79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128
25.05.2026 Справа № 914/917/26
За позовом: Львівської міської ради, м. Львів,
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Кубрака Дмитра Михайловича, м. Львів,
про: стягнення 63 656,46 грн
Суддя І. Б. КОЗАК
Без виклику сторін.
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позовну заяву Львівської міської ради до Фізичної особи-підприємця Кубрака Дмитра Михайловича про стягнення 63 656,46 грн.
Ухвалою суду від 30.03.2026 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
Правова позиція позивача.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем безпідставно збережено кошти за користування земельною ділянкою комунальної власності площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові в розмірі 63 656,46 грн.
Попередній розрахунок судових витрат позивача:
- 3328 грн - сплачений судовий збір.
Правова позиція відповідача.
Відповідач відзиву на позову заяву не подавав.
Обставини справи.
Відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Кубрак Дмитро Михайлович зареєстрований як фізична особа-підприємець з 29.06.1998 року.
Ухвалою Львівської міської ради №1193 від 25.10.2007 «Про користування фізичною особою-підприємцем Кубраком Д.М. земельною ділянкою на АДРЕСА_1 » передано фізичній особі-підприємцю Кубраку Дмитру Михайловичу земельну ділянку площею 0,1312 га на вул. Городоцькій, 174 в оренду терміном на 10 років для обслуговування слюсарного механічно-складального цеху гальванічною дільницею за рахунок земель промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення за функцією використання - землі промисловості (договір оренди укладено з Львівською міською радою від 30.11.2007 №3-801) терміном дії до 20.10.2015 та проведено його державну реєстрацію Львівським відділом Львівської регіональної філії центру ДЗК, про що у Державному реєстрі земель 30.05.2006 вчинено запис за 04:06:438:01195, кн.04-4.
Ухвал Львівської міської ради щодо продовження терміну оренди земельної ділянки не приймалося.
Відповідно до інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 19.03.2024 №370392782, №370392993, №370392304 та № 370392543:
- нежитлові (адміністративно-побутові) приміщення №7; №8; №13; №19 споруди ЦЛІТ під літ. Ж-4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 9833660) загальною площею 326,3 кв.м. на АДРЕСА_1 перебувають у власності Кубрака Дмитра Михайловича на підставі договору купівлі-продажу, Р. №4013 від 24.12.2004, посвідченого приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Котарською А.Т. Акт прийому-передачі від 06.01.2005. Право власності зареєстровано 25.07.2006;
- приміщення 21а, 22 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 15519499) площею 28,3 кв.м, які є частиною цеху №7 літ. Ш-4 на АДРЕСА_1 перебуває у власності Кубрака Дмитра Михайловича на підставі договору міни, Р.№1052, 06.07.2006, посвідченого Заблодською О.С., приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу. Акт прийому-передачі від 14.07.2006. Право власності зареєстровано 26.07.2006;
- інше нежитлові (адміністративно-побутові) приміщення І; ІІ; ІІІ (1-6; 9-12; 14-18) споруди ЦЛІТ під. літ. Ж-4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 325537046101) загальною площею 201,5 кв.м. перебувають у власності Шестерікової Ірини Андріївни на підставі договору купівлі - продажу нежитлових приміщень від 05.03.2020 №144, виданого приватним нотаріусом Львівського міського Нотаріального округу Матвіїв Л.І. Право власності зареєстроване 05.03.2020;
- інше нежитлові приміщення: 24-26; 2, 3, 2а цеху №7 літ."Ш-4" (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 325475646101) загальною площею 1625,8 кв.м. перебувають у власності Шестерікової Ірини Андріївни на підставі декларації про готовність об'єкта до експлуатації, серія та номер: ЛВ101201023789, виданого 23.10.2020, видавник: ІНСПЕКЦІЯ ДЕРЖАВНОГО АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНОГО КОНТРОЛЮ У М. ЛЬВОВІ, документ отримано з ЄРД. Право власності зареєстроване 04.11.2020.
Спеціалістами управління державного контролю за використанням та охороною земель департаменту містобудування Львівської міської ради 16 серпня 2023 року було проведено обстеження земельної ділянки на АДРЕСА_1 за результатами якого встановлено, що Кубрак Дмитро Михайлович та Шестерікова Ірина Андріївна фактично використовують земельну ділянку № НОМЕР_1 площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові для обслуговування нежитлових приміщень за відсутності відповідних рішень Львівської міської ради щодо надання її в користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки.
