Ухвала від 01.05.2026 по справі 947/42421/25

Справа № 947/42421/25

Провадження № 1-кс/947/6188/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.05.2026 року місто Одеса

Слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 , захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , що погоджене з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження № 12020160250000233 від 16.04.2020 року відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с. Першотравневе Комінтернівського району Одеської області, громадянку України, з вищою освітою, одруженої, має неповнолітню дитину, депутата Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області, яка до 30.04.2026 року обіймала посаду начальника управління містобудування, архітектури, землевпорядкування, екології, житлово-комунального господарства та комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області, місце проживання якої зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судима,

якому повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,

ВСТАНОВИВ:

І. Суть клопотання

29 квітня 2026 року до Київського районного суду м. Одеса надійшло зазначене клопотання, у якому слідчий просив застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

З клопотання вбачається, що слідчими слідчого управління Головного управління Національної поліції в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020160250000233 від 16.04.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.

На переконання слідчого, у теперішній час існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, які виправдовують обрання підозрюваній ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а саме:

- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

- незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, експертів у цьому ж кримінальному провадженні;

- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином обґрунтовується наступним;

- вчинити інше кримінальне правопорушення;

На думку слідчого застосування більш м'яких запобіжних заходів не забезпечить виконання ОСОБА_4 процесуальних обов'язків.

ІІ. Позиція учасників судового засідання

2.1. Прокурор підтримав клопотання з наведених у ньому мотивів.

2.2. Захисник підозрюваної ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_9 заперечив проти задоволення клопотання та послався на необґрунтованість підозри ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення. Крім того звернув увагу на непомірний розмір запропонованої прокурором застави. На думку адвоката, інші заходи забезпечення кримінального провадження, зокрема, покладення обов'язку носити електронний засіб контролю, домашній арешт в нічний час доби здатні забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваної.

Заявлені слідчим ризики, на думку адвоката, відсутні, а тому відсутні підстави для задоволення клопотання. За твердженням захисника, запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у нічний час доби здатний забезпечити належну процесуальну поведінку ОСОБА_4 ..

2.3. Підозрювана ОСОБА_4 підтримав позицію свого захисника.

ІІІ. Мотиви слідчого судді

3.1. Дослідивши клопотання, надані сторонами матеріали, заслухавши думку учасників, висловлену у судовому засіданні, слідчий суддя дійшла таких висновків.

3.2. Норми кримінального процесуального закону, якими керується слідчий суддя

Відповідно до ст. 131 КПК України, з метою досягнення дієвості кримінального провадження застосовуються заходи його забезпечення, до яких віднесені, зокрема і запобіжні заходи.

Згідно з ч. 1 ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.

3.3. Оцінка обґрунтованості підозри

Зміст повідомлення про підозру

29.04.2026 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, за ч. 4ст. 191 КК України.

Згідно з повідомленням про підозру кримінальні правопорушення були вчинені за таких обставин.

Досудовим розслідуванням встановлено, що пунктом 6 частини 1 статті 480 КПК України передбачено особливий порядок кримінального провадження стосовно депутата місцевої ради.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 481 КПК України письмове повідомлення про підозру сільському голові здійснюється Генеральним прокурором, його заступником, керівником обласної прокуратури в межах його повноважень.

Згідно з ч. 1 ст. 12, п. 8 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні, ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», сільський голова є: головною посадовою особою територіальної громади відповідного села (добровільного об'єднання в одну територіальну громаду жителів кількох сіл), скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Положеннями ч. 5 ст. 42 вказаного Закону визначено, що сільський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Відповідно до п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання регулювання земельних відносин.

Згідно з п.п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» сільський голова є особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, на яких поширюється дія цього Закону.

Враховуючи встановлені ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського голови, він є службовою особою в розумінні ч. 3 ст. 18 Кримінального кодексу України, оскільки є представником місцевого самоврядування та обіймає посаду в органі місцевого самоврядування, яка пов'язана з використанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Одеської області» від 12.06.2020 № 720-р утворено Маяківську сільську об'єднану громаду, представницьким органом якої є Маяківська сільська рада Одеського району Одеської області (надалі - Маяківська сільська рада).

Відповідно до рішення Маяківської сільської ради № 1/2-VIII від 20.11.2020 ОСОБА_10 приступив до виконання повноважень Маяківського сільського голови Одеського району Одеської області (надалі - Маяківський сільський голова).

На ОСОБА_10 поширюються заборони, встановлені ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема йому заборонено використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Маяківський сільський голова ОСОБА_10 в силу займаної посади достовірно знає положення ч. 2 ст. 78, п. б) ч. 1 ст. 81, ч. 2 ст. 83, ч. 9 ст. 118, п. б) ч. 1 ст. 121, ст. 122-126, 130 п.п. 5 п. 27 Розділ X Перехідних положень Земельного кодексу України, ч. 3 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а саме: повноваження сільської ради в сфері земельних відносин; порядок та норми безоплатної приватизації земельних ділянок комунальної власності громадянами України, порядок подання клопотань про надання дозволів на виготовлення проєктів землеустрою та затвердження землевпорядної документації; процедуру державної реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі та прав на нерухоме майно в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до п. б) ч. 1 ст. 81 Земельного кодексу України, громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності.

Положеннями п. б) ч. 1 ст. 121 Земельного кодексу України, визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в розмірах: для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектарів.

Згідно з ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу України. У заяві зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До заяви додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Відповідно до ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу Кодексу, розглядає заяву у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проєктів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації заяви відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 Земельного кодексу Кодексу, не надав дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність особи, якій належить право власності на об'єкт нерухомості (жилий будинок, іншу будівлю, споруду), розташований на такій земельній ділянці, або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, які є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Положеннями ч. 6 ст. 123 Земельного кодексу України визначено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відповідно до п. 24 Перехідних положень Земельного кодексу України, який набрав чинності 27.05.2021, з дня набрання чинності цим пунктом землями комунальної власності територіальних громад вважаються всі землі державної власності, розташовані за межами населених пунктів у межах таких територіальних громад.

Досудовим розслідування встановлено, що не пізніше 17.08.2021, у ОСОБА_10 , виник протиправний умисел, направлений на заволодіння земельними ділянками комунальної власності сільськогосподарського призначення шляхом зловживання своїм службовим становищем, обернення їх на користь підшуканих осіб та подальше безоплатне оформлення у власність близької особи.

ОСОБА_10 , дізнавшись про закінчення строку дії договору оренди земельної ділянки б/н від 23.11.2005, укладеного між Біляївською районною державною адміністрацією та сільськогосподарським підприємством «ГРАН» у вигляді ТОВ (надалі - СП «ГРАН»), предметом якого є земельна ділянка сільськогосподарського призначення площею 59,8568 га, що розташована за межами населеного пункту, наразі в межах Маяківської сільської територіальної громади, запропонував керівнику вказаного товариства достроково припинити право платного користування землею, здійснити її поділ для подальшого оформлення окремих земельних ділянок у приватну власність на підконтрольних осіб під виглядом безоплатної приватизації землі для ведення особистого селянського господарства (надалі - ОСГ) та в подальшому заволодіти ними.

Отримавши згоду від керівника і бенефіціарного власника СП «Гран» ОСОБА_11 , ОСОБА_10 розробив злочинний план.

ОСОБА_10 , розуміючи значну кількість погоджувальних процедур, передбачив реалізацію багатьох складних та послідовних етапів.

