Апеляційний суд Рівненської області
01 лютого 2011 року м. Рівне
Колегія суддів Судової палати по розгляду кримінальних справ та справ про адміністративні правопорушення апеляційного суду Рівненської області в складі:
Головуючого: судді С.П.Баглика
Суддів: В.Я. Іващука, О.І. Полюховича
з участю прокурора: Горбань О.В.
засудженогоОСОБА_1
потерпілого ОСОБА_2
розглянула 1 лютого 2011 року у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за апеляцією засудженого ОСОБА_1 на вирок Острозького районного суду від 18 серпня 2010 року.
Цим вироком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженець та мешканець АДРЕСА_1, громадянин України, з середньою освітою, непрацюючий , неодружений ,раніше не судимий -
засуджений за ст.125 ч.2 КК України на 200 годин громадських робіт.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь потерпілого ОСОБА_2 1992 грн.05 коп. на відшкодування матеріальних збитків та 3000 грн. на відшкодування моральних збитків. Крім того стягнуто з ОСОБА_1 на користь держави 1064 грн.14. витрачених на лікування потерпілого.
За вироком суду ОСОБА_1 визнаний винним і засуджений за те, що 25 квітня 2010 року о 24 годині в стані алкогольного сп'яніння умисно на вул. С.Милятин Острозького району Рівненської області завдав три удари залізною стельвагою в голову ОСОБА_2 заподівши останньому легкі тілесні ушкодження з короткочасним розладом здоров'я.
В поданій на вирок суду апеляції засуджений ОСОБА_1 просить вирок суду скасувати, а справу провадженням закрити за відсутністю події злочину. Вважає, що він не завдавав потерпілому ОСОБА_2 удари по голові, а завдав їх іншій особі.
Заслухавши доповідача, міркування прокурора, який просить залишити вирок без зміни, пояснення засудженого , який просить задовольнити подану ним апеляцію, перевіривши матеріали справи та доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція засудженого не підлягає задоволенню з таких підстав.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому злочину установлена сукупністю зібраних по справі доказів, яким суд дав належну оцінку.
Як на досудовому слідстві, так і в суді вказував про те, що дійсно він 25 квітня 2010 року о 24 годині під час сварки вдарив залізною стельвагою якогось хлопця.
Потерпілий ОСОБА_2 показав, що 25 травня 2010 року о 22 годині він був на весіллі і свого односельця. Потім він побачив, що між ОСОБА_1 і ОСОБА_3стався конфлікт який переріс в бійку. Він разом з іншими хлопцями розборонив їх. Підсудний ОСОБА_1 побачивши, що відбувається бійка з участю його брата побіг до себе на подвір'я і вибіг звідти з металевим прутом в руці погрожуючи, що повбиває всіх. Декілька раз ОСОБА_1 намагався наздогнати його, але він втікав від нього. Коли від стояв на вулиці с.Милятин біля кіоску , то відчув удар по голові від чого втратив свідомість. До свідомості прийшов в лікарні.
Свідки ОСОБА_4 ОСОБА_5., ОСОБА_6 в судовому засіданні показали, що саме підсудний ОСОБА_1 25 квітня 2010 року в нічний час вдарив залізною стельвагою по голові ОСОБА_2 від чого той впав на землю. Потім він ще двічі по голові вдарив його цією металевою стельвагою.
За висновком судово-медичної експертизи потерпілому ОСОБА_2 було заподіяно закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, садна обличчя, які відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров'я.
При таких обставинах суд першої інстанції вірно оцінив зібрані по справі докази і правильно кваліфікував дії ОСОБА_1 за ч.2 ст.125 КК України.
Як вбачається з матеріалів справи та вироку, при призначенні покарання засудженому ОСОБА_1 суд першої інстанції в повній мірі врахував ступінь тяжкості вчиненого ним злочину, дані про його особу, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання і призначив йому покарання в межах санкції статті, передбаченої законом і яке є достатнім і необхідним для його виправлення та попередження нових злочинів.
Підстав для пом'якшення покарання ОСОБА_1 колегія суддів не вбачає.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст.365, 366 КПК України, колегія суддів, -
Ухвалила:
Вирок Острозького районного суду від 18 серпня 2010 року відносно ОСОБА_1 залишити без зміни, а апеляцію засудженого ОСОБА_1 - без задоволення.
Головуючий:
Судді: