21 травня 2026 рокуСправа №160/15369/25
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рянської В.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в місті Дніпрі у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, у якій позивач просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо відмови у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах на підставі пункту 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», про яку зазначено в рішенні № 047150031181 від 31.03.2025;
- скасувати рішення відділу з питань призначення та перерахунку пенсій Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області № 047150031181 від 31.03.2025 про відмову у призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах на підставі пункту 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах від 21.03.2025 з метою призначення пільгової пенсії за віком на підставі пункту 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з дати першого звернення, тобто з 21.03.2025.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 21.03.2025 позивач звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області № 047150031181 від 31.03.2025 йому було відмовлено у призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу. Оскаржуване рішення, на думку позивача, є протиправним, оскільки на день звернення із заявою про призначення пенсії були наявні умови для призначення пенсії відповідно до п. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідач протиправно не зарахував пільговий стаж позивача у повному обсязі 23 роки 11 місяців 11 днів згідно із записами у трудовій книжці з 01.09.2000 до 21.03.2025 та не вжив заходів щодо отримання додаткових документів для підтвердження пільгового стажу позивача. Замість зазначеного у довідці від 12.03.2025 № 55/405 стажу відповідно до п. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 17 років 6 місяців 20 днів відповідач указав, що період роботи за провідними професіями становить 14 років 4 місяці 4 дні.
Ухвалою від 30.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті справи.
16.06.2025 до суду надійшов відзив, у якому відповідач просив відмовити в задоволенні позову. Зазначив, що 21.03.2025 позивач звернувся із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, з урахуванням принципу екстериторіальності, за результатами розгляду заяви позивача та доданих до неї документів прийнято рішення від 31.03.2025 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Згідно з наданими документами страховий стаж становить 23 роки 11 місяців 18 днів, з урахуванням кратності - 41 рік 11 місяців 4 дні. Підземні роботи, професії за постановою № 202 - 3 місяці 20 днів відповідно до підсумку стажу, зазначеного у довідці від 12.03.2025 № 55/405. Підземні роботи, провідні професії - 14 років 9 місяців 25 днів. Вік заявника на дату звернення 40 років 4 місяці 4 дні. Отримання пільгової пенсії згідно з ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV передбачає наявність пільгового стажу на провідних роботах 20 років, а також на роботах, зазначених у переліку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України № 202, - 25 років, незалежно від віку. Згідно з довідкою про підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, виданій ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» 12.03.2025 № 55-405 стаж роботи, визначений ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-ІV (Постанова № 202) становив 3 місяці 20 днів, стаж роботи, визначений ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-ІV (робота на провідних професіях) з урахуванням Роз'яснення Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 № 8 - 17 років 6 місяців 20 днів. В інші періоди роботи, що дають право на призначення пенсії згідно з ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-ІV, не виконувались. Відповідно до розрахунку стажу роботи, доданого позивачем до позовної заяви, Головним управлінням зараховано до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії згідно з ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-ІV всі періоди, зазначені у довідці від 12.03.2025 № 55-405. Пільговий стаж позивача за Постановою № 202 становить менше 25 років, що є недостатнім для призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV.
Відповідь на відзив та заперечення не надійшли.
Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши всі обставини справи, оцінивши докази у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов таких висновків.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звернувся до відділу обслуговування громадян № 12 (сервісного центру) Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою від 21.03.2025 про призначення пенсії за віком.
Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області № 047150031181 від 31.03.2025 відмовлено позивачу у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». У рішенні, зокрема, зазначено, що згідно з наданими документами страховий стаж становить 23 роки 11 місяців 18 днів, з урахуванням кратності - 38 років 11 місяців 4 дні. Наведено положення ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Вказано, що стаж згідно зі Списком робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин на будівництві шахт і рудників та в металургії, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 № 202, становить: роботи підземні, професії за постановою № 202 - 3 місяці 20 днів відповідно до підсумку стажу, зазначеного у довідці № 55/405 від 12.03.2025; роботи підземні, провідні професії - 14 років 09 місяців 25 днів. Вік заявника на дату звернення 40 років 4 місяці 4 дні.
Відповідно до розрахунку стажу позивача (форма РС-право), обчисленого до 12.03.2025, страховий стаж становить 23 роки 11 місяців 18 днів. Період навчання з 01.09.2000 до 31.12.2003 зараховано до загального страхового стажу.
У рішенні про відмову у призначенні пенсії відповідач зазначив, що період навчання у вищих та середніх навчальних закладах, починаючи з 01.01.2004, зараховуватиметься за умови добровільної сплати страхових внесків до Пенсійного фонду.
