21 травня 2026 року
м. Київ
cправа № 8/342
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Зуєва В.А. (головуючого), Берднік І.С., Міщенка І.С.
розглянувши заяву Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго"
про повернення сплаченого судового збору
за подання касаційної скарги Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго"
на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 08.04.2026 (у складі колегії суддів: Таран С.В. (головуючий), Богатиря К.В., Поліщук Л.В.)
за позовом Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго"
до Державного підприємства "Підприємство Арбузинської виправної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області (№83)" (після зміни найменування - Державне підприємство "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№83)")
про стягнення 260 462,22 грн,
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 07.05.2026 було повернуто заявнику касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго" на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 08.04.2026 у справі № 8/342.
11.05.2026 через систему "Електронний суд" до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго" надійшла заява про повернення судового збору в розмірі 145,35 грн, сплаченого згідно з платіжною інструкцією № 6328 від 27.04.2026.
Розглянувши вказану заяву, Суд дійшов висновку про наявність підстав для її задоволення, з урахуванням наступного.
Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Закон України "Про судовий збір" визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" у разі повернення заяви або скарги сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.
До заяви додано платіжну інструкцію № 6328 від 27.04.2026 на суму 145,35 грн, яка підтверджує сплату судового збору за подання касаційної скарги.
З огляду на те, що ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 07.05.2026 у справі № 8/342 було повернуто касаційну скаргу заявнику, то сплачена скаржником сума судового збору підлягає поверненню відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір".
Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 123, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
1. Заяву Публічного акціонерного товариства "Миколаївобленерго" про повернення сплаченої суми судового збору задовольнити.
2. Повернути Публічному акціонерному товариству "Миколаївобленерго" (код ЄДРПОУ: 23399393) судовий збір у сумі 145,35 грн (сто сорок п'ять гривень тридцять п'ять копійок), сплачений згідно з платіжною інструкцією № 6328 від 27.04.2026.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий В. Зуєв
Судді І. Берднік
І. Міщенко