Так, ОСОБА_10 вирішив підшукати копії паспортів громадян України та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду, які не реалізовували власне право на одержання, в порядку безоплатної приватизації, земельної ділянки для ОСГ площею до 2 га та використати їх для заволодіння землею.

За відмову від права користування земельною ділянкою ОСОБА_10 запропонував керівнику і бенефіціарному власнику СП «Гран» ОСОБА_11 , надати власний перелік осіб, на користь яких буде оформлено право приватної власності на сформовані у подальшому земельні ділянки за рахунок вказаної земельної ділянки, яка перебуває у користуванні товариства.

З метою гарантування СП «Гран» набуття прав власності лише визначеному колу осіб, а також економії власних витрат та часу на заволодіння землею, ОСОБА_10 обіцяно ОСОБА_11 складання та затвердження «Технічної документації про поділ земельної ділянки, що перебуває у оренді СП «ГРАН» до припинення дії договору оренди землі, а також виготовлення землевпорядної документації за рахунок підприємства.

Злочинний план також передбачав поділ земельної ділянки площею 59,8568 га до припинення права користування земельною ділянкою СП «Гран», що надавало можливість сформувати 30 або більше нових земельних ділянок до 2 га кожна, попередньо розподілити їх, визначити їх як нові об'єкти цивільних прав, отримати відомості про їх площу, межі та ідентифікуючі ознаки у вигляді кадастрових номерів, а також використати відомості про них в якості додатків до заяв про безоплатну приватизацію у якості графічних матеріалів для визначення бажаних місць розташування земельних ділянок у приватизації.

ОСОБА_10 передбачив такі етапи злочинного плану:

-підшукання паспортів та ідентифікаційних кодів громадян, які не реалізували своє право на приватизацію землі певної категорії (ОСГ);

-подання від імені підшуканих осіб заяв (клопотань) про приватизацію до сільської ради;

-складання 30 нотаріально посвідчених заяв від СП «Гран» про згоду на поділ земельної ділянки площею 59,8568 га з зазначенням у кожній з них відомостей про одну з підшуканих осіб;

-ухвалення рішень Маяківською сільською радою про надання дозволу на виготовлення землевпорядної документації щодо відведення земельних ділянок у власність громадян та поділ земельної ділянки, що перебуває у СП «Гран»;

-ухвалення на сесії Маяківською сільською радою рішень про припинення права користування СП «Гран» та передачу новостворених земельних ділянок у власність підшуканих осіб;

-державну реєстрацію прав власності на підшуканих осіб за їх відсутності;

-заволодіння земельними ділянками, шляхом переоформлення прав власності на земельні ділянки на користь близьких осіб, для отримання повноважень щодо розпорядження ними.

Врахувавши складність та багатоетапність злочинного плану ОСОБА_10 вирішив залучити до його виконання співучасників.

Так, не пізніше 17.08.2021 він вступив у попередню змову із депутатом Маяківської сільської ради, яка обіймає посаду заступника начальника управління - начальника відділу землевпорядкування, екології та комунальної власності Управління містобудування, архітектури, землевпорядкування, екології, житлово - комунального господарства та комунальної власності Маяківської сільської ради (надалі - начальник відділу землевпорядкування) ОСОБА_4 , а також залучив в якості пособників водія Департаменту фінансів Одеської обласної державної адміністрації ОСОБА_12 , власну колишню дружину ОСОБА_13 та колишню тещу ОСОБА_14 .

ОСОБА_4 на виконання досягнутих із ОСОБА_10 домовленостей, зловживаючи службовим становищем, мала забезпечити підготовку звернень від імені громадян України, на ім'я яких будуть оформлені земельні ділянки під видом безоплатної приватизації земель ОСГ для формального дотримання процедури приватизації землі громадянами у сільській раді, у тому числі забезпечити їх прийняття, реєстрацію та розгляд на засіданнях постійної депутатської комісії та сесії Маяківської сільської ради, забезпечити отримання від імені підшуканих осіб рішень ради про надання дозволів на складання землевпорядної документації та передачу земельних ділянок у власність (безоплатну приватизацію), забезпечити державну реєстрацію права приватної власності, а також їх подальше переоформлення на осіб близьких до неї та ОСОБА_10

ОСОБА_12 , як пособник, за вказівкою ОСОБА_10 мав підшукати копії паспортів та довідок про присвоєння ідентифікаційного коду громадян, які не реалізовували право на приватизацію землі сільськогосподарського призначення, на користь яких буде здійснено відведення земельних ділянок під виглядом безоплатної приватизації та узгодити із ними безкоштовне переоформлення земельних ділянок на визначених у подальшому осіб, за сплату незначної винагороди.

ОСОБА_13 та ОСОБА_14 , як пособники, за вказівками ОСОБА_10 мала формально підписати від імені покупця та продавця договори купівлі-продажу земельних ділянок з підшуканими особами, на ім'я яких оформлені земельні ділянки, без проведення розрахунків за ними, а також у подальшому переоформити земельні ділянки на визначену ним близьку особу.

Реалізуючи злочинний умисел, ОСОБА_10 за попередньою змовою із ОСОБА_4 , не пізніше 17.08.2021 сформували перелік набувачів прав на землю, отримавши від ОСОБА_12 та ОСОБА_11 копії сторінок паспортів громадянин України, довідок про присвоєння коду реєстраційного номеру облікової картки платника податків, зокрема:

- ОСОБА_12 підшукав і надав ОСОБА_10 та ОСОБА_4 копії паспортів громадян України та довідок про присвоєння ідентифікаційних кодів на ім'я ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 ;

- ОСОБА_11 надав ОСОБА_10 та ОСОБА_4 копії паспортів громадян України та довідок про присвоєння ідентифікаційних кодів на ім'я ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 .

Документи чоловіка ОСОБА_4 - ОСОБА_45 були в її розпорядженні.

Отже, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , зловживаючи службовим становищем, достовірно знаючи, що перша частина осіб, документи яких підшукані ОСОБА_12 , до сільської ради із клопотаннями про надання дозволів на виготовлення землевпорядної документації не звертались, для заволодіння земельними ділянками:

- отримали нотаріально посвідчені 17.08.2021 згоди від директора ТОВ «ГРАН» ОСОБА_11 на поділ земельної ділянки сільськогосподарського призначення з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386, до кожної з яких внесені відомості про П.І.Б. та ідентифікаційний код одного з переліку узгоджених набувачів, включеного до сформованого списку;

- підготували та забезпечили прийняття рішень Маяківською сільською радою № 15/110-VIII та № 15/111-VIII від 17.08.2021 про надання дозволів на виготовлення технічної документації щодо поділу вказаної земельної ділянки, а також надання дозволів на складання проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадян;

- подали 19.10.2021 клопотання від імені Маяківської сільської ради в особі ОСОБА_46 до ТОВ «ТЕРРА КОМ» з метою виготовлення технічної документації щодо поділу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386, до якого надані усі вище вказані документи;

- підготували та забезпечили прийняття рішення Маяківською сільською радою № 22/39-VIII від 17.12.2021 про затвердження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 на окремі 32 земельні ділянки;

- підготували та забезпечили прийняття рішення Маяківською сільською радою № 23/51-VIIІ від 01.02.2022 про припинення дії договору оренди земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Для реалізації спільного злочинного плану ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою групою осіб, у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_18 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_18 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_18 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_18 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562 площею 2 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_18 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_18 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_18 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_18 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради № 23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_18 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 2 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_18 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_18 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 09.07.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562 площею 2 га на ім'я ОСОБА_18 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 152 802,86 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_18 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_18 до нотаріуса у визначений їй час 06.08.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 06.08.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562, підписаний ОСОБА_18 та ОСОБА_14 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 06.08.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 57 100 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

За підписання ОСОБА_18 договору-купівлі продажу та відчуження земельної ділянки, ОСОБА_10 через невстановлену особу передав їй грошову винагороду у розмірі 200 дол. США.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 2 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 10.12.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 10.12.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_14 та ОСОБА_18 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0562, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 152 802,86 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_52 , а саме:

-про надання йому дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі йому земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_53 не висловлював намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписував клопотань та не звертався до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_52 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_52 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0534 площею 1,8753 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_54 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_54 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_52 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_55 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянину ОСОБА_52 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,8753 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0534.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_22 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено станом і на 20.04.2023.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_53 , яку останній не подавав та не підписував, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 20.04.2023 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0534 площею 1,8753 га на ім'я ОСОБА_54 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 127 105, 51 грн.

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0534, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 127 105, 51 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_26 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_26 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_26 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_26 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538 площею 1,9104 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_26 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_26 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_26 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_26 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_26 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9104 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_26 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_26 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 05.02.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538 площею 1,9104 га на ім'я ОСОБА_26 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 133 103,04 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати приватному нотаріусу ОСОБА_56 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_26 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_26 до нотаріуса у визначений їй час 19.02.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 19.02.2024 приватним нотаріусом ОСОБА_56 , посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538, підписаний ОСОБА_26 та ОСОБА_14 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 19.02.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 55 000 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9104 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.05.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_14 та ОСОБА_26 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 133 103,04 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_27 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_27 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_27 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_27 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541 площею 1,9076 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_27 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_27 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_27 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_27 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_27 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9076 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_27 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_27 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 05.02.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541 площею 1,9076 га на ім'я ОСОБА_27 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 137 262,39 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати приватному нотаріусу ОСОБА_56 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_27 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_27 до нотаріуса у визначений їй час 19.02.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 19.02.2024 приватним нотаріусом ОСОБА_56 , посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541, підписаний ОСОБА_27 та ОСОБА_14 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 19.02.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 55 000 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9076 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.05.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_27 та ОСОБА_14 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 137 262,39 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_28 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_28 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_28 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_28 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540 площею 1,9076 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_28 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_28 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_28 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_28 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_28 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9076 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_28 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_28 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 22.02.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540 площею 1,9076 га на ім'я ОСОБА_28 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 136 837,20 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_28 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_18 до нотаріуса у визначений їй час 01.03.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 01.03.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_28 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 01.03.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 53 600 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9076 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.02.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_28 та ОСОБА_14 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0540, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 136 837,20 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_29 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_29 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_29 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_29 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532 площею 1,9076 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_29 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_29 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_29 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_29 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_29 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9076 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_29 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_29 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 19.02.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532 площею 1,9076 га на ім'я ОСОБА_29 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 133 103,04 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати приватному нотаріусу ОСОБА_29 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_29 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_29 до нотаріуса у визначений їй час 19.02.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 19.02.2024 приватним нотаріусом ОСОБА_56 , посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532, підписаний ОСОБА_29 та ОСОБА_14 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 19.02.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 55 000 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9076 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.05.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_29 та ОСОБА_14 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 133 103,04 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_17 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_17 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталася до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_17 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_17 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544 площею 1,9072 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_17 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_17 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_17 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_17 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_17 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9072 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_17 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_17 , яку останній не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 22.03.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544 площею 1,9072 га на ім'я ОСОБА_17 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 142 178,23 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_17 , копії документів колишньої дружини ОСОБА_13 та колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останніх на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_17 до нотаріуса з метою надання довіреності на розпорядження земельною ділянкою з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені продавця колишньою тещою ОСОБА_14 та від імені покупця колишньою дружиною ОСОБА_13 , яких використав, як пособників.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 17.04.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_13 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 17.04.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 53 600 грн, які фактично покупцем ОСОБА_13 та самим ОСОБА_10 не сплачувались ОСОБА_17 .

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9072 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої дружини ОСОБА_13 , яка виступила дарувальником, уклав договір на користь їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організувавши 19.03.2025 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 10.12.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544, підписаний ОСОБА_13 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 самим ОСОБА_10 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_17 , ОСОБА_14 та ОСОБА_13 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0544, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 142 178,23 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_20 (наразі - ОСОБА_57 ), а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_20 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_20 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_20 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0542 площею 1,9072 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_20 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_20 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_20 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_20 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_20 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9072 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0542.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_28 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_20 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 05.03.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0542 площею 1,9072 га на ім'я ОСОБА_20 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 135 709, 48 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0542, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_20 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_20 до нотаріуса у визначений їй час 15.03.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 15.03.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0542, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_20 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 15.03.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 53 600 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

За підписання ОСОБА_20 договору-купівлі продажу та відчуження земельної ділянки, ОСОБА_10 через невстановлену особу передав їй грошову винагороду у розмірі 200 дол. США.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9072 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0542 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.05.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_14 , ОСОБА_20 та ОСОБА_14 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0542, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 135 709, 48 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_19 (наразі - ОСОБА_58 ), а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_19 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_19 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_19 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539 площею 1,9072 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_59 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_19 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_19 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_19 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_60 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9072 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_19 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_19 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 05.03.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539 площею 1,9072 га на ім'я ОСОБА_19 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 139 950,40 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_19 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_19 до нотаріуса у визначений їй час 15.03.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 15.03.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_19 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 15.03.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 54 300 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

За підписання ОСОБА_19 договору-купівлі продажу та відчуження земельної ділянки, ОСОБА_10 через невстановлену особу передав їй грошову винагороду у розмірі 200 дол. США.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9072 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.05.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_20 , ОСОБА_12 та ОСОБА_14 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0539, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 139 950,40 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_21 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_21 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_21 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_21 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0545 площею 1,9059 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_21 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_21 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_21 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_21 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_21 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9059 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0545.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_21 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_21 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 05.03.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0545 площею 1,9059 га на ім'я ОСОБА_21 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 139 855,40 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0545, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_21 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_21 до нотаріуса у визначений їй час 15.03.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 15.03.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0545, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_21 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 15.03.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 53 600 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

За підписання ОСОБА_61 договору-купівлі продажу та відчуження земельної ділянки, ОСОБА_10 через невстановлену особу передав їй грошову винагороду у розмірі 200 дол. США.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9072 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.05.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0545, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_21 та ОСОБА_14 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0545, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 139 855,40 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_62 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_24 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_24 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_24 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537 площею 1,8754 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_24 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_24 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_24 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_24 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_24 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,8754 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_21 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_21 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 22.03.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537 площею 1,8754 га на ім'я ОСОБА_24 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 135 570,98 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_24 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_24 до нотаріуса з метою надання довіреності на розпорядження земельною ділянкою з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537.

За підписання ОСОБА_24 довіреності для відчуження земельної ділянки, ОСОБА_10 через невстановлену особу передав їй грошову винагороду у розмірі 200 дол. США.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені продавця колишньою тещою ОСОБА_14 та від імені покупця колишньою дружиною ОСОБА_13 , яких використав, як пособників.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 17.04.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_13 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 17.04.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 53 600 грн, які фактично покупцем ОСОБА_13 та самим ОСОБА_10 не сплачувались ОСОБА_24 .