За результатами зазначеного обстеження складено акт від 16 серпня 2023 року № 324 та направлено відповідачу лист управління державного контролю за використанням та охороною земель департаменту містобудування Львівської міської ради від 31.10.2023 №2412-вих-134270 для вжиття заходів щодо оформлення права користування (оренди) земельної ділянки площею 0,1312 га (кадастровий номер 4610136300:03:003:0031) для обслуговування нежитлової будівлі на АДРЕСА_1 .
Таким чином, відповідач є одним із фактичних користувачів земельної ділянки (кадастровий номер 4610136300:03:003:0031) за адресою вул. Городоцька, 174.
Відповідно до розрахунку Управління земельних ресурсів департаменту природних ресурсів та будівництва Львівської міської ради, сума недоотриманих коштів міським бюджетом з плати за землю внаслідок використання ФОП Кубрак Дмитром Михайловичем та Шестеріковою Іриною Андріївною земельної ділянки комунальної власності площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові за період з 01.01.2021 року по 31.12.2023 року без документів, які підтверджують право користування становить 127 312,92 грн.
Згідно інформації з листа Головного управління ДПС у Львівській області від 03.04.2024 №1.9-20982-24 ФОП Кубрак Дмитро Михайлович та Шестерікова Ірина Андріївна не здійснювали сплату земельного податку або орендної плати за користування земельною ділянкою площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на АДРЕСА_1 за період з 13.10.2022 по 29.02.2024 роки.
Львівська міська рада звернулася до Залізничного районного суду м. Львова з позовною заявою у справі №462/3566/24 про стягнення в рівних частках із Шестерікової Ірини Андріївни та ФОП Кубрака Дмитра Михайловича безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою площею 0,1312 га, кадастровий номер 4610136300:03:003:0031 розташованою за адресою: м. Львів, вул. Городоцька, 174, у загальному розмірі 127 312,92 грн. за період користування земельною ділянкою з 01.01.2021 року по 31.12.2023 року.
Шестерікова Ірина Андріївна добровільно сплатила належну їй частку заявленої суми, а саме 63 656,46 грн, у зв'язку з чим ухвалою Залізничного районного суду м. Львова від 30.09.2024 провадження у справі №462/3566/24 в частині вимог до неї було закрито.
Водночас зазначеною ухвалою суд роз'яснив позивачу, що позовні вимоги до ФОП Кубрака Дмитра Михайловича у розмірі 63 656,46 грн підлягають розгляду за правилами господарського судочинства.
Станом на дату винесення рішення відповідачем не подано доказів повернення безпідставно збережених коштів.
Оцінка суду.
Відповідно до статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси і континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Суб'єктами права на землі комунальної власності, згідно статті 80 Земельного кодексу України, є територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування.
Статтями 7,140,142 Конституції України та статтями 16, 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування, функціонування якого гарантується державою, є рухоме і нерухоме майно, доходи міських бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах.
Згідно з статтями 26,33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статтею 12 Земельного кодексу України до компетенції сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів належить вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, зокрема розпорядження землями територіальних громад, здійснення контролю за додержанням земельного природоохоронного законодавства, використання і охороною земель, вирішення земельних спорів та інших питань у галузі земельних відносин відповідно до закону.
Частиною 5 статті 60 цього Закону визначено, що органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності.
Відповідно до статті 206 Земельного кодексу України та пункту 14.1.147. статті 14 Податкового кодексу України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
Плата за землю - це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Земельним податком є обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів, а орендною платою за земельні ділянки державної і комунальної власності обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (підпункти 14.1.72,14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин). Отже, законодавець розмежовує поняття «земельний податок» та «орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності» в залежності від правових підстав передання прав землекористування такими ділянками.
Предметом доказування є встановлення обставин користування відповідачем земельною ділянкою без правовстановлюючих документів та договору, підставність стягнення безпідставно збережених коштів в розмірі 63 656,46 грн.
За змістом статей 122, 123, 124 Земельного кодексу України міські ради передають земельні ділянки у власність або користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Згідно зі статтею 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.
У разі надання земельної ділянки в оренду укладається договір оренди земельної ділянки, яким за положенням частини першої статті 21 Закону України «Про оренду землі» визначається орендна плата за землю як платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Відповідно до інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 19.03.2024 №370392782, №370392993 нежитлові (адміністративно-побутові) приміщення №7; №8; №13; №19 споруди ЦЛІТ під літ. Ж-4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 9833660) загальною площею 326,3 кв.м. та приміщення 21а, 22 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 15519499) площею 28,3 кв.м, які є частиною цеху №7 літ. Ш-4 на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові перебувають у власності Кубрака Дмитра Михайловича.
