Справа № 585/2036/26
Номер провадження 3/585/573/26
22 травня 2026 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євлах О.О., за участю неповнолітнього правопорушника - ОСОБА_1 , законного представника неповнолітнього правопорушника - ОСОБА_2 , розглянувши матеріали, які надійшли від Роменського районного відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, студента 2 курсу ВПУ - 14, мешканця АДРЕСА_1 ,-
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.126 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В провадження судді Євлах О.О. надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , згідно якої з протоколу про адміністративне правопорушення ЕПР1 №664360 від 12.05.2026 року вбачається, що 12 травня 2026 року о 19:28:00 в с. Герасимівка, вул. Миру ( ОСОБА_3 керував автомобілем, не маючи права керування відповідної категорії, так як не отримував такого, чим порушив п. 2.1.а ПДР, відповідальність за що передбачена ч.2 ст.126 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину в скоєному правопорушенні визнав повністю.
В судовому засіданні мати ОСОБА_1 - ОСОБА_2 пояснила, що вона є матір'ю ОСОБА_1 , підтвердила, що її син дійсно керував автомобілем, не маючи посвідчення водія.
Крім того, провина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ст. 126 ч.2 КУпАП доведена: протоколом ЕПР1 № 664360 від 12.05.2026 року, довідкою сектору адмінпрактики Роменського РВП , згідно якої ОСОБА_1 посвідчення водія не отримував та особистими поясненнями ОСОБА_1 , наданими ним безпосередньо в судовому засіданні (а.с.1-3).
Відповідно до статті 126 ч.2 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом, -тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч.2 ст.13 КУпАП у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбаченихстаттями44,51,89,121-127,130,статтею 139,частиною третьою статті 154,частиною другою статті 156,статтями 173,173-4,174,183-1,185,190-195цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1цього Кодексу.
Згідно зі ст.9КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, вирішення справи в точній відповідності з законом.
За змістом ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно з положеннями ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків.
Згідно ст.24-1 КУпАП за вчинення адміністративних правопорушень до неповнолітніх у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років можуть бути застосовані такі заходи впливу: зобов'язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілого; попередження; догана або сувора догана; передача неповнолітнього під нагляд батькам або особам, які їх замінюють, чи під нагляд педагогічному або трудовому колективу за їх згодою, а також окремим громадянам на їх прохання.
Враховуючи характер та обставини вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують відповідальність, керуючись ст.ст.13, 24-1, ч. 2 ст. 126, 283-285 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати винним за ч. 2 ст. 126 КУпАП і застосувати захід впливу у вигляді попередження.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення, шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Оксана ЄВЛАХ