Справа № 676/256/26
Провадження № 3/676/273/26
26 травня 2026 року м. Кам'янець-Подільський
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Савчук Р.І., з участю секретарів Рачковської Т.О., Царука О.М., прокурора Васильєвої Л.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВПК Хмельницького УДВБ НП України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 , безперервно проходячи службу в Національній поліції України, з 07.11.2015 по 24.07.2024, обіймаючи посаду інспектора відділу взаємодії з громадами Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в хмельницькій області, будучи відповідно до підпункту «з» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, без поважних причин 15.10.2024 року подав декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, при звільненні з посади 24.07.2024 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні не визнав, суду пояснив, що протягом багатьох років працював в органах поліції. Вважає, що при складанні протоколу працівники поліції порушили вимоги ст.ст. 251, 256 КУпАП, а саме невірно зазначили період вчинення ним правопорушення. Пояснив, що ним на початку липня 2024 року подано рапорт на звільнення, з 24 липня 2024 року. В подальшому, наказом від 19.07.2024 року його з 24.07.2024 року звільнено з поліції, отримав цей наказ лише 05.09.2024 року. Вважає, що саме з 05.09.2024 року необхідно рахувати тридцять днів для подання вказаної декларації. Не встиг подати її у визначений законом термін, оскільки перебував на стаціонарному лікуванні. Просив суд закрити провадження по справі.
Об'єктивно вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення за № 3-2026 від 08.01.2026 р., скрін копіями сторінки мережі Інтернет (електронна адреса National Agency on Corruption Prevention [UA] public.nazk.gov.ua/search), завіреними належним чином зафіксовано файли « ОСОБА_1 » дата публікації: 15.10.2024 14:55, декларація (при звільнені), посада: начальник СРПП ВП № 1 Кам'янець-Подільське РУП, місце роботи Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області.
Крім того, судом встановлено, що ОСОБА_1 наказом т.в.о. начальника ГУНП в Хмельницькій області № 147 від 30.04.2024 о/с призначено на посаду поліцейського-інспектора відділу взаємодії з громадами Кам'янець-Подільського РУП ГУНП в Хмельницькій області.
Відповідно до наказу начальника ГУНП в Хмельницькій області № 247 о/с від 19.07.2024 капітана поліції ОСОБА_1 відповідно до ЗУ «Про національну поліцію» звільнено зі служби в поліції з 24.07.2024 року, за пунктом 7 частини 1 статті 77 (за власним бажанням).
ОСОБА_1 відповідно до листа з додатками, який надійшов з ГУНП в Хмельницькій області № 199242-2025, за період проходження служби неодноразово ознайомлювали з вимогами ЗУ «Про запобігання корупції», що засвідчено особистим підписом останнього, крім того, 24.07.2024 року ГУНП в Хмельницькій області надіслало ОСОБА_1 лист повідомлення, щодо вимог ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».
Відповідно до статті 18 ЗУ «Про Національну поліцію», одним із основних обов'язків поліцейського є неухильне дотримання положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського. Частиною 1 статті 59 цього ж Закону службу в поліції визнано державною службою особливого характеру, а частиною 1 статті 61, на поліцейських поширено обмеження, визначені Законом України "Про запобігання корупції".
Згідно з ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, «зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати обов'язкові для виконання нормативно-правові акти з питань, що належать до його компетенції.
Нормативно-правові акти Національного агентства з питань запобігання корупції підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів (ч. 9 ст. 12 ЗУ «Про запобігання корупції»).
Відповідно до п. 1 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК № 448/21 від 23.07.2021, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за № 986/36608, із змінами, внесеними наказами НАЗК № 257/22 від 11.11.2022, № 282/23 від 06.12.2023, до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування включаються декларації, у тому числі виправлені декларації, що подаються відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції».
Згідно з роз'ясненнями НАЗК щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4:
декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу 1 частини 2 статті 45 Закону протягом тридцяти календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду (абз. 1-3 пп. 2 п. 2 розділу II Порядку № 449/21). Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону. Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності.
Державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, а також юридичні особи публічного права зобов'язані перевіряти факт подання суб'єктами декларування, які в них працюють (працювали), декларації та повідомляти Національне агентство про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій у визначеному ним порядку. Порядок здійснення такого контролю та порядок інформування Національного агентства про виявлені факти неподання або несвоєчасного подання декларацій визначаються Національним агентством (ст. 51-3 Закону, наказ Національного агентства від 20.08.2021 року № 539/21).
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію при звільненні не пізніше 30 календарних днів після припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто до 24 год. 00 хв. 23 серпня 2024 року.
Однак, як вбачається з «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» ОСОБА_1 подана декларація при звільненні о 14 год. 45 хв. 15 жовтня 2024 року тобто несвоєчасно.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Твердження ОСОБА_1 про те, що в ході складання адміністративних матеріалів допущено порушення вимог ст.ст. 251, 256 КУпАП не знайшли свого підтвердження в ході розгляду даної справи, оскільки протокол № 3-2026 від 08.01.2026 року складений відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, докази зібрані по даному провадженню та досліджені в судовому засіданні відповідають вимогам, передбаченим ст. 251 КУпАП, іншого ОСОБА_1 в судовому засіданні не було пред'явлено.
Посилання останнього про невручення йому вчасно наказу про звільнення спростовується дослідженими в судовому засіданні доказами, зокрема копією листа ГУНП в Хмельницькій області про спрямування інформації від 24.07.2024 року № 2616-2024, який відповідно до поштової накладної № 2901701961867 відправлено о 17 год. 42 хв. 24 липня 2024 року, відправник ГУНП в Хмельницькій області, одержувач ОСОБА_2 . Крім того, у власному рапорті на звільнення ОСОБА_1 зазначив, що просив його звільнити саме з 24.07.2024 року.
Пояснення ОСОБА_1 , що він в період часу із серпня по жовтень 2024 року перебував на стаціонарному лікуванні та не мав можливості вчасно подати декларацію, також не знайшло свого підтвердження належними доказами, так ОСОБА_1 не надав жодних лікарняних довідок, епікризів, інших документів про перебування його на стаціонарному лікуванні у зазначений період.
При застосуванні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, наявність обставин, які обтяжують та пом'якшують відповідальність.
Враховуючи характер скоєного, особу порушника, суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки саме такий вид адміністративного стягнення вбачається необхідним та достатнім для виховання особи та запобігання вчинення нових правопорушень як правопорушником, так і іншими особами.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 1 ст.172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 850 (вісімсот п'ятдесяти) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Хмельницького апеляційного суду через Кам'янець-Подільський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Після набрання постановою законної сили:
Стягувачем штрафу є Хмельницьке управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, місцезнаходження: м. Хмельницький, вул. Зарічанська, 7.
Стягувачем судового збору є Державна судова адміністрація України, місцезнаходження: м. Київ, вул. Липська, 18/5.
Боржником є ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканець АДРЕСА_1 .
Реквізити для сплати штрафу:
Розрахунковий рахунок UA938999980313040106000022763
ГУК у Хмельницькій області/ Кам'янець-Подільське мтг/21081100
Код одержувача 37971775
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
ККД: 21081100.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м. Київ/ 22030106;
Код отримувач (код за ЄДРПОУ) 37993783,
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
рахунок отримувача UA908999980313111256000026001
ККД бюджету 22030106; пункт 5.
Штраф підлягає сплаті не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
При примусовому виконанні постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір визначеного постановою суду штрафу, а також стягуються витрати на облік правопорушень (розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України).
Суддя