Трудова книжка позивача серії НОМЕР_1 , заповнена вперше 15.04.2004, містить, зокрема, такі записи про роботу позивача:
з 30.07.2004 до 14.09.2005 - прибиральником гарячого металу;
з 15.09.2005 до 02.09.2007 - різальником гарячого металу;
з 03.09.2007 - вальцювальником гарячого прокату.
Також у трудовій книжці наявні записи №№ 1, 2 про період навчання позивача з 01.09.2000 до 15.06.2004 у Криворізькому технікумі Національної металургійної академії України.
Видана ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» довідка про підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 35-405 від 12.03.2025 містить відомості про періоди роботи ОСОБА_1 у прокатному виробництві, що дають право на призначення пенсії за ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та його роботу у вказаному товаристві станом на час видачі довідки. У довідці зазначено, що за вказані у ній періоди відпрацьовано за ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 17 років 6 місяців 20 днів, та за ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постановою Кабінету Міністрів України № 202 від 31.03.1994 - 0 років 03 місяці 20 днів.
У розрахунку стажу позивача (форма РС-право) зазначено період роботи за Постановою № 202 (не підземні, роботи гірничі відкриті) з 30.07.2004 до 19.11.2004 (3 місяці 20 днів) та періоди пільгового стажу за провідними професіями (не підземні, роботи гірничі відкриті).
Як зазначено в оскаржуваному рішенні, до страхового та пільгового стажу зараховано всі періоди роботи згідно з довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 12.03.2025 № 55/405 та з урахуванням даних, що містяться в індивідуальних відомостях про застраховану особу (довідка форми ОК-5). Проте, зазначений у рішенні № 047150031181 від 31.03.2025 стаж роботи за провідними професіями - 14 років 09 місяців 25 днів не відповідає визначеному роботодавцем у довідці від 12.03.2025 № 55/405.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд дійшов такого висновку.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною першою статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Надане вищевказаною статтею право деталізоване у Законі України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (далі - Закон № 1788-XII) та Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).
Згідно зі ст. 1 Закону № 1788-XII громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
За змістом ст. 7 Закону № 1788-XII звернення за призначенням пенсії може здійснюватися у будь-який час після виникнення права на пенсію.
Відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років. За наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок та страхового стажу, встановленого абзацами першим і п'ятнадцятим - двадцять третім пункту 1 частини другої цієї статті, за кожний повний рік зазначених робіт пенсійний вік, встановлений абзацом першим статті 26 цього Закону, зменшується на один рік. При цьому пенсійний вік для жінок не може бути нижчим за вік, встановлений абзацом першим пункту 1 частини другої цієї статті.
Статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявності трудового стажу за відсутності трудової книжки або відповідних записів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 (далі також Порядок № 637), передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці повинно бути вказано періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до яких включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка, в тому числі виписки або довідки, складені на основі даних, наявних в інформаційних (автоматизованих) та/або інформаційно-комунікаційних системах підприємств, установ, організацій.
Статтею 44 Закону № 1058-IV встановлено порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії, відповідно до якого призначення пенсії здійснюється за зверненням особи або автоматично (без звернення особи) у випадках, передбачених цим Законом. Звернення за призначенням пенсії здійснюється шляхом подання заяви та інших документів, необхідних для призначення пенсії, до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженої особи застрахованою особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи. Порядок подання та оформлення документів для призначення пенсії визначається правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Відповідно до ч. 5 ст. 45 Закону № 1058-IV документи про призначення пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника територіального органу Пенсійного фонду України на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1).
За змістом абзацу пункту 1.1 розділу І Порядку № 22-1 заява про призначення пенсії подається заявником до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - орган, що призначає пенсію).