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,8754 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537 на власного неповнолітнього сина.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,8754 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої дружини ОСОБА_13 , яка виступила дарувальником, уклав договір на користь їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організувавши 10.12.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 10.12.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537, підписаний ОСОБА_13 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 самим ОСОБА_10 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_24 та ОСОБА_13 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0537, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 135 570,98 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_22 , а саме:

-про надання їй дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі їй земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_22 не висловлювала намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписувала клопотань та не зверталась до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_22 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_22 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535 площею 1,8753 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_22 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_22 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_22 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_22 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянці ОСОБА_22 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,8754 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_22 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_21 , яку остання не подавала та не підписувала, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 05.03.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535 площею 1,8753 га на ім'я ОСОБА_22 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 137 609,45 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_22 та копії документів колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останньої на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_22 до нотаріуса у визначений їй час 15.03.2024 з метою підписання договору купівлі-продажу в якості продавця.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені покупця колишньою тещою ОСОБА_14 , яку використав, як пособника.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 15.03.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_22 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_14 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 15.03.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 60 200 грн, які фактично покупцем ОСОБА_14 та самим ОСОБА_10 не сплачувались.

За підписання ОСОБА_22 договору-купівлі продажу та відчуження земельної ділянки, ОСОБА_10 через невстановлену особу передав їй грошову винагороду у розмірі 200 дол. США.

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,8753 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої тещі ОСОБА_14 , яка виступила дарувальником, та за сприяння колишньої дружини - ОСОБА_13 , яка виступила законним представником їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організував 22.05.2024 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 22.05.2024 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535, підписаний ОСОБА_14 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 - ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_21 та ОСОБА_14 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0535, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 137 609,45 грн.

Діючи повторно за попередньою змовою групою осіб ОСОБА_10 та ОСОБА_4 , у період з 17.08.2021 по 24.01.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, зловживаючи своїм службовим становищем, для розгляду сесією вказаної ради питання передачі земельної ділянки з комунальної у приватну власність, забезпечили складання і використання підроблених клопотань, виконаних від імені ОСОБА_16 , а саме:

-про надання йому дозволу на розроблення проєкту землеустрою для ведення особистого селянського господарства орієнтовною площею 2 га із земель сільськогосподарського призначення комунальної власності Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області за межами населеного пункту, яке зареєстроване 17.08.2021;

-про затвердження землевпорядної документації та передачі йому земельної ділянки у власність, яке зареєстроване 24.01.2022.

Перебуваючи у приміщенні вказаної сільської ради, діючи відповідно до відведеної злочинним планом ролі, начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 власноруч у лівому верхньому куті клопотань виконала резолюцію «На розгляд земельної комісії», під якою ОСОБА_10 , зловживаючи повноваженнями Маяківського сільського голови, поставив власний підпис, достовірно знаючи, що ОСОБА_16 не висловлював намірів щодо приватизації земельної ділянки, не підписував клопотань та не звертався до Маяківської сільської ради.

В якості додатків до вказаних клопотань ОСОБА_4 відповідно до розробленого плану долучила копії сторінок паспорту ОСОБА_16 , довідку про присвоєння ідентифікаційного коду, а також до першого з них: графічні матеріали про місце розташування бажаної земельної ділянки, нотаріально посвідчену згоду СП «ГРАН».

Далі, ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , доручив їй використати їх під час засідання постійної депутатської комісії з питань земельних відносин 28.01.2022 для погодження її членами питання щодо можливості відведення земельної ділянки, що останньою виконано.

Одразу після цього, ОСОБА_10 , використовуючи службове становище та діючи в супереч інтересам служби, 28.01.2022 вніс до порядку денного засідання сесії Маяківської сільської ради на 01.02.2022 проєкт рішення про затвердження проєкту землеустрою та передачу у власність ОСОБА_16 земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543 площею 1,9107 га для ведення особистого селянського господарства, яку сформовано за рахунок земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0386 площею 59,8568 га.

Після чого, 28.01.2022 ОСОБА_10 , як Маяківський сільський голова, скликав чергову сесію ради на 01.02.2022, сформувавши її порядок денний та включивши на розгляд питання передачі у власність земельної ділянки ОСОБА_16 .

Надалі 01.02.2022, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Маяки, вул. Богачова, 99, ОСОБА_10 , головуючи на пленарному засіданні сесії Маяківської сільської ради, користуючись повноваженнями сільського голови, надав ОСОБА_4 право виступу та доповіді за порядком денним у сфері земельних правовідносин для досягнення спільного злочинного умислу, про який не були обізнані інші депутати вказаної ради.

ОСОБА_4 відповідно до порядку денного доповіла депутатам Маяківської сільської ради, які не були обізнані про їх спільний із ОСОБА_10 злочинний умисел, про низку земельних питань та проєкт рішення, який винесений на розгляд для голосування, до складу якого також включено питання передачі у власність ділянки на ім'я ОСОБА_16 .

ОСОБА_10 , завдяки вжитим ним із ОСОБА_4 заходам з підготовки до вчинення кримінального правопорушення, використовуючи своє службове становище, діючи в супереч інтересам служби, виніс на голосування сесії питання безоплатної передачі земельної ділянки із комунальної у приватну власність, достовірно знаючи, що законні підстави для приватизації землі на ім'я ОСОБА_16 відсутні.

При цьому, ОСОБА_10 та ОСОБА_4 умисно приховали від депутатів справжню інформацію про відсутність намірів у вказаної особи щодо приватизації землі, а також про невідповідність дійсності, поданих на розгляд документів від імені ОСОБА_16 .

За результатами голосування рішенням Маяківської сільської ради №23/106-VIIІ від 01.02.2022 затверджено землевпорядну документацію та передано у власність громадянину ОСОБА_16 для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку загальною площею 1,9107 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543.

Вказане рішення ОСОБА_10 підписав, як Маяківській сільський голова, перебуваючи у приміщенні Маяківської сільської ради за вище вказаною адресою, достовірно усвідомлюючи відсутність підстав для передачі прав на земельну ділянку у порядку безоплатної приватизації на ім'я ОСОБА_16 , а начальник відділу землевпорядкування Маяківської сільської ради ОСОБА_4 забезпечила його реєстрацію.

Через повномасштабне вторгнення 24.02.2022 російської федерації на територію України злочинний план ОСОБА_10 та ОСОБА_4 одразу не доведений до кінця.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, який затверджений Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ІХ, в Україні з 24.02.2022 запроваджено воєнний стан строком на 30 діб, який також продовжено Указом Президента України від 06.05.2024 № 271/2024, який затверджений Законом України від 08.05.2024 № 3684-IX з 14.05.2024 та продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб, Указом Президента України від 23.07.2024 № 469/2024, затвердженим Законом України від 23.07.2024 № 3891-IX з 12.08.2024 продовжено строк дії воєнного стану в Україні строком на 90 діб.

На підставі вказаного рішення Маяківської сільської ради та заяви від імені ОСОБА_16 , яку останній не подавав та не підписував, державним реєстратором речових прав Центру надання адміністративних послуг Маяківської сільської ради ОСОБА_47 30.04.2024 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543 площею 1,9107 га на ім'я ОСОБА_16 .

Ринкова вартість вказаної земельної ділянки на момент її вибуття із комунальної власності складала 145 167,18 грн.

Далі ОСОБА_10 , з метою завершення власного злочинного плану до кінця, діючи з єдиними злочинним умислом, направленим на отримання права розпорядження земельною ділянкою, організував переоформлення прав на земельну ділянку спочатку на підконтрольну, а згодом на близьку йому особу.

Для цього ОСОБА_10 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , доручив їй передати державному нотаріусу ОСОБА_48 , яка здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 , правоустановчі документи на земельну ділянку з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543, копії документів, які посвідчують особу ОСОБА_16 , копії документів колишньої дружини ОСОБА_13 та колишньої тещі ОСОБА_14 , які отримав від останніх на передодні.

На виконання доручення ОСОБА_10 , ОСОБА_12 , як пособник, забезпечив прибуття ОСОБА_16 до нотаріуса з метою надання довіреності на розпорядження земельною ділянкою з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543.

Використовуючи родинні зв'язки ОСОБА_10 також забезпечив прибуття і підписання договору від імені продавця колишньою тещою ОСОБА_14 та від імені покупця колишньою дружиною ОСОБА_13 , яких використав, як пособників.

За результатами вчинених за попередньою змовою ОСОБА_10 та ОСОБА_4 незаконних дій, 10.12.2024 державним нотаріусом ОСОБА_48 посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543, підписаний ОСОБА_14 та ОСОБА_13 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь ОСОБА_13 .

Положеннями п. 4 вказаного договору-купівлі продажу від 10.12.2024, передбачено, що продаж земельної ділянки здійснено за 53 700 грн, які фактично покупцем ОСОБА_13 та самим ОСОБА_10 не сплачувались ОСОБА_16 .

Також, ОСОБА_10 для формального дотримання вимог, передбачених ч. 5 ст. 130 Земельного кодексу України щодо проведення розрахунків в безготівковій формі, пов'язаних із сплатою ціни земельних ділянок сільськогосподарського призначення за цивільно-правовими угодами, організував надання нотаріусу платіжної інструкції про перерахунок коштів, яка банківською установою не складалась.

Після цього, ОСОБА_10 , достовірно розуміючи, що у відповідності до ст. 242 Цивільного кодексу України та ст. 154 Сімейного кодексу України, батьки без спеціальних на те повноважень є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей, організував переоформлення прав на земельну ділянку площею 1,9107 га з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543 на власного неповнолітнього сина.

Так, ОСОБА_10 за пособництва колишньої дружини ОСОБА_13 , яка виступила дарувальником, уклав договір на користь їх спільного неповнолітнього сина ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , організувавши 19.03.2025 укладання договору дарування на ім'я останнього.

Державним нотаріусом ОСОБА_48 19.03.2025 посвідчено договір дарування земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543, підписаний ОСОБА_13 в якості дарувальника та представником обдарованого неповнолітнього ОСОБА_50 самим ОСОБА_10 , а також проведено державну реєстрацію права власності на земельну ділянку на користь неповнолітнього ОСОБА_51 .

Протиправні дії Маяківського сільського голови ОСОБА_10 , вчинені за попередньою змовою із начальником відділу землевпорядкування вказаної ради ОСОБА_4 , за пособництва ОСОБА_12 , ОСОБА_14 та ОСОБА_13 , із заволодіння земельною ділянкою комунальної власності з кадастровим номером 5121083900:01:03:0543, спричинили збитки Маяківській сільській територіальній громаді в розмірі 145 167,18 грн.

Щодо обґрунтованості підозри

Оцінюючи обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_4 , кримінальних правопорушень за наведених у повідомленні про підозру обставин, слідчий суддя керується стандартом доказування «обґрунтована підозра». Цей стандарт є менш суворим у порівнянні зі стандартом доказування «поза розумним сумнівом», який застосовується під час розгляду висунутого особі обвинувачення по суті, та не передбачає оцінку доказів з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винуватою чи невинуватою у вчиненні злочину.

Як зазначав Європейський Суд з прав людини у рішеннях «Фокс, Кемпбел і Гартлі проти Сполученого Королівства», «Нечипорук та Йонкало проти України» під обґрунтованою підозрою Європейський суд розуміє існуючі факти або інформацію, яка може переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити кримінальне правопорушення. Отже, факти, які є причиною виникнення підозри, не повинні бути такими ж переконливими, як ті, що є необхідними для обґрунтування обвинувального вироку чи висунення обвинувачення особі, але вони мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування та застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

На підставі оцінки сукупності отриманих фактів та обставин суд лише визначає, що причетність тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою для застосування щодо неї запобіжного заходу.

Обґрунтованість повідомленої ОСОБА_4 підозри підтверджується наданими слідчим матеріалами зокрема:

-Заявою про вчинення кримінального правопорушення ОСОБА_12 від 27.03.2026, згідно якої останній вказав, що за вказівкою ОСОБА_10 підшукав осіб з числа знайомих та родичів для подачі документів щодо фіктивного отримання земельних ділянок;

-Показаннями свідка ОСОБА_16 від 21.02.2026, згідно якого останній вказав, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавав, за проханням батька ОСОБА_12 під'їхав до нотаріуса та підписав якісь документи, щодо володіння/розпорядження ним земельною ділянкою не було відомо;

-Показаннями свідка ОСОБА_22 від 30.12.2025, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, за проханням двоюрідного брата ОСОБА_12 під'їхала до нотаріуса та підписала документи, щодо продажу земельної ділянки, за що останній надали 200 доларів США;

-Показаннями свідка ОСОБА_26 від 06.03.2026, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, за проханням зятя своєю подруги ОСОБА_63 - ОСОБА_12 надала копії паспорта та коду для ніби то отримання земельної ділянки, після чого за проханням останнього (разом із ОСОБА_64 під'їхала до нотаріуса та підписала документи, щодо продажу земельної ділянки;

-Показаннями свідка ОСОБА_65 від 09.01.2026, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, за проханням двоюрідного дядька ОСОБА_12 під'їхала до нотаріуса разом із своєю мамою ОСОБА_66 та підписали документи, щодо продажу земельної ділянки, за що останній надали 200 доларів США та потім попросили повернути 100 доларів США;

-Показаннями свідка ОСОБА_24 від 29.12.2025, згідно якого остання вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, за проханням свого дядька ОСОБА_12 під'їхала до нотаріуса та підписала документи, щодо продажу земельної ділянки, за що останній надали 200 доларів США, про володіння земельною ділянкою дізналась від дядька ОСОБА_12 , перед прохання під'їхати до нотаріуса;

-Показаннями свідка ОСОБА_29 від 29.01.2026, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала та про володіння земельною ділянкою не знала;

-Показаннями свідка ОСОБА_21 від 30.12.2025, згідно якого остання вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, за проханням свого племінника ОСОБА_12 надала документи свої та доньки ОСОБА_67 з метою ніби то трохи заробити коштів, після чого повідомив що остання володіє земельною ділянкою з порушенням законодавства та запропонував продати за 200 доларів США, на що ОСОБА_21 погодилась та під'їхала до нотаріуса разом із своєю донькою та підписали документи, щодо продажу земельної ділянки, за що останнім надали по 200 доларів США;

-Показаннями свідка ОСОБА_18 від 20.01.2026, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, за проханням свого рідного брата ОСОБА_12 який повідомив, що остання володіє земельною ділянкою з порушенням законодавства та запропонував продати, на ОСОБА_18 погодилась та під'їхала до нотаріуса де підписала документи, щодо продажу земельної ділянки, за що останній надали 8000 гривень;

-Показаннями свідка ОСОБА_52 від 23.01.2026, який вказав, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради подавав;

-Показаннями свідка ОСОБА_68 від 09.01.2026, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, за проханням свого двоюрідного брата ОСОБА_12 який повідомив, що остання володіє земельною ділянкою з порушенням законодавства та запропонував продати, на ОСОБА_69 погодилась та під'їхала до нотаріуса де підписала документи, щодо продажу земельної ділянки, за що останній надали 200 доларів США та потім через її матір ОСОБА_21 попросили повернути 100 доларів США;

