З огляду на встановлене та наведене вище правове регулювання спірних правовідносин, відсутність укладеного охоронного договору фактично позбавляє пам'ятку архітектури місцевого значення «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», охоронний № 7005-Лв на вул. Шашкевича, 75 у м.Сокаль, передбачених законодавством гарантій її захисту.
Таким чином, до цього часу відповідач 1 як власник будівлі лікарні, та відповідач 2, як користувач будівлі лікарні, якому цей об'єкт переданий на праві оперативного управління, яке захищається законом відповідно до положень, встановлених для захисту права власності, охоронний договір на об'єкт культурної спадщини за адресою: Львівська область, Сокальський район, м. Сокаль, вул. Шашкевича, 75, не уклали, жодних дій, спрямованих на його укладення, не вчинили, протилежного матеріали справи не містять.
З огляду на викладене, суд приходить висновку про наявність підстав для зобов'язання відповідачів укласти з Департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації охоронний договір щодо пам'ятки архітектури місцевого значення - «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», що знаходиться за адресою: вул. Шашкевича, 75, м. Сокаль, Шептицький район, Львівська область, на умовах і в порядку, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, щойно виявлені об'єкти культурної спадщини чи їх частини».
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оцінюючи зібрані у справі докази в сукупності та мотиви суду щодо кожної з позовних вимог, суд дійшов висновку, що позов потрібно задовольнити повністю.
Відповідно до приписів статті 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки, позивач не надав доказів понесення таких судових витрат, суд не має підстав вирішувати питання про їх розподіл.
Керуючись статтями 2, 8-10, 72-77, 90, 139, 241-246, 293, 295 КАС України, суд, -
1. Позов задовольнити повністю.
2. Зобов'язати Сокальську міську раду Львівської області укласти з Департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації охоронний договір на об'єкт культурної спадщини - пам'ятку архітектури місцевого значення - «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», що знаходиться за адресою: вул. Шашкевича, 75, м.Сокаль, Шептицький район, Львівська область, на умовах і в порядку, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, щойно виявлені об'єкти культурної спадщини чи їх частини».
3. Зобов'язати Комунальне некомерційне підприємство «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області укласти з Департаментом архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації охоронний договір на об'єкт культурної спадщини - пам'ятку архітектури місцевого значення - «Лікарняний корпус (Шпиталь) 1878 р.», що знаходиться за адресою: вул. Шашкевича, 75, м. Сокаль, Шептицький район, Львівська область, на умовах і в порядку, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 № 1768 «Про затвердження Порядку укладення охоронних договорів на пам'ятки культурної спадщини, щойно виявлені об'єкти культурної спадщини чи їх частини».
4. Судові витрати розподілу не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Інформація про учасників справи:
Позивач: Шептицька окружна прокуратура (80100, вул. Св. Володимира, буд. 15, м. Шептицький, Львівська область; ЄДРПОУ 0291003128) в інтересах держави в особі Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації (79008, вул. Винниченка, буд. 18, м. Львів; ЄДРПОУ 38557581).
Відповідач 1: Сокальська міська рада Львівської області (80001, вул. Шептицького, буд. 44, м. Сокаль, Шептицький район, Львівська область; ЄДРПОУ 26205171).
Відповідач 2: Комунальне некомерційне підприємство «Сокальська районна лікарня» Сокальської міської ради Львівської області (80001, вул. Мудрого, буд. 26, м. Сокаль, Шептицький район, Львівська область; ЄДРПОУ 01997248).
Повне рішення суду складено 26.05.2026.
Суддя Кондратюк Юлія Степанівна