В свою чергу згідно інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 19.03.2024 №370392304 та № 370392543 інші нежитлові (адміністративно-побутові) приміщення І; ІІ; ІІІ (1-6; 9-12; 14-18) споруди ЦЛІТ під. літ. Ж-4 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 325537046101) загальною площею 201,5 кв.м. та інше нежитлові приміщення: 24-26; 2, 3, 2а цеху №7 літ."Ш-4" (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 325475646101) загальною площею 1625,8 кв.м. перебувають у власності Шестерікової Ірини Андріївни.
Ухвалою Львівської міської ради №1193 від 25.10.2007 передано ФОП Кубраку Дмитру Михайловичу земельну ділянку площею 0,1312 га на вул. Городоцькій, 174 в місті Львові оренду терміном на 10 років до 20.10.2015 (договір оренди укладено з Львівською міською радою від 30.11.2007 №3-801).
Ухвал Львівської міської ради щодо продовження терміну оренди земельної ділянки площею 0,1312 га на вул. Городоцькій, 174 в місті Львові не приймалося.
Актом обстеження земельної ділянки від 16 серпня 2023 року №324 встановлено, що ОСОБА_1 та Шестерікова Ірина Андріївна фактично використовують земельну ділянку №1 площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові для обслуговування нежитлових приміщень за відсутності відповідних рішень Львівської міської ради щодо надання її в користування (оренду) та за відсутності вчиненого правочину щодо такої земельної ділянки.
На підставі наявних у справі документів, суд дійшов висновку, що доказів належного оформлення відповідачем права користування земельною ділянкою, зокрема укладення відповідних договорів оренди з Львівською міською радою та державної реєстрації такого права, матеріали справи не містять.
Відповідно до статей 122, 123, 124 Земельного Кодексу України міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування. Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Особи, які отримують земельну ділянку комунальної власності в користування за договором оренди (договором купівлі-продажу права оренди), зобов'язані сплачувати за неї орендну плату. Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди, як це передбачено частиною першою статті 21 Закону України «Про оренду землі».
Згідно із частиною першою статті 79 Земельного кодексу України земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Відповідно до частини другої статті 152 Земельного кодексу України власник земельної ділянки може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, відшкодування завданих збитків.
Статтею 1212 Цивільного Кодексу України визначено, що особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення глави 83 Цивільного Кодексу України застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідків події.
Отже, у випадку використання землекористувачем сформованої земельної ділянки комунальної власності, якій присвоєно окремий кадастровий номер, без оформлення договору оренди власник такої земельної ділянки (орган місцевого самоврядування, який представляє інтереси територіальної громади) може захистити своє право на компенсацію йому вартості неотриманої орендної плати в порядку статті 1212 Цивільного Кодексу України.
Право оренди земельної ділянки виникає на підставі відповідного договору з моменту державної реєстрації цього права. Проте з огляду на приписи частини другої статті 120 Земельного Кодексу України не вважається правопорушенням відсутність у власника будинку, будівлі, споруди зареєстрованого права оренди на земельну ділянку, яка має іншого власника і на якій розташоване це нерухоме майно. До моменту оформлення власником об'єкта нерухомого майна права оренди земельної ділянки, на якій розташований цей об'єкт, відносини з фактичного користування земельною ділянкою без укладеного договору оренди та недоотримання її власником доходів у вигляді орендної плати є за своїм змістом кондикційними. Фактичний користувач земельної ділянки, який без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав сплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 Цивільного Кодексу України.
Зазначені правові висновки викладено в постановах Великої Палати Верховного Суду від 23 травня 2018 року у справі № 629/4628/16-ц та від 20 листопада 2018 року у справі № 922/3412/17.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про оцінку земель» за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.
Частиною другою статті 20 Закону України «Про оцінку земель» передбачено, що дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
Відповідно до частин першої та другої статті 1212 Цивільного кодексу України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення глави 83 Цивільного кодексу України застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.
Кондикційні зобов'язання виникають за наявності одночасно таких умов: набуття чи збереження майна однією особою (набувачем) за рахунок іншої (потерпілого); набуття чи збереження майна відбулося за відсутності правової підстави або підстава, на якій майно набувалося, згодом відпала.