-Показаннями свідка ОСОБА_70 від 05.02.2026 який вказав, що працював на посаді директора ТОВ «Капітал Плюс 2023» та який вказав, щ фактично ведення господарської діяльності вказаного підприємства займався ОСОБА_10 та ОСОБА_4 ;

-Показаннями свідка ОСОБА_28 від 25.11.2025, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала та про володіння земельною ділянкою не знала;

-Показаннями свідка ОСОБА_27 від 06.03.2026, яка вказала, що документи на отримання земельної ділянки до Маяківської сільської ради не подавала, про володіння земельною ділянкою не знала, крім того на прохання свого зятя ОСОБА_12 надала свої документи та їздила до нотаріуса підписати якісь документи;

-Показаннями свідка ОСОБА_14 від 13.11.2025, яка пояснила, що за проханням свого зятя ОСОБА_10 під'їхала до нотаріуса якісь документи, які саме остання не знала, оскільки довіряла зятю, про купівлю земельних ділянок остання нічого не знає та грошові кошти нікому ніякі не надавала;

-Показаннями свідка ОСОБА_71 від 05.03.2026, який пояснив що є секретарем земельної комісії, та в загальному на засіданнях є доповідачем ОСОБА_4 , проекти рішень готує остання та в загальному засідання завжди носило формальний характер, та всі члени знали наближеність ОСОБА_4 до сільського голови тому не бажаючи проблем завжди підтримували все що вона доповідала;

-Показаннями свідка ОСОБА_72 від 05.03.2026, в ході якого остання повідомила, що вона є підприємцем та основним видом діяльності є ведення бухгалтерського обліку та остання надавала послуги ведення бухгалтерського обліку ТОВ «Капітал +2023», зокрема її найманий працівник ОСОБА_73 . Крім того всі питання погоджувались із особою на ім'я ОСОБА_74 із наданням контактного номеру, що підтверджує факт ведення господарської діяльності вказаним підприємством ОСОБА_4 ;

-Протоколом обшуку у Маяківській сільській раді від 13.11.2025, в ході якого вилучено документи, щодо отримання громадянами земельних ділянок у власність, які в послідуючому досліджувались у призначених експертизах та технічні пристрої;

-Протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_10 від 13.11.2025, в ході якого вилучено його мобільний телефон, на якому міститься інформація що має значення для кримінального провадження

-Протоколом обшуку за місцем проживання ОСОБА_4 від 13.11.2025, в ході якого вилучено її мобільний телефон, ОСОБА_75 на яких міститься інформація, що має значення для кримінального провадження, технічні засоби;

-Протоколом обшуку у нотаріуса ОСОБА_48 від 19.12.2025, де вилучені оригінали договорів купівлі-продажу та договори дарування земельних ділянок;

-Протоколом обшуку у нотаріуса ОСОБА_56 від 19.12.2025, де вилучені оригінали нотаріальних посвідчених документів, договорів купівлі-продажу земельних ділянок;

-Протоколом обшуку у нотаріуса ОСОБА_76 від 19.12.2025, де вилучені оригінали нотаріальних посвідчених документів, договорів купівлі-продажу земельних ділянок;

-Протоколом обшуку у Маяківській сільській раді від 13.03.2026, в ході якого вилучено кадрові документи, документи які необхідні для експертного дослідження;

-Протоколом огляду предмету від 14.01.2026, системного блоку відділу землевпорядкування, в якому наявні документи, що мають значення для кримінального провадження, документи щодо передачі земельних ділянок;

-Протоколом огляду предмету від 22.01.2026, мобільного телефону ОСОБА_10 , в якому наявна інформація, що має значення для кримінального провадження,

-Протоколом огляду предмету від 22.01.2026, мобільного телефону ОСОБА_77 , в якому наявна інформація, що має значення для кримінального провадження, документи щодо передачі земельних ділянок надіслані від ОСОБА_10 ;

-Протоколом огляду предмету від 23.01.2026, робочого ноутбуку ОСОБА_75 , в якому наявні документи, що мають значення для кримінального провадження, документи щодо ведення господарської діяльності ТОВ «Капітал Плюс 2023»

-Протоколом огляду предмету від 30.01.2026, мобільного телефону ОСОБА_75 , в якому наявні документи та листування, що мають значення для кримінального провадження, документи щодо ведення господарської діяльності ТОВ «Капітал Плюс 2023» та листування із ОСОБА_4 , що підтверджує вищевказаний факт;

-Протоколом огляду предмету від 04.03.2026, мобільного телефону ОСОБА_4 , в якому наявні документи та листування, що мають значення для кримінального провадження, документи щодо ведення господарської діяльності ТОВ «Капітал Плюс 2023» та листування із ОСОБА_4 , що підтверджує вищевказаний факт;

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5817-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0532 станом на 05.02.2024- 133 103, 04 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5828-34-25 від 11.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0534 станом на 20.04.2023 - 127 105,51 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5829-34-25 від 11.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0535 станом на05.03.2024 - 137 609,45 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5827-34-25 від 11.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0537 станом на 22.03.2024- 135 570, 98 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5836-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0538 станом на 05.02.2024- 133 103, 04 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5835-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0539 станом на 05.03.2024 - 139 950, 40 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5834-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0540 станом на 22.02.2024 - 136 837, 20 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5833-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0541 станом на 05.02.2024- 137 262, 39 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5832-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0542 станом на 05.03.2024 - 135 709, 48 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5831-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0543 станом на - 145 167, 18 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5844-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0544 станом на 30.04.2024 - 142 178, 23 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5843-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0545 станом на 05.03.2024 - 139 855, 00 грн);

-Висновком експертів комісійної судової оціночно-земельної експертизи № 5842-34-25 від 06.03.2026 (ринкова вартість земельної ділянки з кадастровим номером 5121083900:01:003:0562 станом на 09.07.2024 - 152 802, 86 грн);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-112/Л/2/1 від 16.03.2026 (підписи в клопотаннях та заяві на державну реєстрацію прав власності виконані не ОСОБА_29 а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-211/Л/2/1 від 03.04.2026 (рукописний текст «На розгляд земельної комісії» на всіх клопотаннях належить ОСОБА_4 );

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-111/Л/2/1 від 12.03.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_21 а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-113/Л/2/1 від 23.03.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_18 , а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-120/Л/2/1 від 19.03.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_78 ,. а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-101/Л/2/1 від 09.03.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_79 , а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-103/Л/2/1 від 10.03.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_80 , а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-106/Л/2/1 від 16.03.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_81 , а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-119/Л/2/1 від 30.03.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_17 , а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-109/Л/2/1 від 14.04.2026 (підписи в клопотаннях виконані не ОСОБА_22 , а іншою особою);

-Висновком експерта за результатами проведення почеркознавчої експертизи № СЕ26-110/Л/2/1 від 15.04.2026 (підписи в клопотаннях та заяві на державну реєстрацію прав власності виконані не ОСОБА_27 , а іншою особою);

-Документом отриманим з ПуАТ «КБ «АКОРДБАНК», який вказує на не відкриття банківських рахунків;

Відомості, які містяться у наведених матеріалах, узгоджуються з обставинами, зазначеними у повідомленні про підозру, підтверджують їх та у своїй сукупності дають вагомі підстави для висновку про обґрунтованість підозри ОСОБА_4 , у вчиненні ним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України.

Слід наголосити, що стандарт доказування «обґрунтована підозра» обмежує міру, до якої слідчий суддя може оцінювати обставини, відомості про які надані сторонами. В межах оцінки питань, обумовлених розглядом клопотання, слідчий суддя не констатує та не має права констатувати винуватість особи у вчиненні кримінального правопорушення.