Пунктом 4.2 розділу IV Порядку № 22-1 встановлено, що при прийманні документів працівник структурного підрозділу, який здійснює прийом та обслуговування осіб: ідентифікує заявника (його представника); надає інформацію щодо умов та порядку призначення (перерахунку) пенсії; реєструє заяву, перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів, відповідність викладених у них відомостей про особу даним паспорта; уточнює інформацію про факт роботи (навчання, служби, підприємницької діяльності) і про інші періоди діяльності до 01 січня 2004 року, що можуть бути зараховані до страхового стажу. У разі необхідності роз'яснює порядок підтвердження страхового стажу, повідомляє про право особи на здійснення доплати до мінімального страхового внеску відповідно до частини третьої статті 24 Закону, та/або на добровільну участь у системі загальнообов'язкового пенсійного страхування; проводить опитування свідків для підтвердження стажу відповідно до пунктів 17-19 Порядку підтвердження наявного стажу роботи. Опитування свідків проводиться згідно із пунктом 12 Порядку підтвердження періодів роботи, що зараховуються до стажу для призначення пенсії; з'ясовує наявніcть у заявника особливого (особливих) статусу (статусів), особливих заслуг, інших обставин, які можуть бути підставою для встановлення підвищень, надбавок, доплат; повідомляє про необхідність дооформлення документів або надання додаткових документів у тримісячний строк з дня подання заяви про призначення пенсії, у разі неналежного оформлення поданих документів або відсутності необхідних документів; сканує документи. На створені електронні копії накладає кваліфікований електронний підпис; надсилає запити про отримання необхідних відомостей з відповідних державних електронних інформаційних реєстрів, систем або баз даних згідно з пунктом 2.28 розділу II цього Порядку; повідомляє про можливості подавати заяви через вебпортал або засобами Порталу Дія; видає особі або посадовій особі розписку із зазначенням дати прийняття заяви, переліку одержаних і відсутніх документів, строку подання додаткових документів для призначення пенсії та пам'ятку пенсіонеру (додаток 7). Скановані розписка та пам'ятка пенсіонеру зберігаються в електронній пенсійній справі; повідомляє особу, у вибраний нею спосіб, про відсутність відомостей або/та наявність розбіжностей у відповідних інформаційних реєстрах, системах або базах даних та строки подання необхідних документів для призначення пенсії, не пізніше двох робочих днів після отримання відповідної інформації. Після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
За змістом пункту 4.3 розділу IV Порядку № 22-1 рішення за результатами розгляду заяви та поданих документів органом, що призначає пенсію, приймається не пізніше 10 днів після надходження заяви. Цей строк може бути продовжено за рішенням керівника органу, що призначає пенсію, на строк проведення додаткової перевірки достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, умов їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством, для визначення права на пенсію, але не більше ніж на 15 днів.
Пунктом 4.7 розділу IV Порядку 22-1 передбачено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об'єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області № 047150031181 від 31.03.2025, яким позивачу відмовлено у призначенні пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», було прийнято за результатами розгляду поданих позивачем документів з підстави відсутності необхідного пільгового стажу.
Для призначення пенсії відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону № 1058-IV необхідною умовою є підтвердження безпосередньої зайнятості на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, не менше 25 років, а для працівників провідних професій, у тому числі вальцювальника гарячого прокату, - зайнятості на таких роботах не менше 20 років.
Розділом V Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 202 від 31.03.1994, передбачено: металургійне виробництво чорних та кольорових металів (рудопідготовка, збагачення, окускування, випал руд і нерудних копалин, коксохімічне виробництво, виробництво динасових виробів): прибиральники гарячого металу: у прокатному виробництві; у трубному виробництві; різальники гарячого металу: у прокатному виробництві; у трубному виробництві.
Записи у трудовій книжці позивача не містять необхідних відомостей, які підтверджують наявність у нього достатнього пільгового стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно з частиною 3 статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
У виданій ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» довідці про підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 35-405 від 12.03.2025 зазначено про відпрацювання позивачем у прокатному виробництві за ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» 17 років 6 місяців 20 днів та за ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постановою Кабінету Міністрів України № 202 від 31.03.1994 - 03 місяці 20 днів, що не є достатнім для призначення пенсії незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якою передбачено такі умови, як зайнятість на відповідних роботах за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України (Постанова № 202), не менше 25 років, та для працівників провідних професій на таких роботах, зокрема, вальцювальники гарячого прокату, - зайнятість на таких роботах не менше 20 років.
Оцінюючи правомірність дій та рішень суб'єкта владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, які повинні дотримуватися при реалізації дискреційних повноважень владного суб'єкта, встановлюючи чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, з огляду на наявні у нього документи, оскаржуване рішення про відмову у призначенні пенсії позивачу було прийнято відповідно до вимог чинного законодавства.
Питання щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах може бути розглянуте пенсійним органом на підставі заяви позивача та наданих додаткових документів незалежно від наявності рішення пенсійного органу про відмову у призначенні пенсії за віком згідно з частиною третьою статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
З системного аналізу матеріалів справи, наведених норм законодавства, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Позивачем за подання до суду позовної заяви сплачено 1211,20 грн судового збору, що підтверджується квитанцією до платіжної інструкції № 0.0.4381606335.1 від 22.05.2025.
У зв'язку з відмовою в задоволенні позову розподіл понесених позивачем судових витрат відповідно до ст. 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 2, 9, 77, 90, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Позивач: ОСОБА_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 .
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, місцезнаходження: 76018, м. Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців, буд. 15, код ЄДРПОУ 20551088.
Повний текст рішення складено 21.05.2026.
Суддя В.В. Рянська