У разі виникнення спору стосовно набуття майна або його збереження без достатніх правових підстав договірний характер спірних правовідносин унеможливлює застосування до них судом положень глави 83 Цивільного кодексу України.
З огляду на викладене, відповідач як фактичний користувач земельної ділянки, що без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 Цивільного кодексу України.
Разом з тим для кондикційних зобов'язань доведення вини особи не має значення, а важливим є факт неправомірного набуття (збереження) майна однією особою за рахунок іншої (статті 1212-1214 Цивільного кодексу України).
Такі висновки відповідають правовій позиції, викладеній у постановах ВП ВС від 23 травня 2018 року у справі №629/4628/16-ц (провадження №14-77цс18), від 20 листопада 2018 року у справі №922/3412/17 (провадження №12-182гс18).
Отже, у разі коли особа користувалася земельною ділянкою без достатньої правової підстави, у зв'язку з чим зберегла кошти, вона зобов'язана повернути ці кошти власнику земельної ділянки на підставі частини першої статті 1212 Цивільного Кодексу.
Судом встановлено, що відповідач ФОП Кубрак Дмитро Михайлович та Шестернікова Ірина Андріївна використовували земельну ділянку комунальної власності площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові для обслуговування нежитлових приміщень, що є підставою для розрахунку розміру орендної плати, що підлягає стягненню як безпідставно збережені кошти.
Визначаючи розмір заборгованості відповідача, суду необхідно встановити розмір земельної ділянки, яка використовується останнім. Отже, за матеріалами справи підтверджується факт користування земельною ділянкою комунальної власності площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові та відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 29.02.2024 року № НВ-0000533372024 земельна ділянка 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) зареєстрована 29.01.2018 в Державному земельному кадастрі.
Згідно з інформації з витягу від 14.11.2023 року № НВ-4600828462023 із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок нормативна грошова оцінка земельної ділянки з кадастровим номером 4610136300:03:003:0031 становить 1 595 352,64 грн.
Згідно поданого розрахунку сума безпідставно збережених коштів за період з 01.01.2021 по 31.12.2023 року, які підтверджують право користування земельною ділянкою комунальної власності площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031), становить 127 312,92 грн.
Згідно інформації з листа Головного управління ДПС у Львівській області від 03.04.2024 №1.9-20982-24 ФОП Кубрак Дмитро Михайлович та Шестерікова Ірина Андріївна не здійснювали сплату земельного податку або орендної плати за користування земельною ділянкою площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на АДРЕСА_1 за період з 13.10.2022 по 29.02.2024 роки.
Відповідно до платіжної інструкції №0.0.3663093055.1 від 22.05.2025 Шестерніковою Іриною Андріївною сплачено 63 656,46 грн за користування земельною ділянкою площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на АДРЕСА_1 .
ФОП Кубрак Дмитро Михайлович кошти за користування земельною ділянкою площею 0,1312 га (кадастровий номером 4610136300:03:003:0031) на вул. Городоцькій, 174 у м. Львові не сплачував. Докази протилежного у матеріалах справи відсутні.
Відповідно до частини 3 статті 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси, що є у комунальній власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об'єкти їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад.
Згідно положень статей 10, 265 Податкового кодексу України плата за землю є місцевим податком.
Відповідно до пункту 19 частини 1 статті 64 Бюджетного кодексу України плата за землю зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, а отже бюджет Львівської міської територіальної громади недоотримав кошти, які мав сплатити відповідач за користування земельною ділянкою.
Відповідач як фактичний користувач земельної ділянки, що без достатньої правової підстави за рахунок власника цієї ділянки зберіг у себе кошти, які мав заплатити за користування нею, зобов'язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки, відтак стягненню з відповідача на користь позивача підлягають 63 656,46 грн безпідставно збережених коштів за користування земельною ділянкою.
Судові витрати.
Сплачений позивачем судовий збір покладається на відповідача повністю.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 129, 219-221, 238-242 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Кубрака Дмитра Михайловича (адреса НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 , ідентифікаційний код: НОМЕР_3 ) на Львівської міської ради (адреса: 79008, м. Львів, пл.Ринок, 1; ідентифікаційний код: 04055896) 63 656,46 грн безпідставно збережених коштів та 3328,00 грн судового збору.
3. Відповідно до ч. 1 ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
4. Апеляційну скаргу на рішення суду можна подати в порядку, визначеному Господарським процесуальним кодексом України.
5. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua.
Суддя Козак І.Б.