3.4. Щодо наявності ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України

Ризиком у контексті кримінального провадження є певна ступінь можливості, що особа вдасться до вчинків, які будуть перешкоджати досудовому розслідуванню та судовому розгляду або ж створять загрозу суспільству. Слідчий суддя, оцінюючи вірогідність такої поведінки підозрюваного, має дійти обґрунтованого висновку про високу ступінь ймовірності позапроцесуальних дій зазначеної особи.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини у справі «Клішин проти України» наявність кожного ризику повинна носити не абстрактний, а конкретний характер та доводитися відповідними доказами.

Обґрунтовуючи клопотання, слідчий послався на існування ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України, отже слідчий суддя має оцінити їх наявність, зокрема ризиків:

- переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;

- знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

- незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, експертів у цьому ж кримінальному провадженні;

- перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином обґрунтовується наступним;

- вчинити інше кримінальне правопорушення;

3.5. Щодо ризику переховуватись від органів досудового розслідування та суду

Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи прокурора про те, що ОСОБА_4 , підозрюється у вчиненні ряду тяжких злочинів, покарання за які передбачено у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

На переконання слідчого судді, очікування можливого суворого покарання саме по собі може бути реальним мотивом та підставою для підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування чи суду. Це твердження узгоджується з позицією Європейського суду з прав людини, який зазначав, що суворість передбаченого покарання є суттєвим елементом при оцінюванні ризиків переховування (п. 80 рішення у справі «Ілійков проти Болгарії»).

Разом з тим, сама лише тяжкість кримінального правопорушення та суворість можливого покарання без врахування інших факторів не є достатньою підставою для висновку про наявність такого ризику.

Слідчий суддя погоджується з доводами слідчого про те, що з огляду на військову агресію проти України в уповноважених органів ускладнене здійснення належного контролю за перетином особами державного кордону України. Зазначена обставина свідчить про можливість його перетину, у тому числі поза офіційними пунктами пропуску.

Наведені обставини у своїй сукупності свідчать про те, що ОСОБА_4 , усвідомлюючи тяжкість та невідворотність покарання, не маючи стримуючих факторів у вигляді міцних соціальних зв'язків та маючи значні матеріальні ресурси для тривалого перебування за кордоном, чому буде надано оцінку далі, може переховуватися від органів досудового розслідування та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.

Викладене переконує слідчого суддю в обґрунтованості доводів слідчого щодо наявності цього ризику.

3.6. Щодо ризику незаконно впливати на свідків, інших підозрюваних, експертів у кримінальному провадженні

Під час оцінки цього ризику слідчий суддя виходить з того, що:

- по-перше, показання свідків, як тих, що вже допитані в ході досудового розслідування, так і тих, які можуть бути допитані у подальшому, є процесуальними джерелами доказів (ч. 2 ст. 84 КПК України) та можуть мати важливе значення в контексті предмету доказування у цьому кримінальному провадженні;

- по-друге, встановлена кримінальним процесуальним законом процедура отримання показань свідків передбачає безпосереднє сприйняття їх судом у судовому засіданні (ст. 23, 224 КПК України). Отже, ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.

Наведені обставини свідчать про обґрунтованість доводів прокурора в частині наявності ризику незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні з метою підбурення їх до зміни наданих раніше показань у кримінальному провадженні, надання неправдивих показань чи відмови від дачі показань на користь підозрюваної.

3.7. Знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;

Оскільки специфіка обставин скоєння інкримінованих ОСОБА_4 кримінальних правопорушень тісно пов'язана з його професійним середовищем, що супроводжується обов'язковим документальним забезпеченням, продовжує існувати ризик знищення, переховування та спотворення речей і документів, які мають істотне значення для розслідування обставин як по інкримінованому злочину так й для розслідування додаткових фактів злочинної діяльності, а також викриття більшої кількості причетних до злочинів осіб.

Зазначений ризик обґрунтовується тим, що у разі незастосування відносно підозрюваної ОСОБА_4 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, останній може здійснити дії, щодо приховування речових доказів, в тому числі документів, чорнових записів, інших носіїв інформації, що велись та використовувались останнім з метою прикриття незаконної діяльності, які станом на теперішній час не відшукані в ході проведення досудового розслідування.

Так як під час досудового розслідування в подальшому планується здійснювати слідчі та процесуальні дії для відшукання речей та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, а підозрюваний задля приховування своєї протиправної діяльності має мотив підстави, та в силу займаної посади - реальну можливість знищити, сховати та спотворити будь-яку із речей чи документів.

3.8. Перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;

Вказаний ризик обґрунтовується тим, що ОСОБА_4 ,. під час вчинення можливого злочину, що підтверджує схильність та здатність останньої приховувати та маскувати свої протиправні дії під законну діяльність, а відтак дає підстави вважати, що він може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, в тому числі шляхом невиконання або неналежного виконання обов'язків покладених на нього як на підозрювану у кримінальному провадженні в разі обрання йому більш м'якого виду запобіжного заходу, а також невиконання обов'язків шляхом неявки, у разі необхідності до слідчого, слідчого судді та суду.

Крім того підозрювана може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, оскільки станом на теперішній час органом досудового розслідування не встановлено всіх осіб, які можуть бути причетні до вчинення зазначених кримінальних правопорушень, а отже, перебуваючи не під вартою, підозрювана матиме можливість підтримувати зв'язок із такими особами, тим самим сприяти їх переховуванню від органів досудового розслідування та, як наслідок, ухилення від кримінальної відповідальності за вчинені ними кримінальні правопорушення. Матеріалами клопотання підтверджується, що ОСОБА_4 , обіймає посаду в органах місцевого самоврядування, є депутатом Маяківської сільської ради Одеського району Одеської області, має у колі свого спілкування посадових осіб місцевого самоврядування, правоохоронних, судових органів, а також інших осіб, які можуть зловживати впливом.

Також, підозрюваний ОСОБА_4 , перебуваючи не під вартою, може перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а саме - шляхом відчуження належного йому на праві власності майна, на яке може бути накладено стягнення з метою відшкодування завданих збитків, що у подальшому, призведе до неможливості виконання однієї з ключових засад кримінального судочинства, такої як поновлення порушених прав потерпілого.

3.9. Щодо інших ризиків

На переконання слідчого судді, стороною обвинувачення не доведена наявність інших зазначених у клопотанні ризиків.

3.10. Щодо наявності підстав для застосування запобіжного заходу

З урахуванням обґрунтованої підозри та встановлених ризиків кримінального провадження, на цьому етапі кримінального провадження застосування запобіжного заходу є об'єктивно необхідним з метою досягнення дієвості відповідного кримінального провадження і забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваної.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст. 177 цього Кодексу.

Також ч. 2 ст. 183 КПК України визначає виключний перелік осіб, до яких може бути застосований цей запобіжний захід. ОСОБА_4 належить до цього переліку як особа, яка підозрюється у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років (п. 4 ч. 2 цієї статті).

Більш м'якими запобіжними заходами, у порівнянні з триманням під вартою, є: домашній арешт, застава, особиста порука, особисте зобов'язання. Втім, на переконання слідчого судді, жоден з цих запобіжних заходів не здатний запобігти встановленим ризикам.

Окрім обґрунтованості підозри та встановлених ризиків, слідчий суддя враховує також інші обставини, передбачені ч. 1 ст. 178 КПК України, зокрема, вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваною кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує їй у разі визнання винуватою у кримінальному правопорушенні, вік та стан здоров'я підозрюваного, майновий стан, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються ці обставини.

Оцінивши наведені обставини у сукупності, слідчий суддя дійшов висновку, що запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є пропорційним для запобігання ризикам, наведеним у клопотанні слідчого, а застосування підозрюваній іншого більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, не забезпечить досягнення мети запобіжного заходу та належне виконання підозрюваною процесуальних обов'язків.

Слідчий суддя вважає обґрунтованими доводи слідчого щодо необхідності застосування до підозрюваної ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, який відповідає верхній межі, визначеній ч. 1 ст. 197 КПК України для цього запобіжного заходу. Необхідність визначення саме такого строку обумовлена тим, що досудове розслідування у кримінальному провадженні не завершене, а підстави вважати, що наведені ризики можуть зникнути чи зменшитися раніше цього строку, відсутні. Водночас, строк дії запобіжного заходу не може перевищувати строк досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні.

3.11. Щодо визначення розміру застави

Розмір застави визначається слідчим суддею з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, інших даних про його особу та встановлених ризиків, передбачених ст. 177 КПК України. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього (ч. 4 ст. 182 КПК України).

Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 182 КПК України розмір застави щодо особи, підозрюваної у вчиненні тяжкого злочину, визначається у межах від 20 до 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У виключних випадках, якщо слідчий суддя встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує 80 чи 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб відповідно (ч. 5 ст. 182 КПК України).

У рішенні «Мангурас проти Іспанії» ЄСПЛ зазначив, що гарантії, передбачені п. 3 ст. 5 Конвенції, покликані забезпечити не компенсацію втрат, а, зокрема, прибуття обвинуваченого на судове засідання. Таким чином, сума (застави) повинна бути оцінена враховуючи самого обвинуваченого, його активи та його взаємовідносини з особами, які мають забезпечити його безпеку, іншими словами, розмір застави повинен визначатися тим ступенем довіри (впевненості) при якому перспектива втрати застави, у випадку відсутності на суді, буде достатнім стримуючим засобом, щоб унеможливити перешкоджання особою встановленню істини у кримінальному провадженні. При цьому має бути враховано наявність грошових засобів у обвинуваченого.

Отже, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати утримувала б підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов'язки.

Водночас, ЄСПЛ визнано законними та обґрунтованими дії національних судів, щодо обрання обвинуваченому розміру застави, який перевищував його наявні активи та поточні доходи, тощо, беручи до уваги особливий характер справи заявника, шкоду, завдану кримінальним правопорушенням, та зазначено, що навіть якщо сума застави визначається виходячи із характеристики особи обвинуваченого та його матеріального становища, за певних обставин є обґрунтованим врахування також і суми збитків, у заподіянні яких ця особа обвинувачується.

Отже, розмір застави повинен бути таким, щоб загроза її втрати стримувала б підозрюваного від намірів та спроб порушити покладені на нього обов'язки.

Слідчий просив визначити заставу у розмірі 1 5002 624 гривень.

Враховуючи встановлені ризики, слідчий суддя дійшов висновку, що застава у визначених законом межах, з урахуванням усіх обставин справи, не здатна забезпечити виконання ОСОБА_4 покладених на нього обов'язків.

На переконання слідчого судді, підозрюваній ОСОБА_4 має бути визначена застава у розмірі, який перевищує граничний розмір застави, встановлений законом, втім, який не порушуватиме принцип пропорційності.

Слідчий суддя враховує надані слідчим відомості про матеріальний стан підозрюваного, а саме, згідно Державного реєстру прав власності на нерухоме майно ОСОБА_4 належить наступні об'єкти нерухомості:

-земельна ділянка, площею 0.15 га, за кадастровим номером: 5121083900:02:003:0474, згідно довідки про оціночну вартість об'єкта нерухомості оцінено у розмірі 312 791, 4 грн.

Згідно поданої щорічної декларації за 2025 рік у ОСОБА_4 наявні грошові активи у розмірі 500 000 гривень та на праві власності автомобіль марки і моделі «VOLKSVAGEN СС», 2013 року випуску, ціна вказана 164 062 на дату набуття, а його реальна ринкова вартість становить більше ніж 450 000 гривень.

В ході досудового розслідування встановлено підконтрольне підприємство ТОВ «Капітал Плюс 2023» (код 45009024), фактично веденням господарської діяльності якого займаються ОСОБА_10 та ОСОБА_4 . Згідно інформації з відкритих джерел чистий прибуток вищевказаного підприємства за 2025 рік становить 1 015 500 грн, за 2024 рік становив 3 601 40 грн..

У власності підприємства знаходяться земельні ділянки та екскаватор вартістю більше ніж 400 000 гривень, який придбано у 2023 році. Постановкою на облік трактора займалась особисто ОСОБА_4 .

Крім того, завдано незаконними діями, а саме відчуження земельних ділянок шкоди на загальну суму 1 782 254,76 грн.

Враховуючи те, що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні тяжкого корисливого кримінального злочину, високий ступінь встановлених ризиків, то слідчий суддя приходить до висновку, що лише застава в розмірі 1500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 4 992 000грн. зможе забезпечити виконання підозрюваним ОСОБА_4 обов'язків, передбачених цим Кодексом.

3.12. Щодо покладення на підозрюваного обов'язків

У разі внесення застави, з метою мінімізації ризиків, встановлених у судовому засіданні, а також запобігання позапроцесуальній поведінці підозрюваного, наявні підстави для покладення на ОСОБА_4 обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України та необхідність покладення яких була доведена стороною обвинувачення, а саме:

- не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у цьому кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до територіальних органів ДМС України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

- прибувати до старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_82 із встановленою періодичністю - кожного четверга.

Зазначені обов'язки релевантні встановленим ризикам та здатні їм запобігти у випадку внесення застави.

Строк дії обов'язків слідчий суддя визначає у межах, передбачених ч. 7 ст. 194 КПК України.

За таких обставин клопотання слідчого про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає задоволенню.

На підставі встановленого, керуючись ст.ст.176-178, 182-184, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_7 , що погоджене з прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_8 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою в рамках кримінального провадження № 12020160250000233 від 16.04.2020 року відносно ОСОБА_4 - задовольнити частково.

Застосувати до підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком до 28 червня 2026 року включно з утриманням в умовах ДУ «Одеський слідчий ізолятор».

Визначити розмір застави, як альтернативного запобіжного заходу, достатнього для забезпечення виконання підозрюваною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обов'язків, передбачених КПК України в сумі 1500 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 4 992 000 (чотири мільйони дев'ятсот дев'яносто дві тисячі) гривень.

Роз'яснити підозрюваному, що він або заставодавець мають право у будь який момент внести заставу на розрахунковий рахунок №UA418201720355249001000005435, код отримувача (ЄДРПОУ) - 26302945, банк отримувача - ДКСУ м.Київ, отримувач - Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області.

У разі внесення застави підозрюваного звільнити з-під варти негайно та покласти на підозрюваної ОСОБА_4 , обов'язки строком до 28 червня 2026 року включно, передбачені ч.5 ст.194 КПК України:

- не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у цьому кримінальному провадженні;

- здати на зберігання до територіальних органів ДМС України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;

- прибувати до старшого слідчого відділу СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_82 із встановленою періодичністю - кожного четверга.

Роз'яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що відповідно до ч.8, ч.10, ч.11 ст.182 КПК України, у разі невиконання обов'язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, обвинувачений, будучи належним чином повідомлений не з'явиться за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомить про причини своєї неявки, або якщо порушить інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов'язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору. У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положень ч.7 ст.194 КПК України. Застава внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Подання апеляційної скарги зупиняє набрання ухвалою законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя ОСОБА_1